[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Először gondoltam a 2010 után megnövekedett kivándorlásra, de az nem lehetett jelentős hatással a 15 évesek körében. Esetleg ha tanárok vándoroltak ki nagy számban, de ez nem valószínű. A másik dolog ami eszembe jutott, hogy esetleg a rendszerváltás érett be most. A 2009, 2012, 2015-ös felmérések az 1994, 1997 és 2000-ben születettek teljesítménye. Tehát a születések utáni hatás tükröződése. De a rendszerváltás után már telt el elég idő és az olyan változások, mint a szülők növekvő életkora is inkább javította volna a teszt eredményét. Tehát az egyik dolog az, hogy nem igazán találni olyan dolgot, ami miatt épp 2010 után esett volna be a görbe.

A másik dolog, hogy a 2010-es változások okozták-e a hirtelen változást? Nem egyszerű kérdés, de míg korábban a tanárok képzettsége és a tankönyvek illeszkedtek egymáshoz, addig a fieszes kézbe került tankönyvkiadás után a kettő közötti különbség nőtt. A Klikk és egyéb őrültségek meg erősen rombolták az oktatási rendszer kohézióját. Nem igazán látok más okot egyelőre, mint hogy hamar beérett fideszes vetés az oktatásban.

Meg persze ott van a felelősség kérdés is. A tanárok jó ideje tüntetnek, hogy baj van az oktatással. Erre kijön ez az eredmény. A kormány természetesen nem felelős semmiért, amúgy sincs semmi komoly dolog... Már az is haladás, hogy ezúttal már ők is kínosnak éreznék, hogy az elmúltnyolcév-re kéne fogni a dolgot.
Na látod ezzel a véleménnyel többet lehet kezdeni, mint az orbánozással.
Tévedsz, ha úgy gondolod, hogy nincs jelentős hatással a gyerekekre a kivándorlás. Tapasztalataim szerint van hatása, mert, ha csak az apa vándorol ki, akkor tulajdonképpen egyből csonka-családról is beszélhetünk.
Ha nem is feltétlenül a rendszerváltás érett be, de hány évesek is a mai gyerekek szülei? Ők mikor szocializálódtak? Tehát már jelenleg a rendszerváltás második generációjánál tartunk -minimum.
A tapasztalatom, hogy szülők növekvő életkora csak ront a helyzeten -már ha a növekvő életkor alatt a minél későbbi gyermekvállalást érted. Mert a ma szülő korú anyukák/apukák normális esetben már inkább a nagyszülőség felé kellene forduljanak. (40-50 éves szülőnek már nem általános iskola alsóba kellene járnia a gyerekének) És a nagyszülői kor már más hozzáállást igényel (pl. nincs türelem, fizikai állóképesség egy saját gyerekhez)
De mindez csak tömören, mert szerintem lehetne még társadalmi, családi, étkezési, kulturális satöbbisatöbbi hatásokról beszélni, és ezek összessége van hatással a gyerekre, az országra, vagy akár a PISA-ra.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ennyire elvakult azért már Te se lehetsz....
Két iskolás korú gyerekem van, napról napra látom, hogy mi zajlik az oktatásban, mit, hogyan és mennyit tanulnak. És hogy mennyit tudnak....
Persze, még a PISA teszteket is a kommunisták találták ki és értékelik ki, igaz?
Nem mondom, hogy csak a jelenlegi rezsimnek van hozzá köze, de azt állítani, hogy "Semmi köze a jelenlegi helyzetnek ehhez" olyan szintű vakságot (vagy elvakultságot???) mutat, hogy az már fájdalmas.

