1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kalasnyikov variánsok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. boki

boki Well-Known Member

Megkezdodtek az AK-12 tesztjei:

http://hungarian.ruvr.ru/2013_06_11/Uj-otodik-generacios-lofegyver-az-orosz-hadseregnek/

3. Sharky

Sharky New Member

4. boki

boki Well-Known Member

Miért nem a "Kalasnyikov verziok " topik-ban megy a hozzászolás?

(Moderátori megj.: átcsatolva a megfelelő topikba.)

5. joker

joker Well-Known Member

Szerintem ha a cső végéről nézed minden fegyver egyformán ronda

6. luperator

luperator Active Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Tovább folynak a tesztek az AK-12-vel
    Kíváncsi vagyok ez és a 8mm-es lőszer mire képes. Bár az amerikai műsorokban biztos találnak majd kifogást erre is. :D Az egyenes válltámasznak köszönhetően a pontosság gyanítom javult, akár lehetne is idehaza váltótípus.

7. hunter

hunter New Member

Az  AK-12 bizony  sokat fejlődött.  A  teljesség igénye nélkül:   irányzóvonal  200  mm-el hosszabb,  a válltámasz  hosszban és magasságban is állítható,  5  szereléksín,    3  féle tár, jobb  és balkezes  is  egyformán  használhatja, 5-féle kaliberben  kívánják gyártani  .

8. weasel007

weasel007 Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Tovább folynak a tesztek az AK-12-vel
    Hunter: Bővebben is szívesen olvasnám, magyar nyelven. Esetleg írhatnál róla.

9. dudi

dudi Well-Known Member

10. luperator

luperator Active Member

Ezzel megfogtál és igyekeztem is alátámasztani, hogy igazam van, de valamivel keverem akkor a dolgokat. Emlékeim szerint a 7,62-es lőszer leváltására fejlesztettek ki újat, de a barátunk nem igazolta az emlékeimet.

11. dudi

dudi Well-Known Member

12. fip7

fip7 Well-Known Member

<a title="" href="http://htka.hu/forum/gyalogsagi-fegyverek-es-feleszerelesek/kalasnyikov-variansok/" rel="nofollow">dudi</a>

Láttad azt amit a Steyer AUG topikban írtam? Elvileg választ adtam a kérdésedre, nem tudom, hogy segített-e...

Az AK-12 szerintetek van olyan jó, mint egy SCAR vagy egy G-36? 

13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Van 9X39 mm lőszer. Lehet arról van szó.

14. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Mack

9x39-ben nem fog készülni.

15. dudi

dudi Well-Known Member

A 9x39 egy speciális lőszerfajta speciális fegyverekhez nem pedig karabélyba való tömegtermék.

16. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">fip7</a>

Nem láttam(vagy nem emlékszem rá) mert nem tudom csak az elmúlt 24 óra hozzászólásait visszanézni de most majd jól megnézem

17. Mackensen

Ez ok, de spec alakulatoknak gyárthanak olyan változatoka is. Végül is mind1, most mondta sirulusgalnis, hogy nem lesz. A 8 milliméterhez ezt találtam a legközelebbinek.

Simán vissza tudod olvasni a fórumban a hozzászólásokat ameddig akarod.

18. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="" rel="nofollow">Mackensen</a>

Csak azt látom,hogy melyik topikban van olyan hozzászólás amit nem olvastam azt,hogy mit írtak azt nem látom és tekintve az oldal sebességét kicsit idegölő végignézni minden topikot hátha írt-e nekem szóló dolgot valaki.

19. Mackensen

Azokat szoktam megnézni ami érdekel:))

20. Roni

Roni Well-Known Member

Amúgy az elkövetkezendő évtizedekben várható valami forradalmai újítása a gépkarabélyoknál?

Gondolom az ak-k sem fognak sokáig hasonlítani a régi formához és valamilyen xm-29 szerű fegyverek lesznek majd nem? [​IMG]

Ezen oldal megosztása