1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Mackensen által indítva @ 2013. február 1..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha szeretitek a kerekes technikát, akkor felvételek hadgyakorlatról gépesített lövészekkel (8X8-asokkal).
    1:23-tól

tonyo, therob and Nemerson like this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Jól látom, hogy telibemásolták a Rosomakot (SPG), és a Wolf firesupport járművet? :eek:o_O

3. Mackensen

Szerintem nem. Nézd meg jobban a felvételeket. Aztán nem csak 105 mm dolog sül el, hanem 122 milliméteres is.
    https://htka.hu/2013/01/10/zbl-09-kerekes-jarmucsalad/

tonyo likes this.
  4. Mackensen

További felvételek a hadgyakorlatról a (8x8-asokkal), most foleg a 122 millimétereseket mutatják
    10:19-től

tonyo likes this.
  5. pöcshuszár

Hogy mit tesznek rá az egy dolog, de a gép teste fullra ugyan az.
    Itt vannak a nemzetközi "versenyzők".
    Talán még a Piranhára hasonlít, csak annak sokkal tompább az orra.
    Az AMV-vel viszont megegyezik az orr kialakítása, az úszó meghajtás helye, és kialakítása, a tengelyek elhelyezése (elöl 2x2+ hátul 2x2) azok közötti osztások. De még az oldalsó lemezek törése is majdnem azonos helyen és szögben törik meg.

6. tonyo

tonyo Well-Known Member

Egyébként miért kell így belemenni a részletekbe? Egy közel 15-20 éves alap konstrukciójú járműről beszélünk. Amit közben reszelgettek. Kis kínaiak figyeltek és "kopintottak". Ami szerintem jól sikerült és ha nem lenne ez a kínaiak felé is a szarkavarás egész jól tudták volna nyomatni egy ár-érték-érzékeny piacokon.

7. Mackensen

Mindegyik fullra ugyanolyan itt-ott valamiben eltérnek. De mutass már AMV-ből páncélvadász és tüzérségi változatot. Egyáltalán hány 8x8-as van aminek rendszerben van még valahol jelentős számban elterjedve tüzérségi változata? Egy-két prototípusról tudok.
    A páncélvadást-rohamlöveg változat sem túl gyakori. Olasz, amerikai és japán járműveken kívül van még valami?
    És a többi alváltozat?

8. pöcshuszár

Rosomak 105-ős toronnyal. Közismertebb nevén:
    Wolf fire support vehicle
    A Rosomak 120mm- es gránátvetője
    De alapvetően eddig nem is igazán volt rá igény.
    Nyugaton inkább a Caesar/Archer/EVA vonalon képzelik el a kerekes SPG koncepciót.
    Ami meg valljuk be, egy jóval olcsóbb megvalósítása ugyan annak a projektnek. (Az olcsóságot persze saját ligában értjük, mert lehet, hogy az amerikaiak jltv-jének árából Kínában 2 tank kijön :rolleyes:)

9. Mackensen

Egy kis érdekesség egyenruhák terén. Mostanában szerveztek a hongkongi fiataloknak egy kis nyári tábort. Megtehették volna, hogy valami rég kifutott, de egyébként nem hordott raktári egyenruhákat adnak rájuk, vagy akár a mostani Type 07-ből, de ehelyett rendeltek nekik egy új, teljesen egyedi mintázatút.

https://www.scmp.com/video/hong-kon...in-chinas-peoples-liberation-army-summer-camp

10. pöcshuszár

Ezt a kék dolgot én sosem értettem!
    Ennél még az angol inkurrencia is használhatóbb, talan még olcsóbban is!;):D

11. Mackensen

A hongkongiak esetében teljesen irreleváns a szín. Rózsaszín is lehetne. A heditengerészet esetében már azért kicsit meredek a dolog, de tudtommal ott is csak az egyik dandár használja, főleg amelyek a szigeteken állomásozik. Ott lényegében minden vagy tenger, vagy égháttérben van. Ezen kívül még vegyülhez az egész egyfajta haderőnemi büszkeséggel is, ami már a hüllyeség kategóriájába ment el.
    Annó az UDT (SEAL elődje) is volt valamilyen égszinkék egyenruhája, csak képet nem találtam róla.

12. Mackensen

13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nyugaton inkább a Caesar/Archer/EVA vonalon képzelik el a kerekes SPG koncepciót.
    Ami meg valljuk be, egy jóval olcsóbb megvalósítása ugyan annak a projektnek. (Az olcsóságot persze saját ligában értjük, mert lehet, hogy az amerikaiak jltv-jének árából Kínában 2 tank kijön :rolleyes:)[/QUOTE]
    Őőőő,marhára nem ugyan az.Az általad felsoroltak a támogató tüzérség eszközei,mig ezek a csájnizok a zl,ezred,dd szintű kisérő tüzérséghez tartoznak.

14. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Lesz majd "Malenkij nyari tabor" a tobbi hongkonginak is :p
    .
    .
    /tudom...tudom...fekete humor.../

15. Mackensen

Természetesen önként!!!
    :hadonaszos::hadonaszos:

silurusglanis likes this.
  16. Mackensen

17. Mackensen

18. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Csak hármat szúrtam ki, közülük egyet a bakancs miatt (akkor volt a legközelebb). A miénk hogyan vizsgázna?

19. Mackensen

A fószer egy rakás egyenruhát kipróbál. Keress egy multivamféleséget. Gondolom neincs jelentős különbség.

20. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

6 a 11-ből.

Ezen oldal megosztása