[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
én is mutatok fizetési papírt, egészségügy, sürgősségi, folyamatos műszak, 36 túlórával 200 400 FT.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
ö... fél családom és ismerőseim fele a magyar egészségügyben dolgozik... szóval engem ne akarj a "nincs semmi baj, a kormány a helyén van szöveggel" lelkesíteni, please...

És ki mondta, hogy minden rendben van? Két dologra reagáltam. Már pedig béremelés, érezhető mértékű volt az egészségügyben, ha tetszik neked, ha nem. Akkor is volt, ha te ezt megpróbálod letagadni, mert az a jelszó, hogy BELEKÖTNI MINDENBE. Átlagos emelésekről van szó, így van akinek több, van akinek kevesebb jutott, de letagadni felesleges. http://eddsz.hu/orszagjaro-koerut/35-hirek/eddsz-hirei/1828-indul-a-nagy-egészségügyi-béremelés

Szeretem, amikor megírom, hogy valami nem olyan rossz, ahogyan megpróbálják beállítani, akkor kiforgatod a szavaimat, és azt sugallod, hogy azt írtam, hogy minden rendben van. Nem ezt írtam, de egy nyilvánvaló tévedést vagy hazugságot korrigáltam.

Amúgy nem csak neked van családod. Az egészségügyben dolgozó, nem szakorvos rokonomnak kb. 45 ezer ft pluszt jelentett a 2016. őszi béremelés. És azóta volt még két ütem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nem lehetne, hogy máshol told a kormánypropagandát...? Vagy, hogy egyáltalán ne..?

Nem lehetne. Mivel ez nem kormánypropaganda, hanem a valóság. Még akkor is ha neked nem tetszik, vagy mert a liberális alternatív valóságodból nem vagy hajlandó kikandikálni. Azt pedig most már fejezd be, hogy aki a kormányt cseszegeti, az a független, elfogult, objektív bölcs akárkicsoda, aki meg mellette ír, az a propagandista.
Végtelenül arrogáns ez a magatartásod.
Jó fél éve nem teszek fel ide semmilyen kormánypárti cikket, de ami nem igaz, arra reagáltam, és reagálni is fogok.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nem lehetne. Mivel ez nem kormánypropaganda, hanem a valóság. Még akkor is ha neked nem tetszik, vagy mert a liberális alternatív valóságodból nem vagy hajlandó kikandikálni. Azt pedig most már fejezd be, hogy aki a kormányt cseszegeti, az a független, elfogult, objektív bölcs akárkicsoda, aki meg mellette ír, az a propagandista.
Végtelenül arrogáns ez a magatartásod.
Jó fél éve nem teszek fel ide semmilyen kormánypárti cikket, de ami nem igaz, arra reagáltam, és reagálni is fogok.

elfogulatlan
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 470
113
Amilyen balkáni viszonylatban állunk itt ide bőven elég lenne a D-20 as és valamilyen "gumis" 155 mm es önjáró. Gumis a vételár és költségek miatt. Ahogy írtad lengyel, cseh, szlovák, szerb bárkítől tudnánk csővet szerezni. Még mi is egy önjárot tatra vagy megerősített rába alvázon simán össze tudnánk hozni. Ja majd az ellenség lebombáza őket sharid szerint.Szerintem itt a térségben belátható időn belül nagyobb lesz az esélye egy asszimetrikus háborúnak mint hogy bármelyik szomszéddal háborúzgasunk. Ahhoz meg ezek a cuccok bőven elegendőek. Ajánlom figyelembe a magyar szerb csúcstalálkozó megtekintésétt. Sharidnak is.
Egyébként egyetértek veled.
off:
csúcstalálkozó egyik kijelentése: Ha kell magyarország kész bármikor segítséget nyújtani szerbia déli határvédelméhez. Ami most határvédelembe nyílvánulna meg. Másrészt mint amit korrábban felvetettem. Egy esetleges újbóli balkáni krizis a horvátországi magyar befektetésekre rosz hatással lenne.
Pl Demszki villáját.:)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek
M

molnibalage

Guest
Nem lehetne befejezni a hazudozast? Az ellenzeki propagandat is hanyagolhatnad.
Ma is igen gyakori, hogy egyes betegek a kormanyt szidalmazzak. "Merazorban, ezekcsaklopnak " stb. Ilyenkor rendre a szemelyzetnek kell leallitania oket, mert hulyesegeket beszelnek. Ha latnad az arcukat... :D
Miféle hazudozás? Ezek szerint azok az EÜ és tanár dolgozók, akik beszámológiban az van, hogy nem nőtt a fizetés, akkor ők szerinted összeadni sem tudnak? Hallod, arcod az aztán van...

