1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Mackensen által indítva @ 2013. február 1..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Persze erre is van megfejtés:
    Ezekkel a szarokkal szórták telis-tele a hipermarketeket mint könnyű nyári sátor. Ebből a kínai ipar napi szinten gyárt szerintem 8-10000 db-ot. Nyugaton már nem annyira fogy, mert minden épeszű tudja, hogy nem szabad.... Valahogy le kell kötni a kapacitást! ;)
    Ráadásul ahogy látom ezek 2 személyes sátrak. De ezek általában nem elég nagyok 2 személynek. Ha a cuccok is bekerülnek, akkor meg pláne nem.
    1 ember meg ezzel túl nagy helyet foglal. Ezen kívül a váz összekötő mechanika része is teljesen felesleges mert egész nap cipeled, csak hogy 1 perccel hamarabb álljon a sátor? PFFFF:eek:

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én "sátorlap hívő" vagyok. Ha katonai sátor, akkor nekem a "rendes" katonai sátrak jutnak eszembe, amikbe néha falusi lagzikat is rendeznek, nem ilyen kis fingok. Ezen kívül 4 sátorlapból négy katona össze tud állítani egy négy személyre való zárt sátrat és max két sátorrudat kell cipelni pluszba.

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A nagy katonai sátraknak az az előnye, hogy zord időben kellemesebb klímát lehet egy kályhával rittyenteni. Ennek ellenére szerintem az egyéni sátornak is lehet létjogosultsága.
    Nekem valaha (talán még most is megvan) egy US Army (talán koreai háborús?) ponchom. Azt nagyon szerettem, mert az biza bármilyen esőtől megvédett. És a múlt század közepi gyártására is fittyet hányt. Ugyanakkor rohadt nehéz is volt egyben. Elvileg sátorlapként is használható volt, de ugye kell hozzá minimum egy pár, akivel a kutyasátrat összedobhatod. És merevítőt vagy cöveket még mindig vadászhatsz...
    A mai modern túrasátrak viszont olyan komfortot nyújtana 2-3 kilós súly magasságában, akár trópusi esőben is, hogy nem nagyon lehet összehasonlítani.
    3 kilós kiszerelésben már 2 személyes, 2 rétegű, önfelállítós, verzió is van, 60USD alatt, kisker áron! :rolleyes:
    A fenti képeken természetesen nem modern túrasátorról beszélünk... ;)

4. Mackensen

A szállás legyen a logisztika gondja, hadd ne terheljék még ezzel is az embert. Egy multifunkci sátorlap ami alá akár többen is beférnek pehelykönnyű és helyet sem foglal.

5. Mackensen

6. Mackensen

7. Mackensen

Határőrök, Type 03 gépkarabély, jakkok (asszem azok), fura sátrak, gázolajfőző meg egy kevés agitprop

anonim999 likes this.
  8. Mackensen

???

therob likes this.
  9. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Elsőre ez valami HK koppintás.

10. Mackensen

Halvány fogalmam sincs. De mintha valamilyen barkácsasztalon lenne.

11. Mackensen

Egy század és a tűzereje. Elég jól be vannak mutatva a dolgok.
    Nincs puskalőszert tüzelő fegy ver

12. Mackensen

Új terepminta
    Új MRE

wolfram and arbalest like this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy a kínaiak könnyen ruházkodnak kb évente valami új mintával. Irigylem ezt tőlük.

svajcibeka likes this.
  14. Mackensen

A Type 07 van a leginkább elterjedve, lehet valamit újítani fogknak a dolgon. Állítólag lesz új gépkarabély is. Kíváncsi vagyok.

15. Mackensen

Kajás rész és persze gázolajfőző
    1:29

16. wolfram

wolfram Well-Known Member

Szerintem ne irigyeld. Elég egy minta/színkombó, ha az tényleg jó.

17. krisss

krisss Well-Known Member

Egy minta meg színkombó semmire sem elég egy akkora országban ahol 3 -4 féle éghaljat is van területileg.
    Olyan hogy univerzális minta nem létezik.

Sulaco likes this.
  18. wolfram

Nabaszki! :eek: Már azt hittem, le vagyok tiltva nálad.
    Na jó, de te is tudod, hogy nem lehet minden évszakra és azon belül vagy 4-5 eltérő környezetre szuperül alkalmas szetteket adni. Illetve lehet, de az úgy 4x5, azaz 20 különböző minta és ruha lenne. :)
    Én úgy vélem, hogy egy, vagy max kettő minta/színkombóból kell-kéne kihozni a maximumot.
    Egyébként nézted már a Pencott WildWood-ot? Szerintem az tök jó lenne ide (is).

19. krisss

krisss Well-Known Member

Egyetértek. Csak az a könnyűipar ami ott van minden egyenruhát le tud gyártani irdatlan mennyiségben hónapok alatt és kb katonai körzetenként más egyenruhájuk van.

Sulaco and wolfram like this.
  20. wolfram

A kínaiaknál, vagy a lengyeleknél?
    Mert a lengyelek, amennyire láttam, elég jó mintákat/színeket csináltak eddig (a WildWood is az ő ötletük volt). Na de a kínaiak... Pláne az a "szép" kék mintás cuccuk...

Ezen oldal megosztása