[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Diplomám nekem és környezetemnek is van. Nem marketing szak. Kérdés környezetedben hányan dolgoztak sorosnak és mennyi az első kézből jött infód? Szóval lehet mégiscsak indexes megvezetett gyök2sök vagytok.

Én elhiszem neked, amit a légi harcászatról írsz, mert jobban értesz hozzá. Bízz bennem. Soros egy veleéig romlott szar g@ci.halált érdemel azért amit művelt az országgal.
Aha. És hol erre a biznyíték öregem...?
#10732 alapján vitya és bandjára mit érdemelne szerinted? A kórházakban olyannyira nincs ember és pénz, hogy napokig hulla is lehet a klotyóban, de azért a stadionok épülnek...

Hallod, megkérhetnélek, hogy a narancsos porpagandát máshol toljald? A hülyeség lassan eléri a fájadlomküszöbömet...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezt a cikket légyszíves figyelmesen elolvasni. Maga Soros jegyzi, mint szerző. Elég értelmesnek tűnsz hozzá, hogy felfogd a tágabb értelmét is.

https://www.project-syndicate.org/c...refugee-asylum-system-by-george-soros-2015-09

Képzeld már el mi lenne, ha évente 1 millió migránsnak, csak úgy amiért itt van, kétszer 15000 eurót adnának. Afrikában akinek van két lába, vagy keze a kerekesszéket hajtani, mind ide akarna jönni. Na akkor lenne aztán még nagyobb válság. Ezt az egészet egyszerűen úgy lehet megoldani, ha kiírjuk, hogy Európa már megtelt, amennyire tellik tőlünk segítünk nekik fejlődni, de ott Afrikában.
 
M

molnibalage

Guest
Ja persze. Egyaltalan nem a kinti magasabb berek miatt mentek el. A dehogy.

Ha igy megy tovabb par ev es az europai kalifatusbol meg gyorsabban jonnek haza.
És ki tehet arról, hogy milyen a hazai környezet? Most valahogy nincs emúúúúúúúúúútnyóóóóóóóóóócévezés...
Még csak kedd van, de lassaan betelik a heti krténtűrési limitem...
 
M

molnibalage

Guest
Engem is irritál már ez a sok migráncsozás. Felépült a kerítés, magunkat megmentettük. Aztán, hogy Európa többi része mit csinál, az már az ő dolguk.
Viszont abban semmiféle összeesküvés elmélet nincs, hogy Soros azt nyilatkozta, hogy Európa milliós nagyságrendű migránst kellene befogadjon évente. Ezzel még nem is lenne baj, mindenki azt nyilatkozik amit akar, de ő nem csak úgy nyilatkozott, hanem aktívan segíti is őket, hogy bejussanak. A sok civil szervezete ezt csinálja. Humanitárius segítség címen hozzák be tízezerszámra a migránsokat. Persze, a tengerből én is kimenteném őket, de utána irány vissza Afrika. Aztán meg látva, hogy nem jutnak át, úgyis feladnák a próbálkozást.
Persze arra már mondhatod, hogy az összeesküvés elmélet, hogy politikusokat is lefizet, erre valószínűleg sosem lesz bizonyíték. Nekem csak gyanus, hogy nem maguktól ennyire hülyék egyes európai politikusok.
Ezek szerint egy magánember nyilatkozata és véleménye az terv? Húúúúúúúúúúúú, vaz, akkor rémüljetek a nagy molnibalage tervtől, hogy mit lesz itt a htka-val, ha csak véleményként leírnám...

