[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
A kultúra, az oktatás megtérülhet -megtérül- , sőt az egészségügyre fordított összeg is megtérül a gyógyult beteg esetén. A rokkantakra és a nyugdíjasokra viszont költeni kell, mert nem hagyhatjuk a sorsukra őket!
A többivel egyetértek, pedig nem én választottam ezeket a tolvajokat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 554
14 443
113
Az oktatás sajnos már nem biztos, hogy megtérül, mert a kiképzett emberkéket szépen elszívják nyugatra jópénzért...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Vajon tudják-e, értik-e a „magyar emberek”, hogy mit forral megint a FIDESZ, amikor rövidesen beterjeszti a parlament elé azt az alaptörvény-módosítást, amely bevezetné a terror-veszélyhelyzet fogalmát, megannyi, csak a kormánytól, pontosabban Orbán Viktortól függő kényszerintézkedési lehetőséggel. Egyáltalán, mi állhat valójában a fideszes szándékok mögött? Debreczeni József közíróval erről beszélgettünk műsorunkban.
https://www.youtube.com/watch?v=o3fZScX7jnk
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Isten barmai megszámlálhatatlanok. Ennyi tukót nem tudom hogy hordozhat magán ez az ország.
h
ttp://index.hu/kultur/cinematrix/2016/02/03/kobli_norbert_forgatokonyv_magyar_film_felvilag_mancs_interju/

"Én mondjuk írtam Trianonról vígjátékot. Arról szól, hogy a trianoni delegáció egyik tagja, egy fiatal földrajztudós csalódottan megy haza, nemcsak azért, mert elcsatolták Erdélyt meg Partiumot, de az ő kicsi falujukat is. Hogy fogja ezt megmondani a nagyon beteg apjának? Hazamegy, és végül nincs szíve megmondani az igazságot. Megbeszéli a falubeliekkel, hogy játsszák azt a beteg apa kedvéért, hogy őket nem csatolták el, magyar falu maradtak. Itt munkál bennünk Trianon közös élménye, és nincs feldolgozva. Ha így beszélsz róla, akkor jobbikos vagy, de ha úgy, akkor ballib. Lehet-e úgy megfogni Trianont, hogy a moziban közösen, egy dolgot érezzünk közben, és nevessünk rajta?
Szerintem nagyon jó lenne nevetni Trianonon."

Majd kisfiam fogadunk úgy hipp-hopp egy brigádot aki szépen szétlövi a házadat, elhurcolja a családod, megbecstelenítik a nődet, <b>aztán majd meglátjuk lesz-e kedved olyan nagyon röhögcsélni</b>.

Sajnos a (történelem)oktatás (is) egy soha nem látott mélypontra zuhant, az agyatlan, liberális Fodor Gábori, Magyar Bálinti oktatáspolitika "gyümölcseivel."
És még ezek követelőznek, hogy ezt meg ezt miért kell nekünk bebiflázni.
Hát ezért b+.
Mert sötétek vagytok mint néger bányász a tárna mélyén.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azt irjak a cikkben, hogy ez a Kobli Norbert a legjobb magyar(?) forgatokonyv iro. - Korabban pedig azt olvastam, hogy azert nincsenek jo magyar filmek, mert nincsenek jo forgatokonyvek sem. - A kör bezarult. :/

Es csak hogy atkossek az oktatasra - kantin topik vitaindito:

origo.hu "Szavazzon a pedagógusok 25 pontjáról!"

"...
2. A tartalmi szabályozás felülvizsgálatával radikálisan csökkenteni kell a tananyagot. ..."

