[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
Semmiféle kizárólagosságról nincs szó... De valahogy érdekes, hogy a gyök2 iskolázatlan hülye megkajálja a propagandát, és érdekes módon egyetlen olyan barátom sincs, aki nem kívánná a picsába az egész narancsos bandát...

Tényleg baromi érdekes...
Biztos véletlen...
Biztos véletlen a propaganda olyan kétbites megfogalmazása is, ami egyértelműen belövi a célközönséget...
Mondom, göbbels is csak csettintene, hogy "szép munka volt ez fiúk"...

Tudhatnád, hogy a legegyszerűbb (vélt vagy valós) összefüggéseket lehet a szájba adni..., OViék kapva kaptak azon, hogy az öreg Soros megint spekulálni kezdett - most épp a migrácóval - és bizony már kinosan túltolják a témát, igen. Nem kell megkajálni, meg asszisztálni sem hozzá. Már soxor én is röhögök kinomban, DE az öreg tényleg megkavarta a kakit, és leszarja mi lesz az átlagember ill. MO sorsa.

Tagadni azt, hogy mekkora szélhámos, és mennyire benne van ebben az égészben pont olyan blődség, mint majmolni és túltolni az ellene folytatott propagandát. Tudjuk jól, hogy a cirkusz a népnek szól. ;)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mi számít első kézből jött infónak? Te honnan szerzed őket, hogy ilyen magabiztos vagy a tudásodban? Csak kérdezem...
Aha. És hol erre a biznyíték öregem...?
Emipírikus. És akkor itt most kezdjétek el használni az IQ-t.

