[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Még (részemről) utoljára a Katinka-ügyről:

gondolkoztam a történteken, és arra jutottam, hogy lehámozva az ügyről minden rátelepedett politikát, a dolog nyitja a következő:

1. Katinka 27 éves, és még nincs olimpiai érme.

2. Valószínűleg a most következő olimpia az utolsó esélye az éremszerzésre.

3. Kevesen gondolnak rá, de a dolog mögött az lehet, hogy Katinka fél. Fél, hogy nem szerez érmet az olimpián.

4. Ha nem szerez érmet az olimpián, akkor szeretne eltűnni a nyilvánosság elől.

5. De nem tud eltűnni a nyilvánosság elől, ha most aláírja a magyarországi úszó VB népszerűsítéséről szóló szerződést. Márpedig, ha nem szerez érmet az olimpián, akkor nem lesz hozzá lelkiereje, hogy az úszó VB reklámfilmjeiben mosolyogjon mint a "nemzet sellője".

6. Ezért Katinka azt szerette volna, hogy neki most ne kelljen aláírnia az úszó VB reklámfilmjeiben való szereplésről a szerződést (hanem esetleg csak az olimpia után, ha szerez érmet).

Teljesen inkonzisztens komment.

Egy olyan sportóló, aki két világrekordot úszott egy világbajnokság döntőjében és olimpia kivételével* elég rendesen megverte a világot - konkrétan azt a kínai úszónőt is, aki úszta azt a bizonyos emberfeletti vegyes időt 2012-ben - az sanszosan nem így gondolkozik.

Kis túlzással negatív isteni csoda kellene Katinka mostani teljesíménye mellett, hogy ne legyen legalább egy, de inkább két számban érmes Rióban. Lehet, hogy nem arany, de nézd meg az kazanyi 200/400 m vegyes idejét és azt, hogy a korábbi olimpián ezzel a döntőben hova férne el.

200 vegyesen ugye világrekordot úszott. Izé.. Tehát minden korábbi olimpián ez aranyérem.

400 vegyesen a 4:30.39 idejével a 2012-es döntőben csont nélkül ezüst lenne és csak a hihetetlen kínai csaj győzte volna le, akit azóta egyébként meg is vert. 2008-ban is simán érmes lett volna ezzel az idővel. Az összes korábbi olimpián aranyérmes lenne ezzel az idővel.

http://www.olympic.org/olympic-results/london-2012/swimming/400m-individual-medley-w

https://en.wikipedia.org/wiki/Swimming_at_the_2008_Summer_Olympics_%E2%80%93_Women%27s_400_metre_individual_medley

Egyébként meg nézd meg, hogy Risztov Éva mekkora váltás és hány év után győzött olimpiai számban. Katinkában elvileg benne van még 31 évesen egy olimpia.

(Birgit Fischer igaz, hogy más sportban - de ott is kőkemény teljesítmény van - 40+ évesen 2/4-es hajóban lett olimpián aranyérmes. Nem azért hozta az aranyat, mert a többiek betolták helyette is a hajót.)

--------------------
Egy pár másodperces reklámszpot miatt szerinted nem tud "eltűnni"? Ezt viccnek szántad? Egerszegi Krisztina, Kovácsi Ági, Czene Attila, Darnyi, Güttler, stb. egy rakás olimipia (arany)érmes úszó gyakorlatilag teljesen átlagemberknét éli hétköznapjait. Gyak. semmi hír vagy médiaszereplésük nincs més most sem. Konkrétan a fater volt gimis osztálytársának a szomszédja volt Czene Attila.

--------------------
Számtalan olyan korszakos sportoló van, akik a világ élvonalában voltak, sokszor győztek EB-n vagy VB-n sportágukban, de olimpiát soha, mert balszerencsések voltak. Midig akkor sérültek le vagy történt más gebasz. Ettől senki sem tartja kevesebbre. Szóval ez sem túl releváns.

--------------------
Egyesek szerint a rövidpályás úszás az nem élvonal, de nézd meg, hogy normál úszó EB-n és VB-n mit ért el Katinka. Ha ma abbahagyná az úszást, akkor is elég kiemelkedő a teljesítménye. 26-27 évesen egyáltalán nem számít öregnek. Ez nem RSG...

