[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Érdekes a számomra, hogy senki sem vetette föl a tanárok felelősségét , pedig az oktatás színvonala nagyrészt csak rajtuk múlik!

Ok. És a tanárnak nem volt főnöke?
Nyilván van a tanároknak IS felelőssége. Sajnos elég bebetonozott tud lenni egy tanár pozíciója, nincs verseny, nincs teljesítmény elismerése sem. (Talán erre lenne jó az értékelősdi, de nem ebben a formában)
Egyébként sok mindent meg nem lehet a tanárra fogni, hozott anyagból dolgozik, ezért is összetett kérdés a gyerekek -általánosságban vett- képességének az oka.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Hány évig nem lehetett buktatni? Azoknak a gyerekeknek milyen tudás alapjuk van? Nézd meg a teszt eredményét. Ha az alapozás el lett kurva, milyen eredményt vársz?

A tanárok meg miért nem léptek fel a buktatás megszüntetése ellen?

Sok évig nem lehetett, most meg már lehet. De az a gyerek vélhetően akkor is hülye maradt volna, ha megbuktatják, ahogy a szülei is vélhetően azok, pedig őket még lehetett buktatni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
"Is"? Sorold kerlek, hogy ki még? A "kovetkezmenyek nelkuli orszag" kinek is a szovege?


A tisztelt media elegge lejaratta magat az utobbi idoben. Ez vitathatatlan. Ezert olykor az idiota kerdeseikre eppen az az adekvat valasz, hogy "Csak.". De hogy ezert le szoke kurvazz barkit is... Elment az eszed?

Ha a kozpenzt elkoltik akkor mar nem kozpenz. Ez eddig logikus, ugye? A kerdes az volt, hogy ha olyan alapitvanyok kezelesebe adjak, amelyek csak a penz kezeleset vegezhetik es kizarolag a hozamokat fordithatjak a mukodesukre, akkor mi a helyzet? Nem is olyan egyertelmu, igaz? A birosag szerint inkabb marad kozpenz. Ennyi a tortenet. Hogy a trojai falo NGO-k mukodese miert nem zavar az egy masik kerdes. Persze tudom a valaszt. Csak a szokasos kettos merce.


Te csak ne beszelj "az allampolgarok" neveben. A hazai szavazasok eredmenye szerint semmi jogod nincs ra.


Teged az elmult 6 ev zavar? Hol a feneben eltel eddig?


A "demokratak" uzengetnek ehhez hasonloakat az usaban. Aki nem azt gondolja mint amit te, azt le kell loni? Beteg.
Probald csak meg! Kerlek, probald meg!


Más:
A PISA teszt miatt egyaltalan nem indokolt ekkora hiszti. Picit romlik, picit javul idonkent. Szo nincs rola, hogy nagy hirtelen beszakadt volna az eredmeny.
Ket megjegyzes:
- A konyvek liberalizaciojat a baloldal kezdte el. Megis mire szamitottak?
- A szingapuri oktatasbol egy dolgot mindenkepp erdemes lenne legalabb megfontolni: Ott sem tanitanak tobb orat a tanarok mint itt, csak a fennmarado idoben eppen nem dolgozatot javitanak, hanem a kollegaikkal konzultalnak. Kotelezoen, bizony. A munka fele ott abbol all, hogy mas tanarokkal beszelgetnek es kitargyaljak, hogyan lehetne jobb a tanari munkajuk. Atbeszelnek mindent a csoportok szintjetol egeszen az utolso kis diakig lebontva. Egymast segitik es felugyelik a teljes palyafutasuk alatt,stb, stb. Ezzel szemben nalunk maximum annyi tortenik a szunetekben egy cigi mellett, ha eppen nem egymast marjak, akkor kozosen szidjak a kormanyt. Hatalmas a kulonbseg!

Megmondta a főnököd, hogy a PC korszaka lejárt. Hozzád nem jutott el?

Érdekes amit a szingapúri tanárokról írsz. Értékelném ha a kormánypárti politikusok és köreik azzal töltenék munkaidejük felét, hogy tippeket adjanak egymásnak arról, hogy talán nem kellene annyit lopni, hogy nem biztos, hogy a vő/sógor/unokatesó cége dolgozik a legjobban, és hogy talán illene a választók érdekében dolgozni a pénzük lenyúlása helyett.

