[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Na, tudtál egyet mondani. Grúzia meg annyi "európai" és "meghatározó", hogy fulladozom a röhögsétől...
A legmagasabb pozíciójút mondtam. Többire guglizz rá. Okosodj, ne csak vagdalkozz.

Segíts ki, az SZDSZ mikor és hol volt utoljára hatalmi tényező?
Azt mondtam, a magyar politikában akkor pakoltak onnan utoljára embereket pozícióba.
Azóta csak civilszervezeteznek.

Miért? Te hányszor...? Ez minek lenne a mércéje...?
Én sem beszélek az áramlástanról. zindeksz fórum nem a világ.

Mindegy, befejezlek, majd egyszer te is megvilágosodsz és a fejedhez csapsz, hogy mekkora marha voltál. Vagy nem mered magadnak bevallani, de akkor meg jellemszegény vagy. Nekem mindegy. Sok sikert az álomvilágodhoz. Sokat kell még élned és megtapasztalnod. (de azért haditechnikában tényleg jó vagy. nincs hari :) )
 
T

torsen

Guest
Tudsz jobbat? Mutass valakit most aki meghagyja az elért eredményeket és mellette erkölcsileg vállalható is. Ki lenne az?
Kb mindenki ezt akarja:
827lopnemlop.jpg


Sok szerencsét megtalálni az ideális jelöltet.

Egy délibábot kergettek mégis mi vagyunk a hülyék akik egy élhető minimumot hajlandóak vagyunk elfogadni...

Délibáb az, hogy a politikusaitok ( a Tieitek mert nekem nincsenek) a megválasztásuk pillanatában ne azonnal a Nagy Nemzeti Mézesbödönben túrkáljanak? Vagy ha megpróbálják, akkor felháborodik a társadalom? Fajra, nemre, politikai pártállásra való tekintet nélkül akkor is ha rá szavazott? Nettó csak azért mert lop valaki? Na, ez van kurva messze, és lesz egyre messzebb azzal ami itt folyik. Ezt tanultuk Kádártól. Megveszem a társadalom nekem kedves részét ("élhető minimum") a másik felébe meg beleplántálom a félelmet, a külső és belső ellenségtől, függésben tartom a létminimum határán. És mindenki elnéz mindent és kussol mert vagy megéri neki vagy fél, sőt, a saját világképébe próbálja illeszteni azt, amit lát és bebizonyítani magának, hogy az jó! Mert nem akar olyan világban élni, amit hazugnak hisz.

Csak egyszer látnék valami hasonlót:
http://24.hu/kulfold/2017/09/30/lemondott-trump-egeszsegugyi-minisztere/
http://inforadio.hu/kulfold/2017/09/05/lemondott_a_roman_vedelmi_miniszter/
https://888.hu/article-lemondott-az-izlandi-miniszterelnok
http://iho.hu/hir/luxus-vonatozni-mondta-a-roman-kozlekedesi-miniszter-majd-lemondott-160707
 
M

molnibalage

Guest
Köszönjük Emese, hogy felmondtad a balos propagandaszöveget. (Ez a 3,5 millió ember a társadalom peremén szöveg annyira szánalmas, hogy elképesztő.)
Elnézést, de most lerepült a gépszíj... Propagandaszöveg az... És itt elszámoltam húszig, hogy nem káromkodjak egy kurva vastagot...

A három unokatestvéremből három élt huzamosabb ideig (kettő még most is) Angliában, mert ez az ország ennyi perspektívát tudott nyújtani ahhoz, hogy stabil alapokkal vágjanak neki a jövőnek és jussanak egyről a kettőre.

(A legvidámabb barakk idejéban többen is pattantak ebből a csudálatos országból, a hagyomány úgy látszik nem szakad meg, bár ők most visszajönnek.)

Lássuk hogy néz ki ezzel szemben a valóság:
Lássuk.

