[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 473
113
Megadtam az esélyt, hogy gugliiz, de nem éltél vele
Épp írom a választ egy másik topikban.
Én úgy tekintettem az önbíráskodásra, hogy mondjuk a hatóságok helyett bíráskodok és büntetek. Az erőszak monopóliuma az államot illeti, bárki aki az állam helyett alkalmaz erőszakor az önbíráskodást követ el. Függetlenűl attól, hogy tartozásról vagy bámi másról legyen szó,
Ez alatt az is belefér, hogy mondjuk megfogok egy tolvajt és összeverem úgy, hogy az felém előzőleg nem tanusított semmilyen agresszív viselkedést.
Én nem bűntethetem meg a tolvajt, azt csak az állam teheti. Én nem bűntethetem a rendzavaró lányt, azt csak egy rendőr teheti.
stb
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Épp írom a választ egy másik topikban.
Én úgy tekintettem az önbíráskodásra, hogy mondjuk a hatóságok helyett bíráskodok és büntetek. Az erőszak monopóliuma az államot illeti, bárki aki az állam helyett alkalmaz erőszakor az önbíráskodást követ el. Függetlenűl attól, hogy tartozásról vagy bámi másról legyen szó,
Ez alatt az is belefér, hogy mondjuk megfogok egy tolvajt és összeverem úgy, hogy az felém előzőleg nem tanusított semmilyen agresszív viselkedést.
Én nem bűntethetem meg a tolvajt, azt csak az állam teheti. Én nem bűntethetem a rendzavaró lányt, azt csak egy rendőr teheti.
stb

Ez most elég terelésszagú.

Az önbíráskodás egy jogi tényállás, aminek köze nincs a videón látható esethez.

Így van, az államnak van egy erőszak monopóliuma, de még emellett is számos esetben van lehetősége az állampolgároknak erőszakot alkalmazni jogsértés esetén.

Nem büntetheted, de a szervező - pláne ha a rendezvénymagánterületen zajlott - elvezetheti.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 473
113
Így van, az államnak van egy erőszak monopóliuma, de még emellett is számos esetben van lehetősége az állampolgároknak erőszakot alkalmazni jogsértés esetén.

Viszont ezek olyan esetekre vonatkoznak mikor valakinek az élete, személyi épsége forog veszélyben. Itt ilyesmiről szó sam volt.

Nem büntetheted, de a szervező - pláne ha a rendezvénymagánterületen zajlott - elvezetheti.

Viszont aki lerántotta egyik sem volt ezek közül.
 
T

torsen

Guest
Remek. Most azt kered szamon az embereken, hogy miert nem voltak peldasan udvariasak egy dinka provokator csajjal? Bocsi, nincs joga a rendzavarashoz, a be nem jelentett tunteteshez es a tevhittel ellentetben bizony az ilyen ember eroszakkal eltavolithato. Nem erinthetetlen senki sem, mindegy mit mond a TASZ.

A rendzavarást meg lehett volna előzni, ha a Fidesz rendezvényét KORDONOK között tartják. Máshol is így előzik meg! Hol is?
Hagyjuk már ezt! Ha OV bont kordont, akkor az civil engedetlenség, ha bárki más, akkor törvénysértés. Ha fekete pólós kereszténydemokrata fiatalok dobálják paradicsommal a Prideot, akkor az jogos erkölcsi felháborodás, ha valakinek felfordul a gyomra OV szövegétől akkor az rendzavarás...kettős mérce.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Viszont ezek olyan esetekre vonatkoznak mikor valakinek az élete, személyi épsége forog veszélyben. Itt ilyesmiről szó sam volt.



Viszont aki lerántotta egyik sem volt ezek közül.

Nem csak ilyen esetekre vonatkoznak, hanem pl. a tőled ellopott/elrabolt vagyontárgyat is visszaszerezheted akár fizikai erőszakkal is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 473
113
Nem csak ilyen esetekre vonatkoznak, hanem pl. a tőled ellopott/elrabolt vagyontárgyat is visszaszerezheted akár fizikai erőszakkal is.
Szerintem illegális, de mindegy, már nagyon eltértünk a tágytól. A kisasszonyt nem lett volna szabad bántani. Ha valakit zavart hívnia kellett volna a biztonságiakat.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt
T

torsen

Guest
Úgy van, mosd össze a provokátort azokkal az emberekkel, akik egy számukra fontos eseményen összegyűltek, hogy meghallgassák egy számukra fontos ember helyzetértékelését. Elképesztő.

