Kínai pilóta nélküli repülőgépek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nam olyan nagy mint a Reaper, csak vannak már hozzá olyan egész pici irányított rakéták. Lehet azok miatt tűnik nagyobbnak.
Vesznek már valami értelmes fegyverrendszert is a szaudiak, amely a valós kihívásaikra ad választ. Nekik nem F15, meg Typhoon kellett volna eddig sem, úgy semtudják rendesen használni, menetrendszerint esküvői meneteket vertek teli high tech gépekkel, és prec fegyverzettel...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
Vesznek már valami értelmes fegyverrendszert is a szaudiak, amely a valós kihívásaikra ad választ. Nekik nem F15, meg Typhoon kellett volna eddig sem, úgy semtudják rendesen használni, menetrendszerint esküvői meneteket vertek teli high tech gépekkel, és prec fegyverzettel...

Ilyesmikkel is támadhatják az esküvői meneteket, bár előnyükre szolgál, hogy vagy 32 órát képesek levegőben lenni, tehát nagyon nem kell elsiessék a támadást. Akkor meg nagyobb a valószínüsége, hogy jobban tudják azonosítani a célpontokat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ilyesmikkel is támadhatják az esküvői meneteket, bár előnyükre szolgál, hogy vagy 32 órát képesek levegőben lenni, tehát nagyon nem kell elsiessék a támadást. Akkor meg nagyobb a valószínüsége, hogy jobban tudják azonosítani a célpontokat.
Pontosan erre, illetve arra gondoltam, hogy a kezelő para faktor is jóval alacsonyabb lehet, mint egy paki zsoldospilótánál, aki szarik bele, csak nem akar ottmaradni az akcióban, és az első meglátott célpontra old azonnal.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
És a pici rakéták is jóval kisebb járulékos veszteséget okoznak, 5 kg repeszromboló töltet vsz. 250 kg bomba.
Gondolom pár nap és kiderülnek a részletek. Reaperből wiki adatok szerint van 162, kétlem, hogy 300 ilyen gépre bárkinek is szüksége lehet.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
Erre mondom, hogy nincs értelme emberi jogok, Izrael, akármi, .... miatt vmit nem el adni. Addig nem adták míg megvették mástól, és uez lesz ICBMel, 5gen géppel, mindennel.

Szerintem is. Nem is beszélve arról, hogy míg te adod el, addig létezik valamilyen mértékű függés irántad, ami az üzemeltetést illeti.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Szerintem is. Nem is beszélve arról, hogy míg te adod el, addig létezik valamilyen mértékű függés irántad, ami az üzemeltetést illeti.
Ez minden idők Kínai katonai megrendelése, és jelzés értékkel annak a SZA-nak, amely azért tradicionálisan USA-Brit fegyvervásárló. Kína nagyon meg fog érkezni erre a piacra is, most úgy tűnik.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ez minden idők Kínai katonai megrendelése, és jelzés értékkel annak a SZA-nak, amely azért tradicionálisan USA-Brit fegyvervásárló. Kína nagyon meg fog érkezni erre a piacra is, most úgy tűnik.

Nem SzAnak jelzésértékű ők kötötték, hanem USnek, Németeknek, Briteknek... Én nem látok más választ erre mint, hogy a "gát át fog szakadni" és ha SzA Leo2 A7+t akar akkor kap, ha Global Hawkot akar akkor kap és ha F-35öt akkor kap. A borsozik hátam BMekről nem szólva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nem SzAnak jelzésértékű ők kötötték, hanem USnek, Németeknek, Briteknek... Én nem látok más választ erre mint, hogy a "gát át fog szakadni" és ha SzA Leo2 A7+t akar akkor kap, ha Global Hawkot akar akkor kap és ha F-35öt akkor kap. A borsozik hátam BMekről nem szólva.
HA korrekt árat mondanak rá. Innentől azért hogy Kína megérkezett erre a piacra pl. Drónokkal, az Oroszok meg T-90 el, nem lehet ám majd olyan könnyen 200 millió + USD -t elkérni egy Hornetért a gazdag öbölmenti olajosoktól sem, mert vesznek majd helyette J-31-et, vagy 300 -asával a Csájníz drónt. Geopolitikailag is egy komoly jelzés az is, hogy SZA Kínából és Oroszoktól vesz fegyvert, hasonló pofon ez a nyugat számára, mint HA létrejön a Török Sz-400 rakéta vásárlás(ezt én még mindig nem tudom elhinni, ez über brutál lesz ha megvalósul)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
HA korrekt árat mondanak rá. Innentől azért hogy Kína megérkezett erre a piacra pl. Drónokkal, az Oroszok meg T-90 el, nem lehet ám majd olyan könnyen 200 millió + USD -t elkérni egy Hornetért a gazdag öbölmenti olajosoktól sem, mert vesznek majd helyette J-31-et, vagy 300 -asával a Csájníz drónt. Geopolitikailag is egy komoly jelzés az is, hogy SZA Kínából és Oroszoktól vesz fegyvert, hasonló pofon ez a nyugat számára, mint HA létrejön a Török Sz-400 rakéta vásárlás(ezt én még mindig nem tudom elhinni, ez über brutál lesz ha megvalósul)