Valóban van egy réteg aki önhibáján kívül van nagyon sz@r helyzetben, nyilván célzottan lehetne segíteni őket, ez nem kérdés. Viszont azok a milliók akikről te beszélsz jó részt szánalmas ostobák és nem hátrányos helyzetűek.
A saját kézzelfogható környezetemben állandó felvétel van munkára (gyár, szalagnál betanított idénymunka, minimálbér+egy kicsi+pótlékok+Bözsi). A munkaügyi központ vagonszámra küldi a delikvenseket, kb jó ha 1/10-ük hajlandó felvenni a munkát (annak is az 1/4-e lelép az első hónapban mert nem tetszik hogy dolgozni kell) a többi mindenféle mondvacsinált okokkal eléri, hogy pattintsák vissza. Akik itt maradnak, azok jellemzően azért mert már annyira kell a pénz, hogy dolgozni is elmegy érte. (Erőn felüli költekezés jellemzően: felelőtlenül felvett lakáshitel, személyi kölcsön nyaralásra(!!!), providentesek, autóhitelesek. Közös jellemzőjük, hogy a legújabb ájfón kell, a 60"-os okostévé kell, nyugatról behozott széthajtott Merci, BMW kell...) Ők azok akik mindig sz@rban vannak, ezért(!!) g*ciOrbán, permanens irigység bárkire, de főleg mindenkire, miközben nekik minden(is) alanyi jogon jár de abból is a legjobb és ha meg véletlen mégsem, akkor meg aztán tényleg mindenkirohadjonmeg. Na ők azok akiket te annyira sajnálsz, az állandó protestszavazók, akik hitlert is megválasztanák ha igérne egy kis pénzt. Nagyon kevés közöttük az (jellemzően meg is maradnak később határozatlanra) aki tényleg dolgozni szeretne és ez neki természetes állapot, hogy tisztességes állása van. Na ők hosszú távon gondolkodnak, így is élnek, csendben, becsületben, nem verik magukat, nem követelőznek a semmire.
És arra hol van statisztikád, hogy az arányok hol vannak erre? Hm...?

Rengeteg különféle emberrel találkozom itt a gyárban, rendkívül éles képet ad az általad társadalom peremén élőknek nevezett emberekről. Én élőben látom őket, neked mesélt róluk valaki, ennyi a difi.
Ez epic komment annak fényében, hogy az általad említett emberekkel dolgoztam együtt 1999-2001 között nyáron és egyetem alatt is, ha úgy hozta a soros... Nem látásból ismerem ezt a réteget, bár ténynleg nem tegnapi tapasztalat. Volt köztük piás rendesen, de olyan is, aki simán kizuhant az oktatásból és nem sikerült előrébb lépnie az életben. Hová is tart a mai oktatás? Hm...? Ja, hogy tanár utánpótlás semmi, leszakadunk itt is, mint állat... Na ez valóság... A trendeket csak erősíti kedves kúrmányunk...

A 600k kivándorló minden indítékát nem ismerhetem, viszont van egy jó mintám. A volt ált isk. osztálytársaim kb 70% kiment nyugatra dolgozni, java részük szakmunkás végzettséggel (burkoló, asztalos, kőműves, stb.). Talán ha egy negyedük döntött úgy, hogy kint marad, de ők is a gyerek miatt, hogy anyanyelvi szinten menjen neki az idegen nyelv, vagy pont mert egyedülállóak voltak és már rokonok sem kötötték ide őket. A többiek vissza akarnak jönni, ha kicsit megszedték magukat, mert szerintük az ország még mindig élhetőbb, mint a nyugat, csak a bérek rosszak.
Az én rokonaim is visszajönnek, csak a difi annyi, hogy pár év kintléttel még a hazai elszálló ingaltanárak mellett is össze tudnak szedni egy házra valót. Az itthoni fizetésből a külön költözés is megugorhatatlan akadály lett vonla oda, ahol munka is van...

És nem csak a középiskolás végzettségűek léptek le innen. Az utóbbi 4 évben a 16 fős szakágamból 3-an mentek külföldre és csak kettő maradt itthon, amiből az egyik adott volt, mert a feleségéhez költözött közel, mert megunta az ingázást.

Olyan szinten nincs munkaerő egyes pozíciókra, hogy pályakezdőket vett fel a cég sokszor, hogy legyen valami. Na, szerinted a jövő műszaki és egyéb értelmisége miért húzott el? Mert eleg van abból a rendszerből, ami itt van. 30 év alatt nem sikerült egyről a kettőre jutni, sokszor nem tudom eldönteni, hogy a kormányzati propaganda szöveget saját kútfőből írták, vagy leporoltak-e valami 30 éves szöveget, amiben pár főnevet kicseréltek...

