1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

K-2 Black Panther

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. hiryu

hiryu New Member

Nem olyan mint a BILL, ha jól olvastam e z a célpont kontúrja alapján módósítja a röppályát a végén, hogy a tornyba csapódjon.
    Nem fújom a páncélosok tornyainak páncélvastagságát, szemből és oldalról, de azt hiszem nem csak szemből lőnek egymásra.
    De gondolom azért, mert ha átüti a kumulatív sugár, akkor a legénységnek annyi... na meg az elektronikának stb...
    Míg pld egy szétrobbant lövegcső, elszállt motor, futógörgő, cserelhető, és a zenekar játszik tovább.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

KSTAM mint Korean Smart Top-Attack Munition, lehet mégis felülről támad.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Ha felülről csapódik be akkor,hogy lövik ki?Azt lássuk be,hogy egy 1700m/s-el megközelítőleg vízszintesen kilőtt valami a világ mai állása szerint nem tud felemelkedni és felülről becsapódni mint egy Javelin teszem azt 1000 méteren(pláne kisebb távolságokon).

4. dudi

dudi Well-Known Member

Erről beszélek:

5. Mackensen

Ez szerintem függ a lőtávtól is és nem is biztos, hogy 1700 m/s kezdősebességgel lövik ki.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Ha 1000-el az is sok.Gondold át,hogy ha 1000 m/s a kezdősebesség és 2km-re van a cél akkor is 2 sec alatt ott a lövedék,ez még mindig túl kevés idő ehhez a manőverhez és nem nagyon van olyan anyag ami bírná a manőverek okozta erőhatásokat.

7. Mackensen

Lehet 6-700 is és lehet 4 km túli célok ellen használják.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

A 4000 méteren vagy azon túli célpontok irreálisak még a sivatagban is nem,hogy Koreában.

9. Mackensen

Igen mivel a tereptárgyak miatt a reális lőtáv enné sokkal kisebb, viszont ha igaz amit a wiki ír, akkor ez látótávolságon túli célpontok elle van.
    Ez a KSTAM II
    http://en.wikipedia.org/wiki/KSTAM
    Itt pedíg a működési elve amit a német SMArt 155-ből vettek
    http://en.wikipedia.org/wiki/SMArt_155

10. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Ki jelöli meg a célt ha látótávolságon kívül van?

11. hiryu

hiryu New Member

K2 része a harctéri hálózati rendszernek, a parancsnok megkapja az adatokat at adatávitli rendszerrel, (koreai fejlesztés) pontos név nem ugrik be. (adott esetben a löveg vezérlését is átveheti- ezért végszükségben a K2 kétfőny személyzettel is harcképes)
    Lövedék sebessége:
    Asszem ennek a lőszernek a minimális lőtávja épp a fentiek miatt 2000 méter. De van egy saját fejlesztésű tungsten-magvas páncéltörőjük is , (nyíllövedék), a puhább célokra, mint APC, helikopter ellen meg "normál", nagy robbanóerejű gránát. Asszem az is hazai fejlesztés.

12. hiryu

hiryu New Member

Találtam egy vázlatot, de koreaiul csak egy két leves nevét tudom:(

13. hiryu

hiryu New Member

14. hiryu

hiryu New Member

Aha.. így már látszik a kumulatív töltet, így már értem.

15. hiryu

hiryu New Member

meg találtam egy ilyent:

16. nyugger

nyugger Well-Known Member

17. nyugger

18. nyugger

19. nyugger

20. Python

Python Well-Known Member

Korean K2 Black Panther Main Battle Tanks In Action - K2 Black Panthers Fire Their Powerful Weapons
    https://www.youtube.com/watch?v=U0cG-xwDsYU

Ezen oldal megosztása