Semmi olyat nem mondtam, hogy a kommunisták találták ki a PISA teszteket, csak azt hogy ez egy folyamat eredménye.
És a folyamatnak van egy eredménye. Ez.
A "semmi köze" pedig annak a kitételnek és fórumtársnak szólt, aki 2010-től eredezteti az oktatás lejtmenetét.
Kérlek,próbálj meg egy kicsit a sorok között olvasni, ha lehet.
Én pedig oktattam, (90-es évek) de már akkor is nagyon bűzlött az egész. Áldom az eszem, hogy szakmát váltottam.
És sok évfolyamtársam otthagyta a pedagógus pályát, egész egyszerűen elegük lett abból, hogy mindent átitatott ez a vadliberalizmus, és zéró eszközük volt a oktatási óra normális lebonyolításához ... Talán egy-két ember tanít még.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem akkor felejtettek el olvasni. Azóta romlanak az eredmények Kurvára szánalmas a rendszer mosdatása...

Köszönöm a tartalmas és építőjellegű hozzászólásodat. Igazán áramlott belőle a tartalmasság és a szakmaiság.
De gyakorold az értelmező olvasást, azt, ami oda van írva, mert akkor eljutna hozzád az az információ is, amit írtam, hogy nem lehet egy kormányra, egy rendszerre, meg úgy általában egy indokra leredukálni a problémát és nem lehet primitíven így kezelni a dolgot.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Semmi olyat nem mondtam, hogy a kommunisták találták ki a PISA teszteket, csak azt hogy ez egy folyamat eredménye.
És a folyamatnak van egy eredménye. Ez.
A "semmi köze" pedig annak a kitételnek és fórumtársnak szólt, aki 2010-től eredezteti az oktatás lejtmenetét.
Kérlek,próbálj meg egy kicsit a sorok között olvasni, ha lehet.
Én pedig oktattam, (90-es évek) de már akkor is nagyon bűzlött az egész. Áldom az eszem, hogy szakmát váltottam.
És sok évfolyamtársam otthagyta a pedagógus pályát, egész egyszerűen elegük lett abból, hogy mindent átitatott ez a vadliberalizmus, és zéró eszközük volt a oktatási óra normális lebonyolításához ... Talán egy-két ember tanít még.

Ja, értem.
Szóval akkor:

- az egészségügy helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- a honvédelem, hadsereg helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- az oktatás helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- a közlekedés, infrastruktúra helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- a társadalom állapotáért nem felelős a mai rezsim
- a gazdasági és pénzügyi problémákért nem felelős a mai rezsim
......

AKKOR MI A BÁNATOS FA....T CSINÁLTAK AZ ELMÚLT HAT ÉVBEN?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Azért a magukat okosnak gondoló, de a közelmúltat sem ismerő okoskodóknak jelezném , hogy volt itt liberális oktatási miniszter aki betiltatta a tanulók osztályismétlését, mert az terheli a kreténke személyiségének fejlődését. Szépen beérett a libsik és szocik áldozatos munkájának gyümölcse. Aztán ne felejtsük el a kiégett vagy csak egyszerűen alkalmatlan tanárok leszarom hozzáállását sem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azt vágod, hogy a társadalom morális állapotért a jelenlegi kormányzat is felelős,

Azt vágod, hogy a 2010-ben születettek most 6 évesek ?
A 2000-ben született 16 évesekért ki a felelős ?
1995-ben született 21 évesekért ki a felelős ?
Az 1990-ben született 26 évesekért ?
Etc.
Számold ki plíz és százalékokban add meg az arányokat hogy számszerűsítsük ki a nagyobb ludas ...
(a társadalomtudományokban ez amúgy nem igazán működik ...)
amikor gyakorlatilag egyeses számára egy következmény nélküli ország van?
Ez így van, még Luxemburgban is. (lsd. Lux-leak, a főkolompos meg vigyorog az EB élén ...)
És mit vársz egy olyan helyen ahol egy tetves tömegbelövetős ávóst sem ítéltek el, de akire ráköszönt 75 éve egy náci, már bekasztnizzák ...
Ezt a közpénzt meg hagyjuk már, ahol a 90-től a 4000 milliárdos nemzeti vagyon zömét zsebre tették azok, akiknek a nevében szónokol a ballib sajtó, pl. okáért több százmilliós szóbeli (!) tanácsadói szerződést bírtak Pakson köttetni a vezetéssel ...
Eszemfaszom megáll azon, hogy egyesek nem látják, hogy hova züllött ez az ország az elmúlt 6 évben.
Hát nekem is megáll, hogy valakik nem látnak 2010-nél tovább .... Mintha minden szar csak azóta hullott volna a nyakunkba ...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 887
113
Érdekes a számomra, hogy senki sem vetette föl a tanárok felelősségét , pedig az oktatás színvonala nagyrészt csak rajtuk múlik!