#10732 alapján vitya és bandjára mit érdemelne szerinted? A kórházakban olyannyira nincs ember és pénz, hogy napokig hulla is lehet a klotyóban, de azért a stadionok épülnek...
Itt látszik, hogy csak "diplomás műszaki értelmiségiekkel" vagy körülvéve. Nem rossz az, én nagyon sokra tartrom a mérnököket, bár sok fura alak van közöttük. Ezt most nem negatívan mondom, de tényleg dolgoztam hatalmas koponyákkal, akik a való életben teljesen életképtelenek voltak.
Kezdjük a listáddal:
  • olyan propaganda, hogy göbbels is megirigyelne... - Valahogy mégis több hirdetést, reklámot, médiát fizet az ellenzék. Akkor ők már übergöbbels?
  • egy üzletág lenyúlása, ezen a komcsik is csettintenének ezen, akik államosítás címszóval művelték ezt... - Gondolom kicsi voltál még a rendszerváltozásnál. Anno 20 000 milliárd forintnyi állami vagyont sikerült az MSZP-SZDSZ-MDF triónak lenyúlnia 8 év alatt. A fidesz trafik mutyin csak röhögnek, hogy ez náluk csak egy sarki rablás szint. Pénzért a bankba kell menni. Amúgy mesélhetnél nekünk a Budapest Airport privatizálásáról. Az olyan szép sztori. Persze a fidesz nem érintett, így nyilván kifelejted majd az esszédből ezt a kis eposzt.
  • nyugdíjpénztár lenyúlása, mert a magántulajdon fogalma az csak dísz... - Az sosem volt magántulajdon. Régen államkasszába ment és onnan osztották szét. Ugyanezt a részt utána a haverjaid kiszervezték a pénztáraknak....na találjuk ki, ki kapott ezért pénzt. Na mindegy, a fidesz annyit vett vissza, ami kifizetést+infláció eszközölt. A MAGÁN része, a reálkamat az megmaradt magánnak. Én spec autót vettem belőle annyit kaptam vissza. MAGÁN az az önkéntes pénztárad. Ahhoz nem nyúlhat, nem is nyúl, ellenben támogatja. Én is kaptam bele idén. Pénzügyből nem vagy penge látom. Kérdezz bátran.
  • átláthatatlan költések, tudod, amikor megszűnik a közpénz jellege... - Akkor itt most gondolom ne beszéljünk az MSZP éra alatt közpénzből épített magáningatlanokról, autókról...
  • azokat is faszságokra... - Ja nyaralókra kellett volna költeni meg luxus ingatlanokra. De ha lehet külföldön, ahogy ez már a vörösöknél bejáratódott.
  • közérdekű adatok titkosítása... - Állami gyakorlat. MSZP-től Anglián át az USA-ig mindenki csinálja. Csak hogy az általad elismert világhatalmakat és ne a koszos keletet említsem.
  • bírósági ítélet után sem megtörtént adatszolgáltatás a polgárnak... - Az megvan., hogy a bíroságot sikerült jól szeparálni az államtól? De annyira jól, hogy előtte még a vörösök telepakolták az embereikkel így gyakran hoznak politikai döntéseket de mégis érinthetetlenek?
  • olyan alkotmány, ami kb. tákolmány nevet kaphatná... - Nem tudtam, hogy a jogtudományok doktora is vagy. Összedobsz egyet? Amúgy nagyságrendekkel jobb, mint a régi volt.
  • a kopaszos eset a népszavazásnál... (komcsik és nácik megint csak csettintenének...) - Megint csak fiatal vagy. Amikor a tieid voltak hatalmon nem lökdösődés volt, meg beáll a kopasz eléd, hanem a szart is kiverték belőled de ha nem volt szerencséd csak eltüntél egy mezőn, majd lezárták az esetet, hogy berúgott, eltévedt, megfagyott.
Kórházak: Anno horngyuszkó 1000 milliárd forintot vett ki a TB kasszából. Az gondolom nem fájt. Az a baj, hogy az a mai napig hiányzik. Viktor könyörgött neki, hogy tegye vissza. Nem tette. Elűnt. A Magyar egészségügy ingyenes és ha járnál kórházakba, látnád mennyi idős ember van ott. Mindenkit ellátnak! Ennek az a hátulütője, hogy várakozni kell és tömeg van. Meg lehetne oldani pl angol mintára, ahol hagynak meghalni.... ezért is járnak haza a londoni meg svédisztáni magyarok ha egészségügyi szolgáltatásra van szükségük. Ha leszarnák lenne ember. Vagy 3 szorosára emelnék az EÜ dolgozók bérét, de akkor a TB is 3x annyi lenne (gondolom örülnél neki).
Ha ez nagyon nem tetszik, lehet menni privát egészségügybe. Van személyzet, gyors, nincs várakozás, kedvesek csak a végén kapsz egy papírlapot amiért a fél havi mérnöki fizetésed odaadod. Mint az áldott nyugaton.

Stadionok: Megint kijön, hogy mennyire nem értesz a pénzügyhöz és a közgazdaságtanhoz. Anno pont ez a terv húzta ki az általad nagyra tisztelt Egyesült Államokat a nagy világválságból. Tudod, amit a németek a hadsereg felduzzasztásával oldottak meg. Ha stadionokat építesz az felszívja a képzetlen munkaerő tömeget (ami már a multiknak sem kell) pörgeti a gazdaságot és rengeteg embernek ad munkát megélhetést mellette pedig valami olyat ad az országnak ami tartós. Mellesleg pont a kórházakat is sorban felújították. De ebből is látszik, hogy kórházat csak az index címlapján látsz, egészségügyist meg csak a filmeben abban a cuki vöröskeresztes miniszoknyában.

Hallod, megkérhetnélek, hogy a narancsos porpagandát máshol toljald? A hülyeség lassan eléri a fájadlomküszöbömet...

Nem tolom a nari propit, mert nem kedvelem őket, de Horthy Miklós óta Orbán Viktor az első politikus, aki törődik Magyarország sorsával. Szar leírni ezt, de ez is megmutatja, eddig mekkora szar senkiházi söpredék vezette az országot. Persze ők is lopnak...de hagynak is. Ők is csinálnak hülyeséget....de hagynak élni dolgozni, fejlődni.