Azt se kellett volna mondani. Nem azért vettek Kínait mert fele annyiba került, hanem mert US nem adott nekik.

Su-27... 25+éve piacon van sokszor már tényleg gombokért adták volna mégis aki teheti arabok közül is köszönik szépen és nem. Az okokat hosszan lehetne sorolni és nem lehet azt mondani, hogy nincs jogos oka. Hogy is áll most az F-15 vs Szovjet/Orosz gépek A2A statisztikája? 100+:0?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Azt se kellett volna mondani. Nem azért vettek Kínait mert fele annyiba került, hanem mert US nem adott nekik.

Su-27... 25+éve piacon van sokszor már tényleg gombokért adták volna mégis aki teheti arabok közül is köszönik szépen és nem. Az okokat hosszan lehetne sorolni és nem lehet azt mondani, hogy nincs jogos oka. Hogy is áll most az F-15 vs Szovjet/Orosz gépek A2A statisztikája? 100+:0?

De uez a német Leo2 esete. SA 5+éve szeretne Leo2t venni. Vacsi újat, fullos képzéssel, szimulátorral, legleg data managmentel, extra fejlesztéseket kifizetné. Felesztésen felűl vmi 17m$/db ár jött ki végén. Németek eladták nekik? Nem. Ok: emberi jogok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Azt se kellett volna mondani. Nem azért vettek Kínait mert fele annyiba került, hanem mert US nem adott nekik.

Su-27... 25+éve piacon van sokszor már tényleg gombokért adták volna mégis aki teheti arabok közül is köszönik szépen és nem. Az okokat hosszan lehetne sorolni és nem lehet azt mondani, hogy nincs jogos oka. Hogy is áll most az F-15 vs Szovjet/Orosz gépek A2A statisztikája? 100+:0?

Elmész te is a búsba :D. Milyen gépek ellen és milyen körülményekkel van az F-15 nek 102 : 0 A2A statisztikája, te nagyon objektív :D?

Mig-21, Mig-23, Szu-22, és Mi-8 a zöme, a maradék elenyésző számú komolyabban vehető az is Mig-29 de úgy, hogy orbitál létszámhátrányból és/vagy tudatlan arabok repülték őket. Hagyjuk már az F-15 sérthetetlenségi legendáját, ezt ne nekem próbáld már itt eladni, mert nem az átlagos civil aranysas olvasgató vagyok...

A Szu-27 sosem volt gombokért árulva, sőt volt időszak, mikor nem is nagyon favorizálták szemben a Mig-29 el az exportját. Ezzel együtt szerintem miután a Mig-29 valóban nem kellett a kutyának sem, a Szu-27 és öröksége gépeinek exportja szerintem sikeresnek mondható, nem egy Észak Afrikai ország, Ázsia legjelentősebb hatalmai azért csak bevásároltak belőle elég szép számmal.

Az arabok közül aki anyagilag megtehette volna hogy azt vegyen, az DURVÁN gazdasági függésben volt az USA-tól, azért vettek mindenből nyugatit, főleg amerikait, britet.

Emberi jogok miatt nem kapnak nyugatról fegyvert :D?

Te megint madárnak nézel, mint ha nem lenne TELJESEN hozzáférhető adat, hogy SZA legjelentősebb fegyverszállítója az USA volt sokáig, s most az utóbbi években ez úgy változott hogy ez Nagy Britannia lett. Nem Kína, és nem Oroszország. Katart, és a többi gazdag öbölmenti olajost is végig lehet nézni, a Rafale beszerzésekkel, F-16/18 akkal.

Komolyan mondom olyan szinten tolod a csúsztatást, hogy az már fáj...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7