[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Téged ignoráltalak, mert ha felvettem volna a stílusodat, engem már régen kivágtak volna.
De pár dolgot azért tisztázzunk. Nem én kezdtem el kormányfényező cikkekkel telerakni a Kantint. Mások kezdték el szisztematikusan a kormányt jogosan/jogtalanul támadó cikkekkel telerakni. Mivel abban a hiszemben éltem, hogy ezekre itt szabadon lehet reagálni, megtettem. És amíg általam egy szaros vécépapírdarabnál is kevesebbre tartott, tisztességtelen ellenzéki pártok szekértolói kezdenek erkölcsi magasságokból minősítgetni, gyalázkodni, addig én is kiállok a kormány mellett.
Eddig összesen kb. ha kétszer szóltam hozzá hsz-edhez...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 950
82 741
113

"Szóval legyen adómentes a minimálbér? Ez az ötletetek? Ennyit bírtatok most kitalálni? Lehet, hogy inkább rendesen kellett volna emelni, pajtikák, amikor lehetőségetek volt rá. Mert most egy darabig nem lesz, az emberek elsöprő hányada ugyanis elégedett azzal, hogy végre rendesen növekszik.

Összefoglalóul: Mégis mire számítottál, kedves MSZP-s, majd 2010-ben fideszes, most pedig újra dohogó embertársam?

Nyolc-kilenc évvel ezelőtt csődbe vitte az országot az, akire szavaztál, most meg zúgolódsz, amiért nem füröszt máris svájci gazdagságban a következő kormány?
Ha ennyire működnek még nálad a kádárizmus-beli reflexek, hogy minden nyomorodért valaki más a felelős, akit meg lehet, meg kell büntetni, és ezt te a választásokon is alkalmaztad, akkor ne lepődj meg, ha téged a saját életed büntet! Majd ha nem az általad újra és újra megválasztott baloldal által lezüllesztett, külföldnek kiárusított és csődbe vitt ország állapotából kell rendre elindulni, talán sokkal látványosabb lesz a változás.

Nagy szerencse viszont, hogy egyre kevesebb kádárista lelkiállapotú ember próbál beleszólni egyre több nem kádárista lelkiállapotúéba, s így törvényszerűen egyre kevesebb sikerrel teszik ezt. Ez a múltban ragadt honfitársaink számára egyre kevesebb siker a 2010-es és a 2014-es választások végeredményében a szikár számok nyelvén is tükröződött, ahogy várhatóan szépen belesimul majd a sormintába a 2018-as is."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 950
82 741
113
Mi van az indexel?
Vasárnap, 8:55. Egy darab kormányt fikázó cikk sincs a címlapon? :D

Egész nap kuss volt. Ilyet még sosem láttam ott. Semmi Orbán, csak a pozitív hírek. Csak nem jön visszafelé Lajos? Vona a kukában. Kezdik firtatni KGBélát. stb. És már csak a HVG aktív, de az nagyon, meg a 444, és kész. Áramszünet volt egész nap? Mindenki nyaralt indexéknél?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Sábátkor igen jól sikerűlt a buli, így a vasárnapi váltás nem ment be a szerkesztőségbe mert még nem tudta megkülönböztetni a betűket egymástól meg az iroda hörcsögétől.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 950
82 741
113
Egész nap kuss volt. Ilyet még sosem láttam ott. Semmi Orbán, csak a pozitív hírek. Csak nem jön visszafelé Lajos? Vona a kukában. Kezdik firtatni KGBélát. stb. És már csak a HVG aktív, de az nagyon, meg a 444, és kész. Áramszünet volt egész nap? Mindenki nyaralt indexéknél?

Ez volt az utolsó patás és habony fóbiás hírük,

http://index.hu/mindekozben/poszt/2...ja_meszaros_lorincet_az_index_kameraja_elott/

amely után következett a valóság:

http://pestisracok.hu/csunyan-belesult-bosszuallasba-habony-es-meszaros-fobias-index/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 611
14 581
113
Azelmúlt napok termésére majd a jövő 7en reagálok.

Addig röviden:

A *desz szintet lépett a jogállamiságot leszaró/diktatúra felé menetelésében azzal, hogy feles törvényben rendelkezett 2/3-os dolgokról.

2/3-ossal is pittáner g*ség lett volna, de így még vélhetően alaptörvény ellenes is.

Persze gondolom az AB nem fogja elsietni a dolgot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 611
14 581
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha alaptörvény ellenes vagy 2/3-os és nem volt meg rá a megfelelő mennyiségű szavazat akkor úgyis elkaszálja az alkotmánybíróság.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
jurgenbauer hiányoltad a fideszes 444-es cikkeket, de tarzaan már hozza is őket :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 611
14 581
113
Ha alaptörvény ellenes vagy 2/3-os és nem volt meg rá a megfelelő mennyiségű szavazat akkor úgyis elkaszálja az alkotmánybíróság.

Igen, de addig eltelhet minimum egy fél év, vagy akár több is, és ez az elveszett idő nem biztos, hogy pótolható.
 
Status
Not open for further replies.