A tobbi kovetelesuk is hasonloan elmés. Csak a diakokat sajnalom egy picit, mert par ev mulva bizony le fog nekik is esni, hogy itt eleg etikatlanul felhasznaltak oket. Ez nem volt szép. :(
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 303
54 685
113
A követeléseik nagy részével én egyet értek. Ezek főleg technikai jellegűek, és tényleg gördülékenyebbé tenné a munkájukat.
Viszont én élnék azzal a régi javaslatommal, hogy 6+6 év legyen 8+4 helyet. Akkor nem kellene csökkenteni a tananyagot sem.
Azzal meg nagyon nem értek egyet, hogy 18 éves korig legyen kötelező az iskola. Ha rajtam múlna csak 14 éves korig lenne.
Egy csomó debil túlkoros jár 16-18 évesen általános iskolába...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
"2. A tartalmi szabályozás felülvizsgálatával radikálisan csökkenteni kell a tananyagot. "

A kölkök így is olyan buták, hogy az fogalom. Alapvető dolgokhoz nem szagolnak, és ha átmásznak az érettségin, valami felsőoktatási intézményben fognak évekig bukdácsolni és akkor is mindenki hülye, csak ők nem.
Az a baj, hogy akaratuk nincs, koncentrálni a munkára nem képesek, nem tudják mit akarnak, de azt viszont nagyon.
És hogy jogaik vannak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
"2. A tartalmi szabályozás felülvizsgálatával radikálisan csökkenteni kell a tananyagot. "

A kölkök így is olyan buták, hogy az fogalom. Alapvető dolgokhoz nem szagolnak, és ha átmásznak az érettségin, valami felsőoktatási intézményben fognak évekig bukdácsolni és akkor is mindenki hülye, csak ők nem.
Az a baj, hogy akaratuk nincs, koncentrálni a munkára nem képesek, nem tudják mit akarnak, de azt viszont nagyon.
És hogy jogaik vannak.

Ez tananyagtól független. Amiket írsz, elsősorban a családból és nem az iskolából kell(ene), hogy hozza.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Elolvastam ezt a 25 pontot ... ha már még úgy sem hallottam sehol így konkrétan. Egy része úgy baromság, ahogy van.
Nem ezeken múlik az oktatás minősége.
Három, különféle fenntartású intézmény pedagógusi karában vagyok jelen, de sehol nem volt még szó sem ezekről, szerintem csak Orbán moszkvai útja az apropója, hogy elő lett véve.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="Panzerfaust">"2. A tartalmi szabályozás felülvizsgálatával radikálisan csökkenteni kell a tananyagot. "

A kölkök így is olyan buták, hogy az fogalom. Alapvető dolgokhoz nem szagolnak, és ha átmásznak az érettségin, valami felsőoktatási intézményben fognak évekig bukdácsolni és akkor is mindenki hülye, csak ők nem.
Az a baj, hogy akaratuk nincs, koncentrálni a munkára nem képesek, nem tudják mit akarnak, de azt viszont nagyon.
És hogy jogaik vannak.

Ez tananyagtól független. Amiket írsz, elsősorban a családból és nem az iskolából kell(ene), hogy hozza. </blockquote>

Nem. A kitartó és szorgalmas tanulással az akaraterő és a koncentrálóképesség fejleszthető, ergo a munkabírás és a pontosság is.
A tananyaghoz való hozzáállás az alfája és omegája az egésznek, nem a család esetleges öröksége.
Ha ez lenne, akkor a szegény, műveletlen családok gyerekeit alapból el is lehetne hajtani, azzal, hogy ahonnan jöttél ott is mindenki buta volt, te sem leszel más.
Ezért kellene azon a szemléleten változtatni, hogy az iskola, nem bulihely, meg a haverokkal való találkozók színtere, hanem az ismeretek megszerzésének és elsajátításának soha <b>vissza nem térő</b> alkalma. Egy elő-munkahely. Ahol <b>nála</b> bizony okosabb és tapasztaltabb tanárok oktatnak, és ezért nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Attól, hogy valaki <i>"szegény, egyszerű családból"</i> jön még a szociális viselkedést meg lehet otthon tanulni, le lehet a gyerekkel ülni tanulni és meg lehet tanítani, hogy mik a kötelességei úgy az iskolában, mint az emberi létben. Nem tudom, hogy ennek milyen anyagi korlátai vannak???

<i> "A kitartó és szorgalmas tanulással az akaraterő és a koncentrálóképesség fejleszthető, ergo a munkabírás és a pontosság is."</i> Ezt mind rohadtul otthonról hozza.

