[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Igen, de addig eltelhet minimum egy fél év, vagy akár több is, és ez az elveszett idő nem biztos, hogy pótolható.
Az elveszett idő nem pótolható, te sem leszel holnap fiatalabb, mint amilyen ma voltál.
Parlamenti párt vagy képviselő szerintem kérvényezheti az AB-nál, hogy sűrgősségi eljárásban tárgyaljon egy törvényt vagy szavazást, ha ők is úgy látják, hogy alkotmányellenes vagy jogellenes akkor nem kell fél évet várni a döntésre, ha nem látják úgy akkor meg te értelmezhettél valamit rosszúl a szavazásokkal kapcsolatban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Ezt nem is tudtam! Mármint, hogy Vona szülőfaluja.

http://pestisracok.hu/vona-szulofalujaban-kiutessel-gyozott-fidesz/

Hogy is akarnak ezek (kétharmaddal) választást nyerni? :D

Természetesen nem otthon szülés volt, így hivatalosan Gyöngyösön született, de ezek szerint onnan ment a "mama" Gyöngyösre szülni.

Mielőtt problémák lennének ebből:

http://hvg.hu/elet/20170625_ferdinand_habsburg_f3_hungaroring_lauda

Azt mondja a herceg, hogy: "Nemzetközi autóversenyző vagyok, aki mindenütt otthon van a világban. Bécsben születtem, Salzburgban nőttem fel, sok időt töltöttem Jamaikán."

Míg a cikkben:
"Címek: magyar, cseh és horvát királyi herceg, Született: 1997. június 21. Salzburg, Ausztria" :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113


A ceu-s skacoknak nem sikerült megveretni magukat a rendőrökkel,ezek abban bíznak,ha nem lesz kordon,akkor legalább a civilek megverik őket?
Az ember esze megáll,minden értelmes ember,aki rendezvényt szervez-automatikusan-igyekszik a legkevesebb gondot okozni azoknak,akik nem óhajtanak a rendezvényen részt venni,nem kevés autós/motoros találkozón,sport eseményen vettem már részt,hirtelen egy sem jut eszembe,amelyik miatt le kellet volna zárni egy fél fővárost,kizárólag a melegek miatt.
No,kérdezem tisztelettel,hogyan,mi módon várnak-inkább követelnek- toleranciát,elfogadást,meg mindent,ha ők a legkevésbé toleránsak mindenki mással?
De tényleg?
Mitől nem lehet ezt kint,a nagyfalu mellet,egy mezőn megrendezni?Ott még akármit is csinálhatnának egymással,az az ő bajuk maradna,mert senkinek sem kellene megnézni,aki nem kíváncsi rájuk.
A búbánatos villanyoszlopért kell a emberek képébe tolni,azt,amire a legkevésbé sem kíváncsi?
Miért?
Miért?
Miért?
:oops:
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
A ceu-s skacoknak nem sikerült megveretni magukat a rendőrökkel,ezek abban bíznak,ha nem lesz kordon,akkor legalább a civilek megverik őket?
Az ember esze megáll,minden értelmes ember,aki rendezvényt szervez-automatikusan-igyekszik a legkevesebb gondot okozni azoknak,akik nem óhajtanak a rendezvényen részt venni,nem kevés autós/motoros találkozón,sport eseményen vettem már részt,hirtelen egy sem jut eszembe,amelyik miatt le kellet volna zárni egy fél fővárost,kizárólag a melegek miatt.
No,kérdezem tisztelettel,hogyan,mi módon várnak-inkább követelnek- toleranciát,elfogadást,meg mindent,ha ők a legkevésbé toleránsak mindenki mással?
De tényleg?
Mitől nem lehet ezt kint,a nagyfalu mellet,egy mezőn megrendezni?Ott még akármit is csinálhatnának egymással,az az ő bajuk maradna,mert senkinek sem kellene megnézni,aki nem kíváncsi rájuk.
A búbánatos villanyoszlopért kell a emberek képébe tolni,azt,amire a legkevésbé sem kíváncsi?
Miért?
Miért?
Miért?
:oops:
Egy régi mondás szerint:
"Egy zsák sz*rért, meg két kocka mackósajtért!"
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
http://hvg.hu/elet/20170625_ferdinand_habsburg_f3_hungaroring_lauda

Azt mondja a herceg, hogy: "Nemzetközi autóversenyző vagyok, aki mindenütt otthon van a világban. Bécsben születtem, Salzburgban nőttem fel, sok időt töltöttem Jamaikán."