Nyilván karba tett kézzel kellett volna végignézniük, hogy egy idomított kis geci tönkretegye ezer ember délelőttjét.
Stílusodban válaszolva: Az a néhány idomított geci meg pont azt csinálta, amit várnak tőlük...ellenvélemény kipipálva.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Szerintem illegális, de mindegy, már nagyon eltértünk a tágytól. A kisasszonyt nem lett volna szabad bántani. Ha valakit zavart hívnia kellett volna a biztonságiakat.

A magyar jog szerint nem az.

Nem ismerem a román jogot, szerintem sem volt rendben amit a lánnyal csináltak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ha fekete pólós kereszténydemokrata fiatalok dobálják paradicsommal a Prideot, akkor az jogos erkölcsi felháborodás, ha valakinek felfordul a gyomra OV szövegétől akkor az rendzavarás..
Ez a resz mondjuk eleg korrekt. Semmi kettos mercet nem latok benne. ;)

Nyilvan nem azert dobtak ki mert felfordult a gyomra OV szovegetol, hanem mert megzavarta a rendezvenyt.
A rendzavaras megelozott minden mast. Viselte a kovetkezmenyet. Ennyi.

Egyebkent meg kamu az egesz sztori, ahogy a felhaborodasotok is. :p Az agymoso Gulyas Marci korabbi esetere emlekeztet ez az egesz.
 
  • Tetszik
Reactions: akagi
T

torsen

Guest
Lehet,hogy nem volt tiszta, de a felháborodás mellett leginkább az elképedés az ami bennem van, mármint hogy egy ilyen esemény (füttyög a csajszi) ilyen indulatokat vát ki....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and 2ndt
M

molnibalage

Guest
A rendzavarást meg lehett volna előzni, ha a Fidesz rendezvényét KORDONOK között tartják. Máshol is így előzik meg! Hol is?
Hagyjuk már ezt! Ha OV bont kordont, akkor az civil engedetlenség, ha bárki más, akkor törvénysértés. Ha fekete pólós kereszténydemokrata fiatalok dobálják paradicsommal a Prideot, akkor az jogos erkölcsi felháborodás, ha valakinek felfordul a gyomra OV szövegétől akkor az rendzavarás...kettős mérce.
Az.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and angelsoul

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nincs itt semmi meglepő, a csaj elment egy viszonylag zárt körű politikai rendezvényre azért hogy megzavarja, mert így akarta kinyilvánítani a véleményét. Valaki meg megtépte mert ő így nyilvánította ki véleményét. Nincs ezzel semmi gond, ha kicsit majd megbomlik a közrend akkor lesznek majd akik úgy nyilvánítanak véleményt hogy beverik a kirakatokat és kiszedik a cuccot, vagy felhúzzák az indexeseket a villanypóznákra. Amíg nem tartunk ott addig nem is igazán számít sem ez a hülye picsa, sem a csonti aki fenemód élvezi a helyzetet, sem a szakállas aki hanyatt rántja.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Sok tekintetben Románia civilizáltabb ember barátabb ország, mint a mienk miután 7 év alatt erkölcsileg lezüllesztették.
A reakció is tipikus viselkedésbeli és személyiségjegyeket ötvöz, a gyenge önuralmú önmagát kicsire értékelő szervezet/ember passzív agresszív reakciója testesül meg ennek a szegény lánynak az agyonverésében. Tipikusan az 50esbe forduló impotens de asszonyverő komodoros lelkivilágú emberek patológiáját mutatja a stresszt kiváltó szituáció helytelen kezelése.

Nem kellett volna na. Most mindenki ezen fog ugrálni, nem azon amit az 50-es minielnökünk megformált követendő nemzetstratégia részeként.
 
Status
Not open for further replies.