Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Minimális lőszerkészlettel...
Én úgy gondolltam, hogy raj szinten a Type-95 golyószóró változatát használják, esetleg a Type-88-at kétlábú állványon.
Szakasz szinten a Type-88-ast háromlábún.
Ebben az esetben akár több lőszert is vihetnek magukkal, mintha 7,62-es géppuskát használnának.
Század szinen lehet mondjuk egy támogató szakasz, amiben lehet vgy 3 nehézgéppuska.
Zászlóalj szinten mondjuk egy szakasz 9 nehézgéppuskával.

Ehhez a kínai könnyű nehézgéppuskához annyit, hogy az amerikai XM 12,7-es prototípusok (312, 806) is 20 kiló alatt voltak (+ állvány)
Tudtommal azért kaszálták el őket, mert elég alacsony tűzgyorsaságot produkáltak és nem alkalmasak légi célpontok ellen.
Szerintem is jobb egy gyalogsági szakasznak/rajnak a 7,62
Ez igaz, de ha a logisztika oldaláról közelítesz akkor egy tölténnyel két legyet ütöttél egy csapásra.
Abban is biztos vagyok, hogy a kínaiak nem dobták ki/adták el/semmisítették meg a 762-es puskalőszereiket, ott vannak azok, ha mégis azokra lenne szükség.
Valahol tuti megvannak, de nem használják őket. Ha terveznék még használni akkor használhatnák, de nem. Eltüntek.

Ami a Kínai DPB lőszert illeti, annak valóban 2000J a torkolati energiája, de csak igen hosszú, 56cm-escsőből.
20 colos, ami kb 50 centinek felel meg.

Ezzel a teljesítménye elmarad a szovjet M43 lőszertől, ami 41cm-es csővel is többet tud, de 51cm-es csőhossz mellett az 556-os NATO sem sokkal marad el tőle
Én nem keverném ide az M43 lőszert, az egy korábbi generációt képvisel.
zóval teljesítménye alapján nemigen nevezném ezt átmeneti lőszernek
Mi az az átmeneti lőszer?
Szerintem a Type-88-ra is jobban illik a magyar golyószóró kifejezés, mint a könnyű géppuska, szóval a Type-88 az kb. az a kínaiaknak, mint az RPD volt egy rövid ideig a szovjeteknél.
Körülbelul, vagy FN Minimi erősebb lőszerrel és hosszabb csővel.
Szerintem gyalogsági géppuskának a technológia mai állása - értsd lőszer méret és tömeg értékei, visszalökésének ereje, fegyver tömege, stb.) szerint egy Lapua Magnum/Winchester Magnum erősségű (kb. bő 6000J, vagyis a mostani orosz és NATO géppuskák teljesítményének duplája) lőszernél nem igen kell több, az viszont megfontolandó lenne. Esetleges járművek, fedezékben levő ellen ellen pedig inkább egy Hiúz szerű rombolópuska.
Megfontolni bármit meg lehet fontolni, de boritékolom, hogy max spec alakulatok esetében lesz belőlük valami.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 620
14 590
113
Tudtommal azért kaszálták el őket, mert elég alacsony tűzgyorsaságot produkáltak és nem alkalmasak légi célpontok ellen.

Ez igaz, de ha a logisztika oldaláról közelítesz akkor egy tölténnyel két legyet ütöttél egy csapásra.

Valahol tuti megvannak, de nem használják őket. Ha terveznék még használni akkor használhatnák, de nem. Eltüntek.


20 colos, ami kb 50 centinek felel meg.


Én nem keverném ide az M43 lőszert, az egy korábbi generációt képvisel.

Mi az az átmeneti lőszer?

Körülbelul, vagy FN Minimi erősebb lőszerrel és hosszabb csővel.

Megfontolni bármit meg lehet fontolni, de boritékolom, hogy max spec alakulatok esetében lesz belőlük valami.

Az alacsony tűzgyorsaság a jobb kezelhetőség miatt volt.

Elvileg simán csak költségracionalizálás miatt kaszálták a programot.

Az ismert állványokkal a kínai cuccok sem éppen légvédelmi modellek.

Leszámítva, hogy a másik legyet csak akkor ütöd le vele, ha az elég közel jön.

Raktáron vannak. Meg aztán kínának gondolom nem lenne nagy cucc gyorsan legyártani pár tízezer géppuskát + pár tíz millió lőszer ha úgy adódna. Meg az is benne van, hogy hibás a koncepció.

Harckocsiknál, harcjárműveknél továbbra is használják a 762-es géppityukat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Az alacsony tűzgyorsaság a jobb kezelhetőség miatt volt.
Szerintem a hosszú csőhátrasiklásos rendszer miatt. Valahol olvastam, ott írták ezt az okot. Talán wikin volt.
Raktáron vannak. Meg aztán kínának gondolom nem lenne nagy cucc gyorsan legyártani pár tízezer géppuskát + pár tíz millió lőszer ha úgy adódna. Meg az is benne van, hogy hibás a koncepció.
Jó, de akkor miért ne használják most? Igen, ami a koncepciót illati az lehet, hogy hibás. Viszont nem egy légbőlkapott döntés volt. Bőven volt idejük kipróbálni az elképzeléseiket.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Mert kisebb a lövedék a sebesség meg nagyjából azonos.Pont emiatt mennek egyre nagyobb kaliber felé a mesterlövész puskák is.
A géppuska ha jól tudom egy terület lefogó fegyver. Ha mondjuk 800 méteren belül képzeljük el a használatukat, miért nem lehet egy karabélylőszert használó géppuskával ezt elvégezni? Nen állítom, hogy a puskalőszert tüzelő nem ideálisabb.
A mesterlöbész fegyverek kalibere szerintem csak a spec alakulatok esetében növekedett. De ők ugyebár más költségvetéssel gazdálkodnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 003
113
A géppuska ha jól tudom egy terület lefogó fegyver. Ha mondjuk 800 méteren belül képzeljük el a használatukat, miért nem lehet egy karabélylőszert használó géppuskával ezt elvégezni? Nen állítom, hogy a puskalőszert tüzelő nem ideálisabb.
A mesterlöbész fegyverek kalibere szerintem csak a spec alakulatok esetében növekedett. De ők ugyebár más költségvetéssel gazdálkodnak.