És akkor talán nem szidnák őket a szünetekben.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ezzel szemben nalunk maximum annyi tortenik a szunetekben egy cigi mellett, ha eppen nem egymast marjak, akkor kozosen szidjak a kormanyt
Ez nem így van. -Legalábbis személyes tapasztalatom alapján. Kormányt nem szokták szidni, max a hivatalokat a sok papírmunka miatt, és meg szokták/tuk beszélni ha van problémás gyerek, meg mit lehet vele kezdeni, kinek, hogy sikerült ösztönözni, ilyesmik. (De lehet, hogy máshol máshogy van, minden iskola teljesen más.)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Sok évig nem lehetett, most meg már lehet. De az a gyerek vélhetően akkor is hülye maradt volna, ha megbuktatják, ahogy a szülei is vélhetően azok, pedig őket még lehetett buktatni.
Mit gondolsz ez a sok buta hány befolyásolható gyereknek mutatott példát a következménynélküliségre és itt nem csak a cigányokról van szó, ha jól értettem a mondatodból?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ez nem így van. -Legalábbis személyes tapasztalatom alapján. Kormányt nem szokták szidni, max a hivatalokat a sok papírmunka miatt, és meg szokták/tuk beszélni ha van problémás gyerek, meg mit lehet vele kezdeni, kinek, hogy sikerült ösztönözni, ilyesmik. (De lehet, hogy máshol máshogy van, minden iskola teljesen más.)
Koltoi tulzas volt. Keretik nem szo szerint venni. Nincs erdemi szakmai konzultacio a mindennapokban, hanem az erre szant idot egyedul toltik a tanarok es dolgozatokat javitanak. onalloan keszulnek az orakra, ilyesmi. Idonkent persze beszelnek egymassal, de az az ido keves erre.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
T

torsen

Guest
Buktatás: a mai világban nem lehet fenyegetéssel elérni, hogy egy tanuló tanuljon, annyi a hívogató lehetőség. A buktatást pont azok szarják le nagy ívben akiket fenyeget(ne). valami más ösztönzést kell alkalmazni. Például azt, hogy a tudása társadalmilag értékes, hogy aki többet tud, többre viszi...Hajaj, ez messzire vezet, mert nálunk nem feltétlenül a tudás az érvényesülés alapja.
Szerintem az oktatásban sok a pénz és kevés is. Valahogy mindig csak a "közbeszerzéses" fejlesztések mennek látványosan: ömlenek az aktív táblák, a számítógépek (akár kakaóbiztos kivitelben is), az Öveges-laborok, épület felújítások, tornatermek, uszodák stb., de valahogy a humánfaktor (értsd tanárok) hozzáképzése elmarad. Így lesz például interaktív táblából (1,5 millióért) vetítővászon.Abszolút nem fordítanak pénzt és energiát arra, hogy a tanári módszereket is fejlesszék (persze a tanárokban is van némi dölyfösség, hogy minek, hiszen ők úgyis tudják). Nem akarunk/merünk olyan módszereket átvenni, amelyek máshol beváltak (nem a szingapúri mert az egy másfajta társadalom, de pl, a finn vagy pláne az észt példa lemásolható lenne). Ellenben aA lefuttatott (közbeszerzett) továbbképzések szart se érnek, folyton ugyanazt a használhatatlan hülyeséget ismételgetik rajtuk, a továbbképzések csak a szervezőnek hasznosak, mert egy rakás (állami) pénzt lehet vele lenyúlni....
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 678
113
Részben igaz amit írsz, de pont az interaktív tábla alkalmatlan sok mindenre. Egyrészt dedós szintű tananyag van hozzá, aranyáron. Másrészt az iskolarendszernek a várható elvárásokhoz kell igazodnia. Itt jön képbe a humán faktor. Jelenleg a pedagógusok 70 % alkalmatlan tanárnak!!! Avitt, posztkommunista frontális munkát erőltetnek, hiányos felkészültséggel. Eleve sok olyan van, aki a középsuliban gyenge volt a jogi, orvosi, mérnöki karokhoz és ezért ment el tancinak. Sajna tapasztalat.
 