Na, kb. ilyen nevetséges szinten van az egész sorosozás... Valahol szomorúnak tartom, hogy a htka közösségének része ezen a szellemi szinten van...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Ti már mindenkit menekültnek hívtok? Mi a fene ez az üldözési mániátok? Kik elől menekülnek? Bárki üldözi őket Magyarországon? Ők is ugyanolyan gazdasági bevándorlók, mint azoknak az embereknek a 90%-a, akikre szintén menekültet mondtok. Azért mennek, mert nagyobb fizut kapnak. A hatalmas különbség az, hogy a magyarok legálisan mennek dolgozni és szükség is van a munkájukra, míg az Afrikából érkezettek illegálisan próbálnak bejutni az országba és még akik akarnának is dolgozni, nagy részük akkor sem tudna, mert teljesen képzetlen.
Én pont fordítva látom, a kormány hív lassan mindenkit menekültnek és összemossa a legális bevándorlást a szabályozatlan mozgással...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Kham.. biztos emmi köze az egészhez... szülővárosomban nagyobb cégnél utóbbi pár hónapban egy megrendelő szépen átvitte a gyártást Szlovákiába. Kettő, egy osztrák egy német a félig lebontott gyártósornál kihátrált, lebontatta inkább máshol húzza fel.
A franci közölte, hogy március, áprilisban kész Lengyelországban a csarnok, viszi oda.

Gondolom a Soros terv része, na mindegy.

ja... tegnap volt egy apró betűs hír, miszerint egy hét fős, eddig ismeretlen cég, vissza nem térítendő támogatásként (na ja van egy gázszerelő ismerős) kap állam bácsitól vissza nem térítendő támogatásként 44 MILLIÁRD forintot... ez mekkora
része is a jövő évi költségvetésnek?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
És ki tehet arról, hogy milyen a hazai környezet? Most valahogy nincs emúúúúúúúúúútnyóóóóóóóóóócévezés...
Még csak kedd van, de lassaan betelik a heti krténtűrési limitem...

Jah, biztos csak az ő hibájuk, hogy 7 év alatt nem értük utol a német fizetéseket. Megsugom neked, ha Németország nem süllyed válságokba, valószínűleg hosszú évtizedekbe fog telleni, amíg nagyjából hasonló fizujaink lesznek. Mint ahogy a spanyolok, görögök, portugálok sem érték utol őket mind a mai napig, pedig 20 évvel hamarabb csatlakoztak az EU-hoz. Ugye legalább te nem ültél fel a jobbikos felemeljük a fizetést nyugati színvonalra dumának?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 336
113
Ha létezne is soros terv, akkor azt biztos publicba kinetnnék, mert azok az összeeskövők már csak ilyen hülyék.... Anyám... Úgy látom sokaknál teljesen fullba tolás van....

Én csak azt látom, hogy a teljes közeli baráti köröm már csak sírni és röhögni tud, megy szégyellni magát, mikor a külföldi barátaink kérdezik, hogy akkor itt mi van. Persze a "probléma" az lehet, hogy a közeli barátaim mind felsőfokú végzettségűek, javarészt műszaki és egyéb magas kavlitást igénylő területen dolgoznak, ezért nem konteós gyök2 "szellemi színvonalon" mozognak...

Bírom, amikor a "diplomás műszaki" embert felsőbbrendűséggel ruházod fel, főleg azzal, hogy az igazság kizárólagos tulajdonosaiként tünteted fel őket/magadat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezek szerint egy magánember nyilatkozata és véleménye az terv? Húúúúúúúúúúúú, vaz, akkor rémüljetek a nagy molnibalage tervtől, hogy mit lesz itt a htka-val, ha csak véleményként leírnám...

Na, kb. ilyen nevetséges szinten van az egész sorosozás... Valahol szomorúnak tartom, hogy a htka közösségének része ezen a szellemi szinten van...

Ő nem egy szimpla magánember. Ő egy olyan ember, akinek akkora befolyása van, hogy elég sokmindent el tud érni. Csak megsugom neked, most arról az emberről beszélünk, aki többek között az angol jegybankot is térdrekényszerítette.
Lehet, hogy Brüsszel nem a Soros féle tervet hajtja végre, az is lehet, hogy csak ők is pont azt találták ki Sorostól függetlenül. Mert ha elolvastad a 2 évvel ezelőtti írását, akkor láthatod, hogy szinte mindent megvalósít belőle Brüsszel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nekem S.Gy. alapítványa tette lehetővé, hogy gimiben is legyenek az oktatási eszközök ahova járta...
Az, hogy vitya és bűnbandája mit művelt ezzel az országgal inkább nem részletezném, mert elröhögöm magam...
Soroljam még? Helyből ugorva is ez lista jön ki. Ne akard, hogy nekifussak...