Egyszer próbáltam menni állami rendelésre az elmúlt 8 évben. Mikor közölték, hogy 2-3 hét táján van a várólista, akkor letettem a telefont és kurvaanyáztam egy nagyot. A kezemnek nem 3 hét múlve kellett volna ellátás és segítség...

Nem lehetne. Mivel ez nem kormánypropaganda, hanem a valóság. Még akkor is ha neked nem tetszik, vagy mert a liberális alternatív valóságodból nem vagy hajlandó kikandikálni. Azt pedig most már fejezd be, hogy aki a kormányt cseszegeti, az a független, elfogult, objektív bölcs akárkicsoda, aki meg mellette ír, az a propagandista.
Végtelenül arrogáns ez a magatartásod.
Jó fél éve nem teszek fel ide semmilyen kormánypárti cikket, de ami nem igaz, arra reagáltam, és reagálni is fogok.
Lásd fent. A valóság egészen más, mit amit te meg a kormánypropaganda tol...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 821
113
Anno elfogyasztottunk hármat a hosszú évek alatt, meg egyetemen is volt kettő. Na mind az öt úgy nézett ki mint egy hörcsög. Mégis még mekkora mintát vegyek?!

Tehát volt 5 "hörcsög" tesitanárod, s ezért tartod feleslegesnek a testnevelést az iskolákban?
Szerintem meg kell a mozgás. Sőt, most még inkább kell, mint régebben. Bármilyen mozgás jobb, mint ha semmit sem csinálnának.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Miféle hazudozás? Ezek szerint azok az EÜ és tanár dolgozók, akik beszámológiban az van, hogy nem nőtt a fizetés, akkor ők szerinted összeadni sem tudnak? Hallod, arcod az aztán van...

Egyszer próbáltam menni állami rendelésre az elmúlt 8 évben. Mikor közölték, hogy 2-3 hét táján van a várólista, akkor letettem a telefont és kurvaanyáztam egy nagyot. A kezemnek nem 3 hét múlve kellett volna ellátás és segítség...


Lásd fent. A valóság egészen más, mit amit te meg a kormánypropaganda tol...


Én meg olyat hallottam, hogy a ballos szimpis eü-s "direkt-kib@szóst játszott" a betegekkel, akivel lehetett.

...és biztos a forrás: a szomszéd söröző-asztal "dicsekedett"!

Ez a való világ: "wake up"! :(
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
780


....
stockholmi Health Consumer Powerhouse (HCP) elnevezésű szervezet által publikált Európai Egészségügyi Fogyasztói Index (Europe Health Consumer Index - EHCI) 35 ország egészségügyi ellátását veti össze indikátoronkénti pontozással. Hat területet vizsgálnak részletesen: a betegjogok érvényesülését, az ellátás hozzáférhetőségét, a gyógyítás eredményességét, a rendszer finanszírozottságát és a szolgáltatások skáláját, valamint a megelőzés területét és a gyógyszerellátást.

Az Index szerint folyamatos javulás figyelhető meg az európai egészségügyi ellátás színvonala tekintetében, a szívinfarktus, a stroke és a rák túlélési mutatói is egyre jobbak, ugyanakkor az elhízás, az egészségtelen táplálkozás, vagy az ülő életmód egyre több problémát okoz. A jelentés szerint a válság hatására enyhén, de észrevehetően nőtt az egyenlőtlenség az egészségügyi ellátásban Európa szerte. Ez leginkább annak köszönhető, hogy még mindig túl sok országban ragaszkodnak az egészségügyi finanszírozás nem hatékony módjához, ahelyett, hogy az olyan országok példáját követnék, amelyek jó eredményeket mutatnak fel az egészségügyben.

