1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai légvédelmi eszközök

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Mackensen által indítva @ 2013. május 15..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

De honnan tudod, hogy nem eredeti? Vásároltak belőlük mindenféle változatot.

2. Telak2

Telak2 Well-Known Member

igazad lehet! Első ránézésre mintha kisebb eltéréseket véltem volna felfedezni a hordozó járművön, de jobban megnézve nem is tudom. A másik zavaró a saját típusjelzés. Nameg ez Kína, ha még nincs lemásolva, majd le lessz :D

3. Mackensen

Van lemásolva és ez ha jól látom a másolat. Csak érdekelt volna, hogy te miből deríted ki, hogy ez valóban másolat és nem eredeti.

4. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Áhh megvan mi volt olyan furcsa: A futómű, és a hátsó rész. De csak tippeltem.

5. Mackensen

Szerintem a keresőradarban térnek el leginkább egymástól ami a külsőségeket illeti.

6. Telak2

Telak2 Well-Known Member

igaz, viszont úgy rémlik a Thor-hoz többféle kivitelűt is ajánlgattak, volt köztük még rácsos is.

7. Telak2

Telak2 Well-Known Member

és síklapú is

8. Mackensen

Mintha a HQ-7 keresőradarját pakolták volna rá.

9. Telak2

Telak2 Well-Known Member

erősen hajaz rá! Gondolom, hasonló paraméterekkel bír, így meg minek újat fejleszteni, másolni

10. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A radar keresni nem szokott (inkább csak kutatja a célját) maximum a gyártója az eladáskor, amire gondoltál az célfelderítő, esetleg célmegjelölő lokátor.
    ;)

fishbed and Pocok75 like this.
  11. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Ez erdészeti munka: Szőrszál hasogatás :D

12. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Szaktopicban, ha van rá magyar szakkifejezés akkor akár használhatnánk is, szerintem...
    ... ez nem a fürdőszoba, ahol pongyoláskodunk :D

13. Mackensen

Célfelderítő
    :rolleyes:

14. Telak2

Telak2 Well-Known Member

De nem is mindenki szakember

15. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Angolban pontosan igy hivjak SEARCH RADAR vagy Volume Search radar.

Telak2 likes this.
  16. Mackensen

Ok, szerintem lejött, hogy mit is akartam mondeni. De mit szóltok, hihető az elmélet miszerint a HQ-7 célfelderítő radarját pakolták a HQ-17-re?

Telak2 likes this.
  17. Telak2

Telak2 Well-Known Member

A Thor rendszer kb 25 km-hatótávú KERESŐRADARRAL (mostmár csakazértis) :p rendelkezik, ha a HQ-7 ilyen eszközének paraméterei hasonlóak (nem ismerem részleteiben) akkor elképzelhető, sőt logikus

18. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Oroszul meg SzOC-nak (Станция Oбнаружения Целей), de itt a magyar szakkifejezésről volt fentebb szó.
    ;)

19. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Gyakorlatilag az eredeti SzOC is csak 22..25km felderítési hatótávolságot tudott, a cél radar-keresztmetszetének függvényében, így bármi hasonló ki tudhatja váltani.

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kivéve amikor target acquisition radar-nak..

Ezen oldal megosztása