1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai harckocsik

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. tonyo

tonyo Well-Known Member

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

3. beta

beta Well-Known Member

Azt írtad, hogy ezek modern kumulatív lövedékek. Vagyis történt változás a régiekhez képest, azért hogy azok kevésbé veszítsenek az erejükből nyílt térben. Erre a változásra vagyok kíváncsi.

4. dudi

dudi Well-Known Member

A kumulatív sugár közegváltáskor és nagy térben(mint pl az Abrams tornyanak az oldala)hajlamos sugárirányban szóródni és hosszirányban szétesni.Ezekre a tuljdonságaira építenek a nem robbanó rétegelt páncelok és az előtétpáncelok is.Ha ezt a tulajdonságot sikerül csökkentened akkor a kumulatív sugár átütése megnő mert tovább megtartja az ideális alakját.

Mi a változás?Gondolom a pontosabb szimulaciókkal képesek voltak valamilyen szinten modellezni ezt az egész jelenséget és így tudtak változtatni teszem azt a kumulatív fej alakján vagy a robbanóanyagon vagy nem tudom még hogy min.

fip7 and beta like this.
  5. Mackensen

Jó lenne tudni, hogy az MS most milyen lőszert is használ? Eléggé ellentmondásosak a hírek vele kapcsolatban. A kínaiak szerintem elérték a maximumot a nyíllövedék hosszával amit, még a jalanlegi rendszer tölteni tud.

6. Szittya

Szittya Well-Known Member

A kumulalo anyag osszetetelevel is lehet valtozasokat elerni eme tulajdonsag javitasara vagy epp rontasara

beta likes this.
  7. Mackensen

@dudi légyszi bettenél képeket orosz nyíllövedékes lőszerekről, miközben töltik a tankot, vagy valamilyen brussúrát. Annyi mindent írnak, de eléggé ellentmondásosak a dolgok. Belátom kicsit elvesztem.
    Pl, ha most vennék egy T-90MS-t, milyen lőszert kapnék hozzá?

8. dudi

dudi Well-Known Member

Na látod ez egy nagyon jó kérdés.Szerintem ez attól függ,hogy ki vagy.A harckocsi legegyszerűbb butítása az ha a nem a legjobb lőszert adod hozzá hanem gyengébbet.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen képet?Amikor málházzák a tankot?Milyen tankot(melyik T-90-est)?

10. Mackensen

Igen. Légyszi T-90MS-t, de felőlem lehet valamilyen felujított T-72 is amibe elvileg az új ágyú van.
    Ilyesmikre gondolok:

Rotten878 likes this.
  11. Mackensen

De ilyesmi sem lenne rossz.

12. Mackensen

Szeretnék 3BM60 vagy 3BM70 látni valamilyen fotón. Mindegy, milyen kontextusban: reklám, valamilyen agitprop anyag, sajtó. Csak jőjjön át, hogy hadrendben van és használják.
    De ha ez nincs, akkor szeretnék a T-90MS lőszerére vontatkozó adatot, de lehetőleg megbízható forrásból.
    Mint látható, a kínaiak betették a promó anyagokba a képet. Tehát messze nem titkos a dolog.

Roni likes this.
  13. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

14. Mackensen

15. dudi

dudi Well-Known Member

Nem gondolod,hogy én fogom a te kedvedért feltúrni az internetet emiatt???

16. dudi

dudi Well-Known Member

Nincs is MS az oroszoknak és nem is lesz!M lesz nekik amiből van már talán egy tucat,hisz idén áll rendszerbe.

17. Mackensen

De. Pont erre gondolltam...
    Ha én képes voltam rá, méghozzá elég rövid idő alatt, egy ilyen apróságot igazán elvárhatok viszonzásként.
    Ha jól emlékszem az egész vita onnan idúlt, hogy azt mondtam, hogy a VT-4 kb ugyanazt a szintet képviseli mint a T-90MS. Erre forrásokat, adatokat stb. stb. kértél.
    Rendben, amit hírtelen találtam megosztottam.
    Most légyszi mutasd meg te, hogy mit kap a T-90MS. De ha erről nincs adat, akkor a jelenleg modernizált T-72-esek vagy T-90-esek.
    Amúgy elég gáz lenne, ha még annyi adat sem lenne mint a VT-4-ről.
    Ugye, ott az a bizonyos úgy 125 mm ágyú, a 2A46M-5 és nem érdekel, hogy milyen környezetben találsz róla képet az új lőszerrel csak légyszi mutass valamit.

Rotten878 likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

A VT-4 az inkább a B3M-el egy színvonal.

19. Mackensen

Nekem úgy is jó, bár ha kicsit megkaparásszuk a felszint lehet nem ezt kapjuk. Akkor légyszi mutass róla képet az új lőszerrel.

20. Mackensen

Addig is pár kép Type-96A-ról. Jól látszik a homlokpáncél kialakítása.

Szittya and Python like this.

Ezen oldal megosztása