A saját egyelemes mintámból én azt látom, hogy S.Gy. a falra festett ördög, aki nem is létezik. Vitya meg egy szimpla rablóbandát vezet, akik már a látszatra sem adnak lőrincz haverjával együtt....

Folytasd nyugodtan, joggal ütöd őket. Csak közben megint belefutsz a vagy-vagy logikai hibába. Ettől S.Gy. még világszerte joggal félt erő lesz a térben, a fidesz életművétől függetlenül. Egy minta nem minta, amúgy az oktatás támogatása is előnyösen épít bizalmat, gondolom az iskola is hasonló társadalmi réteget oktatott mint amiben most vagy. Mi alapján kapta a te iskolád a tanszereket? Az megvan, hogy a CEU-n masszívan foglalkoznak hálózatkutatással? :) Hosszú távú befektetés. Ez nem hókuszpókusz, csupán nem műszaki hanem humán tervezés (ezért is hiba lenézni a nem műszaki diplomákat, de a te dolgod).
Rövidebb távon pedig keményen destabilizál, nem csak itt de az USA-ban is.
BLM, antifa, hogy a két legújabb és legerőszakosabb támogatott ügyét hozzam példának.
Kicsit nagyra növesztem az arcom, de adnék házit: nézz utána kik adnak tanácsot a Blaha aluljáróban a bűnözőknek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Kham.. biztos emmi köze az egészhez... szülővárosomban nagyobb cégnél utóbbi pár hónapban egy megrendelő szépen átvitte a gyártást Szlovákiába. Kettő, egy osztrák egy német a félig lebontott gyártósornál kihátrált, lebontatta inkább máshol húzza fel.
A franci közölte, hogy március, áprilisban kész Lengyelországban a csarnok, viszi oda.

Gondolom a Soros terv része, na mindegy.

ja... tegnap volt egy apró betűs hír, miszerint egy hét fős, eddig ismeretlen cég, vissza nem térítendő támogatásként (na ja van egy gázszerelő ismerős) kap állam bácsitól vissza nem térítendő támogatásként 44 MILLIÁRD forintot... ez mekkora
része is a jövő évi költségvetésnek?

Ahol meg én dolgozok, annak a multinak a szlovák leányvállalata meg Magyaroszágra költözik. Ahogy Molni mondaná: egyelemes példa nem példa.
A valóság meg az, hogy az előrejelzések szerint 2017-ben Magyarországon 3,6%-al, Lengyelországban 3,5%-al, Szlovákiában 3%-al fog nőni a GDP.
https://ec.europa.eu/info/business-...ic-forecasts/spring-2017-economic-forecast_en
De az IMF szerint még nagyobb lesz a 2017-es magyar növekedés ,4,1%-os.
https://bbj.hu/economy/imf-raises-hungary-gdp-growth-inflation-forecasts-for-2017-2018_131720
Javaslom, hogy ellenzéki médiák helyett olvass független hírcsatornákat is, mert különben depressziós leszel.
 
M

molnibalage

Guest
Az megvan, hogy a CEU-n masszívan foglalkoznak hálózatkutatással? :) Hosszú távú befektetés. Ez nem hókuszpókusz, csupán nem műszaki hanem humán tervezés (ezért is hiba lenézni a nem műszaki diplomákat, de a te dolgod).
CEU bazdmeg...
Még a gimis időszakomról van szó, 1997-2001. Tudod, amikor vityáék voltak uralmon..