Nem azt mondom, hogy jók, de a jelenlegi palettán az egyetlen elfogadható.[/QUOTE]
 
M

molnibalage

Guest
Adj több elemet a mintádhoz. :D
Mindazzal szemben amit felsoroltál én annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy amióta a gonoszrabló zorbánviktor van hatalmon jelentősen javult a családom anyagi helyzete, megengedhetem magamnak, hogy a gyerekeim szinvonalas iskolába járhassanak, mindezt úgy, hogy egyszerű alkalmazott vagyok, mégcsak nem is vezető beosztású és (nagyon) vidéken élek.
Erről is volt már szó... A környező országok és az EU szárnyalása részen minket is húz... A különbség az, hogy a környező országok fejlődési ütemét nézd azonos időszakban...

Nekem is nőtt a fizetésem az elmúlt egy évben számottevően. Nem azért, mert a kúrmány jól doglozna, hanem azért, mert annyi dolgozó ember húzott el, hogy érezetettem, hogy akkor vagy emelnek nálam is záros határidőn belül vagy megyek. Az egyedi béremelésemet aztán kolletív is követte, mert az emberek kezdtek lelépni a cégtől...

Egy részük külföldre.

Az általad pontokba szedett dolgokat nem kérdőjelezem meg, nagyjából egyetértünk abban, hogy ezeknek nem így kellene működni egy erkölcsösebb országban, de ez az ország soha nem volt erkölcsös, nézheted a társadalom bármely rétegét. És igen, én is elfordítom a fejem az ilyenektől mert amíg a gyerekeim jólétét biztosítani tudom leszarom, hogy mennyire kifinomultan működik a látszatdemokrácia.
Csak halkan szólok, így kezdődik a diktatúra... Fasza...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
.
Semmiféle kizárólagosságról nincs szó... De valahogy érdekes, hogy a gyök2 iskolázatlan hülye megkajálja a propagandát, és érdekes módon egyetlen olyan barátom sincs, aki nem kívánná a picsába az egész narancsos bandát...

Tényleg baromi érdekes...
Biztos véletlen...
Biztos véletlen a propaganda olyan kétbites megfogalmazása is, ami egyértelműen belövi a célközönséget...
Mondom, göbbels is csak csettintene, hogy "szép munka volt ez fiúk"...

A göbbelsi (pontosabban ellenzéki) propagandát te kajálod be akkor, amikor annyira kormányellenes vagy, hogy minden döntést amit a kormány hoz, te alapból rossznak tartod. Néha csodálkozom is, hogy atomerőműpárti vagy, mióta a kormány is azt épít. Vagy titkon reméled, hogy nem fog? :)
 
M

molnibalage

Guest
Teljesség igénye nélkül, mert ebben nincs benne a zömében Fideszes önkormányzatok által végzett helyi fejlesztések felújítások listája. Na, az nem is férne el itt. A cikkben leírtakat lehet ellenőrizni, hogy a valóságban is megtörtént-e.

http://mindenszo.hu/ime-igy-lopta-szet-a-fidesz-az-orszagot-7-ev-alatt-teljes-lista/
Propagandának egész jó. A lenyúlt nyudíjvagyon mennyi is volt? Izé...
Az önkoris fejlesztése elég nagy részét az EU fizeti részben, oda se neki...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
És ez ki a tökömet érdekli, amikor 2008-2016 között elhúzott mellettnük Bulgáriát kivéve az összes ex. KGST ország..?
Basszus a 2. legnagyobb magyarlakta város ma sanszosan London... Ez aztán a siker mércéje...

Hoztam adatokat, keresd vissza.
Nagyvonalakban: 2002 és 2010 között Magyarország produkálta a legkisebb növekedést a térségünkben, úgy, hogy brutálisan eladósodtunk és lemaradtak a fizetések a többiekhez képest. 2010-2017 között Magyarország az egyik leggyorsabban növekedő ország a térségben, úgy, hogy csökken az államadósság, és lassan, de behozzuk a fizetések terén is őket.
 
