[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Én sem vagyok jogász, de a kontinensen úgynevezett kontinentális jog van. Ez alapján, elvileg csak alkotmánybírósági döntésekre és jogegységi határozatokra lehet hivatkozni. Ezeken kívül nem releváns az, hogy egy másik esetet egy másik bíróság hogyan ítélt meg.

Én az vagyok, és Európában van két jogrendszer az angolszász - precedens jogra épülő, (angolszász) amelynek az a magyarázata hogy a római jog recepciója nem történt meg, a másik a kontinentális ami az EU túlnyomó többsége, a római jog szabályain nyugszik.
És igen, a bírói függetlenség egyik eleme hogy nem kell igazodni más döntéséhez. A hatályos alaptörvény, törvény, rendelet, AB JEH.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ezt a logikát sem vágom. Kevesebbért dolgozik, mint ő (eddig érthető, mert leverik a béreket), de olyan állásokat vállalnak be, amit ő nem. Tehát nem az ő állására utaznak, hanem arra ami hiányszakma. Akkor meg teljesen mindegy, hogy odamennek kevesebbér dolgozni, sőt még jó is.
Egy példával. A cégnél az irodás nem kell azért aggódjon, hogy egy rakás ember odamenne kapusnak meg nyírni a bozótot a cég mellett, akármilyen olcsón is teszik ezt. Az amúgy csak jó, lesz valaki aki vigyáz a cuccokra amíg senki más nincs a cégnél, és lesz valaki aki kicsit a környezetet megszépíti egy fűnyíróval.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ez egy remek hangulat cikk 5 éve meg arról szolt a fáma, hogy mennyire vacak a magyar munkaerő mobilitása. Lassan szakember hiány van! Ez fel kellene fogni!
Valaki mondja már meg nekem mi a Isten keserve lenne az a nagy különbség a Kelet és Nyugati országrész lakosai között ?! Meg mondom semmi jelentős. Jelenség meg van Én is Szombathelyre költöztem több a bérem nettóba lakhatási költségek levonása után nagyon nem! Mért vállaltam mert magasabb pozícióba kerülhettem, Most tanulok egy új mérés technikát egy 40 év szakmai tapasztalattal rendelkező kollégától aki a tudását át akarja adni + emellett új műszer rendszerbe állítási munkáin is fáradoznom kell. Legyünk őszinték nagyon sok dolog nincsen benne a tankönyvekbe/ képzési rendszerbe, amit egy tapasztalat kollégától meglehet tanulni, vagy sok sok küzdelem árán saját bőrünkön kitapasztalni.
De aki gyáva élni a lehetőségeivel az mit remél?
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Ez egy remek hangulat cikk 5 éve meg arról szolt a fáma, hogy mennyire vacak a magyar munkaerő mobilitása. Lassan szakember hiány van! Ez fel kellene fogni!
Valaki mondja már meg nekem mi a Isten keserve lenne az a nagy különbség a Kelet és Nyugati országrész lakosai között ?! Meg mondom semmi jelentős. Jelenség meg van Én is Szombathelyre költöztem több a bérem nettóba lakhatási költségek levonása után nagyon nem! Mért vállaltam mert magasabb pozícióba kerülhettem, Most tanulok egy új mérés technikát egy 40 év szakmai tapasztalattal rendelkező kollégától aki a tudását át akarja adni + emellett új műszer rendszerbe állítási munkáin is fáradoznom kell. Legyünk őszinték nagyon sok dolog nincsen benne a tankönyvekbe/ képzési rendszerbe, amit egy tapasztalat kollégától meglehet tanulni, vagy sok sok küzdelem árán saját bőrünkön kitapasztalni.
De aki gyáva élni a lehetőségeivel az mit remél?
Kistelepülések embereitől mit vársz? Ez a nagyobb, igazi probléma. Ma amikor világszerte trend, hogy egyre inkább nagyvárosokba koncentrálódik a gazdaság, a munkahelyek, a lehetőségek mi nem teszünk semmit.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Tudatos metropoliszfejlesztés irányába kellene terelni a dolgokat. Lakásépítés , lakhatással összefüggő infrastruktúrafejlesztés megyeszékhelyeken és egyéb nagyobbacska településeken.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Én az vagyok, és Európában van két jogrendszer az angolszász - precedens jogra épülő, (angolszász) amelynek az a magyarázata hogy a római jog recepciója nem történt meg, a másik a kontinentális ami az EU túlnyomó többsége, a római jog szabályain nyugszik.
És igen, a bírói függetlenség egyik eleme hogy nem kell igazodni más döntéséhez. A hatályos alaptörvény, törvény, rendelet, AB JEH.
Továbbá van a betű szerinti jogértelmezés (és ennek megfelelően a nagyon részletes jogalkotás) és van a liberális jogértelmezés amelyben a bíróság mérlegelési jogköre nagyon jelentős és a törvények puszta elvi kijelentések csupán. Így írják le az angolszászok Európát.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Továbbá van a betű szerinti jogértelmezés (és ennek megfelelően a nagyon részletes jogalkotás) és van a liberális jogértelmezés amelyben a bíróság mérlegelési jogköre nagyon jelentős és a törvények puszta elvi kijelentések csupán. Így írják le az angolszászok Európát.
A jog értelmezési módszereit ne keverd a rendszerszemléletbe.
Rengeteg jogértelmezési módszer van, ezt oktatják jogbölcseletből melyek azok.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Némi pénz mindig van fejlesztésekre és itt nem kampányszerű rohamléptékű fejlesztésekre kell gondolni, hanem az elmúlt évtizedek alatt évi tízezer lakásos ritmusban kellett volna .
 
Status
Not open for further replies.