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Attól, hogy valaki <i>"szegény, egyszerű családból"</i> jön még a szociális viselkedést meg lehet otthon tanulni, le lehet a gyerekkel ülni tanulni és meg lehet tanítani, hogy mik a kötelességei úgy az iskolában, mint az emberi létben. Nem tudom, hogy ennek milyen anyagi korlátai vannak???

<i> "A kitartó és szorgalmas tanulással az akaraterő és a koncentrálóképesség fejleszthető, ergo a munkabírás és a pontosság is."</i> Ezt mind rohadtul otthonról hozza.

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

Hol mondtam, hogy anyagi korlátok vannak ?

1000 és 1 példát tudok, hogy nincs teljesen determinálva a fenti képesség, amelyet simán lehet fejleszteni. Csak ehhez a tanuló is kell, ha ő akarja - rá tudod venni és el tudod hitetni - akkor lesz is eredménye.

Egyelőre nem a diák mondja, de afelé haladnak a dolgok. Ezek a "pontok" is azt fémjelzik.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

A tantervet nem a diák írja, de merre halad az az oktatási rendszer, ahol a diák "lebüdöskurvázza" a tanítót, mert az már "túl sokszor szólt rá", hogy ne beszélgessen. A tanítónéni persze nyakonvágja, és mi történik: a tanítónénit kirúgják, a diák meg megtanulja, hogy bármit megtehet, neki nem lehet baja (a "diák" ez esetben 9 éves volt). Ha nem vágja nyakon, akkor is megtanulja a gyerek, hogy ő mindent megtehet, abból is kiderül ez, amikor a harmadikos gyerekek a büfében fogadásokat kötnek, hogy hány hónap alatt tudják úgy kiborítani a Kati nénit, hogy idegösszeroppanást kapjon! Szóval itt tart ma a magyar iskolarendszer, és csodálkozunk, hogy néhány év tapasztalat után a fiatal pedagógusok menekülnek amerre látnak. Én már találkoztam olyannal is, aki inkább beült az Auchan-pénztárba, mert hiába szerette a gyerekeket, minden osztályban van néhány olyan kezelhetetlen gyerek, hogy 6 év után neki betelt a pohár. Főleg hogy volt neki is olyan élménye, hogy meglátszott a keze nyoma a gyerek karján, anyuka meg feljelentette. Azt elfelejtette megérdeklődni hogy azért történt, mert három felnőtt meg a fél osztály ordított hogy állj meg Zsolti, mégis úgy kellett elkapni a gyereket a villamos elől osztálykiránduláson, mert neki senki se parancsolgasson!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
<blockquote rel="phaidros">

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

A tantervet nem a diák írja, de merre halad az az oktatási rendszer, ahol a diák "lebüdöskurvázza" a tanítót, mert az már "túl sokszor szólt rá", hogy ne beszélgessen. A tanítónéni persze nyakonvágja, és mi történik: a tanítónénit kirúgják, a diák meg megtanulja, hogy bármit megtehet, neki nem lehet baja (a "diák" ez esetben 9 éves volt). Ha nem vágja nyakon, akkor is megtanulja a gyerek, hogy ő mindent megtehet, abból is kiderül ez, amikor a harmadikos gyerekek a büfében fogadásokat kötnek, hogy hány hónap alatt tudják úgy kiborítani a Kati nénit, hogy idegösszeroppanást kapjon! Szóval itt tart ma a magyar iskolarendszer, és csodálkozunk, hogy néhány év tapasztalat után a fiatal pedagógusok menekülnek amerre látnak. Én már találkoztam olyannal is, aki inkább beült az Auchan-pénztárba, mert hiába szerette a gyerekeket, minden osztályban van néhány olyan kezelhetetlen gyerek, hogy 6 év után neki betelt a pohár. Főleg hogy volt neki is olyan élménye, hogy meglátszott a keze nyoma a gyerek karján, anyuka meg feljelentette. Azt elfelejtette megérdeklődni hogy azért történt, mert három felnőtt meg a fél osztály ordított hogy állj meg Zsolti, mégis úgy kellett elkapni a gyereket a villamos elől osztálykiránduláson, mert neki senki se parancsolgasson!</blockquote>

