[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
A Sorosozó hülyék miatt lassan már az egész világ rajtunk röhög!
Konkrétan a világ melyik része? Nyugat-európa ahol ellepték őket a migránsok, kelet-európa ami érzi az áldásos tevékenységét és megpróbál védekezni, Észak-Amerika ahol szintén ismerik a szarkavarásait, ázsia ahol azt sem tudják kiaz, vagy Afrikában miközben egymást ölik macsétával és fulladnak bele szemétbe? Neked is valami Obama-komplexusod van, mert az a hülye is mindig megmondta, hogy éppen akkor az egész világ mit csinál egyetlen konstans tudatként, gyászol, retteg, dühös, elítél, stb. miközben a világ nagyrésze pont leszarta azt amiről beszél, mert elvolt a saját problémáival.
 
M

molnibalage

Guest
Konkrétan a világ melyik része? Nyugat-európa ahol ellepték őket a migránsok, kelet-európa ami érzi az áldásos tevékenységét és megpróbál védekezni, Észak-Amerika ahol szintén ismerik a szarkavarásait, ázsia ahol azt sem tudják kiaz, vagy Afrikában miközben egymást ölik macsétával és fulladnak bele szemétbe? Neked is valami Obama-komplexusod van, mert az a hülye is mindig megmondta, hogy éppen akkor az egész világ mit csinál egyetlen konstans tudatként, gyászol, retteg, dühös, elítél, stb. miközben a világ nagyrésze pont leszarta azt amiről beszél, mert elvolt a saját problémáival.
Mondjuk az fél/egész EU meg a fejlett nyugati világ. A migránsellepésezés meg a többi rész kicsit unalmas. Az obama komplexus meg nem tudom, hogy honan jön.

Bazdmeg, én már régen is láttam sokmindent, de azt álamiban sem mertem volna gondolna, hogy magyarország kormánya (az ország neve részemről már csak kisebetűt érdemel emiatt) óriásplakáton fog konteós baromságokat terjeszteni közpénzből....

Ezek utén szerintem néha azért te töprengjél el azon, hogy kinek és milyen komplexusa van...
 
  • Tetszik
Reactions: torsen and formosa1

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Mondjuk az fél/egész EU meg a fejlett nyugati világ. A migránsellepésezés meg a többi rész kicsit unalmas. Az obama komplexus meg nem tudom, hogy honan jön.

Bazdmeg, én már régen is láttam sokmindent, de azt álamiban sem mertem volna gondolna, hogy magyarország kormánya (az ország neve részemről már csak kisebetűt érdemel emiatt) óriásplakáton fog konteós baromságokat terjeszteni közpénzből....

Ezek utén szerintem néha azért te töprengjél el azon, hogy kinek és milyen komplexusa van...
A fél meg az egész EU nem egy kollektív tudat hanem többszáz millió ember, hogy mindenki ezen röhögne azt kétlem. Hogy egyes politikusok ezt teszik vagy próbálják emiatt Magyarországot (így nagybetűvel) nevetségessé tenni az más dolog, de a német választás is megmutatta, hogy a lakosság véleménye egyre jobban távolodik el a politikusokétól.
Hogy a migránsellepőzés neked unalmas az a te dolgod, de jelenleg ez folyik európában és az a vén rohadék ezt próbálja fokozni és az országokat feltölteni velük.
Az Obama-komplexus meg leírtam honnan jön, amikor valamelyik félkegyelmű elkezdi elmondani, hogy mit gondol a fél vagy az egész világ. Hát nem b*meg, a qrva annyát az ilyennek, nekem ne mondja meg egy politikus sem (és más sem), hogy én mit gondolok, min röhögök és mi az én meglátásom. Elegen köpködik minden országban a politikusokat, legyenek bármelyik pártban ahoz, hogy ne mondhassa azt egyik se közülük, hogy a lakosság kollektíven mit gondol, nemhogy egy kontinens vagy az egész világ nevében beszéljen.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Mondjuk az fél/egész EU meg a fejlett nyugati világ. A migránsellepésezés meg a többi rész kicsit unalmas. Az obama komplexus meg nem tudom, hogy honan jön.