Magyarország hátul kullog

A vizsgált 35 országból hazánk jelenleg a 30. helyen áll. A környező országok egyre jobb eredményeket érnek el, ezért elég volt 3 pontot veszíteni a tavalyi rangsorhoz képest, így viszont elmondhatjuk magunkról azt, hogy a magyarnál rosszabb egészségüggyel már csak Lengyelország, Albánia, Bulgária, Montenegró és Románia „büszkélkedhet”. Magyarország költséghatékonyság tekintetében sem áll túl fényesen: Románia és Bulgária előtt hátulról a 3. helyen áll
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 470
113
Utanpotlas egyre tobb es az elvandorlas is megfordulni latszik. Mely godorbol kell kivakarni, ez igaz, de azert ne olyankor hozd fel ezt a kritikat amikor mar javulni latszik a helyzet. Kabe 20-25 evvel ezelott beszakadt az utanpotlas. Idobe fog telni mire rendbe jon.
Nem tudom mit gondolsz megtarto fizetesnek, de ha osszehasonlitod a 8 evvel ezelotti bereket es a miakat... Eg es fold. Egy minimalis eu szakkepzessel kabe duplaja lett a fizetes. (Korabban megalazoan keves volt.) A kezdo es a szakorvosi fizetesek sem rosszak. (Lassan el lehet majd hagyni a parat...:rolleyes:)

Nyilvan nem hetkoznapi az ha ping-pongoznak a beteggel.
Tippelek: A korhaz szerzodesben allt a privatizalt labordiagnosztikai ceggel. A korhaz igy megsporolt par verveteles csovet, a labor pedig huzta a szajat mert nem fizetos vendeg voltal. Persze ha bejelentkeztel volna hozzajuk es idopontot kernel akkor jo penzert mar masnapra vegeztek volna mindennel... Ugye latod, hol a problema? (Kesobb, dragabban. Ugyanaz a szivatas mint ami a privat radiologiakon ment.)
Altalaban csak a kemcso utazik es nem a paciens. Persze ha nem surgos az ellatas es nem rossz allapotu a beteg akkor lehet utazni. (Ha az utazas koltsege gondot okoz akkor is van segitseg.)
A "rosszul megirt" beutalo pedig egy vicc. Ilyenkor nyugodtan szolj, hogy azonnal hivjak fel az orvost es tisztazzak az ugyet, de ne veled toljanak ki. Hidd el hirtelen jo lesz az a beutalo ugy ahogy van...;)

Megis mire szamitottal? Valamennyi ido es penz mindenkepp szukseges, de ha kinyitottad volna a szadat akkor sokkal hamarabb es olcsobban megusztad volna.

A petykakat inkabb hagyjuk.

Miert talan nem ertel ra? Lett volna fontosabb dolgod is? Nem hiszem.
Persze ugyanezt idopont egyeztetessel (akar maganban, akar allamiban) egy kesobbi(!) idopontra cserelhetned, annyi kulonbseggel, hogy ugy nem a helyszinen toltod ki az idot, hanem mashol. Ha attol valaki jobban erzi magat akkor valaszthatja azt, de nem fog hamarabb ellatashoz jutni, csak a szubjektiv elmeny lesz mas.
Ha valamiert nagyon nem birod a varotermet (aminek a neveben benne van mi celt szolgal. Khmm...!), maskor nyugodtan szolj az illetekes apolonak, hogy nem erzed ott jol magad, picit kimennel levegozni es setalni. Mikorra jojjel vissza? Okosteloval vagy egy konyvvel is el lehet utni az idot.

Sokan dolgoznak a mutetes helyeken, ergo mindig van olyan ember aki kidol, ez nem szokatlan. A mutetek hossza pedig nem tervezheto olyan pontosan mint a gyari szalagmunka. A kis csuszas termeszetes. Ebbe sem lehet semmi meglepo.

(Vagy lehet, hogy a beteghordo vitte a beteget, mert a mutosoknek tobbnyire a mutoben van a munkaja. Legalabbis a porgosebb mutoblokkokban igy van.)
A hasiseb. mutok gyakorlatilag folymatosan uzemelnek. (Ott kezdtem, jaj! :)) Az erseb es a trauma szinte folyamatos. A tobbi az valtozo. Ennek semmi koze nincs az ellatas szinvonalahoz. Egyszeruen csak folyamatosan jonnek a betegek.

