1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai légvédelmi eszközök

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Mackensen által indítva @ 2013. május 15..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Amúgy ezek még mi ellen jók? Mi a 90-es években kivontuk ha jól emlékszem.

2. alfa74

alfa74 Active Member

Ezt a repesz felhőt -amit ezek eléd lőnek- nem úszod meg különböző zavaró konténerek használatával!

3. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

1959-ben készült el az SZ-60 légvédelmi ágyú és licencben a kínaiakon kívül csak Diósgyőrben gyártották. Ugyan 1963-ban Diósgyőrben leálltak a gyártásával, de újraindították a gyártást az arab országokban jelentkező igény miatt.
    Műszaki adatai:
    Hatásos tüzelési zóna ferde távolsága : 6000 m
    Hatásos tüzelési zóna magassága : 5000 m
    Gyakorlati tűzgyorsaság : 60 lövés/perc
    Lőszer javadalmazás : 200 db
    Kezelőszemélyzet : 7 fő

1 üteg 6 ágyúból áll, amelyek tüzét először 1db E-2 típusú lőelemképző és 1db SzON-4,
    majd utóda a SzON-9/A elektronikus felderítő és célkövető komplexum,

később már egy Ural-375D alvázon lévő RPK-1N tűzvezető radar/műszerkomplexum fogja össze.
    Műszaki adatai:
    Maximális felderítési távolság : 55 km
    Maximális követési távolság : 38 km
    Célkövetési távolság : 10 km
    Gépjármű hatótáv : 450 km
    Legnagyobb sebesség : 50 km/h
    Harchelyzetbe állítás : 10 perc

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Eléggé kiszorúltak, de még van belőlük. Míg van hozzá akatrész meg lőszer addig gondolom használni fogják.
    Szerintem minden ellen jó ami úgy repű amik ellen még régen megtervezték. Szóval már korlátozottan használható modern harcigépek ellen, viszont elterjedtek a helikopterek, újjabban az UAV-k stb.
    Ha mondjuk egy civil rendezvényt kéne védjek esetleges terrortámadás ellen a levegöből is, ez ideális. Kis sportgépeket, UAV-kat különösebb gond nélkül le lehet szedni velük.

5. Mackensen

Találtam pár képe a belsejéről. Valamit modernizálhattak, de túl sokat szerinttem már nem fektetnek belésük.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valahol láttam teherautó platóra szerelt handmade változatot földi vélok ellen. Földi vélok ellen mennyire alkalmazható egy ilyen?

7. Mackensen

Az ötvenes-hatvanas években a szovjeteknél még rendszerben volt a VDV-nél 57 mm ágyúval szerelt rohamlöveg. Tankokon kívül szerintem mindent kilő, viszont mondjuk gyalogság ellen túl sok. Egy IFV-be is be lehetne tenni, csak akkor drasztikusan lekorlátozod a lőszerkészletet. Általában 20-30 mm közt az ideális (páran 40 mm tesznek) ami pedíg többet kíván az ellen meg ott az irányított rakéta.

8. Mackensen

https://youtu.be/SFZ0FklJAeM

9. Mackensen

10. Mackensen

https://youtu.be/3XfE2-CUwA8

11. Mackensen

https://youtu.be/R_IgswvGhBk

12. Mackensen

Mianmar HQ-12-őt vásárolt.
    http://defence-blog.com/?p=6104

13. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Jól bevásárolnak akkor Mianmárban... Szép kis párosítás lesz a JF-17-esekkel. :)

14. Mackensen

A repülőgépről egyelőre csak találgatás a vásárlás. Gondolom a közeljövőben kiderül.

15. zotyek78

Gondolom jó ötlet a légvédelmi eszközöket összehangoltam beszerezni a vadászgépekkel, úgyhogy feltételezem, hogy a találgatás helytálló lesz.

16. Mackensen

Mianmar Kína hátsó udvara. Ott még a felkelők is Kínától veszik a fegyvert:D

17. zotyek78

Vannak paki cuccaik is... Bár ahogy nézem, pénz azért túl sok nincs arrafelé, úgyhogy nem biztos, hogy a kettő egyszerre meg tudnák engedi maguknak... Nem mintha ott ua. lennének a prioritások, mint az EU-ban... De azért elbizonytalanodtam. :)

18. Mackensen

Kínától vehetsz pénz nélkül is. Belemásznak minden barter üzletbe. Mivel Mianmar jó helyen van, az áruforgalommal ki lehet kerülni a Malaka szorost és a Dél-Kínai tengert. Építettek is kínai pénzen kőolajvezetéket a tengertől Kínáig.

19. zotyek78

Viszonylag nagy mennyiségű elavúlt harci repülőt használnak jelenleg... Ezek helyett egy kisebb mennyiségű, de korszerűbb géppark mondjuk mindenképpen jól hangzik.
    A barterezésről már hallottam többször is... Nem tudom, hogy ez most mindig jó-e vagy sem, meddig és mibe érdemes elmenni.

20. Mackensen

https://youtu.be/b2aA_teCYbs

Ezen oldal megosztása