Hogy formosa kedves kifejezésével éljek: nem a képzelt "sz@rszag" miatt lép le a többség, hanem pusztán az anyagiak miatt, nincs itt semmiféle dráma.
Nem egészen, mert ezek részben ok-okozati viszonyban is vannak, nem független a kettő egymástól...
 
M

molnibalage

Guest
A legmagasabb pozíciójút mondtam. Többire guglizz rá. Okosodj, ne csak vagdalkozz.


Azt mondtam, a magyar politikában akkor pakoltak onnan utoljára embereket pozícióba.
Azóta csak civilszervezeteznek.


Én sem beszélek az áramlástanról. zindeksz fórum nem a világ.

Mindegy, befejezlek, majd egyszer te is megvilágosodsz és a fejedhez csapsz, hogy mekkora marha voltál. Vagy nem mered magadnak bevallani, de akkor meg jellemszegény vagy. Nekem mindegy. Sok sikert az álomvilágodhoz. Sokat kell még élned és megtapasztalnod. (de azért haditechnikában tényleg jó vagy. nincs hari :) )
Már értem, hogy miért csak a BIZPOL-ban vitézkedsz...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Érdekes, az én "mintámban" is qrva sokan mentek ki külföldre szlovákiából, annak ellenére, hogy ugye állitólag jobbak az ország egyes mutatói mint MO.-é ?!?!?!?, na mindegy..., ha belegondolok, majd minden 5 ember az ismerőseimközül, főleg a krosztályomból volt kint, és érdekes, ezek fele már hazajött, vagy inkább kiutazik még dolgozni, de nem él külföldön tartósan.
És az okok?...a pénz és a nyelv.
Nagyrészük kiment "megszedni magát", majd visszajöttek vállalkozni, épitkezni és családot alapitani, valaki az anyasági,stb. juttatások (több pénz) végett ment ki...de nem vándorolt ki senki. A mintámból 2-3 ember maradt kint stabilan, ott élve és letelepedve...
Az, hogy kelet és nyugat-európa közt ilyen szakadék van és erre az emberek igy épitenek nem a xy kormány hibája,...mert ez azért kicsit összetettebb. Eleve nem értem, hogyan használhatunk egy pénznemet (értsd eurozóna, euró) úgy, hogy ekkora bérkülömbségek vannak egy "akolon" belül...de ez már egy más téma...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Már értem, hogy miért csak a BIZPOL-ban vitézkedsz...
Én legalább bevallom, hogy 1992 óta ritkán olvasok utána haditechnikai dolgoknak. Így nem is pofázok bele, max néha kérdezek de az nekem nem derogál. Az élet a tanulásról szól.
És igen mekem még mindig a Szu-27 az etalon. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Mindent azért nem kéne ráfogni a Fideszre. :)
Az osztrák másodállásomat Gyurcsány alatt (2008ban) kezdtem el.
Hogy miért?
Mert olyan órabért ígértek és kaptam,hogy vétek lett volna kihagyni.:)
A tömeges kivándorlás oka az EU-ba lépésnek köszönhető,szabad munkaerőáramlás.Nyugati bér itthon csak mese.Országon belül is nagy a szórás,hát még a fejlett eu-s országokkal szembe.
Fejlett országoknak nem érdeke,hogy kelet európai országok felzárkózzanak.
Plusz piacként tekintenek ránk,hogy megmaradjon a profit (vagy több) és Jürgennek is legyen meg a 1700€-os fizuja.
(Pl:Kvóták -pár évvel ezelőtt itthon a gazdák a csatornába öntötték ki a tejet,mert annyira alacsony volt a az ára amit kifizettek volna a tejipari cégek.Most pedig emelkedik a vaj más tejkészítmények ára mert nincs elegendő tej..)
EU szkeptikus lettem és egyáltalan nem ragaszkodok minden áron a másodállásomért..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Délibáb az, hogy a politikusaitok ( a Tieitek mert nekem nincsenek)...
Ugy emlekeztem a momo-val szimpatizalsz. :rolleyes:
Fajra, nemre, politikai pártállásra való tekintet nélkül akkor is ha rá szavazott?
Tudtommal csak emberek szavazhatnak. Rasszra, alfajra vagy a divatos kifejezessel elve borszinre valo tekintet nelkul. De lehet mar megint csak en vagyok kirekeszto. :p
Hová is tart a mai oktatás? Hm...? Ja, hogy tanár utánpótlás semmi, leszakadunk itt is, mint állat... Na ez valóság... A trendeket csak erősíti kedves kúrmányunk...
Sem az egeszsegugyben sem pedig az oktatasban nem vagy tul tajekozott. 15 ev utan iden eloszor vegre tanulo apolokat is latok es a tanari szakokra jelentkezok szama is emelkedik mar vagy 2 eve. (Beremeles, khmm...!)
 
