[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
Nem kell ehhez zseninek lenni csak ki kell húzni a fejedet a ...
Jószerivel humán alapú tantárgyakat oktatnak, kivétel a közgazdaságtan és az ahhoz kapcsolódó dolgok.
Az összes humán tantárgyat lehet úgy oktatni hogy befolyásold vele az egyén gondolkozását. Általánosságban ezért is tanítják fiatalon az irodalmat és a történelmet, hogy segítse a személyiség fejlődését.
Amúgy pedig nem akarják betiltani, üzletleni akarnak vele hogy valamit kérhessenek cserébe az ittlétükért.
Én nem aggódok amiatt hogy törvényt hoznak azért hogy kitiltsanak, ha a hatóságok el akarnak intézni megteszik minden törvényi korlátozás ellenére (Rettegj Balázs, már a nyomodban vannak!) Az meg hogy jössz itt a zsidó törvényekkel nem kicsit gusztustalan, a kettő kurvára nem ugyanaz a kategória és elég tiszteletlen a részedről hogy megpróbálod a mostani helyzetet ezzel dramatizálni.
Ja igen szerintem is rengeteg dolog van ami fontosabb lenne ennél, de most ez van, erről a helyzetről van szó. A CEU nem a patásördög (mer a gyuri az :D) de nem is egy angyal. Ha azt hiszed hogy egy oktatási intézmény nem lehet veszélyes akkor nézz utána hogy a Chicagói egyetem tanult chilei diákok milyen szinten voltak beszervezve mielött Pinochet segítségével bemásztak a hatalomba.

Marhára irritál engem is ahogy folyamatosan Zsidó kérdést csinálnak ebből IS többen liberális oldalon. Ez konkrétan Balázsnál csak az elmúlt két napban SOKADSZORRA fordult már elő, hogy koppintja Mesterházy retorikáját.

Ez nem zsidótörvény, nem zsidóüldözés, nem holokauszt, ha én érintett lennék a felmenőim által, igen fel lennék háborodva, hogy ezzel a mostani a holocausttal összevetve SEMMI/bagatell üggyel hozod kapcsolatba már sokadszorra, ezért pl. téged Schiffer nagyon kiosztana szerintem, hasonlóan ahogy anno Kálmán Olgát helyre rakta. Nincs jogod/jogotok mindenre ezt dobálni, ha kell ha nem.

Sok kölönbség nincs, az elv azonos.


?
Ennyi most a tipikus ballib forgatókönyv, ha valami nem tetszik, az ellenérdekelt fél "zsidózik" és zsidótörvényekre, meg üldöztetésre való hivatkozás van részetekről. Szellemi, ideológiai mélyszegénység...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 760
113
Mack

"nekik ezért a magyar akkreditáltságú programokban is részt kell venniük, és pluszfeladatokat elvégezniük."

Amit idéztél az nem cáfolat. Ugyanis két diplomához két szakot kell elvégezni. Ők meg egy szakot végeztek, meg csináltak némi plusz feladatott. A kettő nagyon nem ugyan az.
De én a magam részéről már el szeretném engedni ezt a témát. Nekem nagyon uncsi már, és mindegyik szereplő a saját igazságát fújja :)
A törvény meg törvény, és be kell tartani, és mindenkire egyformán érvényes. Ha tetszik ha nem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 475
113
Mack

"nekik ezért a magyar akkreditáltságú programokban is részt kell venniük, és pluszfeladatokat elvégezniük."

Amit idéztél az nem cáfolat. Ugyanis két diplomához két szakot kell elvégezni. Ők meg egy szakot végeztek, meg csináltak némi plusz feladatott. A kettő nagyon nem ugyan az.
De én a magam részéről már el szeretném engedni ezt a témát. Nekem nagyon uncsi már, és mindegyik szereplő a saját igazságát fújja :)
A törvény meg törvény, és be kell tartani, és mindenkire egyformán érvényes. Ha tetszik ha nem.

Ez a törvény meg ugyebár betarthatattlan az ő esetükben és így valszeg elköltöznek majd.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Itt egy Puzsér cikk, amivel nagyrészt egyetértek.
https://mno.hu/cinkosakinema/sosem-volt-meg-ilyen-nepszeru-a-velemenyterror-2393587
Ha nem értesz egyet velük, akkor állj a sarkadra, nőjj fel a feladathoz és vitázz velük. Azzal, hogy kicsinálod őket az ég adta világon semmit sem fognak elérni.
Még rövid távon sem.