Mert pontosabb lesz(nagy lövedéktömeg miatt kevésbé hatnak rá a környezeti hatások).Ezen kívül a puskalőszer erősebb.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and fishbed

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Mert pontosabb lesz(nagy lövedéktömeg miatt kevésbé hatnak rá a környezeti hatások).Ezen kívül a puskalőszer erősebb.
Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy lehet e? Ok, hogy a puskalőszer jobb erre a feladatra, de a karabélylőszer alkalmatlan?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 551
113
Területet lefogni, fedezőtüzet adni a kisebb kaliber is jò.Mikor a lövedék fütyűl ùgyis mindenki fedezékbe bújik meg behúzza a fejét. Viszont nem mellékes hogy mekkorát üt, hogy mennyire hatékony fedezékben vagy járműben lévő gyaogság és harcjárművek ellen. Pl. kaviccsal és féltéglával is dobálhatsz valakit, de a féltégla hatékonyabb:)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Pont erre gondolltam én is. Arra jutottak, hogy megteszi ez is, amire meg nem elég arra ott lesz a nehézgéppuska. Ezt a nyílvánvaló hátrányt pótolta a logisztika egyszerüsödése.
Ahelyett, hogy legyen kavicsod és féltéglád, lett kavics és betontömb. A féltéglát meg nyugdíjazták.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 551
113
Jólenne tudni mi a fegyverzete egy szabvány kínai lövésszakasznak. Szerintem úgy összességében talán jobban látni lehetne milyen tűzerőt kèpvisel
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 003
113
Sokkal kevésbé alkalmas.Gépkarabély helyett adhatsz géppisztolyt a katonának hisz a géppisztoly is alkalmas arra mire a gépkarabély csak a hatékonság lesz kisebb.
A mesterlövész puskák kalibere mibdenhol nő nem csak a spec alakulatoknál.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tarzaan

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Jólenne tudni mi a fegyverzete egy szabvány kínai lövésszakasznak. Szerintem úgy összességében talán jobban látni lehetne milyen tűzerőt kèpvisel

Én ezt évek óta szeretném látni. Az egyik gond, hogy jelenleg is egy átfogó haderőreform zajlik és csomó dolog változik. Amit tudunk, az kb annyi, amennyi látszik a mindenféle AGITPROP anyagokból.

Sokkal kevésbé alkalmas.Gépkarabély helyett adhatsz géppisztolyt a katonának hisz a géppisztoly is alkalmas arra mire a gépkarabély csak a hatékonság lesz kisebb.
A mesterlövész puskák kalibere mibdenhol nő nem csak a spec alakulatoknál.

Hát nem tudom.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Kicsit beleméllyedtem, de csak ennyit találtam:

"Found this in an earlier thread:

each Inf Coy has 3 rifle platoons plus 1 weapons platoon.
- The company HQ element has 22 men, which includes 6 snipers/sharpshooters (among the general public, the usage of those two terms in Chinese language is sometimes mingled).

-- Each platoon (40 men) consist of a command element (CO + radio op.), 3 rifle squads and a weapons squad.
--- Each rifle squad has 10 men, divided into two fire teams of 5, with the squad leader and assistant squad leader each leading one of the teams. Each team has 3 riflemen (QBZ95), 1 grenadier (QBZ95 with 35mm slung grenade launcher), and 1 squad support weapon (QBB95). The team leader is also the grenadier.
--- The weapons squad has 8 men with a MG team of 2 men (1 x QJY88 LMG), an automatic grenade launcher team of 3 men (1 x QLZ87 35mm AGL), and an AT team of 3 men (1 x PF98 AT rocket).

-- The weapons platoon (42 men) consists of a 2 men command element (CO + radio op.), 1 HMG squad, 2 mortar squads and 1 ATGM squad
--- the HMG squad has 2 QJZ89 HMGs with 10 men divided into two teams.
--- the mortar squads each has 2 PP93 60mm mortars with 10 men divided into two teams.
--- the ATGM squad has 2 HJ-9 "Red Arrow" ATGM system with 10 men divided into two teams.

Up one higher level, an infantry battalion has 3 infantry company, a weapons company and a 21 men scout platoon (I have no further details on this).
- the weapons company has 116 men, with a 15 men company HQ and staff element, 3 mortar platoons and one SAM platoon.
-- The mortar platoons each has 23 men, with a 2 men HQ element and 3 7-men squads each serving a PP87 82mm mortar.
-- The SAM platoon has 32 men with 6 QW2 shoulder launched SAM systems."

Amikről teljesen megfeledkeztem azok a gránátvetők. Szakasz szinten már van autómata gránátvető. Nem egy MK 19 viszont ez hordozható.

Forás: http://theminiaturespage.com/boards/msg.mv?id=317298

Meg egy érdekesség. Amerikai kézikönyv a kínai hadseregről 1984-es kiadás. Érdemes kicsit összehasonlítani, hogy milyük volt akkor mi milyük van most.
http://www.globalsecurity.org/military/library/report/1984/pla_handbook.pdf
 
  • Tetszik
Reactions: Lator and tarzaan

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Ezek tengerészgyalogosok és gondolom egy zászlóalj teljes tűztámogató gránátos szakasza látható
post_12_1117819835.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7