1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Könyvespolc

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - silurusglanis által indítva @ 2017. február 6..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Meg a sok szenator aki a kozepen feltunik majd a vegefele ujra nincs ra utalas hogy mar emlitett szemely de az embernek remlik de nem biztos benne ezert visszakell keresni a hazassagos reszhez meg a gyerekkori iskolashoz komyvjelzot kellett tennem /ki kinek a ferje felesege kik a gyerekeik kik a nagyszuleik a dedszuleik ki milyen viszonyba all egymssal /mivel tobb agrol is rokonok eleg kusza volt plane a fogadott gyerekek mostohaszulok :) hat nem volt tul egyszeru.../vegulis a nagyon bonyolult csaladi kapcsolatokkal rendelkezokrol nem sok szo esik eleg hamar elteszik vagy eltetetik oket labalol nagyreszet foleg a venasszony... Mondjuk siman lehetett volna Livia armanyai es annak kovetkezmenyei a konyv cime :D

Schurrer likes this.
  2. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Még magában a könyvben is próbálja elmagyarázni Claudiusként, hogy ki kicsoda, de tényleg nem egyszerű követni. :)

Szittya likes this.
  3. Szittya

Titus Liviustol akarom meg elolvasni a Romai Nep tortenetet a Varos alapitasatolt meg valami reszletresebb korabeli szerzotol a hadszervezetekrol egy osszegzest /meg nem talaltam amit keresek de szerintem fent kellett maradnia vagy egy osszegzesnek a korabeli feljegyzesekkel /nem csak utalva ra./ foleg az auxiliak szervezete erdekelne melyik legional hogy is volt /hol volt hangsulyosabb a lovassag hol a konnyu hol a nehez hol a gyalogsak konnyu nehez ees a tavolsagi fegyveresekrol hol mi./ ha valaki tud valamit azt szivesen fogadnam... Aztan kicsit hanyagolnam is a romai akat :) egy idore Fonicia/karhago atmenet erdekelne de arrol szinte semmi korabelit nem talaltam csak nehany regebben olvasott konyvben utalasokat es elszort reszleteket.../
    Bevallom a regenyekrol mar leszoktam az utobbi idobe tertem csak vissza azok olvasasara... A szaraz tenyek leveltari forrasok szaraz anyagok jobban erdekelnek mar mint mas fantaziaja akrmilyen alapos is.../nem is olyan reg csak azert vettrm a kezembe tortenelmi regenyt hogy megnezzem milyen forrasokbol dolgozott a szerzo es azokat kertem ki a konyvtarbol ha volt./

4. Schurrer

Warmington Karthágó című könyve elég alapos. A kezdetektől a végig, nekem nagyon tetszett, amikor először olvastam, azt sem tudtam kik a punok igazából. Na ott aztán mindenki Hannibál, Hamilcar vagy Hanno. :)

Szittya likes this.
  5. Szittya

Koszonom jovoheten azthiszem kiveszem valamelyik konyvtarba boztos meg lessz. /egy falusiba es ket varosiba jarok./

Schurrer likes this.
  6. Schurrer

Oké, remélem tetszeni fog.

Szittya likes this.
  7. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

8. Schurrer

Sikerült vagy majd későbbre teszed?

9. Schurrer

A második vh-nak az olaszok hadászati, harcászati szerepéről szóló könyvet tud vki esetleg magyar nyelvű szakirodalomban? Van Massignoli, Forty, Kriebel ami említi őket meg persze angol nyelvű, elég rövid online anyagok. Mondjuk egy olasz szerző lefordított anyaga esetleg?

10. hayate

hayate Active Member

Áthoztam ide.
    No hát reméltem hogy lebeszélsz egy újabb könyv vásárlásról, erre "rábeszéltél" kettőre. De nem haragszom.
    25 fontért a Wings of the Malvinas egy kész rablás. Kösz hogy említetted!

Hpasp likes this.
  11. Negan

Negan Well-Known Member

12. Negan

Negan Well-Known Member

13. Negan

Negan Well-Known Member

14. Negan

Negan Well-Known Member

15. phaidros

phaidros Well-Known Member

Negan, pár sort azért írhatnál a linkekhez, hogy mi micsoda. Köszi!

zeal likes this.
  16. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

17. Negan

Negan Well-Known Member

18. Negan

Negan Well-Known Member

19. Negan

Negan Well-Known Member

20. Negan

Negan Well-Known Member

Ezen oldal megosztása