Ez így van. Erre mondtam korábban, hogy a tanár belefeszülhet az igába bármennyire, de ha otthonról mást hoz a gyerek, akkor nem tudja elhúzni a jó irányba. Ez nem az iskola, hanem a társadalom feladata, mert nem tudsz olyan jogkört adni a pedagógusnak, amivel ezeket kiszűröd, és most én úgy gondolom, hogy a -pontokat olvasva- az iskoláról, mint intézményről és a pedagógusokról, mint munkavállalókról van szó.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem tudja valaki hol találok az Eurosense Kft. által végzett légi térképészeti feladatokra vonatkozó információkat? Elég aktívan repülnek, jelenleg a Balaton és Székesfehérvár térségében.
Volt ilyen jellegű pályázat is kormányzati részről.

Vajon mit akarhatnak az egész országra kiterjedő iszonyat részletes felbontású fotótérképpel?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
http://www.origo.hu/itthon/20160206-nepszavazast-lengetett-be-rogan-antal-a-terrorkockazat-miatt.html
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="phaidros">

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

A tantervet nem a diák írja, de merre halad az az oktatási rendszer, ahol a diák "lebüdöskurvázza" a tanítót, mert az már "túl sokszor szólt rá", hogy ne beszélgessen. A tanítónéni persze nyakonvágja, és mi történik: a tanítónénit kirúgják, a diák meg megtanulja, hogy bármit megtehet, neki nem lehet baja (a "diák" ez esetben 9 éves volt). Ha nem vágja nyakon, akkor is megtanulja a gyerek, hogy ő mindent megtehet, abból is kiderül ez, amikor a harmadikos gyerekek a büfében fogadásokat kötnek, hogy hány hónap alatt tudják úgy kiborítani a Kati nénit, hogy idegösszeroppanást kapjon! Szóval itt tart ma a magyar iskolarendszer, és csodálkozunk, hogy néhány év tapasztalat után a fiatal pedagógusok menekülnek amerre látnak. Én már találkoztam olyannal is, aki inkább beült az Auchan-pénztárba, mert hiába szerette a gyerekeket, minden osztályban van néhány olyan kezelhetetlen gyerek, hogy 6 év után neki betelt a pohár. Főleg hogy volt neki is olyan élménye, hogy meglátszott a keze nyoma a gyerek karján, anyuka meg feljelentette. Azt elfelejtette megérdeklődni hogy azért történt, mert három felnőtt meg a fél osztály ordított hogy állj meg Zsolti, mégis úgy kellett elkapni a gyereket a villamos elől osztálykiránduláson, mert neki senki se parancsolgasson!</blockquote>

Ez így van. Erre mondtam korábban, hogy a tanár belefeszülhet az igába bármennyire, de ha otthonról mást hoz a gyerek, akkor nem tudja elhúzni a jó irányba. Ez nem az iskola, hanem a társadalom feladata, mert nem tudsz olyan jogkört adni a pedagógusnak, amivel ezeket kiszűröd, és most én úgy gondolom, hogy a -pontokat olvasva- az iskoláról, mint intézményről és a pedagógusokról, mint munkavállalókról van szó. </blockquote>

Azért mert ebben a rohadt nagy liberalizmusban megszűntek a nevelők jogai. Semmi eszközük nem maradt a fegyelmezésre, retorzióra. Ez a liberó szellemben felnőtt szülői gárda, pontosan olyan agyhalott és hülye, mint a degenerált gyerekei, akik egyesült erővel támadnak a pedagógusra, mivel nekik mindig igazuk van.
Pontosan ezért kéne még a maradék tankötelezettséget is eltörölni, bajlódjon vele az aki a világra hozta.
Ha egy gyerek komolyan tanulni akar, az tudja hozni magát és fegyelmezhető is, de ha a környezet olyan amilyen, akkor bakfitty.
Ki kell szűrni a hülyéket, menjenek az iskola közeléből is.
Régen a mi időnkben is voltak kezelhetetlenek, de drákói intézkedésekkel nagyon rövid idő alatt átváltoztak. Csak sajnos azok a módszerek ma már nem "szalonképesek" a mi "felvilágosult értelmiségünk" és politikailag korrekt kalauzhalaik rettentő rossz néven vennének egy ilyen intézkedéssorozatot ..
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="phaidros">

