1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai repülőgép-hordozók

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Fogalmam nem volt, hogy fog az új hordozó vízre kerülni, mivel a modulok elég messze kezdtek el készülni a víztől. Most megoldódni látszik a dolog, elkezdték kiásni a modulok előtt a földet és egy dokk kezd körvonalazódni.

gacsat and arbalest like this.
  2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Van ott pénz, ember és akarat.

3. Parapitecus

Parapitecus Member

Ilyen sok törpét ismersz? A hét törpe is elég fürge volt Hófehérkével.

4. jOkA

jOkA Active Member

Rengeteget. Kicsi a lábuk, kisebbet lépnek. Ebből diplomáztam. Nehéz volt.

fip7 and Parapitecus like this.
  5. arbalest

arbalest Well-Known Member

6. Roni

Roni Well-Known Member

Az ott egy hordozó törzse lenne? o_O

7. arbalest

Igen.

8. Mackensen

És mivel a modulok is készen állnak mellette elég gyorsan össze fog állni. Vízrebocsátás meg gondolom akkor lesz, mikor elkészül a hajó előtt épülő szárazdokk.

9. tiz

tiz Member

Ez a vízrebocsátás hogy fog működni? Az én kis fejemben az van, hogy az ekkora hajókat a szárazdokkban rakják össze, és utána beeresztik a vizet. Amit te írsz az meg pont a fordítottja. :) Máshogy kérdezve: hogy kerül a hajó a szárazdokkba?

Parapitecus likes this.
  10. arbalest

Belecsúsztatják. Látszanak a hajó előtt a betonsínek.

Nagy Csaba likes this.
  11. tiz

tiz Member

Erre gondoltam én is, rá is néztem a youtube-on, de nekifutásból nem találtam olyat, hogy egy ilyen méretű hajót egyben becsúsztatnának. Meg azért elég hosszú út kell hozzá ha gondolom, mert ennyi vasat nem állítasz meg csak úgy. Azt tudnám hová tenni, hogy elemenként beteszik a dokkba, ahol még nincs víz. Az egybe becsúsztatáson hitetlenkedem. :D (Tegyük hozá, lövésem sincs a dologról, csak ámuldozok itt.)

12. arbalest

Régebben mindennapos volt. Most építik előtte az új szárazdokkot, durván egy hajó hossznyit kell csak majd csúsztatni. Óvatosan csinálják, nem valószínű, hogy bármi probléma lenne majd.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Persze, de nem 50.000-60.000 tonnás hajókkal szánkóztak.

14. arbalest

Máshogy nem fogják tudni átjuttatni az új dokkba. Azt hiszem talán a Yamato volt az utolsó a nagy hajók között, amit hagyományosan bocsátottak vízre.

15. Roni

Roni Well-Known Member

and this could be the opening for the hangar doors / elevator!?

Indeed, seems as if the method of construction is a bit different ... at least in the rear section, there are already walls and if I see it correctly, you can see, where the ponton will dock for transferring the modules to the dry dock.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Kinézem belőlük,hogy kiássák alóla a földet .

silurusglanis and Nemerson like this.
  17. Mackensen

Mikor vízrebocsájtják, csak egy üres hajótesz lesz. A teljes tömegét akkor éri el miután mindent beleszerelnek, de azt már a vizen lebegő hajótesztbe is meg lehet csinálni.

Python, Nagy Csaba and silurusglanis like this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor 40.000 tonna(az is sok).

19. Mackensen

Pedig elég magabiztosnak tűnnek.

20. arbalest

Az Iowák is voltak szerkezetkészen 30-35 000 tonna körül legalább, a Yamato szintén. Elnézve a hangárt, ami az épülő törzs felett van itt, a repülőfedélzet és az alatta lévő, kiszélesedő fedélzetek nem lesznek ráépítve a törzsre, amíg ezen a sólyán van. Semmi lehetetlent nem látok, hogy becsúsztassák majd az új szárazdokkba, ahol befejezik a törzs építését, miközben beszerelik a "belsőséget".

Rotten878 likes this.

Ezen oldal megosztása