Akkor neha beszelgess veluk. A 444-es csuszato cikkeket pedig hanyagold. (Az sem megoldas, ha lehagyod a forrasmegjelolest. )

Nem lehetne befejezni a hazudozast? Az ellenzeki propagandat is hanyagolhatnad.
Ma is igen gyakori, hogy egyes betegek a kormanyt szidalmazzak. "Merazorban, ezekcsaklopnak " stb. Ilyenkor rendre a szemelyzetnek kell leallitania oket, mert hulyesegeket beszelnek. Ha latnad az arcukat... :D
A nagyobbik gyerekem lassan egy hete bent van a gyerekosztalyon, én meg vele általában. Nem mondom hogy nem lehetne mit fejleszteni pl wc ,fürdő ,szülőnek ágy, de tulajdonképp kibirhato. A kaja is rendben van, gyakorlatilag menü adag, teljesen ehető , persze nem fittnessz menü meg társai. A személyzet teljesen normális, rendesek, feltűnően sok a fiatal orvos,ápoló, úgy nyolcvan százalék negyven alattiak. Mivel sokat bent vagyok hallom sokszor miről beszélnek, kinti ápolási munka kétszer ennyi pénzért, meg hogy 150000-et keresnek. Amugy minden ok a gyerek szemszögéből, most legalább egész nap játszhatok vele, lehet haza se akar menni majd.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Azt ugye vágod, hogy a kettő között logikai kapcsolat nincs főleg az EÜ-re nézve? Ez kb. az ovódás homokozói szint, hogy "de hát Apu, Pistike is ezt csinálta". Ki nem szarja le...?



Ja igen, EU pénzből, az ellen, aki ellen hadakozik meg szabadságharcol a kúrmány... Ráadásul ezt is sikerült láthatólag helyenként vagy csak simán szarul csinálni vagy ezt is szétlopni... Vastaps...

A fővárosban meg azért nem történik szinte semmi, mert az túl fejlett gazdaságilag ahhoz, hogy erre EU-s pénz jusson.


Az orvosból sosincs elég, csak a mértéke nagyon nem mindegy. 25 éve szar a trend, 8 éve van egy kúrmány mégis stadionra meg kisvasútra van pénz.

Megkérhetlek, hogy fárasszál más a hülyeségeiddel te is...? Nem értem, hogy miért mániája egyeseknek magyarázni a magyarázhatatlant.

Most mondhatnám, hogy ennek a bejegyzésnek majdnem minden szava tömény propaganda, ráadásul valótlanságokat tartalmaz, de minek tegyem? Mindenki számára nyilvánvaló.
Azon a körön már látom, túl vagyunk, hogy "szétrohad minden kórház". Most azzal jössz, hogy de eu-s pénzből költöttünk, a drága szeretnivaló nyugati barátainktól, amiért nekünk annyira hálásnak kéne lennünk, hogy naponta köszönőleveleket küldünk, és az összes agyament utasításokat úgy hajtjuk végre, mint az eminens tanuló.

Van egy kis gond. Hogy már ezt a kört is párszor lejátszottuk. Nem könyöradományt kapunk, hanem ellentételezést azért, hogy megnyitottuk a piacainkat, egy évtizedre korlátoztuk a termelésünket X, Y iparágban. Szerencsére amióta a nyilván totálisan dilettáns Thomas Piketty kiszámolta, hogy több profit megy ki Magyarországról, mint amennyi uniós támogatás jön egy évben, és Günther Oettinger német EU biztos elismerte, hogy a támogatások jelentős része visszaszivárog cégeken keresztül nyugati országokba, azóta nem kicsit hiteltelen azzal jönni, hogy mi hálával tartozunk a nyugati EU tagországoknak. Éppen fordítva. Nekik kell hálásnak lenniük nekünk.
http://makronom.mandiner.hu/cikk/20...ogatas_visszajon_thomas_piketty_a_makronomnak

Persze, senki nem tagadja, hogy van orvoselvándorlás. Viszont!
1. Nem akkor kéne kisvasutazni és stadionozni, amikor a kormány a szakorvosoknak bruttó 207 ezerrel emelte a fizetését, és a nem szakorvosoknak is közel 100 ezerrel.
2. Az elvándorlás üteme csökkent, és az emelések óta egyre többen térnek vissza.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Miféle hazudozás? Ezek szerint azok az EÜ és tanár dolgozók, akik beszámológiban az van, hogy nem nőtt a fizetés, akkor ők szerinted összeadni sem tudnak? Hallod, arcod az aztán van...
Pont ahogy mondod, nem ismerik a szamokat, csusztatnak es hazudnak, te pedig csont nelkul benyeled az egeszet. Gondolkozzal mar!. Mert kell azon meglepodni, hogy a kormanyellenes propagandaban hazudnak? Eddig is azt csinaltak ("reggel, ejjel meg este"). Ez resze a politikanak.
Egyszer próbáltam menni állami rendelésre az elmúlt 8 évben. Mikor közölték, hogy 2-3 hét táján van a várólista, akkor letettem a telefont és kurvaanyáztam egy nagyot. A kezemnek nem 3 hét múlve kellett volna ellátás és segítség...
Ez nekem nem info. Nem tudom mi volt a panaszod es azt sem, hogy ki mert mondott neked barmit is.

