[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Bevallom őszintén én 5 éve kiszálltam az IT-s körforgásból mert a tököm tele lett az egésszel.

6 éve egyik fejvadász cég (Pro-Fil kft) kiközvetített volna minket a Pro-Fit kft-nek aki szolgáltatásként tech support-ot ad a UPC-nek. Ezért adtak volna 450ft bruttót óránként, ráadásul 5 évre szóló szerződést kellett volna aláírni. Akkoriban a T-nél 920ft volt a nettó órabér...

Legónál nemzetközi supportos kellett tárgyalóképes angollal, windows, linux ismerettel. Minden megvolt, de csak diákmunkában alkalmaztak volna, amit csak a legvégén közöltek.

Utána voltam T-nél egy sok körös interjún, minden teszten csoport első + belső ajánlás (akkor mutatta meg ismerős a kis szobát egy asztallal és 12 székkel ahol a soha be nem töltött IT állások "munkahelye" van).
Végül a gyár utasított el ahova közvetítettek volna.
4 hónappal később hívtak a T-től, hogy lenne egy másik pozíció, de addigra már a Mávnál voltam bakterként. Visszatekintve az volt életem legjobb döntése.

Milyen végzettséged van?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
http://24.hu/poszt-itt/2017/07/19/az-orbani-rendszernek-nincs-alternativaja-ez-van/

„Orbán Viktor megmutatta, hogy mit szól ehhez vagy ahhoz a külföld. Semmit. Ha meg szól, arra magasról tesz a kormányzat. És a multikkal is meg lehet egyezni, sőt tejelnek, hogy itt maradjanak, akárcsak a bankok.
ga1.gif


A sokáig véleménymonopóliummal rendelkező ballib értelmiség dumája egy nagy blöff volt, legalább akkora, mint az, hogy ők a szakemberek.
ga1.gif


Egy ismerősöm, aki sokáig notórius MSZP szavazó volt, 2010 óta a Fideszre szavaz. Azt mondja, most is utálja Orbánt, de ezek legalább csinálnak valamit. Mindenhol folyik valamilyen építkezés. Hogy háromszor annyiba kerül, meg a haveri vállalkozók kapják a melót? Nem érdekli. Itt mindig háromszor annyiba került minden, mindig a haveri vállalkozók jártak jól, csak a balliberális kormányok alatt mégse készült el semmi. Illetve a négyes metró, ötvenvalahány milliárd pluszért.

Egyetlen ellenzéki párt se kampányol azzal, hogy mi ezt vagy azt fogjuk megcsinálni konkrétan. Kizárólag negatív kampány folyik: ezek lopnak és nincs demokrácia. Meg egy kis szociális demagógia.

Az első és a második alig érdekel valakit, a harmadikban meg senki nem hisz. A közvélekedés: az ellenzéknek semmi elképzelése nincs semmiről.”

Ha már ők is így látják, akkor a ballibantak tényleg b.szhatják.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
http://24.hu/poszt-itt/2017/07/19/az-orbani-rendszernek-nincs-alternativaja-ez-van/

„Orbán Viktor megmutatta, hogy mit szól ehhez vagy ahhoz a külföld. Semmit. Ha meg szól, arra magasról tesz a kormányzat. És a multikkal is meg lehet egyezni, sőt tejelnek, hogy itt maradjanak, akárcsak a bankok.
ga1.gif


A sokáig véleménymonopóliummal rendelkező ballib értelmiség dumája egy nagy blöff volt, legalább akkora, mint az, hogy ők a szakemberek.
ga1.gif


Egy ismerősöm, aki sokáig notórius MSZP szavazó volt, 2010 óta a Fideszre szavaz. Azt mondja, most is utálja Orbánt, de ezek legalább csinálnak valamit. Mindenhol folyik valamilyen építkezés. Hogy háromszor annyiba kerül, meg a haveri vállalkozók kapják a melót? Nem érdekli. Itt mindig háromszor annyiba került minden, mindig a haveri vállalkozók jártak jól, csak a balliberális kormányok alatt mégse készült el semmi. Illetve a négyes metró, ötvenvalahány milliárd pluszért.

Egyetlen ellenzéki párt se kampányol azzal, hogy mi ezt vagy azt fogjuk megcsinálni konkrétan. Kizárólag negatív kampány folyik: ezek lopnak és nincs demokrácia. Meg egy kis szociális demagógia.