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

A tantervet nem a diák írja, de merre halad az az oktatási rendszer, ahol a diák "lebüdöskurvázza" a tanítót, mert az már "túl sokszor szólt rá", hogy ne beszélgessen. A tanítónéni persze nyakonvágja, és mi történik: a tanítónénit kirúgják, a diák meg megtanulja, hogy bármit megtehet, neki nem lehet baja (a "diák" ez esetben 9 éves volt). Ha nem vágja nyakon, akkor is megtanulja a gyerek, hogy ő mindent megtehet, abból is kiderül ez, amikor a harmadikos gyerekek a büfében fogadásokat kötnek, hogy hány hónap alatt tudják úgy kiborítani a Kati nénit, hogy idegösszeroppanást kapjon! Szóval itt tart ma a magyar iskolarendszer, és csodálkozunk, hogy néhány év tapasztalat után a fiatal pedagógusok menekülnek amerre látnak. Én már találkoztam olyannal is, aki inkább beült az Auchan-pénztárba, mert hiába szerette a gyerekeket, minden osztályban van néhány olyan kezelhetetlen gyerek, hogy 6 év után neki betelt a pohár. Főleg hogy volt neki is olyan élménye, hogy meglátszott a keze nyoma a gyerek karján, anyuka meg feljelentette. Azt elfelejtette megérdeklődni hogy azért történt, mert három felnőtt meg a fél osztály ordított hogy állj meg Zsolti, mégis úgy kellett elkapni a gyereket a villamos elől osztálykiránduláson, mert neki senki se parancsolgasson!</blockquote>

Ez így van. Erre mondtam korábban, hogy a tanár belefeszülhet az igába bármennyire, de ha otthonról mást hoz a gyerek, akkor nem tudja elhúzni a jó irányba. Ez nem az iskola, hanem a társadalom feladata, mert nem tudsz olyan jogkört adni a pedagógusnak, amivel ezeket kiszűröd, és most én úgy gondolom, hogy a -pontokat olvasva- az iskoláról, mint intézményről és a pedagógusokról, mint munkavállalókról van szó. </blockquote>

Azért mert ebben a rohadt nagy liberalizmusban megszűntek a nevelők jogai. Semmi eszközük nem maradt a fegyelmezésre, retorzióra. Ez a liberó szellemben felnőtt szülői gárda, pontosan olyan agyhalott és hülye, mint a degenerált gyerekei, akik egyesült erővel támadnak a pedagógusra, mivel nekik mindig igazuk van.
Pontosan ezért kéne még a maradék tankötelezettséget is eltörölni, bajlódjon vele az aki a világra hozta.
Ha egy gyerek komolyan tanulni akar, az tudja hozni magát és fegyelmezhető is, de ha a környezet olyan amilyen, akkor bakfitty.
Ki kell szűrni a hülyéket, menjenek az iskola közeléből is.
Régen a mi időnkben is voltak kezelhetetlenek, de drákói intézkedésekkel nagyon rövid idő alatt átváltoztak. Csak sajnos azok a módszerek ma már nem "szalonképesek" a mi "felvilágosult értelmiségünk" és politikailag korrekt kalauzhalaik rettentő rossz néven vennének egy ilyen intézkedéssorozatot ..</blockquote>

Meg is lett az eredménye a drákói szigornak, nem egy lelki sérült, már nyugdíjas vagy annak közelében járó embert látok ebből kifolyólag. Szép volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="phaidros">