Altalaban az eleg, ha csak siman elsetalsz egy ugyeletre egy beutaloert. Ha nem tudod ki a teruletileg illetekes akkor hivd fel a mentoket es kerdezd meg toluk. Nagyon szivesen segitenek. Ha picit nagyobb a baj akkor mehetsz kozvetlen a felveteli osztalyra vagy egy trauma ambulaciara. Ott viszonylag hamar megvizsalnak es ellatast is kapsz. (Olvasnivalot azert vigyel. :)) Ha megnagyobb a baj akkor egyaltalan nem kell foglalkozni a papirokkal. Be lehet rohanni barhova (vagy a mento visz be).

Ezt a telefonon intezem el a dolgom hozzaallast pedig el lehet felejteni. Ha valaki el sem megy a dokihoz, akkor ott azt fogjak hinni, hogy biztos raer. El kell setalni egy orvoshoz, hogy meg tudjon vizsgalni. Utana mar beindul az ellatasi rendszer. Picit kenyelmetlen, tudom, de nem kell izgulni sem. Izguljon az ellato, hogy el ne rontson valamit. Te pedig barmikor barmire nemet mondhatsz es kerhetsz mas megoldast. (Pl. masik ellatasi helyett akar messzebb is, ha ott hamarabb tudnak veled vegezni.)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A nagyobbik gyerekem lassan egy hete bent van a gyerekosztalyon, én meg vele általában. Nem mondom hogy nem lehetne mit fejleszteni pl wc ,fürdő ,szülőnek ágy, de tulajdonképp kibirhato. A kaja is rendben van, gyakorlatilag menü adag, teljesen ehető , persze nem fittnessz menü meg társai. A személyzet teljesen normális, rendesek, feltűnően sok a fiatal orvos,ápoló, úgy nyolcvan százalék negyven alattiak. Mivel sokat bent vagyok hallom sokszor miről beszélnek, kinti ápolási munka kétszer ennyi pénzért, meg hogy 150000-et keresnek. Amugy minden ok a gyerek szemszögéből, most legalább egész nap játszhatok vele, lehet haza se akar menni majd.

Jobbulást a fiadnak/lányodnak!
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez and zeal
M

molnibalage

Guest
Pont ahogy mondod, nem ismerik a szamokat, csusztatnak es hazudnak, te pedig csont nelkul benyeled az egeszet. Gondolkozzal mar!. Mert kell azon meglepodni, hogy a kormanyellenes propagandaban hazudnak? Eddig is azt csinaltak ("reggel, ejjel meg este"). Ez resze a politikanak.

Ez nekem nem info. Nem tudom mi volt a panaszod es azt sem, hogy ki mert mondott neked barmit is.
Ó persze, az ismerős tanár felfelsége ezek szerint nem tud összeadni. Hallod, kurva vastag arcbőrőd van.

Altalaban az eleg, ha csak siman elsetalsz egy ugyeletre egy beutaloert. Ha nem tudod ki a teruletileg illetekes akkor hivd fel a mentoket es kerdezd meg toluk. Nagyon szivesen segitenek. Ha picit nagyobb a baj akkor mehetsz kozvetlen a felveteli osztalyra vagy egy trauma ambulaciara. Ott viszonylag hamar megvizsalnak es ellatast is kapsz. (Olvasnivalot azert vigyel. :)) Ha megnagyobb a baj akkor egyaltalan nem kell foglalkozni a papirokkal. Be lehet rohanni barhova (vagy a mento visz be).

Ezt a telefonon intezem el a dolgom hozzaallast pedig el lehet felejteni. Ha valaki el sem megy a dokihoz, akkor ott azt fogjak hinni, hogy biztos raer. El kell setalni egy orvoshoz, hogy meg tudjon vizsgalni. Utana mar beindul az ellatasi rendszer. Picit kenyelmetlen, tudom, de nem kell izgulni sem. Izguljon az ellato, hogy el ne rontson valamit. Te pedig barmikor barmire nemet mondhatsz es kerhetsz mas megoldast. (Pl. masik ellatasi helyett akar messzebb is, ha ott hamarabb tudnak veled vegezni.)
Bőrgyógyászatra kellett volna mennem, ráadásul mivel bejelentett lakcímem nem fővárosban van... Mikor utoljára beteg voltam, akkor sem akart ellátni a fővárosi háziorvos. Ez 3 éve volt...

