[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Itt lehet a buzifelvonulás elleni petíciót aláírni
Forrás: https://kuruc.info/r/1/174310/

Természetesen ez petíció sem a fidelitástól, meg az igazi jobboldaltól jön..
Lehet kedvelni és nem kedvelni őket, de egyesek demokrácia felfogása kurva messze van attól, ami máshol van...
Az USA-ban a KKK is felvonulgathat - bár ma már csuklya nélkül - és a színesbőrű rendőr biztosítja a felvonulást hozzá... Nem kell mosolyogni és egyetérteni, de az alkotmányos alapjog az alkotmányos alapjog...

Ha majd egyes sikerül ilyen "apróságokat" itthon felfogni sokaknak, akkor talán lehet jobb ez a szakupac ország és nem lesz túlzott fékltelen rajongás zavaros eszmék és zsebdiktátorok iránt...

Az ilyes fajta petíciózgatás és minden ami ehhez kapcsolódik pótcselekvés egyes turbók részéről nehogy még véletlenül gondolkodni kelljen és komoly témákról beszélni... Vonulgassanak, leszerom, ez is a deomkrácia része, maximum magukat járatják le egyesek a viselkedésükkel. Joga van hozzá...

Az "igazi jobboldal" is olyasfajta felhangú beszólás, amitől borsódzik a hátam...
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Lehet kedvelni és nem kedvelni őket, de egyesek demokrácia felfogása kurva messze van attól, ami máshol van...
Az USA-ban a KKK is felvonulgathat - bár ma már csuklya nélkül - és a színesbőrű rendőr biztosítja a felvonulást hozzá... Nem kell mosolyogni és egyetérteni, de az alkotmányos alapjog az alkotmányos alapjog...

Ha majd egyes sikerül ilyen "apróságokat" itthon felfogni sokaknak, akkor talán lehet jobb ez a szakupac ország és nem lesz túlzott fékltelen rajongás zavaros eszmék és zsebdiktátorok iránt...

Az ilyes fajta petíciózgatás és minden ami ehhez kapcsolódik pótcselekvés egyes turbók részéről nehogy még véletlenül gondolkodni kelljen és komoly témákról beszélni... Vonulgassanak, leszerom, ez is a deomkrácia része, maximum magukat járatják le egyesek a viselkedésükkel. Joga van hozzá...

Az "igazi jobboldal" is olyasfajta felhangú beszólás, amitől borsódzik a hátam...

Szerintem van olyan a világon, hogy keresztény erkölcs és ők, ha szereted őket, ha nem, nem férnek bele. Te itt gondolkodásról írsz, de ez a szodomita nyomulás több mint száz éve tart és vajon amikor Hitlerék könyveket égettek, akkor vajon Niece lobbant lángra, vagy a korabeli szodomita propaganda? Amúgy pedig az élet minden területén nyomulnak és ezt a nyomulást demokrácia ide demokrácia oda meg kell állítani, mert ez egy terméketlen betegség, ami minden hanyatló kultúra sajátja a görögtől a rómain át napjainkig.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem van olyan a világon, hogy keresztény erkölcs és ők, ha szereted őket, ha nem, nem férnek bele.
Mármint mi az, ami nem fér bele?

Te itt gondolkodásról írsz, de ez a szodomita nyomulás több mint száz éve tart és vajon amikor Hitlerék könyveket égettek, akkor vajon Niece lobbant lángra, vagy a korabeli szodomita propaganda?
Minden, ami nem tetszett a rendszernek. Aztán az a fenenagy keresztény Németország milliókat gyilkolt le. Na, erről ennyit...

Amúgy pedig az élet minden területén nyomulnak
Pl...? Egész életem során eddig sikerül KETTŐ olyan nem közszereplővel találkoznom, akik melegek (egy eskövőn) és mástól tudtam meg, mert nem látszott semmilyen megmozdulásukon. Az életem egyetlen szegletében sem jelennek meg, ezértn hol kellene látnom, hogy "nyomulnak"? Ez miben nyilvánul meg...?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Mármint mi az, ami nem fér bele?


Minden, ami nem tetszett a rendszernek. Aztán az a fenenagy keresztény Németország milliókat gyilkolt le. Na, erről ennyit...


Pl...? Egész életem során eddig sikerül KETTŐ olyan nem közszereplővel találkoznom, akik melegek (egy eskövőn) és mástól tudtam meg, mert nem látszott semmilyen megmozdulásukon. Az életem egyetlen szegletében sem jelennek meg, ezértn hol kellene látnom, hogy "nyomulnak"? Ez miben nyilvánul meg...?