Míg a cikkben:
"Címek: magyar, cseh és horvát királyi herceg, Született: 1997. június 21. Salzburg, Ausztria" :)

Az az egyszerű neve:
Ferdinand Zvonimir Maria Balthus Keith Michael Otto Antal Bahnam Leonhard von Habsburg-Lothringen

Főleg amikor teljes neves aláírást kérnek tőle :D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Mi köze ennek a fővároshoz? Bakter, még a Komcsik is indultak. Hiába volt bukta, indultak. Ezek meg kétharmadot szeretnének, pontosabban vizionálnak. :D

Csak arra akartam utalni, hogy ez "csak" egy kis falu, és Vona nem akar úgy tenni mint Viki Felcsúttal (ez akart lenni az új főváros :)).
Valószínűleg nem volt Jobbikos jelölt a faluban és nincs meg a támogatottság se (lehet hogy az öregek emlékeznek hogy mennyire rossz gyerek volt a kis Gabika :)).
Marketing szempontból mi lett volna ha erőltetik és indulnak és semmit sem érnek el, tele lenne vele a média "Vona szülőfalujában veszített a Jobbik!"
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Csak arra akartam utalni, hogy ez "csak" egy kis falu, és Vona nem akar úgy tenni mint Viki Felcsúttal (ez akart lenni az új főváros :)).
Valószínűleg nem volt Jobbikos jelölt a faluban és nincs meg a támogatottság se (lehet hogy az öregek emlékeznek hogy mennyire rossz gyerek volt a kis Gabika :)).
Marketing szempontból mi lett volna ha erőltetik és indulnak és semmit sem érnek el, tele lenne vele a média "Vona szülőfalujában veszített a Jobbik!"

Szerintem jó volt én értettem a célzást :D
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
14 milliárdos úszó vb-ből 130 milliárdos:

https://444.hu/2017/06/25/127-milliardnal-tart-mar-az-uszovebe-koltsegvetese-es-meg-hol-a-vege

Ráadásul mindezt egy ronda uszodában egy kiirtott kisebb park árán.

Ronda uszoda? Te tényleg agymosott vagy. Passzolsz a 444-hez, pont ilyeneknek csinálják, a szerkesztőségben meg jól szórakoznak rajtatok. :D

14783835_71edc7566d7ce17a6ea749c5200ad16b_y.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Ronda uszoda? Te tényleg agymosott vagy. Passzolsz a 444-hez, pont ilyeneknek csinálják, a szerkesztőségben meg jól szórakoznak rajtatok. :D
Jó, akkor hagyjuk az esztétikumot maradjunk a számoknál.
100+ plusz mrd. Majdnem évente költenek ennyit a TELJES felsőoktatásra... Ez a vacak meg nem lesz használva semmire, a főváros kijelentette, hogy nem tudja miből üzemeltetni. Miből is tudná, mikor 40 év alatt nem sikerül a kurva 3-as metrót befejezni...? Mit befejezni, felúítani sem sikerült vagy XXI. századi színvonalú metrószerelvényeket venni az M3-ra...

2007-ben 20 mrd-ból be lehetett volna fejezni az északi szakaszt. Arra nem telt azóta sem senkinek. Erre a luxusfaszságra meg igen.