Elviekben ezzel én is egyetértek, de a valóság az hogy az idealista kendő alatt mindig a számító állat lakik. Puzsér azt hiszi hogy ezt belénk nevelték, pedig valójában ez a természetünk.
Gondolj csak Ulippo meg Boki vitáira, egyik sem a másikat akarta meggyőzni hanem minket. A CEU-val ugyanez a helyzet. Csak az élet cáfolhatja meg őket, meg a szélsőséges liberális elveiket, de mi azt nem várhatjuk meg mert mi is nyögnénk.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
  • A minisztérium szerint az egyetem privilégiumokat élvezett, mivel "úgy adhatott ki kétféle - magyar és amerikai - diplomát, hogy csak egy képzést kellett a hallgatóknak elvégezniük. Az egyetem ezt is cáfolja, hallgatóik többsége csak egy, amerikai fokozatot szerez, 29 százalékuk kapja meg az amerikai és a magyar fokozatot is, nekik ezért a magyar akkreditáltságú programokban is részt kell venniük, és pluszfeladatokat elvégezniük.
http://index.hu/belfold/2017/04/05/pontrol_pontra_cafolta_a_ceu_a_kormanyt/
Ez a törvény meg ugyebár betarthatattlan az ő esetükben és így valszeg elköltöznek majd.
Bécsben várják őket.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Így nyúlták le a dohánypiacot és tették meg majdnem az alkohollal is.
Nem nyúltak le semmit, ellenőrizhetővé tették a piacot mert az, hogy minden boltban kapható az nem ellenőrizhető, nem volt gond 18 év alatt dohányhoz jutni, és ez tömegesen ment. Ma már nem, mert igen komolyan veszik a dohányboltosok a személyi elkérését, azt a relatíve kevés dohányboltot könnyű szemmel tartani.
De gondolom mit képzel az állam, hogy beleszól mit fogyasztunk... ja, csak mikor 24-26 évesen már baj van a tüdejével, akkor dolgozni nem fog tudni de cserébe leterheli az egészségügyet.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
  • Tetszik
Reactions: closed society

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Epic beszólás, talán nem kellene monitor mögül játszani az emberismerőt...


  1. A CEU-ra jelentkezés önkéntes alapon megy...
  2. Nem az I. vh után vagyunk, amikor hatalmi vákuum van. A probléma pont az ellenkező. Ezek a fideszes köcsögök lassan már diktatúrába hajlóan dolgoznak..


Szuper. Csak akkor tudnám azt, hogy a más országban is jelen levő - javítsd ki, ha tévednék - CEU ellenére miért van az, hogy ma Európában divatos amerikaellenesnek lenni...?

Az lehet, de onnan kikerülve már kéretlenül tolják a hülyeséget.

Mondjuk mert minden határon túl ez sem működik? De ettől még káros.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 475
113
Nem nyúltak le semmit, ellenőrizhetővé tették a piacot mert az, hogy minden boltban kapható az nem ellenőrizhető, nem volt gond 18 év alatt dohányhoz jutni, és ez tömegesen ment. Ma már nem, mert igen komolyan veszik a dohányboltosok a személyi elkérését, azt a relatíve kevés dohányboltot könnyű szemmel tartani.
De gondolom mit képzel az állam, hogy beleszól mit fogyasztunk... ja, csak mikor 24-26 évesen már baj van a tüdejével, akkor dolgozni nem fog tudni de cserébe leterheli az egészségügyet.

Hááááttt.... nekem az jött le, hogy felfutott a feketepiac és a cigicsempészet.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Molni!
"Ehhez képest a korszerű fogamzásgáltó szerek az óvszert leszámítva olyan 30-40 évvel később jöttek el, a '80-as évek végétől, vagy még kicsit később (hormonális fogamzásgátlás)."
Ez így nem igaz! Mert, Magyarországon a hatvanas évek végétől már lehetett kapni fogamzásgátlót. Az elsőre már nem emlékszem, de a második az Ovidion néven futott.

Nekem is az rémlik, hogy nyugaton már az 50-es években megjelentek.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Hááááttt.... nekem az jött le, hogy felfutott a feketepiac és a cigicsempészet.
Fiatalok körében 99%-ban a dohányboltozást látom, idősebbek szájában már több Fesztet látni (ukrán förmedvény, ezt hordják a határon mázsaszám), de összességében nem hiszem, hogy annyira nagyon megugrott volna a csempészcigi fogyasztása.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 475
113
Mack, akkor most logsz egy sorrel? Felirom, jo?