M

molnibalage

Guest
.


A göbbelsi (pontosabban ellenzéki) propagandát te kajálod be akkor, amikor annyira kormányellenes vagy, hogy minden döntést amit a kormány hoz, te alapból rossznak tartod. Néha csodálkozom is, hogy atomerőműpárti vagy, mióta a kormány is azt épít. Vagy titkon reméled, hogy nem fog? :)
Nem, a kerítés jó ötlet volt, mert az nem állapot, hogy ellenőrizetlenül kóborolnak a határon az emberek.
Az atomerőmű pártiság pont abból jön, hogy logikusan és nem propaganda mentén döntök...
 
M

molnibalage

Guest
Hoztam adatokat, keresd vissza.
Nagyvonalakban: 2002 és 2010 között Magyarország produkálta a legkisebb növekedést a térségünkben, úgy, hogy brutálisan eladósodtunk és lemaradtak a fizetések a többiekhez képest. 2010-2017 között Magyarország az egyik leggyorsabban növekedő ország a térségben, úgy, hogy csökken az államadósság, és lassan, de behozzuk a fizetések terén is őket.
Lol, 1,5-2 évig csökkenő GDP is volt az ide ömlő EU-s pénzek ellenére. Miközben az összes környező ország növekedést produkált már...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
Ez igaz a mostani kúrmányra is. Akkor hol a difi?

Ez - ahogyan én "kivülről eddig láttam" - mindegyik kúrmányra igaz volt. Nincsenek difik. De mondj olyat a mai magyar politikai palettáról, akit szivesen látnál a helyükön. Tényleg érdekel...,rossz szándék nélkül, megirhatod privátban is.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
és érdekes módon egyetlen olyan barátom sincs, aki nem kívánná a picsába az egész narancsos bandát...


Akkor kérlek szépen írd le azt a pártot akit szívesen látnál (Talán újra? :))

Jobbik :Náci usa ellenes most már Orbán komcsi usa ellenes .Nálatok nem számít ha Gyurcsány is csak jenki haver legyen
Persze nem említetted Gyurcsányt tudom de egy ellenézki pártot nem tudsz felhozni aki verné a fideszt

És ez nem nari propi ;)
 
M

molnibalage

Guest
Emipírikus. És akkor itt most kezdjétek el használni az IQ-t.