M

molnibalage

Guest
Ugy emlekeztem a momo-val szimpatizalsz. :rolleyes:

Tudtommal csak emberek szavazhatnak. Rasszra, alfajra vagy a divatos kifejezessel elve borszinre valo tekintet nelkul. De lehet mar megint csak en vagyok kirekeszto. :p

Sem az egeszsegugyben sem pedig az oktatasban nem vagy tul tajekozott. 15 ev utan iden eloszor vegre tanulo apolokat is latok es a tanari szakokra jelentkezok szama is emelkedik mar vagy 2 eve. (Beremeles, khmm...!)
Ó persze... Olyan szintű orvoshiány van, hogy a hálapénz hiányában nem műtő orvost elsőer el sem tiltották a foglalkozástól, mert nélkülözhetetlen. Az is vicces, hogy kiemelt ágazatan 7 év után ilyen pöcsnyi változásnak örülni kéne? A háziorvosok pont úgy fogynak, mint 20 éve. Szigetszentmiklóson meghalt az egyik háziorvos, azóta is csak más helyettesíti. Az ország egyik legprosperálóbb részére sem sikerült háziorvost találni.

Ez a realitás....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ó persze... Olyan szintű orvoshiány van, hogy a hálapénz hiányában nem műtő orvost elsőer el sem tiltották a foglalkozástól, mert nélkülözhetetlen. Az is vicces, hogy kiemelt ágazatan 7 év után ilyen pöcsnyi változásnak örülni kéne? A háziorvosok pont úgy fogynak, mint 20 éve. Szigetszentmiklóson meghalt az egyik háziorvos, azóta is csak más helyettesíti. Az ország egyik legprosperálóbb részére sem sikerült háziorvost találni.

Ez a realitás....
Tudnek durvabbat is mondani, de minek. Tisztaban vagyok a helyzettel es nem az ellenzeki mediabol tajekozodom.

A nagy sumakolasok idejen bizony kiprivatizaltak az egeszsegugy felet. Ha ez nem tortent volna meg akkor ma nem kellene olyan mely godorbol kivakarni. Tudod: labordiagnosztika, betegszallitas, fogaszat, ct/mr, haziorvosi ellatas... Mikre is panaszkodtal az elmult evekben? Talalsz esetleg osszefuggest a ketto kozott vagy meg mindig rohadjonmegageciorban, mert vissza akarja allamositani ezeket?
Megertem a kritikat, de szerintem rossz kormanyt kritizalsz. o_O
 
M

molnibalage

Guest
Tudnek durvabbat is mondani, de minek. Tisztaban vagyok a helyzettel es nem az ellenzeki mediabol tajekozodom.

A nagy sumakolasok idejen bizony kiprivatizaltak az egeszsegugy felet. Ha ez nem tortent volna meg akkor ma nem kellene olyan mely godorbol kivakarni. Tudod: labordiagnosztika, betegszallitas, fogaszat, ct/mr, haziorvosi ellatas... Mikre is panaszkodtal az elmult evekben? Talalsz esetleg osszefuggest a ketto kozott vagy meg mindig rohadjonmegageciorban, mert vissza akarja allamositani ezeket?
Megertem a kritikat, de szerintem rossz kormanyt kritizalsz. o_O
2008 óta dolgozom főállásban és 2010 óta nem látott az állami rendszer gyakorlatilag 1 esetet leszámítva. 2012-ben még nem volt várólista bőrgyógyászaton most már ott is hónapos vagy hosszabb.