Tudom, hogy a személyes példák nem reprezentatívak, de az elgondolkodtató, hogy anno közgáz szakközépben nálunk nem igazán volt 3-asnál jobb matek érettségi, meg kémiára-fizikára senki sem ment. Ellenben ugyan ezek az emberek közgázból 4-5-re érettségiztek, akárcsak a humán tárgyakból.
Nekem is úgy lett 3-as a matekom, hogy a legtöbb ponttal járó feladatott közgáz képlettel oldottam meg (jobb híján), viszont ez nem volt benne a javító kulcsban így 20 helyet 1 pontot kaptam a helyes végeredményre :)
És miért így csináltam? Mert a matek "tanárunk" a tanítás helyet a gonoszkodással volt elfoglalva, így nem rendelkeztem a megoldáshoz szükséges, megoldó kulccsal kompatibilis matek tudással. Gyakorlatilag az összes érettségi eredményből le lehetett mérni, hogy melyik tantárgyat milyen színvonalú tanár tanította. Én például ezt a 3-ast leszámítva 4-5-ös voltam....
Jah, és majdnem minden évben év végén pótvizsgáznom kellet nyáron matekból, nekem és még néhány srácnak. Meg nem akartak minket érettségire engedni, mert matekból épp, hogy kettesre álltunk. Aztán pont mi írtuk meg az egész évfolyamban a legjobban a matek érettségit!
Gondolom ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy a tanár utált minket , így nem objektíven osztályzott minket év közben :)

Szóval amíg ilyen színvonalú selejt emberek tömkelege tanít a közoktatásban addig nem is számítok a PISA eredmények javulására.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 540
113
Azért a magukat okosnak gondoló, de a közelmúltat sem ismerő okoskodóknak jelezném , hogy volt itt liberális oktatási miniszter aki betiltatta a tanulók osztályismétlését, mert az terheli a kreténke személyiségének fejlődését. Szépen beérett a libsik és szocik áldozatos munkájának gyümölcse. Aztán ne felejtsük el a kiégett vagy csak egyszerűen alkalmatlan tanárok leszarom hozzáállását sem.

6 év azért elég sok idő.

Azért a pénzért, társadalmi megbecsültségért, és munkakörülményekért, amiben a tanárok részesülnek ne várj élmunkás mentalitást.
 
  • Tetszik
Reactions: beta and phaidros

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ja, értem.
Szóval akkor:

- az egészségügy helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- a honvédelem, hadsereg helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- az oktatás helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- a közlekedés, infrastruktúra helyzetéért nem felelős a mai rezsim
- a társadalom állapotáért nem felelős a mai rezsim
- a gazdasági és pénzügyi problémákért nem felelős a mai rezsim
......

Ezt megint NEM mondtam.
Ismétlem. Próbáld már meg értelmezni mit írtam .... Minden szféra amit megjelöltél, gyakorlatilag azzal, hogy 2010-től katasztrófa-sújtotta területté nyilvánítasz, akkor visszakérdezek: Egy jelenleg tanító 26-30 éves oktató szakmai előmeneteléért, hozzáállásáért ki búbánatot kell elővenni ????
És az összes többi leépülése nem ma és nem tegnap kezdődött.