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

A tantervet nem a diák írja, de merre halad az az oktatási rendszer, ahol a diák "lebüdöskurvázza" a tanítót, mert az már "túl sokszor szólt rá", hogy ne beszélgessen. A tanítónéni persze nyakonvágja, és mi történik: a tanítónénit kirúgják, a diák meg megtanulja, hogy bármit megtehet, neki nem lehet baja (a "diák" ez esetben 9 éves volt). Ha nem vágja nyakon, akkor is megtanulja a gyerek, hogy ő mindent megtehet, abból is kiderül ez, amikor a harmadikos gyerekek a büfében fogadásokat kötnek, hogy hány hónap alatt tudják úgy kiborítani a Kati nénit, hogy idegösszeroppanást kapjon! Szóval itt tart ma a magyar iskolarendszer, és csodálkozunk, hogy néhány év tapasztalat után a fiatal pedagógusok menekülnek amerre látnak. Én már találkoztam olyannal is, aki inkább beült az Auchan-pénztárba, mert hiába szerette a gyerekeket, minden osztályban van néhány olyan kezelhetetlen gyerek, hogy 6 év után neki betelt a pohár. Főleg hogy volt neki is olyan élménye, hogy meglátszott a keze nyoma a gyerek karján, anyuka meg feljelentette. Azt elfelejtette megérdeklődni hogy azért történt, mert három felnőtt meg a fél osztály ordított hogy állj meg Zsolti, mégis úgy kellett elkapni a gyereket a villamos elől osztálykiránduláson, mert neki senki se parancsolgasson!</blockquote>

Ez így van. Erre mondtam korábban, hogy a tanár belefeszülhet az igába bármennyire, de ha otthonról mást hoz a gyerek, akkor nem tudja elhúzni a jó irányba. Ez nem az iskola, hanem a társadalom feladata, mert nem tudsz olyan jogkört adni a pedagógusnak, amivel ezeket kiszűröd, és most én úgy gondolom, hogy a -pontokat olvasva- az iskoláról, mint intézményről és a pedagógusokról, mint munkavállalókról van szó. </blockquote>

Azért mert ebben a rohadt nagy liberalizmusban megszűntek a nevelők jogai. Semmi eszközük nem maradt a fegyelmezésre, retorzióra. Ez a liberó szellemben felnőtt szülői gárda, pontosan olyan agyhalott és hülye, mint a degenerált gyerekei, akik egyesült erővel támadnak a pedagógusra, mivel nekik mindig igazuk van.
Pontosan ezért kéne még a maradék tankötelezettséget is eltörölni, bajlódjon vele az aki a világra hozta.
Ha egy gyerek komolyan tanulni akar, az tudja hozni magát és fegyelmezhető is, de ha a környezet olyan amilyen, akkor bakfitty.
Ki kell szűrni a hülyéket, menjenek az iskola közeléből is.
Régen a mi időnkben is voltak kezelhetetlenek, de drákói intézkedésekkel nagyon rövid idő alatt átváltoztak. Csak sajnos azok a módszerek ma már nem "szalonképesek" a mi "felvilágosult értelmiségünk" és politikailag korrekt kalauzhalaik rettentő rossz néven vennének egy ilyen intézkedéssorozatot ..</blockquote>

Meg is lett az eredménye a drákói szigornak, nem egy lelki sérült, már nyugdíjas vagy annak közelében járó embert látok ebből kifolyólag. Szép volt.</blockquote>
Erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy én meg rengeteg ecsetfejű "homokzsákot" látok a fiatal fiúk generációjában, meg 14 évesen már csücsörítő szexuális kisugárzású képeket magáról a netre felrakó KISLÁNYT, pont a drákói szigor hiánya miatt. Inkább pár renitens reccsenjen meg idegileg nyugger korára, mint legyen teljesen elbaszott a fiatal generáció, amit a liberális agymosás tönkretesz!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="phaidros">

<i>" nem gondolom, hogy a diákoknak kéne megmondani azt, mit is kéne neki - a pedagógusnak - előadni feléjük. "</i> -Hol mondja meg a diák? A tantervet, tanmenetet még nem a diák írja.