Nézd meg a Kazanyi VB éremtáblázatát és az versenyzők életkorát. Igen, vannak fiatalok, de 30 feletti vagy ahhoz közeli aranyérmes is van és a ezüst és bronérmesek közötti is számtalan ilyen korú versenyző van. Cseh Laci is 30 táján van, Lochte 31 évesen lett bajnok. Izé...

*eddig erre nem volt esélye a fejlődése miatt

Az, hogy az adok kapok miről szól azt nem tudom, de ezen dolgok ismeretében a kommented szerintem "enyén" más megvilágítást kap.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Haubagoinak: HK az USA-ban tanult, így más körülményekhez szokott - mert a jót könnyű megszokni. És nem kell rögtön összeesküvés elméleteket gyártani, konkrétumokat úgyis csak ő tudhat.
A félelemről meg elmondtam a véleményemet, indokolva, hogy miért nem fél.
Az Olimpia meg 1 verseny. Olyan ellenfelekkel, akiket már sokszor legyőzött. Ahol a győztes dicsőséget kap, pénzt alig. Ellentétben a pénzdíjas versenyekkel - ám az USA-ban ezt is megtanulhatta!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 650
55 285
113
Egyszerübb lenne, ha az us- nak indulna, feltéve, hogy nevezést ér el. Ott optimàlis minden körülmény, csak rajta mulik az érem.( tudom, nem ilyen egyszerű..)
Még egyszerübb és profibb lenne, ha koncentràlna a felkészülèsre.
Mi készteti erre a szélmalomhàborúra, amiből mindenki veszteskent fog kijönni. Talàn mégis van valami a nem- nyeréstől való félelem elméletben?
Én a férj szerepére tippelek.
 
M

molnibalage

Guest
Vagy az, hogy képes az utána levő generációnak segíteni és tenni akar valamit? Valahol elképesztő, hogy ez meg sem fordul a fejedben...

Vannak, akik pusztán tenni akarnak egy közösségért még akkor is, ha sokak leszarják vagy nem értik a motivációt. Tudod, a HTKA is ezért létezik...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 650
55 285
113
Vagy az, hogy képes az utána levő generációnak segíteni és tenni akar valamit? Valahol elképesztő, hogy ez meg sem fordul a fejedben...

Vannak, akik pusztán tenni akarnak egy közösségért még akkor is, ha sokak leszarják vagy nem értik a motivációt. Tudod, a HTKA is ezért létezik...

Igazad van (mint mindig :))) )
Ettől nem vàltozik a véleményem, hogy ebből sajnos minden èrintett mint vesztes fog kijönni. Nem jó ez se Katinkànak, se a szövetségnek, se az uszósportnak. Nem utolsó sorban csak spekulàlunk itt, mert nem tudjuk a valósàgot.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
http://www.origo.hu/sport/uszas/20160113-toros-karoly-szerint-shane-tusup-lenezi-a-magyar-uszoedzoket.html

http://index.hu/sport/uszas/2016/01/13/a_szovetseg_megadja_hosszunak_a_versenyengedelyt/

http://www.nemzetisport.hu/uszas/uszas-hosszu-nem-telefonalt-megis-megkapta-az-engedelyt-2460503

http://www.nemzetisport.hu/uszas/kiss-laszlo-a-hosszu-ugyrol-ma-mar-tisztabban-latok-2460049

"A sportolói teljesítménye egészen kimagasló, azelőtt mélyen meghajlok, olyasmire képes, amire csak nagyon kevesen. Viszont talán nem túlzás egy sportolótól azt várni, hogy a vízben remekeljen – az bőven elég. Nem értem az egészet, hogy miért volt erre szükség. Az a legszomorúbb az egészben, hogy sokan, nagyon sokan félreértelmezték mindazt, ami történt. Leegyszerűsítették az egészet, hogy az egyik oldalon adva van egy bátor, jó kiállású, akár a veszélyeket is vállaló, szókimondó lány, szemben a betokosodott, maradi hozzá nem értőkkel. Nekem az a meggyőződésem, hogy Katinka mindig mindent megkapott, és tisztában vagyok azzal, hogy mindent meg is fog kapni – ha megbékélünk, ha nem. A megbecsülésen kívül a szeretetet is, tőlem például biztosan. Sokáig képtelen voltam rájönni, hogy mi állhat a történtek mögött. Ma már tisztábban látok."
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Egyszerübb lenne, ha az us- nak indulna, feltéve, hogy nevezést ér el. Ott optimàlis minden körülmény, csak rajta mulik az érem.( tudom, nem ilyen egyszerű..)
Még egyszerübb és profibb lenne, ha koncentràlna a felkészülèsre.
Mi készteti erre a szélmalomhàborúra, amiből mindenki veszteskent fog kijönni. Talàn mégis van valami a nem- nyeréstől való félelem elméletben?
Én a férj szerepére tippelek.