Itt látszik, hogy csak "diplomás műszaki értelmiségiekkel" vagy körülvéve. Nem rossz az, én nagyon sokra tartrom a mérnököket, bár sok fura alak van közöttük. Ezt most nem negatívan mondom, de tényleg dolgoztam hatalmas koponyákkal, akik a való életben teljesen életképtelenek voltak.
Kezdjük a listáddal:
  • olyan propaganda, hogy göbbels is megirigyelne... - Valahogy mégis több hirdetést, reklámot, médiát fizet az ellenzék. Akkor ők már übergöbbels?
  • egy üzletág lenyúlása, ezen a komcsik is csettintenének ezen, akik államosítás címszóval művelték ezt... - Gondolom kicsi voltál még a rendszerváltozásnál. Anno 20 000 milliárd forintnyi állami vagyont sikerült az MSZP-SZDSZ-MDF triónak lenyúlnia 8 év alatt. A fidesz trafik mutyin csak röhögnek, hogy ez náluk csak egy sarki rablás szint. Pénzért a bankba kell menni. Amúgy mesélhetnél nekünk a Budapest Airport privatizálásáról. Az olyan szép sztori. Persze a fidesz nem érintett, így nyilván kifelejted majd az esszédből ezt a kis eposzt.
  • nyugdíjpénztár lenyúlása, mert a magántulajdon fogalma az csak dísz... - Az sosem volt magántulajdon. Régen államkasszába ment és onnan osztották szét. Ugyanezt a részt utána a haverjaid kiszervezték a pénztáraknak....na találjuk ki, ki kapott ezért pénzt. Na mindegy, a fidesz annyit vett vissza, ami kifizetést+infláció eszközölt. A MAGÁN része, a reálkamat az megmaradt magánnak. Én spec autót vettem belőle annyit kaptam vissza. MAGÁN az az önkéntes pénztárad. Ahhoz nem nyúlhat, nem is nyúl, ellenben támogatja. Én is kaptam bele idén. Pénzügyből nem vagy penge látom. Kérdezz bátran.
  • átláthatatlan költések, tudod, amikor megszűnik a közpénz jellege... - Akkor itt most gondolom ne beszéljünk az MSZP éra alatt közpénzből épített magáningatlanokról, autókról...
  • azokat is faszságokra... - Ja nyaralókra kellett volna költeni meg luxus ingatlanokra. De ha lehet külföldön, ahogy ez már a vörösöknél bejáratódott.
  • közérdekű adatok titkosítása... - Állami gyakorlat. MSZP-től Anglián át az USA-ig mindenki csinálja. Csak hogy az általad elismert világhatalmakat és ne a koszos keletet említsem.
  • bírósági ítélet után sem megtörtént adatszolgáltatás a polgárnak... - Az megvan., hogy a bíroságot sikerült jól szeparálni az államtól? De annyira jól, hogy előtte még a vörösök telepakolták az embereikkel így gyakran hoznak politikai döntéseket de mégis érinthetetlenek?
  • olyan alkotmány, ami kb. tákolmány nevet kaphatná... - Nem tudtam, hogy a jogtudományok doktora is vagy. Összedobsz egyet? Amúgy nagyságrendekkel jobb, mint a régi volt.
  • a kopaszos eset a népszavazásnál... (komcsik és nácik megint csak csettintenének...) - Megint csak fiatal vagy. Amikor a tieid voltak hatalmon nem lökdösődés volt, meg beáll a kopasz eléd, hanem a szart is kiverték belőled de ha nem volt szerencséd csak eltüntél egy mezőn, majd lezárták az esetet, hogy berúgott, eltévedt, megfagyott.
Kórházak: Anno horngyuszkó 1000 milliárd forintot vett ki a TB kasszából. Az gondolom nem fájt. Az a baj, hogy az a mai napig hiányzik. Viktor könyörgött neki, hogy tegye vissza. Nem tette. Elűnt. A Magyar egészségügy ingyenes és ha járnál kórházakba, látnád mennyi idős ember van ott. Mindenkit ellátnak! Ennek az a hátulütője, hogy várakozni kell és tömeg van. Meg lehetne oldani pl angol mintára, ahol hagynak meghalni.... ezért is járnak haza a londoni meg svédisztáni magyarok ha egészségügyi szolgáltatásra van szükségük. Ha leszarnák lenne ember. Vagy 3 szorosára emelnék az EÜ dolgozók bérét, de akkor a TB is 3x annyi lenne (gondolom örülnél neki).
Ha ez nagyon nem tetszik, lehet menni privát egészségügybe. Van személyzet, gyors, nincs várakozás, kedvesek csak a végén kapsz egy papírlapot amiért a fél havi mérnöki fizetésed odaadod. Mint az áldott nyugaton.

Stadionok: Megint kijön, hogy mennyire nem értesz a pénzügyhöz és a közgazdaságtanhoz. Anno pont ez a terv húzta ki az általad nagyra tisztelt Egyesült Államokat a nagy világválságból. Tudod, amit a németek a hadsereg felduzzasztásával oldottak meg. Ha stadionokat építesz az felszívja a képzetlen munkaerő tömeget (ami már a multiknak sem kell) pörgeti a gazdaságot és rengeteg embernek ad munkát megélhetést mellette pedig valami olyat ad az országnak ami tartós. Mellesleg pont a kórházakat is sorban felújították. De ebből is látszik, hogy kórházat csak az index címlapján látsz, egészségügyist meg csak a filmeben abban a cuki vöröskeresztes miniszoknyában.