Az általánosításokat pedig szerintem hagyd el. A te dolgod hogy melyik politikai oldalt részesíted előnyben, de azért túlzásokba nem kéne esni.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 540
113
Érdekes a számomra, hogy senki sem vetette föl a tanárok felelősségét , pedig az oktatás színvonala nagyrészt csak rajtuk múlik!

Tudom, hogy a személyes példák nem reprezentatívak, de az elgondolkodtató, hogy anno közgáz szakközépben nálunk nem igazán volt 3-asnál jobb matek érettségi, meg kémiára-fizikára senki sem ment. Ellenben ugyan ezek az emberek közgázból 4-5-re érettségiztek, akárcsak a humán tárgyakból.
Nekem is úgy lett 3-as a matekom, hogy a legtöbb ponttal járó feladatott közgáz képlettel oldottam meg (jobb híján), viszont ez nem volt benne a javító kulcsban így 20 helyet 1 pontot kaptam a helyes végeredményre :)
És miért így csináltam? Mert a matek "tanárunk" a tanítás helyet a gonoszkodással volt elfoglalva, így nem rendelkeztem a megoldáshoz szükséges, megoldó kulccsal kompatibilis matek tudással. Gyakorlatilag az összes érettségi eredményből le lehetett mérni, hogy melyik tantárgyat milyen színvonalú tanár tanította. Én például ezt a 3-ast leszámítva 4-5-ös voltam....
Jah, és majdnem minden évben év végén pótvizsgáznom kellet nyáron matekból, nekem és még néhány srácnak. Meg nem akartak minket érettségire engedni, mert matekból épp, hogy kettesre álltunk. Aztán pont mi írtuk meg az egész évfolyamban a legjobban a matek érettségit!
Gondolom ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy a tanár utált minket , így nem objektíven osztályzott minket év közben :)

Szóval amíg ilyen színvonalú selejt emberek tömkelege tanít a közoktatásban addig nem is számítok a PISA eredmények javulására.

Ez nem igaz. Az oktatás színvonala leginkább a szülőkön múlik. Hogy úgy küldi-e iskolába a gyereket, hogy figyeljen oda, viselkedjen rendesen és tanuljon, vagy úgy, hogy sz*d le a tanárt.

Ami a te példádat illeti, lehet, hogy *** volt a tanár, de 16-17 évesen már önállóan is lehet forgatni a tankönyvet + a mai gyerekeknek ott a youtube egy csomó megoldott érettségi feladattal, kidolgozott tétellel, stb. még olvasniuk sem kel lhozzáá, ott a videó.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 887
113
Tarzan én nem akarlak megbántani, de ha apám testvére nem lett volna matektanár, meg a többi srác nem járt volna magán tanárhoz még most sem lenne érettségim, nem, hogy diplomám :)
Szóval maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül lett a miénk a legjobb matek érettségi, azoké akik minden nyáron pótvizsgáztak mert állítólag hülyék voltak matekból....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 540
113
Tarzan én nem akarlak megbántani, de ha apám testvére nem lett volna matektanár, meg a többi srác nem járt volna magán tanárhoz még most sem lenne érettségim, nem, hogy diplomám :)
Szóval maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül lett a miénk a legjobb matek érettségi, azoké akik minden nyáron pótvizsgáztak mert állítólag hülyék voltak matekból....

Akkor csak sikerült megkerülnötök a hülye tanár problémát:)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 887
113
Nekünk sikerült, de egy országnyi gyerektől ez nem várható el. Ne mentsük már föl a tanárokat. Az eredmények nagyrészt tőlük függenek. A PISA teszteken való eredménytelenség nagy részt az ő saruk. Utánuk meg a szülőké. Majd aztán jön csak a gyerek, a KLIKK meg a kormány stb....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azért a magukat okosnak gondoló, de a közelmúltat sem ismerő okoskodóknak jelezném , hogy volt itt liberális oktatási miniszter aki betiltatta a tanulók osztályismétlését, mert az terheli a kreténke személyiségének fejlődését. Szépen beérett a libsik és szocik áldozatos munkájának gyümölcse. Aztán ne felejtsük el a kiégett vagy csak egyszerűen alkalmatlan tanárok leszarom hozzáállását sem.