Az a vicces az egeszben, hogy en mindenki vonulgatasat utalom (pride, husveti kormenet, CEU-ellenes baszkodas, garda, stb.), de pont az ilyen peticiok mutatjak, hogy valahol megis le kell meccselniuk a dolgot, mert tenyleg itt tart ma a tarsadalom egy resze fejben.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Az a vicces az egeszben, hogy en mindenki vonulgatasat utalom (pride, husveti kormenet, CEU-ellenes baszkodas, garda, stb.), de pont az ilyen peticiok mutatjak, hogy valahol megis le kell meccselniuk a dolgot, mert tenyleg itt tart ma a tarsadalom egy resze fejben.
Igen, ez a durva. Az, hogy a gárda vonaulgathat, az persze teljesen rendben van. Gyönyörűszép kettős mérce egyesek részéről....
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Szerintem van olyan a világon, hogy keresztény erkölcs és ők, ha szereted őket, ha nem, nem férnek bele.

Te, és ezt a pápátok nem tudja?
Vagy mégse úgy van, ahogy gondolod? Nem lehet, hogy esetleg Te is felültél a homofób propagandának?

Amúgy - a keresztény erkölcsről szólva - ha szegény Jézus tudná, hogy mivé fajult az általa megálmodott kereszténység, nem biztos hogy örülne neki... :(
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Te, és ezt a pápátok nem tudja?
Vagy mégse úgy van, ahogy gondolod? Nem lehet, hogy esetleg Te is felültél a homofób propagandának?

Amúgy - a keresztény erkölcsről szólva - ha szegény Jézus tudná, hogy mivé fajult az általa megálmodott kereszténység, nem biztos hogy örülne neki... :(

Nekem nincs pápám. Biztos belelátsz, gondolom rendszeresen jársz templomba, és nem zsebből jön a sommás vélemény, meg a tvből :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Amennyire én tudom, normális homoszexuálisok nem járnak ki a pride-ra.
És az se véletlen, hogy a való életben nem ismeri fel őket az ember, ugyanis nincs a homlokukra írva, hogy homokos vagyok. Ugyan olyan emberek, mint bárki más :)

Az en ismeroseim sem jartak (akirol tudtam, hogy az), ezzel egyutt ne legyen kettos merce. Reszemrol maradjon mindenki otthon a seggen, akar szexualis, akar vallasi okbol vonulgatna:))) Meg amugy is:)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Amennyire én tudom, normális homoszexuálisok nem járnak ki a pride-ra.
És az se véletlen, hogy a való életben nem ismeri fel őket az ember, ugyanis nincs a homlokukra írva, hogy homokos vagyok. Ugyan olyan emberek, mint bárki más :)

Olyan nincs, hogy valakiről nem rí le, hogy full buzi :D:D Még ha öltöny is van rajta, vagy bármilyen maskara :D Az ember ösztönösen megérzi a tesztoszteron hiányt :D
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Olyan nincs, hogy valakiről nem rí le, hogy full buzi :D:D Még ha öltöny is van rajta, vagy bármilyen maskara :D Az ember ösztönösen megérzi a tesztoszteron hiányt :D

Vagy nem. En pl. eletemben nem gondoltam volna az egyik ismeros csavorol, hogy az. Nem csak ilyen langyi noies homok vannak.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Nekem nincs pápám. Biztos belelátsz, gondolom rendszeresen jársz templomba, és nem zsebből jön a sommás vélemény, meg a tvből :)

Ezt most akkor nem értem :)

Keresztény erkölcsről beszélsz, ezért feltételeztem hogy keresztény vagy.

Ha az vagy, akkor pápád is van...

Ha nem vagy az, de elfogadod a keresztény erkölcsöt, akkor el kell fogadnod a keresztény pápát is, mint a kereszténység képviselőjét. Ezeket pedig Ő mondta (2016. június):

„A katolikus egyháznak, vagyis a keresztény embereknek bocsánatot kellene kérniük a melegektől” – jelentette ki a katolikus egyházfő újságírók előtt Örményországból hazafelé a pápai repülőgépen vasárnap.