A tantervet nem a diák írja, de merre halad az az oktatási rendszer, ahol a diák "lebüdöskurvázza" a tanítót, mert az már "túl sokszor szólt rá", hogy ne beszélgessen. A tanítónéni persze nyakonvágja, és mi történik: a tanítónénit kirúgják, a diák meg megtanulja, hogy bármit megtehet, neki nem lehet baja (a "diák" ez esetben 9 éves volt). Ha nem vágja nyakon, akkor is megtanulja a gyerek, hogy ő mindent megtehet, abból is kiderül ez, amikor a harmadikos gyerekek a büfében fogadásokat kötnek, hogy hány hónap alatt tudják úgy kiborítani a Kati nénit, hogy idegösszeroppanást kapjon! Szóval itt tart ma a magyar iskolarendszer, és csodálkozunk, hogy néhány év tapasztalat után a fiatal pedagógusok menekülnek amerre látnak. Én már találkoztam olyannal is, aki inkább beült az Auchan-pénztárba, mert hiába szerette a gyerekeket, minden osztályban van néhány olyan kezelhetetlen gyerek, hogy 6 év után neki betelt a pohár. Főleg hogy volt neki is olyan élménye, hogy meglátszott a keze nyoma a gyerek karján, anyuka meg feljelentette. Azt elfelejtette megérdeklődni hogy azért történt, mert három felnőtt meg a fél osztály ordított hogy állj meg Zsolti, mégis úgy kellett elkapni a gyereket a villamos elől osztálykiránduláson, mert neki senki se parancsolgasson!</blockquote>

Ez így van. Erre mondtam korábban, hogy a tanár belefeszülhet az igába bármennyire, de ha otthonról mást hoz a gyerek, akkor nem tudja elhúzni a jó irányba. Ez nem az iskola, hanem a társadalom feladata, mert nem tudsz olyan jogkört adni a pedagógusnak, amivel ezeket kiszűröd, és most én úgy gondolom, hogy a -pontokat olvasva- az iskoláról, mint intézményről és a pedagógusokról, mint munkavállalókról van szó. </blockquote>

Azért mert ebben a rohadt nagy liberalizmusban megszűntek a nevelők jogai. Semmi eszközük nem maradt a fegyelmezésre, retorzióra. Ez a liberó szellemben felnőtt szülői gárda, pontosan olyan agyhalott és hülye, mint a degenerált gyerekei, akik egyesült erővel támadnak a pedagógusra, mivel nekik mindig igazuk van.
Pontosan ezért kéne még a maradék tankötelezettséget is eltörölni, bajlódjon vele az aki a világra hozta.
Ha egy gyerek komolyan tanulni akar, az tudja hozni magát és fegyelmezhető is, de ha a környezet olyan amilyen, akkor bakfitty.
Ki kell szűrni a hülyéket, menjenek az iskola közeléből is.
Régen a mi időnkben is voltak kezelhetetlenek, de drákói intézkedésekkel nagyon rövid idő alatt átváltoztak. Csak sajnos azok a módszerek ma már nem "szalonképesek" a mi "felvilágosult értelmiségünk" és politikailag korrekt kalauzhalaik rettentő rossz néven vennének egy ilyen intézkedéssorozatot ..</blockquote>

Meg is lett az eredménye a drákói szigornak, nem egy lelki sérült, már nyugdíjas vagy annak közelében járó embert látok ebből kifolyólag. Szép volt.</blockquote>
Erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy én meg rengeteg ecsetfejű "homokzsákot" látok a fiatal fiúk generációjában, meg 14 évesen már csücsörítő szexuális kisugárzású képeket magáról a netre felrakó KISLÁNYT, pont a drákói szigor hiánya miatt. Inkább pár renitens reccsenjen meg idegileg nyugger korára, mint legyen teljesen elbaszott a fiatal generáció, amit a liberális agymosás tönkretesz!


</blockquote>

Én csak azt mondom, hogy a bántalmazás később meghozza "gyümölcsét" akár társadalmi méretekben is.
Nem a szigor ellen, jobban és helyesebben mondva a fegyelem ellen vagyok, sőt.

De az ecsetfejű fertőzésért nagyrészt az apák a felelősek, akik nem képesek egy élhető férfiképet adni a gyereküknek, ami mellett kitart amíg az ilyen divatos melegségek levonulnak mint a tavaszi ár.

Másrészt. Nem is látom akkora gondnak. Idővel szexuálisan hátrányba kerül, és kénytelen lesz férfiasodni, ez megfigyeléseim szerint törvényszerű. Nem kell ezt "túlizgulni" :)
 
Status
Not open for further replies.