Bazdmeg, én már régen is láttam sokmindent, de azt álamiban sem mertem volna gondolna, hogy magyarország kormánya (az ország neve részemről már csak kisebetűt érdemel emiatt) óriásplakáton fog konteós baromságokat terjeszteni közpénzből....

Ezek utén szerintem néha azért te töprengjél el azon, hogy kinek és milyen komplexusa van...

Nem mondom, hogy kategorikusan tévedsz, de szerintem átesel a ló túloldalára. Márpedig a ló a kettő oldal között van valahol.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Duterte konkrétan pokolra akarta küldeni. Le is mondta sorigyuri a fülöp-szigeteki útját. :)
Duterte a másik hülye, akitől az egész világ ki van akadva. De róla nehezen tudom elképzelni, hogy ő is közpénzből fizetett "nemzeti konzultációnak" nevezett faxságokkal hülyítené a saját népét!
 
T

Törölt tag 008

Guest
... konteós baromságokat ....
Sajnos ez nem az. Konteós baromság a lapos föld, a gyíkemberek, a viz alatti ufók, de sorigyuri az elmúlt 27 évben csúnyán alátett az országnak. Jelenleg picit túltolta a kretént és már globálisban játszik.Örülök, hogy néhányan fellépnek ellene.
Ja és úgy tűnik igaz a mondás. A gonoszság konzervál. Az a vén f@sz már úgy néz ki mint palpatine mégsem akar megdögleni.
 
M

molnibalage

Guest
Sajnos ez nem az. Konteós baromság a lapos föld, a gyíkemberek, a viz alatti ufók, de sorigyuri az elmúlt 27 évben csúnyán alátett az országnak. Jelenleg picit túltolta a kretént és már globálisban játszik.Örülök, hogy néhányan fellépnek ellene.
Ja és úgy tűnik igaz a mondás. A gonoszság konzervál. Az a vén f@sz már úgy néz ki mint palpatine mégsem akar megdögleni.
Ha létezne is soros terv, akkor azt biztos publicba kinetnnék, mert azok az összeeskövők már csak ilyen hülyék.... Anyám... Úgy látom sokaknál teljesen fullba tolás van....

Én csak azt látom, hogy a teljes közeli baráti köröm már csak sírni és röhögni tud, megy szégyellni magát, mikor a külföldi barátaink kérdezik, hogy akkor itt mi van. Persze a "probléma" az lehet, hogy a közeli barátaim mind felsőfokú végzettségűek, javarészt műszaki és egyéb magas kavlitást igénylő területen dolgoznak, ezért nem konteós gyök2 "szellemi színvonalon" mozognak...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Ha létezne is soros terv, akkor azt biztos publicba kinetnnék, mert azok az összeeskövők már csak ilyen hülyék...
Itt figyelhető meg egy amúgy kritikusan gondolkodó emberen a masszív prekoncepcionalizálás.
Pszichológiai értelemben vett negatív attitűdöd van azokkal szemben akik S.Gy.-re veszélyforrásként tekintenek. Miért alakult ki? Érdemes lehet ezt tények mentén magadnak(!) megvizsgálni.
Sehol nem volt szó összeesküvésről, a tervszerű aktivitás meghatározott ideák mentén az OSF vállalt dolga.
-Ha a célterületen élő többség számára hátrányos céljaid vannak, tedd ki nyilvánosan mert különben összeesküvéssel vádolnak, így tisztességesen küzdő félként jelensz meg.
-Ha van rá pénzed szervezz médiát akik majd egyet is értenek veled. Közvetítsenek kétpólusú világképet.
-Maradj a jogi kereteken belül, a vezető ne mutatkozzon gyakran, és akkor is mérsékelten.

Alapvető politikai kommunikáció (rendkívül elnagyoltan). Ne nyald be.