Találasz összefüggést aközött, hogy ki kormányoz 2010 óta?

Stadionokra és kisvasúta bezzeg van pénz...

Kérlek mást fársszál...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
2008 óta dolgozom főállásban és 2010 óta nem látott az állami rendszer gyakorlatilag 1 esetet leszámítva. 2012-ben még nem volt várólista bőrgyógyászaton most már ott is hónapos vagy hosszabb.

Találasz összefüggést aközött, hogy ki kormányoz 2010 óta?

Stadionokra és kisvasúta bezzeg van pénz...

Kérlek mást fársszál...
Ja, tudom, inkubatorra es lelegeztetogepre meg nem jut... Durva. :eek:

Borgyogyaszat? "Ha száraz, nedvesítse be; ha nedves, szárítsa ki; ha nem kéne ott lennie, vágja ki. Tök egyszerű!" - Doktor House. Szivesen! :)
 
T

torsen

Guest
Ugy emlekeztem a momo-val szimpatizalsz. :rolleyes:

Tudtommal csak emberek szavazhatnak. Rasszra, alfajra vagy a divatos kifejezessel elve borszinre valo tekintet nelkul. De lehet mar megint csak en vagyok kirekeszto. :p

Sem az egeszsegugyben sem pedig az oktatasban nem vagy tul tajekozott. 15 ev utan iden eloszor vegre tanulo apolokat is latok es a tanari szakokra jelentkezok szama is emelkedik mar vagy 2 eve. (Beremeles, khmm...!)

Vannak dolgok amiben a momonak van igaza. vannak dolgok amiben más pártnak...sőt, mondok szörnyűbbet, néha a Fidesznek is igaza van. De ha van párt amitől kiver a víz, az az álszent KDNP:

"Fajra, nemre, stb" Úgy hívják, szófordulat, gondolom hallottad már máskor is. Amit meg Te csinálsz, az szőrszálhasogatás...:)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
valaki írjon, mi lett a katalánokkal, elmúlt hat óra...tökös volt az elnökük?!...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 379
23 051
113
Ó persze... Olyan szintű orvoshiány van, hogy a hálapénz hiányában nem műtő orvost elsőer el sem tiltották a foglalkozástól, mert nélkülözhetetlen. Az is vicces, hogy kiemelt ágazatan 7 év után ilyen pöcsnyi változásnak örülni kéne? A háziorvosok pont úgy fogynak, mint 20 éve. Szigetszentmiklóson meghalt az egyik háziorvos, azóta is csak más helyettesíti. Az ország egyik legprosperálóbb részére sem sikerült háziorvost találni.

Ez a realitás....

A háziorvosi ellátással két baj van, az egyik hogy a praxist meg kell venni és ez bizony nem olcsó, ahol meg az önkormányzat megvenné az meg olyan hely, hogy szívesen senki sem költözne oda önként. Meghát ugye senki sem azért tanul 6 évet hogy utána háziorvos legyen, inkább a kórházban akarnak dolgozni, mint belgyógyászok, sebészek, stb... (szerintem egy mérnök informatikus is inkább egy multinál dolgozna szívesebben, mint egy általános iskolában informatika tanárként).
Azt egyébként tudtátok, hogy háziorvos csak abban az esetben mehet szabadságra, ha tud gondoskodni a helyettesítéséről?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
tanari szakokra jelentkezok szama is emelkedik mar vagy 2 eve. (Beremeles, khmm...!)
Nem a szakokra jelentkezők számára kéne gyúrni első körben, mert annak el is kéne végezni elsőre, majd ott is maradni a pályán. Jelenleg a pályán maradás sem sikerült és az, hogy miért volt kis emelkedés a tanári szakon az sem definitív. A 2000-es évek elején voltak akik azért csinálták meg a legkönnyebb tanár szakokat, mert egy pozíciókban elvárták a diplomát, de annak fajtáját nem kötötték ki...
 
Status
Not open for further replies.