Azt már nem lehet, nincs rá idő. Hamarabb kell az ilyesmit elindítani.
Szponzorokat kell keresni, az sem megy egykönnyen.
A nagy vesztes a magyar úszósport, mert a napig nem beszélnek egymással, csak a médián keresztül üzengetnek.
Az olimpiával az bibi, hogy az ellenfelek is rettenetesen erősek, és oda kiemelten készülnek, turbófokozatban, az a győzelem nagyon sok támogatót - és ezzel együtt pénzt - hozhat a konyhára. Az olimpia a csúcsok csúcsa.
 
M

molnibalage

Guest
Az olimpiával az bibi, hogy az ellenfelek is rettenetesen erősek, és oda kiemelten készülnek, turbófokozatban, az a győzelem nagyon sok támogatót - és ezzel együtt pénzt - hozhat a konyhára. Az olimpia a csúcsok csúcsa.
A VB az úszásban és az atlétikában tudtommal majdnem olyan rangos, mint az olimpia, bár nem annyira, mint 15-25 éve. Akkor még ez is 4 évente volt. Aztán 3 évente, de most már minden második évben 2003 óta.

Az olimpiai döntők eredményét viszonyítottam Katinka VB-s idejéhez. Mindig érmes lett volna 400 vegyesen, teljesen mindegy hogy hány olimipiát nézel vissza. 200 vegyesen WR = insta. arany a múltban.

Tehát, ha Katinka csak tartja vagy kicsit emel a szinten, akkor is nagyon meg kell emberelnie magát a többieknek is, ha a te megközelítéseddel Katinka nem volt "turbón", hiszen ez "csak" egy VB volt.

Én nem vagyok sport szakember, de nem erres szokták mondani, hogy a forma időzítése és magabiztossága pont a legjobbkor van a csúcson? Az olimpia előtti világversenyen a két fő (?) számában győzött, az egyikben WR-rel. 400 méteren másodperces kölönbség volt közte és a 2 + 3. helyezett között, 200 méteresn 2 sec. Ezen a távon ez oltári nagy.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Panzerfaust
Jo, akkor maradadok tovabbra is az ordog ugyvedje.
Figyeltem, de komolyan. Legalabbis megprobaltam. :)
1. Semmilyen helyseg nincs. Hasznalhatatlan apro kis szobak vannak es egyik sem megfelelo. Harom ev alatt sem sikerult orvosolni ezt a helyzetet. Ugy 17 evvel ezelott volt egy evfolyamtarsam aki uszott versenyszeruen. Akkor ok a Hajos Alfredban edzettek. Ha eppen nem a medenceben voltak akkor a szigeten futottak a koroket. Mindegy milyen ido volt, mindegy milyen egyeb feladatuk lett volna, csak futni tudtak. Nem volt hely semmi masra. Persze sort a teraszon azt mindig lehetett venni. :) De nyujtasra, pihenesre, kondizasra, szoftveres elemzesre semmi ter nem volt. Hat legyen!
3, Van az a pont amikor mar csak a sajtonyilvanossagban bizhat az ember. Nyilvan nem szivesen lepi at ezt a hatart senki, de ha nem lat mas megoldasi lehetoseget... Utolag persze mindenki okosabb.

Jut eszembe: A videoban a edzo azt mondja, hogy egy masik - penzugyileg nehez helyzetben levo - uszon akartak anyagilag segiteni. De mivel vele nem kivetelezhettek, ezert inkabb mindenkinek osztottak penzt es a jogaszok ezt Katinka reszere eppen veletlenul csak egy ilyen szerepleshez kotott tamogatasi szerzodessel tudtak megvalositani... Azert ezt a magyarazkodast nem picit tultolta. :) Megvan az a jelenet amikor Colombo elhagyni keszul a szobat, de meg egy mondatra visszafordul? Ez az a pont amire visszakerdez. :D
O, es meg egy: Ha a Katinka ugyben nyilatkoznak a szovetsegi reszrol, soha nem felejtik el megkoszonni Ovinak a tamogatast. Aham...