Az, hogy a kormány mennyire bugyután adja elő amit akar (maga sem tudja, hogy mit...) az egy másik kérdés.
Nem kell választanunk Soros és Orbán között, mindkettő hordoz veszélyeket, mindkettő bizonyította is.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Itt figyelhető meg egy amúgy kritikusan gondolkodó emberen a masszív prekoncepcionalizálás.
Pszichológiai értelemben vett negatív attitűdöd van azokkal szemben akik S.Gy.-re veszélyforrásként tekintenek. Miért alakult ki? Érdemes lehet ezt tények mentén magadnak(!) megvizsgálni.
Sehol nem volt szó összeesküvésről, a tervszerű aktivitás meghatározott ideák mentén az OSF vállalt dolga.
-Ha a célterületen élő többség számára hátrányos céljaid vannak, tedd ki nyilvánosan mert különben összeesküvéssel vádolnak, így tisztességesen küzdő félként jelensz meg.
-Ha van rá pénzed szervezz médiát akik majd egyet is értenek veled. Közvetítsenek kétpólusú világképet.
-Maradj a jogi kereteken belül, a vezető ne mutatkozzon gyakran, és akkor is mérsékelten.

Alapvető politikai kommunikáció (rendkívül elnagyoltan). Ne nyald be.

Az, hogy a kormány mennyire bugyután adja elő amit akar (maga sem tudja, hogy mit...) az egy másik kérdés.
Nem kell választanunk Soros és Orbán között, mindkettő hordoz veszélyeket, mindkettő bizonyította is.


eközben ld amiit Ny-Európához linkeltem



Navracsics Tibor, a Fidesz-frakció egykori vezetője, volt közigazgatási és igazságügyi meg külügyminiszter, sőt egykori kormányfőhelyettes, aki 2014 vége óta EU-biztos, az elmúlt két hétben kétszer is elmondta, hogy az Európai Bizottság munkatervében nem szerepel Soros-terv (amire a kormány az új, Soros-terv-ellenes nemzeti konzultációját alapozza), nem azt hajtják végre, ilyenről ő nem tud.

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes erről vasárnap azt mondta, Navracsicsnak kéne a legjobban tudnia, hogy a kollégái és a környezete, emberek és szervezetek is, „nemcsak a kezében vannak Soros Györgynek, hanem a zsebében is”.

Orbán Viktor miniszterelnök pedig az atv.hu-nak hétfőn azt mondta, hogy már elmondta, amit erről gondol, azt, hogy az Európai Bizottság „a Soros-tervet hajtja végre”. Arra a kérdésre, hogy Navracsics ezek szerint rosszul tudja-e, Orbán azt mondta: „Én tudom jól.”
 
T

Törölt tag 008

Guest
ezért nem konteós gyök2 "szellemi színvonalon" mozognak...
Diplomám nekem és környezetemnek is van. Nem marketing szak. Kérdés környezetedben hányan dolgoztak sorosnak és mennyi az első kézből jött infód? Szóval lehet mégiscsak indexes megvezetett gyök2sök vagytok.

Én elhiszem neked, amit a légi harcászatról írsz, mert jobban értesz hozzá. Bízz bennem. Soros egy veleéig romlott szar g@ci.halált érdemel azért amit művelt az országgal.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 355
113
Ha létezne is soros terv, akkor azt biztos publicba kinetnnék, mert azok az összeeskövők már csak ilyen hülyék.... Anyám... Úgy látom sokaknál teljesen fullba tolás van....

Én csak azt látom, hogy a teljes közeli baráti köröm már csak sírni és röhögni tud, megy szégyellni magát, mikor a külföldi barátaink kérdezik, hogy akkor itt mi van. Persze a "probléma" az lehet, hogy a közeli barátaim mind felsőfokú végzettségűek, javarészt műszaki és egyéb magas kavlitást igénylő területen dolgoznak, ezért nem konteós gyök2 "szellemi színvonalon" mozognak...
Ezt a cikket légyszíves figyelmesen elolvasni. Maga Soros jegyzi, mint szerző. Elég értelmesnek tűnsz hozzá, hogy felfogd a tágabb értelmét is.

https://www.project-syndicate.org/c...refugee-asylum-system-by-george-soros-2015-09
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Ha létezne is soros terv, akkor azt biztos publicba kinetnnék, mert azok az összeeskövők már csak ilyen hülyék.... Anyám... Úgy látom sokaknál teljesen fullba tolás van....