Ferenc pápa felidézte a katolikus egyház tanítását: nem szabad kirekeszteni a melegeket, hanem el kell fogadni és a hitükben támogatni kell őket. A pápát azután kérdezték a homoszexuálisokról, hogy egy német püspök korábban arról beszélt, az egyháznak bocsánatot kellene kérnie, mert „nagyon elutasító” hangokat ütött meg a melegekkel kapcsolatban.

„Az egyháznak nemcsak a homoszexuálisoktól kell bocsánatot kérnie, hanem a szegényektől, a kizsákmányolt nőktől, a munkára kényszerített gyerekektől is. Továbbá bocsánatot kell kérnünk azért is, mert annyi fegyvert megáldottunk” – hangsúlyozta a katolikus egyházfő vasárnap.

„Ki vagyok én, hogy elítéljem?”
A melegek megítélésében korábban mérföldkőnek számított Ferenc pápa 2013-as kijelentése, miszerint „Ha egy ember meleg, keresi Istent, és jó szándékú, ki vagyok én, hogy elítéljem?” A pápa ezzel nem változtatott azon az egyházi állásponton, hogy a homoszexuális aktus bűnös cselekedet, azonban könyörületességre szólított a kirekesztett melegekkel.

Egyes egyházi személyek nagy áttörésnek tartják Ferenc pápa most elhangzott szavait. Bár II. János Pál 2000-ben már több hátrányos helyzetű csoporttól – a zsidóktól, az indián őslakosoktól, menekültektől, a nőktől – kért bocsánatot, az lmbt-közösségre eddig egy pápa sem gondolt. De a pápa nem válogat, elsősorban azért, mert a megbocsátás a legalapvetőbb része a keresztény életnek, másodszor: az egyházban nincs más csoport, amely annyira kirekesztettnek érezné magát, mint az lmbt-közösség.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Igen, ez a durva. Az, hogy a gárda vonaulgathat, az persze teljesen rendben van. Gyönyörűszép kettős mérce egyesek részéről....

Tényleg éles elmére vall, az, hogy a gárda vonulást egy szinten kezeled a ratyi magamutogatással, a gárda valamikor szemben állt az akkori korrupt kormánnyal, és igyekezett olyan feladatokat ellátni, amiket pl a rendőrség, nem látott el. Igyekezett a jogállamiság hálóján keletkezett réseket kitölteni. A buziság propagálása, vagy a buzik egyenlő jogai (amik egyébként vannak, meg buzi bélának pont annyi joga van mint nekem) vagy a buzik gyerekörökbefogadása ( az ilyen kapcsolatokban a gyerekek ellen elkövetett abúzus az örökbefogadottak 55%-t érinti pl svédországban, vagy hollandiában természetesen hetero kapcsolatokban ez a szám a töredéke ennek valamiért..) milyen réseket tölt ki és milyen hálón?
Ennyit a kettős mércémről.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Ezt most akkor nem értem :)

Keresztény erkölcsről beszélsz, ezért feltételeztem hogy keresztény vagy.

Ha az vagy, akkor pápád is van...

Ha nem vagy az, de elfogadod a keresztény erkölcsöt, akkor el kell fogadnod a keresztény pápát is, mint a kereszténység képviselőjét. Ezeket pedig Ő mondta (2016. június):

„A katolikus egyháznak, vagyis a keresztény embereknek bocsánatot kellene kérniük a melegektől” – jelentette ki a katolikus egyházfő újságírók előtt Örményországból hazafelé a pápai repülőgépen vasárnap.

Ferenc pápa felidézte a katolikus egyház tanítását: nem szabad kirekeszteni a melegeket, hanem el kell fogadni és a hitükben támogatni kell őket. A pápát azután kérdezték a homoszexuálisokról, hogy egy német püspök korábban arról beszélt, az egyháznak bocsánatot kellene kérnie, mert „nagyon elutasító” hangokat ütött meg a melegekkel kapcsolatban.

„Az egyháznak nemcsak a homoszexuálisoktól kell bocsánatot kérnie, hanem a szegényektől, a kizsákmányolt nőktől, a munkára kényszerített gyerekektől is. Továbbá bocsánatot kell kérnünk azért is, mert annyi fegyvert megáldottunk” – hangsúlyozta a katolikus egyházfő vasárnap.

„Ki vagyok én, hogy elítéljem?”
A melegek megítélésében korábban mérföldkőnek számított Ferenc pápa 2013-as kijelentése, miszerint „Ha egy ember meleg, keresi Istent, és jó szándékú, ki vagyok én, hogy elítéljem?” A pápa ezzel nem változtatott azon az egyházi állásponton, hogy a homoszexuális aktus bűnös cselekedet, azonban könyörületességre szólított a kirekesztett melegekkel.