M

molnibalage

Guest
"Is"? Sorold kerlek, hogy ki még? A "kovetkezmenyek nelkuli orszag" kinek is a szovege?
Nem tudom. Kié...?


A tisztelt media elegge lejaratta magat az utobbi idoben. Ez vitathatatlan. Ezert olykor az idiota kerdeseikre eppen az az adekvat valasz, hogy "Csak.". De hogy ezert le szoke kurvazz barkit is... Elment az eszed?
Persze, biztos az esze és tehetsége juttata oda, ahol egy nyilatkozatban olyan odavethet fogvégről, hogy "csak". Már elnézést, de ez nő legfeljebb azért lehet ott, ahol, mert anno valakinek nagyon szépen térdelt... Próbálnál ilyen sajtónyilatkoztatot tenni a Lajtán túl.


Te csak ne beszelj "az allampolgarok" neveben. A hazai szavazasok eredmenye szerint semmi jogod nincs ra.
Nézegesd, hogy megértsed, hogy miről beszélek...


Teged az elmult 6 ev zavar? Hol a feneben eltel eddig?
Nem, az elmúlt 26. De az elmúlt 6 év olyan, hogy lényegében csak a nemzetközi környezet és saját öntökönszúrás még nem érte el azt a szintet, hogy diktatúra legyen. Viszont az ukrán maffiaállam szintjéhez tartunk fénysebességgel..


A "demokratak" uzengetnek ehhez hasonloakat az usaban. Aki nem azt gondolja mint amit te, azt le kell loni? Beteg.
Probald csak meg! Kerlek, probald meg!

Más:
A PISA teszt miatt egyaltalan nem indokolt ekkora hiszti. Picit romlik, picit javul idonkent.
Szerintem, ha majd te is eljutsz hoda, hogy egy folyamatosan lefelé tartó trendvonalat tudsz értelmezni, akkor gyere vissza. Úgy látom, hogy te is elhasalnál ezen a teszten, de simán...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem az oktatásban sok a pénz és kevés is. Valahogy mindig csak a "közbeszerzéses" fejlesztések mennek látványosan: ömlenek az aktív táblák, a számítógépek (akár kakaóbiztos kivitelben is), az Öveges-laborok, épület felújítások, tornatermek, uszodák stb., de valahogy a humánfaktor (értsd tanárok) hozzáképzése elmarad. Így lesz például interaktív táblából (1,5 millióért) vetítővászon.Abszolút nem fordítanak pénzt és energiát arra, hogy a tanári módszereket is fejlesszék (persze a tanárokban is van némi dölyfösség, hogy minek, hiszen ők úgyis tudják). Nem akarunk/merünk olyan módszereket átvenni, amelyek máshol beváltak (nem a szingapúri mert az egy másfajta társadalom, de pl, a finn vagy pláne az észt példa lemásolható lenne). .
Hát igen. Kicsit olyan, mintha 1,5 milliós lapotot arra használnánk, hogy szöget verjünk be vele a falba...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 441
113
Ami a PISA felmérèst illeti:
Az egèsz felmèrést sok màs orszàgban is kritizàljàk, mert az egyes orszàgok összehasonlitàsànak módja erősen kètseges. Ezen kivül a felmèrés eredményeinek hosszabb tàvon való összehasonlitâsa lehetetlen, mivel a metodika folyamatosan vàltozik.
Ezt irja a svâjci NZZ, de erről szól a vita Ausztriàban is.
( Itthon àltalàban az oktatàs elég "régimódi" még, összehasonlitva Nyugat- Európàval. Ott a helyzet sokal rosszabb, a tanàrok presztizse rég a bèka segge alatt. Aki tudja, a nagyobb vàrosokban magàniskolàba küldi gyerekeit. Vidéken jobb a helyzet, mert homogénabb a népesség. ).
Bàr nekem személyesen az a véleményem, hogy a mai fiatalok "butàbbak" (müveletlenebbek ?) mint fiatalkoromban,( azèrt mert jobban ertenek a digitàlis vilàghoz, még más területen teljesen tàjékozatlanok) ezt nem lehet egy kormàny nyakàba varrni. Ugyanez zajlik màshol is màr több èvtizede. Folyamatos szinvonalvesztés, mert ideológiai okokból a szellemi elit "rossz", mindenkinek èrettsegi kell legyen,az egyetemet vègzettek arànyàt feljebb kell nyomni minden àron. Az un. "inkluziót" majdnem elfelejtettem,mint a szinvonal zuhanàsànak egyik fontos okàt.
Igy làtom én, bàr engem a téma személyesen nem erint, legfeljebb unokàimat, de azok majd mennek a magàniskolàba, ha szüksèges.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Sok évig nem lehetett, most meg már lehet. De az a gyerek vélhetően akkor is hülye maradt volna, ha megbuktatják, ahogy a szülei is vélhetően azok, pedig őket még lehetett buktatni.

