KF-21 Boramae / KF-X / IF-X (KAI, Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Megint csak nézz utána jobban... ;) :D
(szerinted miért csodálkozom rajta, ha nem látnám egy videóban)
Megtörtént.
Nincs rajta DIRCM. ;)

Cáfolj meg légyszíves.
Annyit kell tenned hogy jelöld meg hol látsz rajta DIRCM et, vagy mutass egy linket ami szerint van rajta.
 
  • Vicces
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Annyira szar helyen van rajta hogy...nincs is rajta. :D
(ezen a méret kategóriájú harcászati gépeken egyikén sincs egyenlőre DIRCM...)
Nem itt láttam, de ebben is elemzik a dolgot. Tájékozódj! Néha nem árt...mielőtt személyeskedsz.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Megtörtént.
Nincs rajta DIRCM. ;)

Cáfolj meg légyszíves.
Annyit kell tenned hogy jelöld meg hol látsz rajta DIRCM et, vagy mutass egy linket ami szerint van rajta.
3915b1b577866cc995ee68557f139fe2.jpg

Én is ráncoltam a homlokomat...
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586
T

Törölt tag 1586

Guest
Te most tényleg egy Photosoppolt képpel akarsz hülyére venni mindenkit?

Íme az általad linkelt kép DIRCM nélkül...

message-editor%2F1617970873896-11_meteor-on-kf-x--korea-aerospace-industriescopy.png

A tényeknél maradva - így néz ki a prototipus és azon nyoma sincs DIRCM nek
AEN20210409005600325_01_i_P2.jpg
 
  • Vicces
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Te most tényleg egy Photosoppolt képpel akarsz hülyére venni mindenkit
Te nem vagy százas.
Több videót néztem erről a gépről, nagyrészt mind animáció, mivel ha nem tévedek egy protó van eddig meg a makettek. Azt jegyeztem meg, hogy hülye helyen van a DIRCM, amit láttam.
Te meg jösz a fenti szövegeddel, a képpel (gondolom egész éjjel kerested - netán magad csináltad :D), amit csak azért tettem be találomra a netről, hogy lásd, igenis van ilyen ábrázolás. Nem erre hivatkozva írtam, amit először írtam.
De Te ismét rárepültél, megint mellé nyúltál.
arcas - rudi 3:0 :cool:
...folytasd csak...
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Egyébként azt hiszem ebben az animációban láttam először. De több másikban is szerepel pár képkocka, hogy egy prezentációt bemutató előadó mögött kivetített modellen szintén ott van valami "dudor".

b1ca1bec7fd09d0e08951947d8b6bd20.jpg

Ugyanazért volt furcsa nekem is, mint Neked,...
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586
T

Törölt tag 1586

Guest
...ott van valami "dudor"
azt hiszem az agyad helyén lehet valami dudor.:D

Dedós photosop képeket mutogatsz mint bizonyíték?
Holnap ha valaki egy mosógépet photosoppol alá akkor azt is fogod hinni és tényként közlöd hogy a KC-21 repülés közben kimossa a pilóta gatyáját?

Itt az elkészült gép.
Az általad vizionált helyen - bal oldali beömlő alatt - lófax sincs.
A gép oldalán és a futóakna mögött a MAWS rendszer szenzorait látod.
DIRCM nincs
KF-21-DAPA-1080x660.jpg
 
  • Vicces
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
azt hiszem az agyad helyén lehet valami dudor.:D

Dedós photosop képeket mutogatsz mint bizonyíték?
Figyelembe veszem, hogy aluliskolázott vagy, ezért nem haragszom rád.
Semmit sem akartam bizonyítani. Szövegértés nulla.
Mindent amit betettem ide megtalálsz ugyanúgy a neten. A linkelt videót gondolom meg sem nézted, mert az borítja az 'agymenésedet', ismét.
Semmi gond. Már megszokott, hogy "férfiasan" viseled, mikor belefutsz egy pofonba. Ja nem. :D
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Figyelembe veszem, hogy aluliskolázott vagy, ezért nem haragszom rád.
Semmit sem akartam bizonyítani. Szövegértés nulla.
Mindent amit betettem ide megtalálsz ugyanúgy a neten. A linkelt videót gondolom meg sem nézted, mert az borítja az 'agymenésedet', ismét.
Semmi gond. Már megszokott, hogy "férfiasan" viseled, mikor belefutsz egy pofonba. Ja nem. :D

Amit beraktál videó pontosan arról szól hogy a koreaiak fejlesztgetnek valamit ami majd talán 2029 környékén lesz a KF-21-en.
Most figyelj...ez azt jelenti hogy most nincs rajta DIRCM, és még egy jó darabig nem is lesz.

Egyszóval vissza az eredeti hozzászólásodhoz ami így hangzott: "...Egyébként a DIRCM ritka szar helyen van rajta...nem is értem..."

Tévedsz, nincs rajta DIRCM és Igen, megerősítem...nem érted a dolgot. :D
 
  • Vicces
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Egyszóval vissza az eredeti hozzászólásodhoz ami így hangzott: "...Egyébként a DIRCM ritka szar helyen van rajta...nem is értem..."