Nem tolom a nari propit, mert nem kedvelem őket, de Horthy Miklós óta Orbán Viktor az első politikus, aki törődik Magyarország sorsával. Szar leírni ezt, de ez is megmutatja, eddig mekkora szar senkiházi söpredék vezette az országot. Persze ők is lopnak...de hagynak is. Ők is csinálnak hülyeséget....de hagynak élni dolgozni, fejlődni.

Nem azt mondom, hogy jók, de a jelenlegi palettán az egyetlen elfogadható.
Az egész "érvelésed" azon az óvódás megközelítésen alapszik, hogy " de hogy a másik mit csinált". Aszzed az nem zavart?

Számomra a kérdés az, hogy akkor milyen színű és méretű legyen a szívlapát, amit az egyik vagy másik banda érdemel.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem is nőtt a fizetésem az elmúlt egy évben számottevően. Nem azért, mert a kúrmány jól doglozna, hanem azért, mert annyi dolgozó ember húzott el, hogy érezetettem, hogy akkor vagy emelnek nálam is záros határidőn belül vagy megyek. Az egyedi béremelésemet aztán kolletív is követte, mert az emberek kezdtek lelépni a cégtől....

EZ A KAPITALIZMUS. WELCOME!!!!!
Képzeld, ez még az USA-ban is így működik. Hogy honnan tudom, hát napi szinten panaszkodnak az amerikai kollégáim. Fizetésemeleés...menj másik céghez. Érvényesítsd az érdekeidet.
Nem a kormány munkájától függ, hogy mennyit fogsz keresni. Azt szocializmusnak hívják és megbukott. A kormány a személyi jövedelem adón keresztül tudja befolyásolni a fizetéseket. Azt 39-ről 15%-ra csökkentették és már a 9% is be van lengetve. Sajnos 2018-ra ez az eredeti tervekkel ellentétben nem jön össze, mert a vállalkozók elkezdtek sírni, hogy amióta szigorú ellenőrzés és online pénztárgépek vannak nem tudnak adót csalni. Így most nekik lesz adócsökkentés.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Ez - ahogyan én "kivülről eddig láttam" - mindegyik kúrmányra igaz volt. Nincsenek difik. De mondj olyat a mai magyar politikai palettáról, akit szivesen látnál a helyükön. Tényleg érdekel...,rossz szándék nélkül, megirhatod privátban is.
Nincs olyan csoportosulás. Csak az a kérdés, hogy melyik a kisebb és melyik a nagyobb kretén, vagy a Tizedes meg a Többiek című filmből véve, hogy már csak azt kell kideríteni, hogy melyik a kisebb és melyik a nagyobb disznó, aztán kiderül, hogy egyformán disznók midketten.

  • A Momentum Paks ellenessége vicces főleg az indoklása.
  • LMP mindenféle marhaság ellen tiltakozik, Paks csak az egyik.
  • A jobbik zsidókat listázna és egyéb marhaságok...
  • A vörös balfasz tolvajokból láttunk már eleget...
  • Most már a narancsoksokból is...
Az ember elgondolkozik, hogy egyáltalán minek kell kormány. Belgium anni valami 10 vagy 16 hónapig is megvolt nélküle...
 
M

molnibalage

Guest
Nem a kormány munkájától függ, hogy mennyit fogsz keresni.
Nálam nem, mert versenyszférában dolgozom. A kommented epic annak fényében, hogy Mo-n a legmagasabb az állami szférában dolgozók arány asszem egész Európában. A tanári és egészségügyi fizetéseket hadd ne említsem, mert ökölbe szorul a kezem. Tudod, ez a két kulcságazat, amitől függ a társadalom egészség és jövője... Ja, bocs, lassan már nem lesz az se...

Az online pénztárgép jó ötlet volt, csak amit nem ütnek bele, az ellen nem tud semmit tenni az sem... Ahogy a zsebbe fizetés ellen sem. Mai napig járok boltokba, ahol nem ütnek be semmit, hanem egy gombnyomásra kinyitják a gépet és fizetek.

(Kiemelt állami beruházási projektekben a tervező mérnököket is zsebbe fizetik részben. Szóva azért van még mit tenni...)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
Nincs olyan csoportosulás. Csak az a kérdés, hogy melyik a kisebb és melyik a nagyobb kretén, vagy a Tizedes meg a Többiek című filmből véve, hogy már csak azt kell kideríteni, hogy melyik a kisebb és melyik a nagyobb disznó, aztán kiderül, hogy egyformán disznók midketten.

  • A Momentum Paks ellenessége vicces főleg az indoklása.
  • LMP mindenféle marhaság ellen tiltakozik, Paks csak az egyik.
  • A jobbik zsidókat listázna és egyéb marhaságok...
  • A vörös balfasz tolvajokból láttunk már eleget...
  • Most már a narancsoksokból is...
Az ember elgondolkozik, hogy egyáltalán minek kell kormány. Belgium anni valami 10 vagy 16 hónapig is megvolt nélküle...

Igazad van, én is királyság párti vagyok...már rég :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Számomra a kérdés az, hogy akkor milyen színű és méretű legyen a szívlapát, amit az egyik vagy másik banda érdemel.

Kurv@nagy mindkettőnek. De sajnos a realitások talaján kell mozogni.

A XXI-ik században a gazdasági és politikai hatalom kettévált. Vannak a politikusok akiknek pénz kell a hatalomhoz amit az oligarchák biztosítanak cserében a kiváltságokért. Ez minden országban így működik, csak a kivitelezés más. Oroszoknál ez nagyon nyíltan megy. Az Amerikaiaknál teljesen hivatalos, csak lobbynak hívják. Afrikai államokban külföldi cégek töltik be ezt a szerepet, vagy mostanában egyre inkább a Kínai Kommunista Párt.

A középkorban volt a király, aki a hűbérurainak földet és kiváltságokat adott cserébe, hogy pénzel és katonákkal támogassák őt.
Ma van a kormány aki az oligarcháit vagyonhoz juttatja, cserébe azok támogatják őt a hatalmon maradásban.

Semmi rocket science. Ez így működik 2000 éve, csak más rajta a skin. A fidesz mögül kiállt az oligarchája akit addig megtömtek. Így újat kellett teremtenie. Gyakorlatilag egy új nemesség, mert az előző áruló lett. Huuuu, csak a Magyar történelemben mennyi ilyen példa van.

Volt olyan, mikor az embereknek elege lett ebből a rendszerből és fellázadtak (külső segítséggel). Ezt hívjuk szocializmusnak. De valójában ott is megvolt a király, csak pártfőtitkár néven és a nemesség pártvezetés néven.

Majd ha borgok leszünk megszabadulunk ettől a szartól. Addig azt kell választani, aki legalább hagy élni és fejlődni a lopásai mellett + megvéd.
Egyelőre csak a jelenlegi kormány van a kerítés és a határvédelem mellett. Ezzel meg is nyerik a választást. Ennyi.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Erről is volt már szó... A környező országok és az EU szárnyalása részen minket is húz... A különbség az, hogy a környező országok fejlődési ütemét nézd azonos időszakban...

Miféle környező országok húznak minket? Jellemzően ők kullognak utánunk. Kérlek nézd meg, hogy 2008-ig mekkora ütemben nőtt az EU GDP-je, a környező országok GDP-je és a miénk. Aztán nézd meg, hogy 2010 óta mennyire nő ugyanezeké. 2008-ig valóban szárnyalt az EU, ennek ellenére mi már 2007-ben is stagnáltunk, amikor Szlovákia 11%-al, Németország 3,4%-al és még Görögország is 3,2%-al nőtt. Mostanában meg a németek 1-2%-ot produkálnak, mi meg 2-3%-ot, pont mint a szlovákok.

