[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
511
1 593
93
Nem kell "a nacionalista baromkodás", sem többnek nem kell érezned magad bárki másnál, mert magyar vagy. De becsülnöd és értékelned kellene a saját kultúrádat (ami lehet, hogy nincs is, mondjuk).
Én pedig attól "megyek a falnak", hogy egy ilyen ember osztja az észt haditechnikában és HONvédelemben, aki olyat képes volt leírni, hogy "Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok.".

Nos, "jó" kezekben van nálad a HONvédelem!

Nála aztán jó kezekben van, még katona sem volt, mert egyetemistaként nem kellet bevonulnia. Szakszóval úgy hívják: KIBIC.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nála aztán jó kezekben van, még katona sem volt, mert egyetemistaként nem kellet bevonulnia. Szakszóval úgy hívják: KIBIC.

Nem akarom bántani, azért nem mondtam ilyet. De már muszáj volt megkritizálnom, hogy azért valaki már olyat mégse írjon le, hogy neki semmit nem jelent az, hogy magyar.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Ha Bohr-ra gondoltál, akkor azokat soroltam fel, akiket Molni említett (nehogy belekössön, hogy különböző a lista). Ha a bor-h-ra, ilyen gugulázásba elfulladó hangon (borrrh), akkor bocsika!
Jovanna! A lónak négy lába van, és...!
Azt, hogy a sírjuknál áll nem feltételezi a tudást!:confused:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Vagy ha már leírja megfogalmazhatná értelmesen is hogy miért gondolja így és nem egyből ezekkel a turbó magyar fasszságokkal jönne.

Így van. Kedvem lenne azt is megkérdezni, hogy amikor az F-16-ról ír, akkor vajon büszke-e rá, hogy az egy amerikai gép? Mert ha igen, akkor turbó amerikai.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Nekem ez nem jelent semmit. Ellenben az igencsak erzes volt, amikor Newton, Faraday, Kelvin es Maxwell sírjánál álltam. Mert valami olyat csináltak, ami lehetővé tette a mai modern technikát. Számomra ez az értek. Ok hozzadtak valamit a világhoz ezzel. Amiket te felsoroltal azt kb. turboskodas. Mulyen alapon vagy buszke arra, amihez kozod nincs és semmit sem tettel erte?


Már hogyne lenne közöm hozzá?Már azzal közöm van hozzá,és teszek érte,hogy meg is maradjon a tudás,pl tovább adom a gyerekeimnek.
Te mennyit tettél azért,hogy newton,meg a többiek azt csinálják,amit csináltak,ne viccelj már.
Megjegyzem,az angol tudomány,meg kb anglia sehol sem lenne a turbó korabeli Magyarok nélkül,kicsit szétnézhetnél pl a kerekasztal lovagjai között,érdekes összefüggéseket találnál.
De ez csak turbóskodás.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Na, pontosan az ilyen turbóktól megyek a falnak.

  • Többnek kéne éreznem magam bárki másnál, mert magyar vagyok?
  • Miféle értéket jelent az önmagában, hogy éppen ide születtem?
  • A magyar kultúra egyes részeit kifejezetten nem szeretem, pl. a magyar népzenétől a falramászok... Egyszerűen nem tetszik...
  • stb. stb.
A legszomorúabb az, hogy még érvelni sem tudtál. Egyszerűen fogod és hülyének vagy lenézed azt, aki szarik a nacionalista baromkodásra...
Az eszetlen turbozast be lehet fejezni. Nem lesz turbomagyar valaki attol mert kiall a kozossegeert. A nyugati kultura pedig epp eleget tett mar ellenunk. A beteges imadatuk nonszensz.

Itt kaptad az eleted es ennek a kozossegnek sokat koszonhetsz.
Az a tokeletes szemelyiseged is csak ebben a gyokketto kornyezetben fejlodhetett ki. Teljesen mas sorsod lett volna, ha afrikai feketenek szuletsz, vagy esetleg muzulmannak vagy romannak, amerikainak stb...
Senki sem szereti a magyar kultura minden egyes reszet, de attol meg nem lesz az ember internacionalista magyargyulolo.


(Szomoru, de ugy latom a dilinyos Gulyas Marci agymosasa bizony mukodik.)
 
M

molnibalage

Guest
Az eszetlen turbozast be lehet fejezni. Nem lesz turbomagyar valaki attol mert kiall a kozossegeert. A nyugati kultura pedig epp eleget tett mar ellenunk. A beteges imadatuk nonszensz.

Itt kaptad az eleted es ennek a kozossegnek sokat koszonhetsz.
Az a tokeletes szemelyiseged is csak ebben a gyokketto kornyezetben fejlodhetett ki. Teljesen mas sorsod lett volna, ha afrikai feketenek szuletsz, vagy esetleg muzulmannak vagy romannak, amerikainak stb...
Senki sem szereti a magyar kultura minden egyes reszet, de attol meg nem lesz az ember internacionalista magyargyulolo.


(Szomoru, de ugy latom a dilinyos Gulyas Marci agymosasa bizony mukodik.)
Szomorú, hogy a szezont a fazontol nem vagy képes megkülönböztetni. Én már nagyon régen ezzel a vilagkeppel rendelkezek és nem kellett hozzá GM akinek eleg sok véleményével nem értek egyet... Persze neked kenyesebb agymosottnak tartani, mert ez igazolja balfasz kommentjeidet és vilagkepedet...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Az eszetlen turbozast be lehet fejezni. Nem lesz turbomagyar valaki attol mert kiall a kozossegeert. A nyugati kultura pedig epp eleget tett mar ellenunk. A beteges imadatuk nonszensz.

Itt kaptad az eleted es ennek a kozossegnek sokat koszonhetsz.
Az a tokeletes szemelyiseged is csak ebben a gyokketto kornyezetben fejlodhetett ki. Teljesen mas sorsod lett volna, ha afrikai feketenek szuletsz, vagy esetleg muzulmannak vagy romannak, amerikainak stb...
Senki sem szereti a magyar kultura minden egyes reszet, de attol meg nem lesz az ember internacionalista magyargyulolo.


(Szomoru, de ugy latom a dilinyos Gulyas Marci agymosasa bizony mukodik.)
Mit jelent "magyarnak" lenni? Kötelező hogy a tagja legyek-e csoportnak?
Mi van ha közelebb érzem magamhoz azokat az emberek akik földrajzilag kulturálisan és genetikailag közelebb állnak hozzám? Miért kell egy hatalmas massza tagjának lenni akit magyarnak neveznek. Református vagyok, alföldi vagyok, tiszántúli vagyok.
Jogom lehet az egyszerű alföldi református emberek nemzetiségébe valónak vallani magam? Küzdhetek az alföldiek jobb életkörülményeiért vagy az alföldiek demokratikus autonómiájáért? Ki kötelez arra hogy közösséget vállaljak Budai, Fejér megyei fideszesekkel?

Egy osztrák lehet önálló a némettől vagy egy flamand a hollandtól, vagy egy moldáv a romántól?
Túl nagy és megfoghatatlan lélektelen massza a magyar nemzet hogy minden egyes szerencsétlen tagjával közösséget vállaljak.
Egyszerűen csak alföldi akarok lenni függetlenül tőlük és a gondjaiktól.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ezennel megalapítom az Alföldi emberek nemzetét ahol az államvallás a református lesz.
Legitimitása az a szabad vallású Erdélyi fejedelemség idejéből ered amikor ezen tiszántúli vármegyék függetlenek voltak a Magyar Királyságtól.
A főváros Debrecen lesz miután Kósát elzavarjuk és visszaküldjük a magyaroknak.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Ezennel megalapítom az Alföldi emberek nemzetét ahol az államvallás a református lesz.
Legitimitása az a szabad vallású Erdélyi fejedelemség idejéből ered amikor ezen tiszántúli vármegyék függetlenek voltak a Magyar Királyságtól.
A főváros Debrecen lesz miután Kósát elzavarjuk és visszaküldjük a magyaroknak.

Légy erős, nem Kósa Debrecen polgármestere már három éve, jelenleg Pesten él.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Azért mókás, hogy akik a legnagyobb hazafiak, azok orrba szájba szopják a ruszkikat, akik szárrá verték Mo.t, aztán itt élsőködtek vagy ötven évig :D:D:D

Ja, a többit szopni szabad...sőt kötelező. Go west. ...szintén elég mókás. Fejben az egész világgal háborúban állok, na és...le kéne vetni néha azt az ilyen-olyan szemüveget, körbenézni, és venni egy nagy levegőt.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Mit jelent "magyarnak" lenni? Kötelező hogy a tagja legyek-e csoportnak?
Mi van ha közelebb érzem magamhoz azokat az emberek akik földrajzilag kulturálisan és genetikailag közelebb állnak hozzám? Miért kell egy hatalmas massza tagjának lenni akit magyarnak neveznek. Református vagyok, alföldi vagyok, tiszántúli vagyok.
Jogom lehet az egyszerű alföldi református emberek nemzetiségébe valónak vallani magam? Küzdhetek az alföldiek jobb életkörülményeiért vagy az alföldiek demokratikus autonómiájáért? Ki kötelez arra hogy közösséget vállaljak Budai, Fejér megyei fideszesekkel?

Egy osztrák lehet önálló a némettől vagy egy flamand a hollandtól, vagy egy moldáv a romántól?
Túl nagy és megfoghatatlan lélektelen massza a magyar nemzet hogy minden egyes szerencsétlen tagjával közösséget vállaljak.
Egyszerűen csak alföldi akarok lenni függetlenül tőlük és a gondjaiktól.
Az identitasnak tobb szintje van es ezeket mindenki picit kulonbozoen eli meg. A megyei illetve a regionalis identitasnak is megvan a maga helye.
Te leleptel Hollandiaba. Termeszetes, hogy valamennyire eltavolodtal nehany identitaskepzo dologtol.. Messze van a csalad, a baratok, ismerosok, a varos, a megye, a regio az orszag. Neked ezt dobta az elet. Hidd el senki sem szolna egy rossz szot sem, ha nem kopkodnel folyton visszafele.
(Off: Mindegy, cserebe karpotol minket, hogy kabe 3 honap utan megfordult az allasponot a muzulman migrikkel kapcsolatban. Pedig mi szoltunk elore. Vicces volt mindezt vegignezni. :))
 
Status
Not open for further replies.