Hülye marad az mindig. A haverom érettségiztet és bár keveset buktat, olyan dilettáns feleletekért adott kettest, hogy majdnem sírva fakadt.
Ő - mint tanár - dolgozta ki a tételeket word-ben a vizsgázóknak két oldal terjedelemben, hogy könnyebb legyen nekik, de egyesek még azt sem tanulták meg.
Többen mondták, hogy nem normális, de inkább megcsinálta, mert anélkül égett volna az elnök és a diri előtt ...
A kollégái meg inkább átengedik, hogy ne kelljen bajlódni velük ... Aztán tovább a felsőoktatásba ....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Mikor alkotmányba (tákolmányba) írnak bele olyan faszságokat és ad-hoc alapon, hogy az valami vicc.
Azért kíváncsian várnám az alkotmányjogi fejtegetéseidet akár az egész Alaptörvényt illetően. Egyes szakaszokra bontva, rendes, részletes indokolással.
Van időm, ki tudom várni :) Hátha tanul belőle a jogász szakma, és utána esküszöm írok belőle egy recenciót a MJ-ba :)
 
M

molnibalage

Guest
Azért kíváncsian várnám az alkotmányjogi fejtegetéseidet akár az egész Alaptörvényt illetően. Egyes szakaszokra bontva, rendes, részletes indokolással.
Van időm, ki tudom várni :) Hátha tanul belőle a jogász szakma, és utána esküszöm írok belőle egy recenciót a MJ-ba :)
Szülők eltartásának követelménye úgy, hogy a végrehajtás mögötte homályos illetve a kivételek megállapítása kit túlzással a nürbergi zsidó törvények megfontoltságát sem éri el...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azoknak a gyerekeknek vannak szülei is.

Persze értem én, hogy a tanárokra kell fogni, hogy egyre több a deviáns családból származó gyerek, stb.

Eggen, valahol a szülőkkel érdemes kezdeni.
A minap beszéltem egy óvónővel, panaszkodott hogy alig van szabad idejük, mert az ovi mindent bevállal, hogy a szülők kedvében járjanak ui, attól függ az állami apanázs összege. Aztán hozzátette, ne tudjam meg mekkora lendülettel és megkönnyebbüléssel lökik be a gyerekeiket a "szülők" és 10 mp után már ott sincsenek ...
Ezek olyan huszas-harmincas éveikben járó emberek. Akik szintén szocializálódtak, valahol, valamikor, emlékeim szerint a nyolcvanas évek vége, kilencvenes évek eleje közötti időszakban ....
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
M

molnibalage

Guest
Eggen, valahol a szülőkkel érdemes kezdeni.
A minap beszéltem egy óvónővel, panaszkodott hogy alig van szabad idejük, mert az ovi mindent bevállal, hogy a szülők kedvében járjanak ui, attól függ az állami apanázs összege. Aztán hozzátette, ne tudjam meg mekkora lendülettel és megkönnyebbüléssel lökik be a gyerekeiket a "szülők" és 10 mp után már ott sincsenek ...
Ezek olyan huszas-harmincas éveikben járó emberek. Akik szintén szocializálódtak, valahol, valamikor, emlékeim szerint a nyolcvanas évek vége, kilencvenes évek eleje közötti időszakban ....
Ezt kérlek fejtsed már ki, mert nem egészen tiszta számomra, hogy mit várnál el. Minden nap 10 percig tartó könnyes búcsút...? Vagy mi...?
 
T

torsen

Guest
Részben igaz amit írsz, de pont az interaktív tábla alkalmatlan sok mindenre. Egyrészt dedós szintű tananyag van hozzá, aranyáron. Másrészt az iskolarendszernek a várható elvárásokhoz kell igazodnia. Itt jön képbe a humán faktor. Jelenleg a pedagógusok 70 % alkalmatlan tanárnak!!! Avitt, posztkommunista frontális munkát erőltetnek, hiányos felkészültséggel. Eleve sok olyan van, aki a középsuliban gyenge volt a jogi, orvosi, mérnöki karokhoz és ezért ment el tancinak. Sajna tapasztalat.

Szerintem nem itt van a baj. A tanárnak, pláne a közép- és általános iskolai szinten nem kell tudósnak lennie. A tanítás módszereiben viszont mesternek kellene lennie. Persze a gyengébb tanulmányi eredmények miatt választott tanári pálya esetén a tanári szakma elsajátítása is kétséges. A mostani tanárképzés meg egyszerűen szörnyű...én mérnökként beültem az informatika tanárit elvégezni. Gyakorlatilag elvégeztem (diploma nincs) , de mikor, kijöttem klasszul ismertem a Turing-gépet, a szgép belső lebegőpontos számábrázolását, sokat tanultam a NASA-nal is alkalmazott ADA programnyelvről és értettem valamelyet a mesterséges inetelligencia alapjaihoz, DE az Excelben rejlő lehetőségeknek fél százalékát sem tudtam használni, pedig elvileg a középiskolai tananyag magja az Office....használható tudás az lófasz, de tudományoskodás ezerrel. No meg pedagógia történet, uniós jog stb. Szerény képességű embereknek is meg lehetne annyit tanítani a tanárképzésben, ami a közoktatáshoz kell, csak kurva jó módszereket kellene mellé adni, példákat sorolni, hasznos tanulmányutakon szervezni stb.
Amúgy az aktív tábla isteni adomány, én használom (műszaki közép- és felsőoktatásban is) nem kellenek hozzá az idióta előre gyártott szarok, viszont készségszinten kell tudni kezelni, és akkor nagyon hatékony tud lenni. Saját tapasztalat.
Abból a pénzből amit az állam oktatásra költ sokkal-sokkal többet ki lehetne hozni! Csak jó vezetés kellene, többek között olyan, amelyik nem tesz megosztó megjegyzéseket (pl. a világnézeti jelleg kapcsán) amelyik próbál egyeztetni a pedagógusokkal, illetve amelyik nem akarja az önfényezést becsempészni az iskolába pl. tankönyveken keresztül.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha csak itt elolvasnak az illetekesek par oldalt, akkor azt is lathatjak, hogy a fegyvertorveny liberalizalasa egy oldalra kerul olyan hozzaszolasokkal amiben eppen a torvenyes hatalom elleni fegyveres fellepes van megemlitve. ...es nem ertik itt egyesek, hogy miert nem lehet fegyveruk. :rolleyes:

Az ovoda nem egy csomagmegorzo. Az ovodai pedagogusokkal beszelgetni is kell. Hogyan viselkedett a gyermek, hogyan erezte magat otthon, mit csinaltak az ovodan belul es azon kivul. Kik a baratai. Ki a legujabb szerelme. Mit szeret enni, mit nem szeret, mi az amit nem ehet. Mire van szukseg a foglalkozasokhoz. Mit tanult a foglalkozasokon, stb, stb.
Igen, de erre van délután idő, nem reggel mikor a szerencsétlen gyereket így is hajnalban kell kirángatni az ágyból, hogy apu-anyu idejében a munkahelyen legyen és ki ne rúgassa magát. Legalábbis anno mi délután tudtunk erre időt szakítani, reggel még ott se volt az óvónéni csak egy-két dadus volt az ügyeletes "fogadóbizottág" az összes gyerekre.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
Status
Not open for further replies.