Kíváncsiságból kiválasztottam a számomra legprovokatívabbat és elolvastam az angol nyelvű felvezetőjét. A 3 számúról lenne szó "A blaszfémia mint az intézményi kritika eszköze". Ez történetesen esettanulmányokra épülő dolgozat és főként az oroszországi Pussy Riot tevékenységét vizsgálja.
http://sierra.ceu.edu/search?/X"CEU...ses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A&1,1,
Őszinte leszek: én ezt a dolgozatot nem fogom elolvasni.
De ha valaki egy ilyenben veszélyt vél a magyarság részére a rendszerszintű korrupció helyett, az nem ezen a bolgón él.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Kíváncsiságból kiválasztottam a számomra legprovokatívabbat és elolvastam az angol nyelvű felvezetőjét. A 3 számúról lenne szó "A blaszfémia mint az intézményi kritika eszköze". Ez történetesen esettanulmányokra épülő dolgozat és főként az oroszországi Pussy Riot tevékenységét vizsgálja.
http://sierra.ceu.edu/search?/X"CEU+History+Department+master+theses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A/X"CEU+History+Department+master+theses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A&SUBKEY="CEU+History+Department+master+theses"/1,7,7,B/frameset&FF=X"CEU+History+Department+master+theses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A&1,1,
Őszinte leszek: én ezt a dolgozatot nem fogom elolvasni.
De ha valaki egy ilyenben veszélyt vél a magyarság részére a rendszerszintű korrupció helyett, az nem ezen a bolgón él.

Akkor ne jöjjenek az ország legjobb egyeteme dumával, mert ez azon kívül, hogy amerikai diplomát ad, egy BÜFÉ TESI szakos diplománál is gyengébb szint, még a Woody Allen-i mélységben is. Tudjátok, aki tudja, az csinálja ...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
Kíváncsiságból kiválasztottam a számomra legprovokatívabbat és elolvastam az angol nyelvű felvezetőjét. A 3 számúról lenne szó "A blaszfémia mint az intézményi kritika eszköze". Ez történetesen esettanulmányokra épülő dolgozat és főként az oroszországi Pussy Riot tevékenységét vizsgálja.
http://sierra.ceu.edu/search?/X"CEU+History+Department+master+theses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A/X"CEU+History+Department+master+theses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A&SUBKEY="CEU+History+Department+master+theses"/1,7,7,B/frameset&FF=X"CEU+History+Department+master+theses"&b=&l=&Da=2015&Db=2015&p=&m=v&SORT=A&1,1,
Őszinte leszek: én ezt a dolgozatot nem fogom elolvasni.
De ha valaki egy ilyenben veszélyt vél a magyarság részére a rendszerszintű korrupció helyett, az nem ezen a bolgón él.

Nem ebben az adott dolgozatban, vagy bármelyik másikban van a veszély te nagyon jóhiszemű. Mondjuk abban legalább egyet értünk ezek szerint, hogy egy kalapszart nem közvetít egyik sem, nem hogy értéket, tehát ha ez átballag az Osztrákokhoz, lássuk be, sokat nem vesztünk vele. Sőt meggyőződésem, hogy egy nemzetbiztonsági kockázattal konkrétan kevesebb lesz idehaza, de természtesen ez már rég nem a CEU-ról, mint intézmény, és igazából én is jelentéktelennek tartom őket, de a jelenséget ütni kell, ahol érjük.

A veszély azokban rejlik ugyan is potenciálisan, akik ilyen szellemi mocskok közt szocializálódva és képződve később többre viszik, s mondjuk magyar bíróként szopatják utána Magyarországot ahol érik az EU szervezetén belül, full meggyőződésből, vagy pl. csinálják az olyan aljas kiragadott fényképeket, mint amit linkeltem tegnap, Videóval, hogy a "magyar rendőr" milyen, még akkor is ha tudja hogy ez nem feltétlen igaz, mert annyira meggyőződéses liberális, hogy nagyjából semmi sem drága neki azért, hogy a saját eszméjét lássa mindenhol. Igen, azért tartok tőlük, mert csak rá kell nézni a tegnap linkelt amcsi-magyar gyerekre is, Ő pl. simán tolna egy Budapesti Majdant, csak azért mert sértve érzi magát, hogy nincs meg a safe space...

Ezek a formák bizony ott a CEU-n komoly képzést és agymosást kapnak, értéket meg a kiragadott 10 munka alapján ahogy nézem nem teremtenek.
 
Status
Not open for further replies.