1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Mackensen által indítva @ 2013. február 1..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Nem olajos ronggyal...

2. Roni

Roni Well-Known Member

Nagyon scifi ez a fegyver :D:D

3. Roni

Roni Well-Known Member

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Tényleg nem
    A VSZ tömeghadseregeiben nem tudok ilyesmiről. Ott az állomány csinálta
    Itt az amerikai megfelelője

5. dudi

dudi Well-Known Member

Valamilyen lúgos kémhatású anyaggal kell fegyvert takarítani,olajozni már a megtisztított fegyvert kell.

6. Mackensen

Igen, viszont ha nincs olyan lötty, akkor gázolajjal szerencsétlenkedsz (én sose szagoltam olyan lét, nekünk gázolaj jutott).

antigonosz and Python like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

A kényszermegoldások meg a hogy kell az nem ugyan az.Amúgy a mosóbenzin meg a gázolaj is marha jól tisztít csak nagyon alaposan kell utána olajozni nem csak felületesen mert kiszárítják a fegyvert.

8. Mackensen

Elsőre nekem is a Terminátor jutott az eszembe, de az inkább kimondottan a gyalogság ellen készült. A rakétákat csak azért pakolták rá, hogy meg tudja védeni magát harckocsikkal szemben is. Ez meg inkább egy tűztámogató ami egy lépcsővel hátrább helyezkedik el és tűztámogatást nyújt. A gépágyú/géppuska kombó meg inkább önvédelemre szolgál, pont úgy mint a Pereh.
    Szerintem inkább egy kincepció az egész jármű, egy esetleges modernizációs csomagra, amit régi T-55-ösökre lehetne használni.

9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Igaz.

10. Roni

Roni Well-Known Member

Gyilkos egy találmány ez !

25 km ,40 km,és 70 km hatótávú irányított rakétákkal igen komoly csapásokat lehet mérni .

11. Mackensen

NLOS-LS kicsit továbbgondolva

Roni likes this.
  12. Roni

Roni Well-Known Member

Olyan is csak a zsivány jenkiknek van :p

13. Mackensen

Hát ez az, hogy nincs, mert elkaszálták a programot.

Python and Roni like this.
  14. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Kiborg csőgörény

15. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Különösen a forgó-tolózáras gránátvető. Az abszolút.

Nem értem az ázsiai lelkesedést az OICW bukása után. Gépkarabély + cső alatti gránátvető, úgy néz ki még mindig jobb, könnyebb megoldás. Optikát, ballisztikai számítógépet, stb. utólag is lehet rá (illetve a katonára) tenni.

16. Mackensen

Itt a gránátnak nagyobb a kezdősebessége és pontosabb. A kínaiak a gránátvetőnél meg elhagyták az autómata töltést és a tölténytárat is. Így már "normális" méretűvé lehetett csökkenteni a fegyvert.

17. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Értem én, de mégsem.

A géppisztolyra, meg a gépkarabélyra is volt sok próbálkozás mire a technológia megérett arra a szintre hogy lehetett használható eszközöket gyártani.
    Ez a kombinált fegyver technológia még nincs ezen a szinten.

Szerintem. (A tévedés joga fenntartva.)

18. Roni

Roni Well-Known Member

19. Mackensen

Egy robbanás ereje relatív. Pl. nem félek a Cár bomba robbanásától, ha az a bolygó másik felén következik be, viszont nagyon félnék akár egy kicsi petárdáétól ha az a bőröm felületétől 5 milliméterre történne.
    A cső alatti 40 milliméteres gránátok elég hatékonyak, de kb 100-150 méterre igazán pontosak. Ha lecsökkented az űrméretet, gyorsabb és laposabb röppályájú gránátot kapsz, amit ha kiegészítesz tűzvezérlő rendszerrel, programozható gyújtóval stb. akkor többszáz méteres távolságon jóval közelebb fog robbanni a célponthoz a kissebb gránátod, mint a 40 milliméteres, tehát akár még hatékonyabb is lehet. Ez az elv állt az OICV fegyverek fejlesztése mellett.

20. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása