[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
http://pestisracok.hu/botkautott-orban-viktor-uralmanak-utolso-oraja/
1280x720-9Dz.jpg
 
T

torsen

Guest
http://hvg.hu/elet/20170913_Tanarok_vagyunk_nem_katonak

Tanítanék 2.0-nak tűnik, de ha a sorok között olvasunk ijesztőbb a dolog. A tanárok egy része nemhogy fordítva ül a lovon, hanem szellemileg erősen kérdőjeles.
A véleményem szerint; a fenntartó (állam) által működtetett intézmény (iskola) igen is az állam érdekeit kell, hogy kiszolgálja, és bizony úgy, ahogy azt elvárják. Hasonlóan bármilyen cég működéséhez. Még jó, hogy nem a hegesztő lakatos mondja meg, hogy aznap mit és hogyan és mennyit dolgozzon. Ráadásul nem kell létbizonytalanságban dolgozni (lesz munkám holnap? ki is fizetik?), szabad a hétvége (mellett sok más nap is), és a fizu sem rossz (versenyszférában szét lehet nézni a hasonló végzettségűek mennyit és mennyiért dolgoznak).
Amitől ijesztő ez az újabb - véleményem szerint posztbolsevik-liberálnáci - kezdeményezés, az, hogy a diákok érdekeivel takarózva az ő bőrüket viszik vásárra. Ismerek olyan "tanárt", aki anno engedély (és bejelentés; szülők és kollégák tudta) nélkül vitte el tüntikézni az osztályát. Azok meg mentek, mert féltek a pedagógus retorziójától (jogosan). UNDORÍTÓ szerintem!

Nem kell mindig megijedni, ha olyat olvasol, amivel nem értesz egyet. Ugyanezt írtad volna "elmúltnyócévvel" ezelőtt is? (iskola szolgálja ki Gyurcsányt/Bajnait?)Én meg Veled nem értek egyet. Ami viszont igazi bolsevik, az a mai magyar iskola. Irányításában, rendszerében, tanterveiben... mintha 1977-ben járnánk. Talán tudod miért ez az évszámot írtam.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 747
113
Nem kell mindig megijedni, ha olyat olvasol, amivel nem értesz egyet. Ugyanezt írtad volna "elmúltnyócévvel" ezelőtt is? (iskola szolgálja ki Gyurcsányt/Bajnait?)Én meg Veled nem értek egyet. Ami viszont igazi bolsevik, az a mai magyar iskola. Irányításában, rendszerében, tanterveiben... mintha 1977-ben járnánk. Talán tudod miért ez az évszámot írtam.
Próbálok nem felülni...
Előbb a tények: 1998-ban megindult a Bolognai módszer ráerőszakolása az iskolarendszerre. Bevezették a kredit rendszert és a kötelező nyelvvizsgát. Azóta szigorúan monoton csökkenő pályán minden mutatónk. Az iskolarendszer szétverésének egyértelmű hazai felelőse magyar bálint és a liberál-bolsevik galeri. Megjegyzem, hogy mind a mai napig ez a szemlélet az oktatók között...olyan 70%-ban...sajnos. Azért nem említem a jelenlegi kurzust társtettesnek, mert a pedagógus bérek kiegészítve az adókedvezményekkel igenis versenyképesek. A mindennapos testnevelést jónak tartom (két huszonéves csikó -akik egyébként konditermeznek - nem volt képes iramot tartani velem munka közben). Annó 2 dagi volt az osztályunkban, most 6 nem dagi van a lányoméban. Elmozdulás figyelhető meg abban is, hogy mit kéne oktatni (ebből van is felzúdulás a liberálnáci irodalom szakosok között). A gyurcsány-bajnai kurzust mivel szolgálta volna ki az oktatás? Szerencsére a szétlopáson kívül -iskola szinten is- mást nem akartak az oktatástól. A KLIKK eleinte jónak tűnt (leltárok, pénzcsapok elzárása, egyebek), de egyrészt a pártkatonák beültetése nem tett jót a rendszernek, másrészt túlzásokba is estek (szakmai vizsgák alapanyagigényei, amortizáció, stb). De ez sem lett volna, ha előtte sok pedagógus nem lopja agyon magát, és nem kamu pályázatokkal bohóckodnak. Azt, hogy az állam, mint fenntartó irányt szab, nem tudom miért vitatod el? Értelmes együttműködéssel (duális képzés) az ipar visszacsatol a rendszerre, és nem 25 ezer jogászt képzünk halomra. Tanterveket is említed... nem tudom mennyi rálátásod van, de ez egész egyszerűen mellélövés. Viszonylag korszerű a tanterv és követi a tudomány-technológia változásai. Amennyiben a "felesleges" tárgyak tanítására gondolsz, azok mégsem azok (töri évszám magolás - pin kód reláció); készségeket és memóriát fejlesztenek. Sok minden írhatnék, privátban ha érdekel több infót is leírhatok, ami itt nem nyilvános. Nem laikusként vauztam bele :)
 
  • Tetszik
Reactions: sata and zeal
T

torsen

Guest
Próbálok nem felülni...
Előbb a tények: 1998-ban megindult a Bolognai módszer ráerőszakolása az iskolarendszerre. Bevezették a kredit rendszert és a kötelező nyelvvizsgát. Azóta szigorúan monoton csökkenő pályán minden mutatónk. Az iskolarendszer szétverésének egyértelmű hazai felelőse magyar bálint és a liberál-bolsevik galeri. Megjegyzem, hogy mind a mai napig ez a szemlélet az oktatók között...olyan 70%-ban...sajnos. Azért nem említem a jelenlegi kurzust társtettesnek, mert a pedagógus bérek kiegészítve az adókedvezményekkel igenis versenyképesek. A mindennapos testnevelést jónak tartom (két huszonéves csikó -akik egyébként konditermeznek - nem volt képes iramot tartani velem munka közben). Annó 2 dagi volt az osztályunkban, most 6 nem dagi van a lányoméban. Elmozdulás figyelhető meg abban is, hogy mit kéne oktatni (ebből van is felzúdulás a liberálnáci irodalom szakosok között). A gyurcsány-bajnai kurzust mivel szolgálta volna ki az oktatás? Szerencsére a szétlopáson kívül -iskola szinten is- mást nem akartak az oktatástól. A KLIKK eleinte jónak tűnt (leltárok, pénzcsapok elzárása, egyebek), de egyrészt a pártkatonák beültetése nem tett jót a rendszernek, másrészt túlzásokba is estek (szakmai vizsgák alapanyagigényei, amortizáció, stb). De ez sem lett volna, ha előtte sok pedagógus nem lopja agyon magát, és nem kamu pályázatokkal bohóckodnak. Azt, hogy az állam, mint fenntartó irányt szab, nem tudom miért vitatod el? Értelmes együttműködéssel (duális képzés) az ipar visszacsatol a rendszerre, és nem 25 ezer jogászt képzünk halomra. Tanterveket is említed... nem tudom mennyi rálátásod van, de ez egész egyszerűen mellélövés. Viszonylag korszerű a tanterv és követi a tudomány-technológia változásai. Amennyiben a "felesleges" tárgyak tanítására gondolsz, azok mégsem azok (töri évszám magolás - pin kód reláció); készségeket és memóriát fejlesztenek. Sok minden írhatnék, privátban ha érdekel több infót is leírhatok, ami itt nem nyilvános. Nem laikusként vauztam bele :)

Nem akarlak felültetni, ha úgy érzed, hát...ez a magyar közélet.

Röviden, mint szintén nem laikus...
A bolognai rendszer nekünk rendszeridegen. Azok a képzések maradtak színvonalasok, ahol osztatlan a képzés (pl.orvosi). Fokozatosan talán lett volna értelme.
A nyelvvizsgát támogatom. Akár többet is.
A lejtmenet a tömegesítéssel kezdődött, miközben a belépő korosztályok létszáma gyorsan csökkent. Ez melléfogás volt.
A pedagógusbér ("soha nem látott emelés"). Az emelésért cserébe 20% munkaidő növekmény, ami időlegesen 40% is lehet. A beígért rendszert másfél év után felrúgta a kormány. Továbbra is hiányzik a "életpálya". Ez a közoktatás. Docensi fizetés 20 év gyakorlat után??? Arról mit tudsz mondani? A pedagóguspálya mennyire vonzó a magas fizetésével? Merthogy embert próbáló munka ám!
Mindennapos testnevelés jó lenne, ha lenne hozzá tornaeszköz, terem, hely, elegendő tanár. És főleg, ha beleférne a diák heti 36-40 órájába.
Mit kéne oktatni? Korszerű tananyag? Én olyanokkal kerülök kapcsolatba akik autószerelők, vagy autóelektronikai műszerészek, autótechnikusok vagy járműgépészek (alapképzés) lesznek. A szakképzésben tanterv szerint 8 hónap alatt kellene megtanulniuk a szakmát, mert az első évben csak általános maszlagot tanulnak. Tankönyv van, 1990-ből. Autóiparban 27 év azért nem olyan kis idő.
Pedagóguslopás? Hát nem tudom mire gondolsz, de ha van ebben az országban réteg ami/aki nem lop (vagy a legkevesebbet), akkor az a pedagógus. Sokszor a saját zsebéből veszi meg azokat a dolgokat, amit az államnak kellene.
Kamu pályázat? Lehet, hogy Te láttál ilyet. Mennyi tűnt el? Lsd. előző gondolatom.
Duális képzés? Totál idegen a magyar vállalkozásoktól. Amúgy a németeknél is nagyon döcögősen indult, mert ott is csak nyűgnek tekintették a hallgatót/tanulót.
Felesleges tárgyak? Én nem írtam ilyet, de inkább felesleges tartalmak vannak. Nem is kevés. Ami szükségtelenül növeli a tanuló terhelését és nem nyújt sikerélményt.

A tapasztalataink nem egyformák. A szemléletünk is különböző. Ez így van jól. Ott van a lényeg, hogy hogyan tekintünk a másik véleményre, hogy az nemzethalált akar okozni vagy el tudjuk azt fogadni hogy a másik is jobbítani akar.

Ne írj privátban, fejezzük be.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Néztem a kommenteket jobb oldalt és erősen koncentráltam, hogy milyen nyelven is van ez. :(
Amúgy durva, pedig pont ők magyaráztak, hogy ha rajtuk múlt volna már rég lenne kerítés.


Ezen kaptam fel a fejem én is. Persze azért Előd szavait sem merem teljesen készpénznek venni. Igazából csak akkor tudhatnánk biztosan, ha a Jobbik döntési pozícióban lett volna az adott szitunál. De valahogy (különösen az EU-s kötelező betelepítés elleni alaptörvény-módosítási kísérletben a Jobbik "szereplése" után, ahol csak a remélt politikai hasznukat nézték, nem pedig az ország érdekét) hajlok arra, hogy elhiggyem, amit Előd mondott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Ezen kaptam fel a fejem én is. Persze azért Előd szavait sem merem teljesen készpénznek venni. Igazából csak akkor tudhatnánk biztosan, ha a Jobbik döntési pozícióban lett volna az adott szitunál. De valahogy (különösen az EU-s kötelező betelepítés elleni alaptörvény-módosítási kísérletben a Jobbik "szereplése" után, ahol csak a remélt politikai hasznukat nézték, nem pedig az ország érdekét) hajlok arra, hogy elhiggyem, amit Előd mondott.
Sajnos én is, ezért nagy csalódás nekem ez az egész... Tőlük azt vártam volna, hogy nem haszonlesésből, hanem az ország érdekéből kiindulva politizálnak majd... Nekem Vona sokkal szimpatikusabb volt mint Novák, ez lassan változik! Toroczkai féle ember kéne vezetőnek, mert Vona "elhasználódott", az az érzésem. A néppártosodás alapjaiban jó ötlet volt, de nagyon sok hitelességet romboló dolog történt a végrehajtása közben.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Sajnos én is, ezért nagy csalódás nekem ez az egész... Tőlük azt vártam volna, hogy nem haszonlesésből, hanem az ország érdekéből kiindulva politizálnak majd... Nekem Vona sokkal szimpatikusabb volt mint Novák, ez lassan változik! Toroczkai féle ember kéne vezetőnek, mert Vona "elhasználódott", az az érzésem. A néppártosodás alapjaiban jó ötlet volt, de nagyon sok hitelességet romboló dolog történt a végrehajtása közben.

A néppártosodással szerintem nincs gond. A széljobbot kb. annyira utálom, mint a vad(ál)liberálisokat. Viszont az, hogy szemenköpik az országot (és nekem aztán magyarázhat blogen, ha épp nem lenne a banamákon, vagy akárki más, de az alkotmánymódosítás meghiúsítása az volt számomra), már nem fér bele. Szóval bajban leszek tavasszal... :( Előd meg forrófejű, gyakran átgondolatlan, de eddig legalább elvhű embernek tűnik nekem. Nem mondanám, hogy igazán szimpi, vagy hogy maximálisan egyetértek vele, de becsülöm az elszántságát. Vona Gábor viszont politikai haszonlesőnek tűnik az elmúlt 2-3 év alapján. Toroczkai Lászlót meg inkább mondjuk belügyminiszternek tudnám elképzelni, de nem kormányfőnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
A néppártosodással szerintem nincs gond. A széljobbot kb. annyira utálom, mint a vad(ál)liberálisokat. Viszont az, hogy szemenköpik az országot (és nekem aztán magyarázhat blogen, ha épp nem lenne a banamákon, vagy akárki más, de az alkotmánymódosítás meghiúsítása az volt számomra), már nem fér bele. Szóval bajban leszek tavasszal... :( Előd meg forrófejű, gyakran átgondolatlan, de eddig legalább elvhű embernek tűnik nekem. Nem mondanám, hogy igazán szimpi, vagy hogy maximálisan egyetértek vele, de becsülöm az elszántságát. Vona Gábor viszont politikai haszonlesőnek tűnik az elmúlt 2-3 év alapján. Toroczkai Lászlót meg inkább mondjuk belügyminiszternek tudnám elképzelni, de nem kormányfőnek.
Ezt hasonlóan látjuk akkor. Vona nálam is haszonleső kategória mostanra, pedig sokra tartottam! Előd meg hiába elszánt a jó ügyért, ha izgága önjáró... TL nekem hiteles, és intelligensen tud érvekkel vitázni, nem egy ősbunkó mint pl. Zagyva, mindegy milyen pozícióban de ilyen kéne több.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 358
113
Orbán és társai esélytelenek - a gyarmatosítás már megtörtént
Hogyan gyarmatosította a nyugati tőke Kelet-Közép-Európát? Nem egy mélymagyar hírportál, hanem a Bloomberg publicistája adta ezt a címet írásának. Szerinte a régióban hatalomra került nacionalista politikusok már elkéstek: nincs esélyük országuk függetlenségének helyreállítására.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazda...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 358
113
http://inforadio.hu/belfold/2017/09...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