Nekem is nőtt a fizetésem az elmúlt egy évben számottevően. Nem azért, mert a kúrmány jól doglozna, hanem azért, mert annyi dolgozó ember húzott el, hogy érezetettem, hogy akkor vagy emelnek nálam is záros határidőn belül vagy megyek. Az egyedi béremelésemet aztán kolletív is követte, mert az emberek kezdtek lelépni a cégtől...

Ezt már egyszer végigzongoráztuk. Szerinted csak amiatt növekedtek a fizetések, mert kivándorolt 200000 ember, szerintem meg jóval nagyobb hatással volt rá az, hogy ma 700000-rel több embernek van munkája, mint 7 éve.

És most én is azt fogom csinálni, amit te szoktál a teches topikokban sokakkal: hozom itt neked a konkrét adatokat, de te csak a saját véleményedet hangoztatod mindenféle alátámasztás nélkül. :p

https://data.oecd.org/gdp/real-gdp-forecast.htm
 
M

molnibalage

Guest
Miféle környező országok húznak minket? Jellemzően ők kullognak utánunk. Kérlek nézd meg, hogy 2008-ig mekkora ütemben nőtt az EU GDP-je, a környező országok GDP-je és a miénk. Aztán nézd meg, hogy 2010 óta mennyire nő ugyanezeké. 2008-ig valóban szárnyalt az EU, ennek ellenére mi már 2007-ben is stagnáltunk, amikor Szlovákia 11%-al, Németország 3,4%-al és még Görögország is 3,2%-al nőtt. Mostanában meg a németek 1-2%-ot produkálnak, mi meg 2-3%-ot, pont mint a szlovákok.



Ezt már egyszer végigzongoráztuk. Szerinted csak amiatt növekedtek a fizetések, mert kivándorolt 200000 ember, szerintem meg jóval nagyobb hatással volt rá az, hogy ma 700000-rel több embernek van munkája, mint 7 éve.

És most én is azt fogom csinálni, amit te szoktál a teches topikokban sokakkal: hozom itt neked a konkrét adatokat, de te csak a saját véleményedet hangoztatod mindenféle alátámasztás nélkül. :p

https://data.oecd.org/gdp/real-gdp-forecast.htm

kucancd49eyn30y4vmwm.png

Javaslom megnézni mondjuk a cseheket, az észteket, de van más jobban teljesítő is mint mi.

Szóval nem értem, hogy mit akartál igazolni, mert nem sikerült semmit...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Akkor kérlek szépen írd le azt a pártot akit szívesen látnál (Talán újra? :))

Jobbik :Náci usa ellenes most már Orbán komcsi usa ellenes .Nálatok nem számít ha Gyurcsány is csak jenki haver legyen
Persze nem említetted Gyurcsányt tudom de egy ellenézki pártot nem tudsz felhozni aki verné a fideszt

És ez nem nari propi ;)


basszus.. ha most összeszámolom, mennyire és hányszor estek a csodavárók, ahol ilyen (szél)jobbant szélhámosokra szavaztak, Berlusconitól Zsirinovszkijon át Trumppal és most a németekkel bezárólag
ezek mind:
-hülyének bizonyultak a kormányzáshoz, ha odáig eljutottak, és
- gyorsabban felejtették el a választási ígéreiket, mint kuncsaft a prostinak suttogott bókokat
- vulkánként törtek fel a pénz és egyéb ügyi botrányok, ha jól emléxem még mindig dolgozik nem egy ilyen ügyön...
-szarabb állapotban adták át végül az országukat az utánuk jövőknek, mint átvették...
 
Status
Not open for further replies.