1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai repülőgép-hordozók

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Én is így gondolom
    Majd ez is benne lehet a pakliban hogy majd a 4 katapultos után eladnák nekik a type 002-őt.
    Azon lepődtem meg hogy az oroszok a Strom hordozót is ugrósáncosra csinálnák meg valamiért nem katapultosra o_O

gacsat likes this.
  2. Roni

Roni Well-Known Member

Külföldi oldalakról infó a hordozókról kapcsolatban.

A Jiangnan Hajógyárban idén megkezdik a a type 003 cv-18 modulblokkjai összerakását.
    A Dalian Hajógyár 003-as típusú cv-19 esetében: Dalianban a hajógyáron a munka (acél vágás) 2018 májusában kezdődött aminek A modulblokkjai összeszerelése 2019 augusztusában történik.

Sokan type 003 meg type 004-ként említik a két építés alatt lévő testvér hajót .

gacsat likes this.
  3. Roni

Roni Well-Known Member

These the parts of new aircraft carrier

4. Roni

Roni Well-Known Member

Latest Type 002 carrier update: the arresting cables have been installed

arbalest and gacsat like this.
  5. arbalest

arbalest Well-Known Member

A háttérben pont látszik a Liaoning felépítmény bővítése.

6. Roni

Roni Well-Known Member

gacsat likes this.
  7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Most már tudjuk, hogy éjszaka is tudják használni

Nagy Csaba, notaricon and Python like this.
  8. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

zsolti likes this.
  9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem saját használatra lesz ez szinte biztos ugye, techdemo szint, ha jönne a külföldi megrendelés, szerintem pillanatok alatt megpörgetnék a dolgot.

10. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem a hajtóművel lehet a gond. Ezt a hajtóművet tudtommal nem használják (talan valmilyen UAV-nél). Ha valamilyen WS-10/15 szériával lenne felszerelve, lehet más lenne a szitu.

11. Roni

Roni Well-Known Member

Évtizedes? 1-2 évvel a j-20 után jelent meg
    Persze ennek ellenére is még a su-57-nél is lassabban megy a program. Lassan 7 év alatt 2 proto elég siralmas.

12. Roni

Roni Well-Known Member

A gép sokkal kisebb a j-15-nél és kibaxott sok elférne majd a két 85 ezer tonnás hordozón :cool:
    Remélem csak azzal van és időben megoldódik .Ez a gép nagyon szükséges lenne as hordozókra

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hogy nem fújta el a két faszit?

14. Roni

Roni Well-Known Member

gacsat and Python like this.
  15. Roni

Roni Well-Known Member

Na mit mondtam ! pár héttel ezelőtt?

Kína már exportra is gyártaná ha kell valakinek egy type 001 hajó .
    És a type 071-es is

Python and arbalest like this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

Maybe, Jiangnan: CV 003 004, Dalian: CVN 005 006

arbalest likes this.
  17. Roni

Roni Well-Known Member

Akkor miről szól a cikk?

HHP25, the marine nuclear power platform, is being built by Bohai Heavy Industry. The main part will be completed during this year. 20K-tons icebreaker is under tender, all details are unknown. Dalian will upgrade its technology after CV17 to have nuclear power production capacity, and then produce nuclear-power aircraft carrier which is under design now.

The blogger believes that the Jiangnan Shipyard has started the construction of the type 003 conventional power carrier and has 2 orders. All will be completed in 2025. Dalian will begin construction of type 005 and 006 nuclear-powered aircraft carrier around 2022.

gacsat likes this.
  18. arbalest

Dalian-t korszerűsítik, talán kibővítik, hogy alkalmas legyen nukleáris meghajtású hordozók építésére, illetve ez a HHP25 "marine nuclear platform" szerintem valamilyen teszthajó lesz a hajófedélzeti nukleáris reaktor tesztelésére (erre gondoltam a múltkor, 80k tonnás hordozókhoz teljesen új erőmű kell, nem elég bebuherálni a meglévő tengeralattjárókhoz kifejlesztett reaktorokat). Fejlesztés alatt áll egy 20k tonnás jégtörő (tehát Kína tényleg komolyan gondolja az északi "terjeszkedést"), de semmilyen részlet nem ismert ezzel kapcsolatban.

A végén azt írja, hogy a blogger szerint Jiangnan-ban elkezdték építeni a hagyományos meghajtású Type 003-at (erről vannak már képek), 2 egységre van megrendelésük, 2025-ig kell elkészülniük mindkettővel. Dalian pedig a modernizáció, fejlesztések után 2022 körül kezdi el építeni a már nukleáris meghajtású 005 és 006 hordozókat.

gacsat, fishbed, fip7 and 3 others like this.
  19. Roni

Roni Well-Known Member

Nagyon szépen köszönöm a fordítást arbalest.

gacsat and arbalest like this.
  20. arbalest

Ezen oldal megosztása