"...A mikrocenzus legfrissebb eredményei szerint a legerőteljesebben Észak-Magyarországot érintette a népességfogyás, ahol 59 ezerrel kevesebben élnek, mint öt éve..."

"...Az adatokból kiderül az is, hogy az idős korosztályok aránya tovább nőtt a társadalomban. A 2011-es népszámlálás óta eltelt öt év alatt a gyermekkorúak száma mintegy 26 ezerrel csökkent, ugyanakkor a 65 éves és annál idősebbeké 144 ezerrel több lett..."

"...Az átlagos életkor ... Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a legalacsonyabb, 40 év..."

"...
míg a legfeljebb általános iskolai végzettséggel rendelkező nők átlagosan 22, addig az érettségizettek 25, a diplomások 27 évesen szülték első gyermeküket.

A KSH szerint a nők iskolázottságának növekedésével csökken a gyermekszám, a legtöbb gyermeket azok a nők szülték életük során, akik általános iskolai tanulmányaikat sem fejezték be..." (Kiemelés tőlem)

Hm...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and nekerdez

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
lehet rosszul kerestem de...

más üzemeltető nem panaszkodott a médiában, hogy a gép meghibásodása miatt nem ért ide segélyszállítmány, nem tudtak evakuálni etc...

szóval piszkosul remélem nem Globemasterrel hozatnak haza kevesebb mint egy tucat nyaralót, a takarékosság nevében....



https://444.hu/2017/09/17/a-kulugyminiszterium-nem-viselkedhet-utazasi-irodakent



".....Ezután megszervezték, hogy a kimentett magyarok egy tizenkét állam által fenntartott nemzetközi kötelék - a pápai Nehéz Légiszállító Ezred - szállító repülőgépén díjmentesen hazajuthassanak Magyarországra, azonban ez a repülő meghibásodott, javítani kell.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
http://inforadio.hu/belfold/2017/09...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

"...A mikrocenzus legfrissebb eredményei szerint a legerőteljesebben Észak-Magyarországot érintette a népességfogyás, ahol 59 ezerrel kevesebben élnek, mint öt éve..."

"...Az adatokból kiderül az is, hogy az idős korosztályok aránya tovább nőtt a társadalomban. A 2011-es népszámlálás óta eltelt öt év alatt a gyermekkorúak száma mintegy 26 ezerrel csökkent, ugyanakkor a 65 éves és annál idősebbeké 144 ezerrel több lett..."

"...Az átlagos életkor ... Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a legalacsonyabb, 40 év..."

"...
míg a legfeljebb általános iskolai végzettséggel rendelkező nők átlagosan 22, addig az érettségizettek 25, a diplomások 27 évesen szülték első gyermeküket.

A KSH szerint a nők iskolázottságának növekedésével csökken a gyermekszám, a legtöbb gyermeket azok a nők szülték életük során, akik általános iskolai tanulmányaikat sem fejezték be..." (Kiemelés tőlem)

Hm...
Sajnos nincs új a nap alatt, ezért is mondom vehemensen azt, hogy ez a családpolitika ami most megy még a kerítésnél is fontosabb! Ezzel húzták be a szavazatom kb. úgy, hogy egyébként nem szeretem őket! A másik vonal ami az alapjövedelem, nagy családi pótlék, segély elvű, majdnem kicsinálta az országot... Most nincs érdeketé téve annyira a halmozottan hátrányos helyzetű, mint az értéket teremtő hogy vállaljon gyermeket.
 
M

molnibalage

Guest
Igazabol az Origo cikke is szanalmas, de a csavo is az. Ugyanaz a norveg-alap (is) all mogotte egyebkent mint a hazai Paks-ellenes faszkodok mogott (Energia-klub).
Miért szánalmas? Mitől tér el az egykori rendszerváltóktól? Mindkettő változást akar. Vagy szamizdatolni menő, de egy mozgalmat szervezni legális keretek mellett az már szánalmas...?

Mi a búbánatos franc van itt egyesek fejében...?

[fejvakarás]
 
Status
Not open for further replies.