Tévedsz, nincs rajta DIRCM és Igen, megerősítem...nem érted a dolgot. :D
Mint írtam már korábban is, a tőlem idézett hozzászólás arra a videóval kapcsolatban született, amit linkeltem is, melyben szerepel DIRCM. Tehát megerősítem, hogy tévedsz, a videóban van DIRCM, és annak - szerintem - rossz elhelyezésére utaltam. Ezt Te pontosan tudod, de jobb a fórum bohócát játszani.
Egyébként az ugyanezt a DIRCM-et ábrázoló képemet sebtében 2018 július 10-ig tudtam visszakeresni (kínai forrásból), míg Te az állítólag "eredetit" egy 2021-es cikkből merítetted ha jól láttam. Ezek szerint még időutazó is vagyok... :D
Megvárom, míg rájösz, hogy mi mind hozzátenni akarunk a fórum tartalmához és a sok infóból kiszűrni a lehető legobjektívebb képet az egyes haditechnikákról, sosem voltam ellenére az értelmes vitáknak, pont ezért nem szégyenlem használni a "szerintem" ill. "véleményem szerint" szavakat, és számtalanszor leírtam már azt is, hogy ehhez vagy ahhoz "nem értek", vagy "nem tudom".
Azt viszont, hogy egyesek kiforgassák a szavaimat, félremagyarázzák a hozzászólásaimat, személyeskedéstől sem mentesen azt a továbbiakban sem fogom hagyni, se Neked sem másnak.
Lehet ezt az off-olást topikokon át folytatni,...innentől kezdve ez csak rajtad múlik. ;)
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586
T

Törölt tag 1586

Guest
Mint írtam már korábban is, a tőlem idézett hozzászólás arra a videóval kapcsolatban született, amit linkeltem is, melyben szerepel DIRCM. Tehát megerősítem, hogy tévedsz, a videóban van DIRCM, és annak - szerintem - rossz elhelyezésére utaltam. Ezt Te pontosan tudod, de jobb a fórum bohócát játszani.
Egyébként az ugyanezt a DIRCM-et ábrázoló képemet sebtében 2018 július 10-ig tudtam visszakeresni (kínai forrásból), míg Te az állítólag "eredetit" egy 2021-es cikkből merítetted ha jól láttam. Ezek szerint még időutazó is vagyok... :D
Megvárom, míg rájösz, hogy mi mind hozzátenni akarunk a fórum tartalmához és a sok infóból kiszűrni a lehető legobjektívebb képet az egyes haditechnikákról, sosem voltam ellenére az értelmes vitáknak, pont ezért nem szégyenlem használni a "szerintem" ill. "véleményem szerint" szavakat, és számtalanszor leírtam már azt is, hogy ehhez vagy ahhoz "nem értek", vagy "nem tudom".
Azt viszont, hogy egyesek kiforgassák a szavaimat, félremagyarázzák a hozzászólásaimat, személyeskedéstől sem mentesen azt a továbbiakban sem fogom hagyni, se Neked sem másnak.
Lehet ezt az off-olást topikokon át folytatni,...innentől kezdve ez csak rajtad múlik. ;)
Ha valaki akkor te vagy az igazi bohóc...:D

  • Te az Aranysas cikkben lévő képekre írtad hogy rossz helyen van a DIRCM. Azokon a képeken konkrétan semmiféle DIRCM nincs.
  • Aztán beraktál egy képet ami minimum kétféle változatban kering a neten.
  • Aztán beraktál egy videót ami konkrétan azt mondja hogy az általad már most látni vélt DIRCM még javában fejlesztés alatt áll és majd csak talán 2029 ben lesz kész.
  • A fentiekkel összhangban az elkészült prototipuson nincs semmiféle DIRCM.

Epic...:D
 
  • Vicces
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Te az Aranysas cikkben lévő képekre írtad hogy rossz helyen van a DIRCM. Azokon a képeken konkrétan semmiféle DIRCM nincs.
Nem tudom milyen Aranysasos képekről beszélsz? Leírtam honnan fogant a komment, az hogy ignorálod nem az én hibám..
Aztán beraktál egy képet ami minimum kétféle változatban kering a neten.
Amire írtad, hogy PS az ezek szerint régebbi, tehát eredetibb mint a tiéd, de persze nem kell elismerni, hogy tévedtél, megint... ;)
Aztán beraktál egy videót ami konkrétan azt mondja hogy az általad már most látni vélt DIRCM még javában fejlesztés alatt áll és majd csak talán 2029 ben lesz kész.
Jé, mert az ebben látott képkockákra reagáltam, ahol mit ad Isten, ott a DIRCM. Nem kell belátni, Tőled már nem várunk el ilyesmit... ;)
A fentiekkel összhangban az elkészült prototipuson nincs semmiféle DIRCM.
Sehol sem írtam, hogy van! Jé... Vagy idézd, hogy hol írtam, hogy a prototípuson van. Ja, azt nem lehet, mert sosem beszéltem erről...ugyebár ;)

Megint nem jött össze, rudibohóc... :D
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Ez a csúcs! :D
Mit is írtál?
Azt miért nem idézed, hogy végig a videóról beszéltem Te arany maszat?
  • Te az Aranysas cikkben lévő képekre írtad hogy rossz helyen van a DIRCM. Azokon a képeken konkrétan semmiféle DIRCM nincs.
  • Aztán beraktál egy képet ami minimum kétféle változatban kering a neten.
  • Aztán beraktál egy videót ami konkrétan azt mondja hogy az általad már most látni vélt DIRCM még javában fejlesztés alatt áll és majd csak talán 2029 ben lesz kész.
  • Nem aranysas,
  • nem PS a kép,
  • és jééé... az általam említett videó, - amiről beszéltem - amelyben szerepel a DIRCM, amiről ugye azt írtad, hogy "nincs ilyen" :D
Szánalmas erőlködés, ahogyan csűröd csavarod, nem megy ez neked. Három ilyen menet után csak tanulsz belőle... :D
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586