Kicsit nagyra növesztem az arcom, de adnék házit: nézz utána kik adnak tanácsot a Blaha aluljáróban a bűnözőknek.
Ez már kezd tényleg a legalja lenni...
 
M

molnibalage

Guest
Bírom, amikor a "diplomás műszaki" embert felsőbbrendűséggel ruházod fel, főleg azzal, hogy az igazság kizárólagos tulajdonosaiként tünteted fel őket/magadat.
Semmiféle kizárólagosságról nincs szó... De valahogy érdekes, hogy a gyök2 iskolázatlan hülye megkajálja a propagandát, és érdekes módon egyetlen olyan barátom sincs, aki nem kívánná a picsába az egész narancsos bandát...

Tényleg baromi érdekes...
Biztos véletlen...
Biztos véletlen a propaganda olyan kétbites megfogalmazása is, ami egyértelműen belövi a célközönséget...
Mondom, göbbels is csak csettintene, hogy "szép munka volt ez fiúk"...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Az ember a barátait megválogathatja, rokonait (és a 21. században fórumtársait etc nem)
Hasonló a hasonlónak örül..
Arra ügyelj, hogy a barátaid okos s az ellenségeid tisztességes emberek legyenek. Akkor nem kell félned sem a barátaidtól, sem az ellenségeidtől.


(úgy látszik ma idézetes napom van..
 
M

molnibalage

Guest
Ahol meg én dolgozok, annak a multinak a szlovák leányvállalata meg Magyaroszágra költözik. Ahogy Molni mondaná: egyelemes példa nem példa.
A valóság meg az, hogy az előrejelzések szerint 2017-ben Magyarországon 3,6%-al, Lengyelországban 3,5%-al, Szlovákiában 3%-al fog nőni a GDP.
https://ec.europa.eu/info/business-...ic-forecasts/spring-2017-economic-forecast_en
De az IMF szerint még nagyobb lesz a 2017-es magyar növekedés ,4,1%-os.
https://bbj.hu/economy/imf-raises-hungary-gdp-growth-inflation-forecasts-for-2017-2018_131720
Javaslom, hogy ellenzéki médiák helyett olvass független hírcsatornákat is, mert különben depressziós leszel.
És ez ki a tökömet érdekli, amikor 2008-2016 között elhúzott mellettnük Bulgáriát kivéve az összes ex. KGST ország..?
Basszus a 2. legnagyobb magyarlakta város ma sanszosan London... Ez aztán a siker mércéje...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Ahol meg én dolgozok, annak a multinak a szlovák leányvállalata meg Magyaroszágra költözik. Ahogy Molni mondaná: egyelemes példa nem példa.
A valóság meg az, hogy az előrejelzések szerint 2017-ben Magyarországon 3,6%-al, Lengyelországban 3,5%-al, Szlovákiában 3%-al fog nőni a GDP.
https://ec.europa.eu/info/business-...ic-forecasts/spring-2017-economic-forecast_en
De az IMF szerint még nagyobb lesz a 2017-es magyar növekedés ,4,1%-os.
https://bbj.hu/economy/imf-raises-hungary-gdp-growth-inflation-forecasts-for-2017-2018_131720
Javaslom, hogy ellenzéki médiák helyett olvass független hírcsatornákat is, mert különben depressziós leszel.

ezt beszéljük meg a 2017-es adatok nyilvánossága hozása utám..

http://hvg.hu/gazdasag/20170816_gdp_novekedes_masodik_negyedev
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Nekem S.Gy. alapítványa tette lehetővé, hogy gimiben is legyenek az oktatási eszközök ahova járta...
Az, hogy vitya és bűnbandája mit művelt ezzel az országgal inkább nem részletezném, mert elröhögöm magam...