Az első és a második alig érdekel valakit, a harmadikban meg senki nem hisz. A közvélekedés: az ellenzéknek semmi elképzelése nincs semmiről.”

Ha már ők is így látják, akkor a ballibantak tényleg b.szhatják.

Persze a kommentelők védik az ellenzéket, de nem túl meggyőzőek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Milyen végzettséged van?


Nem a végzettséggel volt baj (akkoriban még szerettem is csinálni), hanem a keleti magyar valósággal. Zsebre dolgozva jól lehet élni amíg megy, ha nem megy akkor sz*pás van... Utána meg állásinterjún jön a kérdés, hogy mit csináltam a diploma után eltelt x évben. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 409
113
Szvsz.:
Forró lesz az ősz. Max. tavaszig várható valami.
De nem a természetes "gőz" miatt, hanem mert az ellenzéki pártok látják, hogy nem sok esélyük van a kormányt megdönteni választás útján.

Nagyjából az várható mint tavasszal. Tünti, néhány száz ráérő munkakerülő részvételével. Most azért nincs tünti, mert nyaral a csapat, nem ér rá ilyesmire. :) Egyébként nem számítok semmi nagy durranásra az ellenzék részéről, lévén a társadalom többsége utálja őket.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 409
113
Még tart a rendezvény, de beírom, hogy a tusványosi rendezvényen, a Miniszterelnök megemlítette a hadsereg ügyét. merészelte mondani, hogy erős haderőt fogunk kiépíteni, hadiiparral egyetemben. Mondotta, az első ilyen üzem építése már elkezdődött. Passz, nem vonnák le következtetést, de mégis csak az első ember mondotta. Azért is írtam inkább be, mert a honlap profiljába vág kicsit a dolog.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Még tart a rendezvény, de beírom, hogy a tusványosi rendezvényen, a Miniszterelnök megemlítette a hadsereg ügyét. merészelte mondani, hogy erős haderőt fogunk kiépíteni, hadiiparral egyetemben. Mondotta, az első ilyen üzem építése már elkezdődött. Passz, nem vonnák le következtetést, de mégis csak az első ember mondotta. Azért is írtam inkább be, mert a honlap profiljába vág kicsit a dolog.

Vasutasnapon Lázár János felolvasta a Szeretett Vezér levelét amiben 30% fizetésemelést ígért 2019-ig.
2 nappal később már magyarázkodtak, hogy abban a 30%-ban benne van az idei "átlagosan" 15%-is.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fishbed
M

molnibalage

Guest
Kis magyar életkép. Nagyon szar benyomást kelt.
Hát, ha ennek nem lesz büntetőjogi következménye a támadókra nézve, akkor pislogni fogok. Márpedig ez várható. Próbálom összeszámolni, hogy hány vádpontban lehetne elítélni azokat a köcsögöket, akik a videón vannak... Hát, van egy pár...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
És ez szerinted vicces...? Mert amit a videón látsz el nem tudom mondani, hogy hány törvénysértés mutat... Ezek szerint a jogállamiság keretei ennyire viccesek...? Nem semmi öregem....
Nulla torvenysertes?
Tuntentni lehet, de a rendzavaras nem alapjog. Kerjen engedelyt egy tuntetes helyszinere es majd ott bekesen mondhatja a magaet.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Nulla torvenysertes?
Tuntentni lehet, de a rendzavaras nem alapjog. Kerjen engedelyt egy tuntetes helyszinere es majd ott bekesen mondhatja a magaet.

Ja, hidat lezárni, székházat gyújtogatni, emberekre éjjel a TEKet ráküldeni, rendőrautó hátsóülésen meghalni, vak kommondorban elesni... hogy egy pártot hatalomra juttassunk és ott tartsunk, az helyes, mi?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ja, hidat lezárni, székházat gyújtogatni, emberekre éjjel a TEKet ráküldeni, rendőrautó hátsóülésen meghalni, vak kommondorban elesni... hogy egy pártot hatalomra juttassunk és ott tartsunk, az helyes, mi?
Igen, pontosan ezt irtam... o_O



Nem. Olvasd el meg egyszer amit irtam!
 
T

torsen

Guest
Kósa Lajos:
"Kósa szerint abban, hogy egy ilyen kifütyülésre ilyen heves és erőszakos válasz érkezik a résztvevőktől, abbansemmilyen szerepe nincsen a kormánypropagandának,
a helyzetet a frakcióvezető ahhoz hasonlította, mintha valaki Újpest mezben beülne a Fradi B-középbe.