Én csak azt látom, hogy a teljes közeli baráti köröm már csak sírni és röhögni tud, megy szégyellni magát, mikor a külföldi barátaink kérdezik, hogy akkor itt mi van. Persze a "probléma" az lehet, hogy a közeli barátaim mind felsőfokú végzettségűek, javarészt műszaki és egyéb magas kavlitást igénylő területen dolgoznak, ezért nem konteós gyök2 "szellemi színvonalon" mozognak...

Engem is irritál már ez a sok migráncsozás. Felépült a kerítés, magunkat megmentettük. Aztán, hogy Európa többi része mit csinál, az már az ő dolguk.
Viszont abban semmiféle összeesküvés elmélet nincs, hogy Soros azt nyilatkozta, hogy Európa milliós nagyságrendű migránst kellene befogadjon évente. Ezzel még nem is lenne baj, mindenki azt nyilatkozik amit akar, de ő nem csak úgy nyilatkozott, hanem aktívan segíti is őket, hogy bejussanak. A sok civil szervezete ezt csinálja. Humanitárius segítség címen hozzák be tízezerszámra a migránsokat. Persze, a tengerből én is kimenteném őket, de utána irány vissza Afrika. Aztán meg látva, hogy nem jutnak át, úgyis feladnák a próbálkozást.
Persze arra már mondhatod, hogy az összeesküvés elmélet, hogy politikusokat is lefizet, erre valószínűleg sosem lesz bizonyíték. Nekem csak gyanus, hogy nem maguktól ennyire hülyék egyes európai politikusok.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Ennek kapcsán nem csoda, hogy több százezer honfitársunk nyugatra menekült, mert már nem bírják a sz@rszagot!
Ti már mindenkit menekültnek hívtok? Mi a fene ez az üldözési mániátok? Kik elől menekülnek? Bárki üldözi őket Magyarországon? Ők is ugyanolyan gazdasági bevándorlók, mint azoknak az embereknek a 90%-a, akikre szintén menekültet mondtok. Azért mennek, mert nagyobb fizut kapnak. A hatalmas különbség az, hogy a magyarok legálisan mennek dolgozni és szükség is van a munkájukra, míg az Afrikából érkezettek illegálisan próbálnak bejutni az országba és még akik akarnának is dolgozni, nagy részük akkor sem tudna, mert teljesen képzetlen.
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell választanunk Soros és Orbán között, mindkettő hordoz veszélyeket, mindkettő bizonyította is.
Nekem S.Gy. alapítványa tette lehetővé, hogy gimiben is legyenek az oktatási eszközök ahova járta...
Az, hogy vitya és bűnbandája mit művelt ezzel az országgal inkább nem részletezném, mert elröhögöm magam...

  • olyan propaganda, hogy göbbels is megirigyelne...
  • egy üzletág lenyúlása, ezen a komcsik is csettintenének ezen, akik államosítás címszóval művelték ezt...
  • nyugdíjpénztár lenyúlása, mert a magántulajdon fogalma az csak dísz...
  • átláthatatlan költések, tudod, amikor megszűnik a közpénz jellege...
  • azokat is faszságokra...
  • közérdekű adatok titkosítása...
  • bírósági ítélet után sem megtörtént adatszolgáltatás a polgárnak...
  • olyan alkotmány, ami kb. tákolmány nevet kaphatná...
  • a kopaszos eset a népszavazásnál... (komcsik és nácik megint csak csettintenének...)
Soroljam még? Helyből ugorva is ez lista jön ki. Ne akard, hogy nekifussak...

A saját egyelemes mintámból én azt látom, hogy S.Gy. a falra festett ördög, aki nem is létezik. Vitya meg egy szimpla rablóbandát vezet, akik már a látszatra sem adnak lőrincz haverjával együtt....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Status
Not open for further replies.