A tankötelezettség korhatárának leszállítása sem ok nélküli, régen 18 évig köteles volt valamilyen iskola mindenféle kezelhetetlen, tanulni nem akaró, fegyelmezhetetlen és a többieket is lehúzó hülyét elviselni. Ezer meg egy ilyen esetet tudok, és ez már nagyon a tanítás rovására ment. Az intézmény pedig nem tudott semmit se, szó szerint semmit kezdeni az ilyen kölkökkel, mert eltanácsolni törvényileg nem lehetett.
Egyébként az állandó "csodapéldaként" beállított demokoráciákban - Norvégia, UK, Új-Zéland, Franciaország, Finnország, Dánia, szintén 16 év, Ausztria, Ausztrália, Japán, Luxemburg, Svájc rendszereiben 15 év, Dél-Koreában pedig 14 év a határ ...
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Ismétlem. Próbáld már meg értelmezni mit írtam ....

Minden szféra amit megjelöltél, gyakorlatilag azzal, hogy 2010-től katasztrófa-sújtotta területté nyilvánítasz, akkor visszakérdezek: Egy jelenleg tanító 26-30 éves oktató szakmai előmeneteléért, hozzáállásáért ki búbánatot kell elővenni ????
És az összes többi leépülése nem ma és nem tegnap kezdődött.

Az általánosításokat pedig szerintem hagyd el. A te dolgod hogy melyik politikai oldalt részesíted előnyben, de azért túlzásokba nem kéne esni.

Szerintem pontosan értem, amit írtál.
Szerinted az államnak, a mindenkori kormánynak semmi felelőssége nincs ezeken a területeken, mert úgyse lehet változtatni rajta, hiszen az előző kormányok, meg a kommunisták, meg a .... stb. úgy elrontott mindent, hogy azon nem lehet változtatni.
Nem felelős azért, mert olyan tankönyveket vetetnek meg a szülőkkel. amiből nem lehet tanítani. Nem felelős azért, ha fáj a lábam, akkor 3 hónapra kapok időpontot vizsgálatra az ortopédián. Nem felelős azért, mert állami vállalatok vezető posztjain olyan korrupt emberek ülnek, hogy magyar cégek jobb termékekkel sem rúghatnak labdába állami beszerzéseken, mert nem tudják az elvárt kenőpénzt biztosítani.
Persze, ez mind az előző rendszerek bűne, ezért nem is kell rajta változtatni...

Tudom, Te nem mondtál ilyet se...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 540
113
Nekünk sikerült, de egy országnyi gyerektől ez nem várható el. Ne mentsük már föl a tanárokat. Az eredmények nagyrészt tőlük függenek. A PISA teszteken való eredménytelenség nagy részt az ő saruk. Utánuk meg a szülőké. Majd aztán jön csak a gyerek, a KLIKK meg a kormány stb....

Azoknak a gyerekeknek vannak szülei is.

Persze értem én, hogy a tanárokra kell fogni, hogy egyre több a deviáns családból származó gyerek, stb.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
6 év azért elég sok idő.

Azért a pénzért, társadalmi megbecsültségért, és munkakörülményekért, amiben a tanárok részesülnek ne várj élmunkás mentalitást.
Hány évig nem lehetett buktatni? Azoknak a gyerekeknek milyen tudás alapjuk van? Nézd meg a teszt eredményét. Ha az alapozás el lett kurva, milyen eredményt vársz?