(Panzerfaust - Mentsegemre legyen mondva, de en egy igazi sportiskolaba jartam. ...csak eppen nem sportszakra. :D Azert az marha nagy szivas. Ezert tisztaba vagyok vele, hogy az en velemenyen nem relevans.)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 650
55 285
113
12.30-kor hallottam a Kossuth-on egy interjút Gyàrfàssal. Ebből nekem az jött àt, hogy szeretné ezt a dolgot békésen befejezni. Valami ilyesmit mondott, hogy azt akarjàk, HK győzzön minel többet, mert ez jó mindenkinek és hogy nincs vesztes ebben az ügyben.
Teljesen normàlisnak tünt nekem, pedig nem vagyok Gyàrfàs baràt...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi">Még (részemről) utoljára a Katinka-ügyről:

gondolkoztam a történteken, és arra jutottam, hogy lehámozva az ügyről minden rátelepedett politikát, a dolog nyitja a következő:

1. Katinka 27 éves, és még nincs olimpiai érme.

2. Valószínűleg a most következő olimpia az utolsó esélye az éremszerzésre.

3. Kevesen gondolnak rá, de a dolog mögött az lehet, hogy Katinka fél. Fél, hogy nem szerez érmet az olimpián.

4. Ha nem szerez érmet az olimpián, akkor szeretne eltűnni a nyilvánosság elől.

5. De nem tud eltűnni a nyilvánosság elől, ha most aláírja a magyarországi úszó VB népszerűsítéséről szóló szerződést. Márpedig, ha nem szerez érmet az olimpián, akkor nem lesz hozzá lelkiereje, hogy az úszó VB reklámfilmjeiben mosolyogjon mint a "nemzet sellője".

6. Ezért Katinka azt szerette volna, hogy neki most ne kelljen aláírnia az úszó VB reklámfilmjeiben való szereplésről a szerződést (hanem esetleg csak az olimpia után, ha szerez érmet).

Teljesen inkonzisztens komment.
...
</blockquote>

A "félelem-hipotézis" megmagyarázza azt is, hogy miért az olimpia előtt 6 hónappal tört ki a balhé (ahogy az olimpia közeledik, úgy tört ki HK-n a félelem).

Egyébiránt, felelős gondolkozású ember nem forgatná fel a szövetséget 6 hónappal az olimpia előtt, hogy ezzel kockára tegye a saját (és mások!) felkészülését és az érmeket, amelyekre esélyes.
Kivéve, ha saját belső megérzése szerint nem esélyes.

Akkor pont jól jön, hogy a botránnyal magyarázhatja meg utólag a sikertelenségét az olimpián, áthárítva a felelősséget a szövetségre.
(és ráadásul ez megint remek politikai ügy lehet az ellenzéknek!)

Az pedig, hogy a világbajnokságokon hány aranyérmet nyert, kb. annyira mérvadó az olimpián, mintha valaki azzal jönne, hogy a NATO biztosan legyőzi Oroszországot, mert a NATO haderő sikeresen szerepelt a háborút megelőző hadgyakorlatokon.

Így egy VB-s eredményt "bevetíteni" az olimpiai eredmények közé (milyen sikeres lett volna, ha ezt az eredményt az olimpián érte VOLNA el), nem lehet.

Az olimpiának teljesen más még a hangulata is, kb. mint amennyire egy világháború "hangulata" más egy sikeres NATO hadgyakorlathoz képest.

Úgyhogy majd meglátjuk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Regebben kezdodott. A mandiner.hu akualis cikke (A Hosszú Katinka-ügyről - Bencsik Gábor) alatt egy komment:

"...
Kiss László 2015. szeptemberi kifakadását idézve:

„Szinte kétségbeesett kifakadás jelent meg az úszószövetség különböző internetes felületein. A szövetségi kapitány, Kiss László adott hangot méltatlankodásának, miszerint nagyon nehéz helyzetbe kerültek a legjobb magyar úszók. A Komjádi első körös felújítása ugyanis drasztikusan csökkentette az eddig használt vízfelületet, s nehezen találnak megoldást a szóban forgó időszakra, mert a Nemzeti Sportközpontok az ígérttel ellentétben nem biztosít elég helyet a válogatottaknak az Istvánmezei úti 25-ös medencében.
Pedig nem babra megy a játék. Az izraeli Herzlijában decemberben rövid pályás Európa-bajnokságot rendeznek, a viadal pedig a riói olimpiához vezető út fontos állomása.
Persze, nemcsak a felnőtt kiválóságokat, hanem a Komjádiban készülő klubok sok-sok fiatal versenyzőjét is érinti a „pályazár”.
„Így most mindenki a nyitott ötvenesben, a Császárban készül – feleli kérdésünkre Kiss. – Csakhogy hajnalonként már hideg van, és egészen más fürdőzni, vagy komoly edzésmunkát végezni, versenyekre való felkészülés közben megfázni.”

