Ka-50 Black Shark "Hokum A" / Ka-52 Alligator "Hokum B" (Kamov, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113
A sötétszürke a legszebb szín az amolyan modern  és jól néz ki a vörös csillaggal
sf-cool.gif


Remélem az összes repcsijük és helijük sötétszürke színt kap nem gagyi terepszínt .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
<a title="Profile" rel="nofollow">Roni</a>

 

Amikor megláttam,hogy kommenteltél azonnal tudtam,hogy írni kell nekem is.Az a sötétszürke úgy szar ahogy van nem véletlen fogják lecserélni az oroszok.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Egy gép színezésének szépsége szerintem szubjektív dolog, kár ezen összeveszni. Nekem például kimondottan tetszik a Szu-34 sötétszürke-babakék-fehér kombója, de a Szu-25-öt csak terepszínben tudnám elképzelni, ahogy a helikoptereket is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Egy harci gépet ne azért fessünk akármilyenre mert úgy szép hanem azért mert úgy hasznos még ha ez a szépség rovására is megy.

Nekem egyáltalán nem tetszik ez a szürke babakék kombináció,igazából csúnya.Már többször leírtam,hogy eddig csak egy MIG-29UB-nek állt jól ez a szürke bár annak nem babakék volt az alja hanem valami világosabb szürke.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Idén még lesznek átadva Ka-52-esek, az orosz hadseregnek, de szerintem egyenlore marad a régi festés. De, ha sikerul kotniuk export szerzodést Párizsban a gépekre új festésben, ki tudja...:)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Igaz, hogy a színt határozza meg a funkció, de attól még nem kell a másiknak nekirontani, hogy "úgy szar ahogy van", ez nem éppen az etikus társalgás mintapéldája, főleg, hogy közben továbbra is csak azt hozod fel, hogy neked nem tetszik. Persze leírhatod még párszor, hogy mennyire nem tetszik, de értelmét nem látom, mivel egy gépnek a színe tényleg olyan, hogy valakinek vagy bejön, vagy nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
<a title="" rel="nofollow">GrGLy</a>

 

Az úgy szar ahogy van a funkciójára értendő nem a kinézetére és nem Roni ellen szólt.Kénytelen vagyok érvekkel is alátámasztani a nemtetszésem azok kívül,hogy szerintem csúnya:Már a németek is rájöttek a II.vh-ban,hogy az egymástól élesen elütő mintájú gépek légi harcban nagyon könnyen követhetőek,észrevehetőek szemmel.Ez állítólag azért van mert az emberi agy a mozgást veszi észre a legkönnyebben és ha valamit két egymástól teljesen különböző színűre festesz úgy hogy a színek áthatás nélkül élesen elkülönülnek egymástól akkor a tárgy mozgása közben váltakozva megjelenő színek még feltűnőbbé teszik a mozgást így segítve a vizuális észlelést.Szóval nem csak,hogy csúnya de még diszfunkcionális is(azzal együtt,hogy nem is rejt)így bátran merem szarozni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Na látod, ezzel kellett volna kezdeni, nem pedig az "Amikor megláttam,hogy kommenteltél azonnal tudtam,hogy írni kell nekem is." résszel.

(Bár nekem továbbra is tetszik a sötétszürke-babakék Fullback és nem tudsz mivel meggyőzni az ellenkezőjéről :p :) )
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Szerintem nem csúnya az a szürke és valószínűleg az egyszerűsége miatt festették volna mind egyformára. Kb annyit rejt az a szín a helikoptereken, mint az amcsi AH-1/UH-1, V-22, MH-53(ez volt sötétszürkében) és még az AH-64-et is festették szürkére kis számban. Jut eszembe az army sötétzöld színe se sokat rejtett a sivatagban.  Makettező szemmel egyszerűbb lett volna a dolgom a szürkével
sf-laugh.gif
 most meg majd keresgélhetem, hogy az oroszok mikor melyik tescoból vették a festéket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Párizsban az airshow-n aláírták az elso export megállapodást a Ka-52-re. A vásárlo nem más mint Irak, a gépek mennyiségét és az árat nem kozolték.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
fip7 said
Nekem amúgy nagyon bejön ez a típus.
Egy képzelet beli szituációban, amikor bármilyen harci helikoptert választhatnék a honvédségnek, én a Ka-52-őt választanám. Bár szerintem az AH-64D-vel vagy a Mi-28N-el sem járnánk rosszul, de a Mi-35-öt is jó "öszvér" megoldásnak tartom. 
Más harci helikopter nálam nem játszik :D 
Én azért még tudnék javasolni mindjárt kettőt is a figyelmedbe.Ráadásul mind a kettő az olcsóbbik fajtából való!

Az egyik az olasz AW- 129 Mangusta, a másik pedig ennek a tovább fejlesztése a török T- 129 Atak. Mindkettő figyelemre méltó darab!

Az egyik hozzászólásban elhangzott, hogy félkarú a fixen beépített gépágyúval. Teljesen egyet tudok érteni vele! Hatalmas taktikai előnyt jelent egy forgathatóan beépített gépágyú (nem géppuska, mint a Mi-24 D -nél, kérdéses átütő képességgel) sisakcélzóval együtt!

E rövid kitérő után, a KA-52 nekem is nagyon tetszik.Sőt az egyik nagy kedvencem a Mi-28N-el együtt! Tényleg szép és potensnek tűnő helik, de azért lássuk a realitásokat!

Álmodozni persze lehet róla ,de orosz technika nálunk nem lesz többet rendszeresítve. Nehéz lenne egy olyan helyzetben a fegyver és alkatrész utánpótlást megszervezni, ha a NATO és Oroszország kisebb civakodásba kezdene! Ugyan így elképzelhetetlennek tartok egy AH-64, vagy Tiger rendszeresítést is. Az előbbit az ára, az utóbbit az ára és bizonyos képességbeli problémák miatt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
alfa74 said

...Álmodozni persze lehet róla ,de orosz technika nálunk nem lesz többet rendszeresítve. Nehéz lenne egy olyan helyzetben a fegyver és alkatrész utánpótlást megszervezni, ha a NATO és Oroszország kisebb civakodásba kezdene...
Sajnos valszeg tényleg átesünk jó magyarosan a ló túlsó oldalára, pedig bizonyos képességek megszerzése olcsóbb és sok esetben ugyanolyan jó orosz technikával is megszerezhető. Az alkatrész ellátás/szervíz valóban gond, nemcsak szitu esetén, de pl. dilettáns külpolitika miatt is, ami azonban helyi gyártással/szervízeléssel megoldható vagy minimálissá tehető. Pl. az orosz szállítóhelik helyi karbantartással jó megoldás... Vagy pl. az orosz kézifegyverek helyi gyártással.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
És van egy automatikus célkövető rendszere ami biztos pontosabb mintha a szemeddel tartanál célra.