1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kamaz Typhoon

Diskurzus a(z) 'Aknatámadás ellen védett (MRAP) és egyéb szállító-' témában - boki által indítva @ 2013. augusztus 7..

1. boki

boki Well-Known Member

Az új orosz Tájfun.

2. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

nekem egy kicsit magasnak tűnik ehez a keskeny tengelytávhoz! igaz én a Rábában is fostam mindig, ha mentünk határt zárni! :D

3. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

ehhez
    bocsi :D

4. hiryu

hiryu New Member

http://diannefeinsteinvevo.tumblr.com/post/63104936571/gunrunnerhell-casspir-mk6-a-large-6x6-armored

5. Roni

Roni Well-Known Member

Boki?

Ebből a tájfunból mennyit rendszeresítenek az oroszok?
    Vagy csak ez is megy mutatóba ?

És ebből két fajt is van http://www.armyrecognition.com/february_2013_army_military_defense_industry_news/russian_airborne_troops_will_be_equipped_soon_with_tigr-m_spm-2_and_kamaz_typhoon_armoured_2702132.html

6. boki

boki Well-Known Member

Roni
    Az orosz modernizácios program keretében a védelmi minisztérium szerzodést írt alá Kamaz céggel két páncélozott variáns prototípusának megépítésére, ami meg is tortént. Jelenleg tesztelésnek vetik alá ezeket a jármuveket. Jelenleg nincs semmilyen szerzodés a megvásárlásukrol a védelmi minisztérium és a Kamaz kozott.
    Balra a Tajfun-K (Kamaz 63969), jobbra a Kamaz 63968

7. boki

boki Well-Known Member

Idén kezdodnek a Kamaz 63968 "Tajfun" állami tesztjei. A tavalyi gyári teszteken kimagaslo eredményeket mutatott a jármu. A STANAG 4569( NATO ) szerint Level 3b védettségu jármu a tesztek során 10 kg TNT ereju robbanást is kibírt, páncélzata nanostruktúrás kerámia és acél. Fejlesztésében 120 cég vett részt.
    A hírek szerint az amerikai katonai hírszerzés katonai technologiák megszerzései programjában az elso tíz kozott van.

8. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Akkor nem semmi jármű lehet. Lám lám akkor orosz nanotech-es fejlesztéseknek kezdenek megjelenni az eredményei

9. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

@Boki
    "A hírek szerint az amerikai katonai hírszerzés katonai technologiák megszerzései programjában az elso tíz kozott van."

Csak én látom úgy, hogy a Rábának a már régebben kivesézett projektje is hasonló, mint ennek a felépítménye?

http://raba.hu/jarmu/kutatas-fejlesztes.html

Ha tényleg ekkora kereslet van az ilyen megoldásokra, akkor lehet érdemes volna ennek a csiszolására rágyúrni Rábáéknák. :)

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mióta fejlesztenek nálunk páncéllemezt?

11. pela3

pela3 Well-Known Member

zotyek78:

Hasonló,de a "mienk" mégis sokkal másabb, sokkal sebezhetőbb és rosszabb a terepjáró képessége.

12. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ez belbiztonsági jármű. Az oroszoknak szügségük is lehet egy ilyesmikre a problémás területeiken.

13. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Ki gondolná, hogy az amerikai hirszerzésnek van még mit megszerezni technológia téren. Azért megnézném azt a 10-es listát. Mit és kitől?

14. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Ez igaz, viszont én direkt írtam, hogy a felépítményre gondoltam, illetve, hogy csiszolásra szorul. Extrém esetben összefoghatnának a Respirátorral, hogy csináljanak neki egy alapot, plusz a Komondornak lehetne egy jóval páncélozottabb verziója. :)

15. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Komondor helyett ebbe is belepakolhatnák a cumót. Bár nem tudom egy atomrobbanás vagy szarintámadás után kinek lenne kedve támadni az ABV felderítőt. Max a csernobili vaddisznóknak.

16. hiryu

hiryu New Member

Az alváza milyen magasan van a talajszinttől?

17. boki

boki Well-Known Member

Képek a protokrol, március 29,Naberezsnie Cselni

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Utazni a DACban volt a legjobb. Ringatott, mint egy hajó.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Milyen motor van benne? És váltó? Mind a 2 orosz?

20. boki

boki Well-Known Member

6 hengeres orosz JAMZ - turbodízel, 6700-7000cm3, 331kW, 450LE

Ezen oldal megosztása