Egyes egyházi személyek nagy áttörésnek tartják Ferenc pápa most elhangzott szavait. Bár II. János Pál 2000-ben már több hátrányos helyzetű csoporttól – a zsidóktól, az indián őslakosoktól, menekültektől, a nőktől – kért bocsánatot, az lmbt-közösségre eddig egy pápa sem gondolt. De a pápa nem válogat, elsősorban azért, mert a megbocsátás a legalapvetőbb része a keresztény életnek, másodszor: az egyházban nincs más csoport, amely annyira kirekesztettnek érezné magát, mint az lmbt-közösség.

jujjj de ostoba vagy. Kálvinista református vagyok. De, hogy ne halj meg teljesen hülyén a Lutheránusoknak és az Evangélikusoknak sincs pápájuk, de, hogy tied legyen a világosság az ortodox keresztényeknek sincs pápájuk.
Mellesleg egy bukott pápa, aki nem képes a sajátjainak érdekeit képviselni, miért lenne mérvadóbb mint szodoma és gomorra elpusztítása ?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@Kukorica János


"az ilyen kapcsolatokban a gyerekek ellen elkövetett abúzus az örökbefogadottak 55%-t érinti pl svédországban"

Erre hoznal forrast? Koszi.
 
M

molnibalage

Guest
Tényleg éles elmére vall, az, hogy a gárda vonulást egy szinten kezeled a ratyi magamutogatással,
Ha mindkettőt lehetővé teszi a törvényi szabályozás, akkro innentől fogva ízlésről van szó kicsit durván fogalmazva...

a gárda valamikor szemben állt az akkori korrupt kormánnyal
Én egészen mást éreztem, hogy kivel és mivel állnak szemben...

, és igyekezett olyan feladatokat ellátni, amiket pl a rendőrség,
Polgárőrség létezik... Amit nem szabályoz a törvény és a jog és azon felül akar valaki játszani ezt-azt, az önbíráskodásnak hívják jobb helyeken...

Igyekezett a jogállamiság hálóján keletkezett réseket kitölteni.
Lásd fent. Ha mindenki gárda szerűen működne = anarchia...

A buziság propagálása
Szíve jog, nem kell szeretni érte. Ennyi. Ettől még megteheti, ahol egyesek nyíltan válallják fasista és rasszista nézeteiket...

, vagy a buzik egyenlő jogai (amik egyébként vannak, meg buzi bélának pont annyi joga van mint nekem)
Nem, egy ideig még bejegyzett élettársi kapcsolat sem volt lehetséges, azonos neműek között nincs házasság...

vagy a buzik gyerekörökbefogadása ( az ilyen kapcsolatokban a gyerekek ellen elkövetett abúzus az örökbefogadottak 55%-t érinti pl svédországban, vagy hollandiában természetesen hetero kapcsolatokban ez a szám a töredéke ennek valamiért..) milyen réseket tölt ki és milyen hálón?
És az önbírásokodás...?

Azt nem fogod fel, hogy a demokrácia és a szabad véleményalkotás és gyülekezési jog mit jelent. Senkit nem kell szeretni, aki ezeken részt vesz, de más alkotmányos jogának korlátozása az szerinted micsoda...?

Akkor ezek szerint petícióval lehet más alkotmányos alapjogait korlátzoni...? Mi van..? Hallod, ez elég vicces vélemény....

Akkor ezek szerint én petíciózhatok, hogy XY embernek ne legyen joga gyereket vállalni, mert énszerintem túl hülye és ostoba ahhoz...? Vagy akkor petcióval korlátozhatom a te szólásszabadságodat? Kezd már derengeni a probléma?

Kurva nagy baj van a fejekben...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and 2ndt

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
jujjj de ostoba vagy. Kálvinista református vagyok. De, hogy ne halj meg teljesen hülyén a Lutheránusoknak és az Evangélikusoknak sincs pápájuk, de, hogy tied legyen a világosság az ortodox keresztényeknek sincs pápájuk.
Mellesleg egy bukott pápa, aki nem képes a sajátjainak érdekeit képviselni, miért lenne mérvadóbb mint szodoma és gomorra elpusztítása ?

Nem hiszem, hogy nálad ostobább lennék...

De azért az oktatást köszönöm :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and 2ndt
Status
Not open for further replies.