A tanárok meg miért nem léptek fel a buktatás megszüntetése ellen?
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azt vágod, hogy a társadalom morális állapotért a jelenlegi kormányzat is felelős, amikor gyakorlatilag egyeses számára egy következmény nélküli ország van?
"Is"? Sorold kerlek, hogy ki még? A "kovetkezmenyek nelkuli orszag" kinek is a szovege?

Amikor az a szőke kurva képes olyat benyögni egy sajtótájékoztato, hogy "csak".
A tisztelt media elegge lejaratta magat az utobbi idoben. Ez vitathatatlan. Ezert olykor az idiota kerdeseikre eppen az az adekvat valasz, hogy "Csak.". De hogy ezert le szoke kurvazz barkit is... Elment az eszed?
Meg a közpénz elveszti közpénz jellegeté és hasonlókkat akkor valahogy a társadalom mentalitása is ilyen lesz.
Ha a kozpenzt elkoltik akkor mar nem kozpenz. Ez eddig logikus, ugye? A kerdes az volt, hogy ha olyan alapitvanyok kezelesebe adjak, amelyek csak a penz kezeleset vegezhetik es kizarolag a hozamokat fordithatjak a mukodesukre, akkor mi a helyzet? Nem is olyan egyertelmu, igaz? A birosag szerint inkabb marad kozpenz. Ennyi a tortenet. Hogy a trojai falo NGO-k mukodese miert nem zavar az egy masik kerdes. Persze tudom a valaszt. Csak a szokasos kettos merce.

Mit erőlködjön? Minek pisáljon széllel szemben az állampolgár.
Te csak ne beszelj "az allampolgarok" neveben. A hazai szavazasok eredmenye szerint semmi jogod nincs ra.

Eszemfaszom megáll azon, hogy egyesek nem látják, hogy hova züllött ez az ország az elmúlt 6 évben...
Teged az elmult 6 ev zavar? Hol a feneben eltel eddig?

Azokban az a országokban, ahol fegyvertartás szabad ne lenne ilyen, mert a kormányt már agyonlőtte volna a nép...
A "demokratak" uzengetnek ehhez hasonloakat az usaban. Aki nem azt gondolja mint amit te, azt le kell loni? Beteg.
Probald csak meg! Kerlek, probald meg!


Más:
A PISA teszt miatt egyaltalan nem indokolt ekkora hiszti. Picit romlik, picit javul idonkent. Szo nincs rola, hogy nagy hirtelen beszakadt volna az eredmeny.
Ket megjegyzes:
- A konyvek liberalizaciojat a baloldal kezdte el. Megis mire szamitottak?
- A szingapuri oktatasbol egy dolgot mindenkepp erdemes lenne legalabb megfontolni: Ott sem tanitanak tobb orat a tanarok mint itt, csak a fennmarado idoben eppen nem dolgozatot javitanak, hanem a kollegaikkal konzultalnak. Kotelezoen, bizony. A munka fele ott abbol all, hogy mas tanarokkal beszelgetnek es kitargyaljak, hogyan lehetne jobb a tanari munkajuk. Atbeszelnek mindent a csoportok szintjetol egeszen az utolso kis diakig lebontva. Egymast segitik es felugyelik a teljes palyafutasuk alatt,stb, stb. Ezzel szemben nalunk maximum annyi tortenik a szunetekben egy cigi mellett, ha eppen nem egymast marjak, akkor kozosen szidjak a kormanyt. Hatalmas a kulonbseg!
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust
M

molnibalage

Guest
Hát nekem is megáll, hogy valakik nem látnak 2010-nél tovább .... Mintha minden szar csak azóta hullott volna a nyakunkba ...
Mert ma az már aranykornak tűnik. Mikor alkotmányba (tákolmányba) írnak bele olyan faszságokat és ad-hoc alapon, hogy az valami vicc. Amikor törvényileg játszanak át haveroknak üzeltágakat, stb.

Lopni sem kell, mert törvényt hoznak arra, hogy ne legyen lopás...
 
Status
Not open for further replies.