Lehetséges megoldásnak tetszett, hogy befedik a nyitott ötvenméteres medencét, az azonban még nem történt meg. „Lehet, hogy elkészül az uszoda, lehet, hogy átadják, lehet, hogy… Hadd ne folytassam, mert így nem lehet tisztességgel helytállni” – idézte a kapitányt a szövetség közleménye.„
Forrás: http://www.utanpotlassport.hu/..
... "
 
M

molnibalage

Guest
A "félelem-hipotézis" megmagyarázza azt is, hogy miért az olimpia előtt 6 hónappal tört ki a balhé (ahogy az olimpia közeledik, úgy tört ki HK-n a félelem).

Egyébiránt, felelős gondolkozású ember nem forgatná fel a szövetséget 6 hónappal az olimpia előtt, hogy ezzel kockára tegye a saját (és mások!) felkészülését és az érmeket, amelyekre esélyes.
Kivéve, ha saját belső megérzése szerint nem esélyes.

A baj az, hogy ennek a hipotézisnek az se füle se farka.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote>A "félelem-hipotézis" megmagyarázza azt is, hogy miért az olimpia előtt 6 hónappal tört ki a balhé (ahogy az olimpia közeledik, úgy tört ki HK-n a félelem).

Egyébiránt, felelős gondolkozású ember nem forgatná fel a szövetséget 6 hónappal az olimpia előtt, hogy ezzel kockára tegye a saját (és mások!) felkészülését és az érmeket, amelyekre esélyes.
Kivéve, ha saját belső megérzése szerint nem esélyes.

A baj az, hogy ennek a hipotézisnek az se füle se farka.</blockquote>

Mondod te. Számomra ez az egy dolog magyarázná meg HK viselkedését.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="haubagoi">
Mondod te. Számomra ez az egy dolog magyarázná meg HK viselkedését.
Azért erről megkérdeznék szakembert is. Van itt ilyen...?
</blockquote>
Molni nincs értelme a kötözködésednek!
Nem a Te súlycsoportod!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nézzétek csak, ezt egy DK-s közemberke oldaláról szedtem az imént.

Azt mondja:
A fasizmus rémisztő előjele: a bűnüldözés és a fegyelem iránti vágy.

:D Vannak itt freudi elszólások dögivel.

12565355_10201281784163983_7576689863241029837_n.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nézzétek csak, ezt egy DK-s közemberke oldaláról szedtem az imént.

Azt mondja:
A fasizmus rémisztő előjele: a bűnüldözés és a fegyelem iránti vágy.

:D Vannak itt freudi elszólások dögivel.

12565355_10201281784163983_7576689863241029837_n.jpg

Ezek szerint ez a DK-s jóember nem híve az állampolgári fegyelemnek, és nem üldöztetné a bűnözést?! Kíváncsi vagyok, mit szólna hozzá ha 80-al eltaposnám a zebrán (mert nem ismerem el az elsőbbségét és nekem senki ne dirigáljon hogy 50-el szabad a ház előtt), aztán ráolvasnám a "kívánságát"?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Meg az önellentmondás a problémáknál:
"A karhatalom megerősítése" vs. "korrupció, választási csalás"

Ez a kép inkább a humor topikba illene :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Nézzétek csak, ezt egy DK-s közemberke oldaláról szedtem az imént.

Azt mondja:
A fasizmus rémisztő előjele: a bűnüldözés és a fegyelem iránti vágy.

:D Vannak itt freudi elszólások dögivel.

12565355_10201281784163983_7576689863241029837_n.jpg

Jót kacarásztam azokon - DK-s, vagyis gyurcsányi pártbéli - kitételeken, hogy
választási csalás (öszöd vagy nem öszöd :)))))
és a karhatalom megerősítése (2006 lovasroham, szemkilövés ... és egyebek)
 
Status
Not open for further replies.