  • olyan propaganda, hogy göbbels is megirigyelne...
  • egy üzletág lenyúlása, ezen a komcsik is csettintenének ezen, akik államosítás címszóval művelték ezt...
  • nyugdíjpénztár lenyúlása, mert a magántulajdon fogalma az csak dísz...
  • átláthatatlan költések, tudod, amikor megszűnik a közpénz jellege...
  • azokat is faszságokra...
  • közérdekű adatok titkosítása...
  • bírósági ítélet után sem megtörtént adatszolgáltatás a polgárnak...
  • olyan alkotmány, ami kb. tákolmány nevet kaphatná...
  • a kopaszos eset a népszavazásnál... (komcsik és nácik megint csak csettintenének...)
Soroljam még? Helyből ugorva is ez lista jön ki. Ne akard, hogy nekifussak...

A saját egyelemes mintámból én azt látom, hogy S.Gy. a falra festett ördög, aki nem is létezik. Vitya meg egy szimpla rablóbandát vezet, akik már a látszatra sem adnak lőrincz haverjával együtt....
Adj több elemet a mintádhoz. :D
Mindazzal szemben amit felsoroltál én annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy amióta a gonoszrabló zorbánviktor van hatalmon jelentősen javult a családom anyagi helyzete, megengedhetem magamnak, hogy a gyerekeim szinvonalas iskolába járhassanak, mindezt úgy, hogy egyszerű alkalmazott vagyok, mégcsak nem is vezető beosztású és (nagyon) vidéken élek.
Az általad pontokba szedett dolgokat nem kérdőjelezem meg, nagyjából egyetértünk abban, hogy ezeknek nem így kellene működni egy erkölcsösebb országban, de ez az ország soha nem volt erkölcsös, nézheted a társadalom bármely rétegét. És igen, én is elfordítom a fejem az ilyenektől mert amíg a gyerekeim jólétét biztosítani tudom leszarom, hogy mennyire kifinomultan működik a látszatdemokrácia. Vannak országok, ahol ez a demokrácia előadás szebben szól, hitelesebb, jobbak az effektek, kényelmesebbek a székek, de hogy a hasonlatnál maradjak most is ugyan olyan szar az előadás mint a szoclib korszakban, csak kényelmesebbek a székek, nagyobbak az adagok a büfében. Az meg, hogy lopják a díszletet nem újdonság ez így lesz amig világ a világ, lehet lamentálni azon, hogy ki lop jobban, de szerintem mindenki annyira lop amennyire csak bír, olyan nincs, hogy valaki csak kicsit lop. A NER-ben sokkal jobban lehet lopni, mint az MSZP-SZDSZ korszakban, ahol egymás szájából rángatták ki a falatot és egymást csinálták ki mosolyogva egy-egy zsírosabb biznisz reményében.
Szóval én is úgy vagyok mint a világtörténelem tömegembere. Csak az érdekel, hogy miből mennyi kerül az asztalomra. A szép eszmék, meg a szép szavak maradnak azoknak akiknek nincs jobb dolguk, mint hogy ezeken rugózzanak naphosszat. Én lapátolom a GDP-t meg nevelem a gyerekeket és ezzel el is fogyott a szabadidőm amit mozgalmi célokra fordíthatok. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 936
18 421
113
Semmiféle kizárólagosságról nincs szó... De valahogy érdekes, hogy a gyök2 iskolázatlan hülye megkajálja a propagandát, és érdekes módon egyetlen olyan barátom sincs, aki nem kívánná a picsába az egész narancsos bandát...

Tényleg baromi érdekes...
Biztos véletlen...
Biztos véletlen a propaganda olyan kétbites megfogalmazása is, ami egyértelműen belövi a célközönséget...
Mondom, göbbels is csak csettintene, hogy "szép munka volt ez fiúk"...

Teljesség igénye nélkül, mert ebben nincs benne a zömében Fideszes önkormányzatok által végzett helyi fejlesztések felújítások listája. Na, az nem is férne el itt. A cikkben leírtakat lehet ellenőrizni, hogy a valóságban is megtörtént-e.

http://mindenszo.hu/ime-igy-lopta-szet-a-fidesz-az-orszagot-7-ev-alatt-teljes-lista/
 
Status
Not open for further replies.