Na ennyit az esztétikumról...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A ceu-s skacoknak nem sikerült megveretni magukat a rendőrökkel,ezek abban bíznak,ha nem lesz kordon,akkor legalább a civilek megverik őket?
Az ember esze megáll,minden értelmes ember,aki rendezvényt szervez-automatikusan-igyekszik a legkevesebb gondot okozni azoknak,akik nem óhajtanak a rendezvényen részt venni,nem kevés autós/motoros találkozón,sport eseményen vettem már részt,hirtelen egy sem jut eszembe,amelyik miatt le kellet volna zárni egy fél fővárost,kizárólag a melegek miatt.
No,kérdezem tisztelettel,hogyan,mi módon várnak-inkább követelnek- toleranciát,elfogadást,meg mindent,ha ők a legkevésbé toleránsak mindenki mással?
De tényleg?
Mitől nem lehet ezt kint,a nagyfalu mellet,egy mezőn megrendezni?Ott még akármit is csinálhatnának egymással,az az ő bajuk maradna,mert senkinek sem kellene megnézni,aki nem kíváncsi rájuk.
A búbánatos villanyoszlopért kell a emberek képébe tolni,azt,amire a legkevésbé sem kíváncsi?
Miért?
Miért?
Miért?
:oops:

Innen tanulják a praktikákat, a 444 most népszerűsítette a könyvet:

Megjelent magyarul a diktátorbuktatás kézikönyve
https://444.hu/2017/06/26/megjelent-magyarul-a-diktatorbuktatas-kezikonyve

Nagyjából annyi a lényege, hogy nevetségessé próbálják tenni a hatalmat, meg felidegesíteni a hatalmi szerveket, meg az őket támogatókat, hogy üssenek, hogy aztán ezt mutogathassák a médiában, fellázítva ezzel az eddig még nyugis tömegeket is, hogy aztán a kialakuló anarchiában ők vegyék át a hatalmat. Ezt alkalmazzák mindenhol.

Az ilyen technikák terjesztőinek, népszerűsítőinek börtönben volna a helyük. !!!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Jó, akkor hagyjuk az esztétikumot maradjunk a számoknál.
100+ plusz mrd. Majdnem évente költenek ennyit a TELJES felsőoktatásra... Ez a vacak meg nem lesz használva semmire, a főváros kijelentette, hogy nem tudja miből üzemeltetni. Miből is tudná, mikor 40 év alatt nem sikerül a kurva 3-as metrót befejezni...? Mit befejezni, felúítani sem sikerült vagy XXI. századi színvonalú metrószerelvényeket venni az M3-ra...

2007-ben 20 mrd-ból be lehetett volna fejezni az északi szakaszt. Arra nem telt azóta sem senkinek. Erre a luxusfaszságra meg igen.

Na ennyit az esztétikumról...

Mondjuk ez a sport-stadion-uszoda fasság engem is irritál.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Feltétellel megszavazta volna.

Előtte a fidesz csak azért nem támogatta a Jobbik hasonló irányultságú (ill. bármiylenegyéb) kezdeményezését, hogy nehogy már a Jobbik akarata győzzön. Jellemből ez hányas?

Ha a Fidesz és holdudvara le tudottvolan mondani a letelepedési kötvényekből kaszált 100 milliárdokról, akkor ma azalaptörvényben lenen a kvóta tilalma.

Ha esetleg még korábban a Jobbik javaslatára írják ki a népszavazást, akkor az vélhetően még érvényes is lett volna.

Szóval az egész dolog a Fidesz önfejűségén és kisstillűségén ment el.


Jellemből nálam mindkét párt megbukott már régen. Kár, hogy jelenleg csupán ez a két valós alternatíva van ebben az országban... És épp az a baj, hogy a Jobbik a Fidesz szintjére süllyedt azzal, hogy a pártérdeket az ország elé helyezte. Én nem ezért szavaztam rájuk.


Szóval az egész dolog a Fidesz önfejűségén és kisstillűségén ment el.

Kijavítanám, ha nem bánod:

Szóval az egész a Fidesz és a Jobbik önfejűségén és kisstillűségén ment el.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7
Status
Not open for further replies.