Provokáció? Újpest vs. Fradi? Ellensztori:
Debreceni srác,kihasználva a debr-London repjáratot kimegy az Anglia_Spanyolország focimeccsre. Helyi szokás szerint 100 fonttal fogad a döntetlenre. Az angol szektorba szól a jegye. Anglia végig jobb, 2:0-ra vezet. A spanyolok a 89. percben rúgnak egyet, a 95-ben egyenlítenek. Az angol szektor közepén egy ember ugrál veszettül örömében egy magyar csávó.(megvan a kép?) ......mi a sztori vége?

A körülötte lévő ANGOL szurkolók mosolyogva, nevetve megdobálják sültkrumplival.... a magyar srác is röhögött. Van különbség?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
szintje: ki mikorra tippeli, hogy elviselhetetlen lesz és kitör valami nagy balhé (legyen zavargás, szélsőségesek előretörése ilyesmi)?
Folyamatosan megy az aktivisták képzése, érdemes követni az Occupyoktogonbázis nevű face oldalt. Szerintem nem sok külföldi pénz jön nekik, itthon is van elég. A BKK-TSystems botrányra is megpróbálnak rátelepedni. Egy erôszakmentesnek hívott zavarkeltési módszer alapjait igyekeznek maguk között lefektetni, kvázi provokáció, feszültség gerjesztése a cél. Ők a kisebb de keményebb mag, illetve van a szokásos hálózat a lassan de biztosan őrlő malmokkal.
Még tart a rendezvény, de beírom, hogy a tusványosi rendezvényen, a Miniszterelnök megemlítette a hadsereg ügyét. merészelte mondani, hogy erős haderőt fogunk kiépíteni, hadiiparral egyetemben. Mondotta, az első ilyen üzem építése már elkezdődött. Passz, nem vonnák le következtetést, de mégis csak az első ember mondotta. Azért is írtam inkább be, mert a honlap profiljába vág kicsit a dolog.
A SchmidtBenderen kívül van más beruházás? Azt miért tartja a miénknek? Lôrinc megvette?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Debreceni srác,kihasználva a debr-London repjáratot kimegy az Anglia_Spanyolország focimeccsre. Helyi szokás szerint 100 fonttal fogad a döntetlenre. Az angol szektorba szól a jegye. Anglia végig jobb, 2:0-ra vezet. A spanyolok a 89. percben rúgnak egyet, a 95-ben egyenlítenek. Az angol szektor közepén egy ember ugrál veszettül örömében egy magyar csávó.(megvan a kép?) ......mi a sztori vége?

A körülötte lévő ANGOL szurkolók mosolyogva, nevetve megdobálják sültkrumplival.... a magyar srác is röhögött. Van különbség?
Remek. Most azt kered szamon az embereken, hogy miert nem voltak peldasan udvariasak egy dinka provokator csajjal? Bocsi, nincs joga a rendzavarashoz, a be nem jelentett tunteteshez es a tevhittel ellentetben bizony az ilyen ember eroszakkal eltavolithato. Nem erinthetetlen senki sem, mindegy mit mond a TASZ.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
T

Törölt tag 1711

Guest
Megnéztem a videót, szerintem nincs benne durva dolog.
A picsa viszont most garantáltan örül magának, hogy mekkora hős volt, megmutatta nekik...

+Már abból az apró tényből is leszűrhető a szándékos provokáció, hogy kamerát is vittek magukkal.
 
M

molnibalage

Guest
Megnéztem a videót, szerintem nincs benne durva dolog.
A picsa viszont most garantáltan örül magának, hogy mekkora hős volt, megmutatta nekik...

+Már abból az apró tényből is leszűrhető a szándékos provokáció, hogy kamerát is vittek magukkal.
Melyik mobilban nincs ma kamera? Ne fárasszál már...
Meg mi az, hogy provokáció? Oh, wait, tehát előre tudták, hogy a F fanok között úgyis lesznek olyan gyökerek, akik törvényt sértenek. A szemetek...

Komolyan mondom, hogy üvölteni tudnék a tömény hülység ilyesfajta megnyilvánulásához.
Csak ismételni tudom magam. Kurva nagy baj van a fejekben...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Status
Not open for further replies.