Szóval bocs, kibaszottul elegem van abból a propagandbáól amit pofátlanul tolok. Első kézből tapasztalom azt, hogy a rendszer ótvarszar. Mikor sprotorvosit csináltattam akkor is olyan épületben és mosdóban jártam, hogy akkor képest a 2002-es Kármán Kollégium a Ritz Hotelnak tűnt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 052
26 609
113
Szerintem napi kettő testnevelésóra kellene és egy szombati sportnap, ami magában foglalná a honvédelmi nevelést is. Az óraszámot pedig csökkenteni kell heti maximum 30 konkrét órára amibe nem számítandó bele a testnevelés. Viszont testnevelésből buktatni kell és aki ebből bukik, az évet kell ismételjen, ha szeptemberig nem tud levizsgázni belőle.

3Vo.jpg

magyar nyelv = nyelvtan, az irodalmi ismeret nem szükséges, a művészetek magánügy az arra fogékonyak számára
angol nyelv = az egyetlen világnyelv magas ismerete alap kell legyen, viszont határozottan tiltandó az európai nyelvek oktatása, mivel azok csak a kivándorlást segítik elő.
társadalomtudomány = történelem+földrajz+közgazdaságtan egyesítve
erkölcstan = állampolgári és -Hunyadi értelemben vett- keresztény alapismeretek
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nyilvan nem hetkoznapi az ha ping-pongoznak a beteggel.
Tippelek: A korhaz szerzodesben allt a privatizalt labordiagnosztikai ceggel. A korhaz igy megsporolt par verveteles csovet, a labor pedig huzta a szajat mert nem fizetos vendeg voltal. Persze ha bejelentkeztel volna hozzajuk es idopontot kernel akkor jo penzert mar masnapra vegeztek volna mindennel... Ugye latod, hol a problema? (Kesobb, dragabban. Ugyanaz a szivatas mint ami a privat radiologiakon ment.)
Altalaban csak a kemcso utazik es nem a paciens. Persze ha nem surgos az ellatas es nem rossz allapotu a beteg akkor lehet utazni. (Ha az utazas koltsege gondot okoz akkor is van segitseg.)
A "rosszul megirt" beutalo pedig egy vicc. Ilyenkor nyugodtan szolj, hogy azonnal hivjak fel az orvost es tisztazzak az ugyet, de ne veled toljanak ki. Hidd el hirtelen jo lesz az a beutalo ugy ahogy van...;)

Megis mire szamitottal? Valamennyi ido es penz mindenkepp szukseges, de ha kinyitottad volna a szadat akkor sokkal hamarabb es olcsobban megusztad volna.

A petykakat inkabb hagyjuk.

Miert talan nem ertel ra? Lett volna fontosabb dolgod is? Nem hiszem.
Persze ugyanezt idopont egyeztetessel (akar maganban, akar allamiban) egy kesobbi(!) idopontra cserelhetned, annyi kulonbseggel, hogy ugy nem a helyszinen toltod ki az idot, hanem mashol. Ha attol valaki jobban erzi magat akkor valaszthatja azt, de nem fog hamarabb ellatashoz jutni, csak a szubjektiv elmeny lesz mas.
Ha valamiert nagyon nem birod a varotermet (aminek a neveben benne van mi celt szolgal. Khmm...!), maskor nyugodtan szolj az illetekes apolonak, hogy nem erzed ott jol magad, picit kimennel levegozni es setalni. Mikorra jojjel vissza? Okosteloval vagy egy konyvvel is el lehet utni az idot.
Megtartó fizetésnek azt nevezném, ha az a fiatal doki aki engem műtött még mindig ott dolgozna, de már amikor szabad műtő-időpontot kért, akkor elszólta magát, hogy "Nov. x-edike, oké, akkor még itt leszek." Aztán már műtét után, kötözésnél rákérdeztem hogy hol is lesz később, szűkszavúan csak annyit mondott: - "Máshol." Egyébként köszönet neki mert ügyes volt (távollétében nagyviziten megdicsérte a nagyvezér-prof!), jó munkát végzett, és még pénzt sem volt hajlandó elfogadni!
Egyébként meg:
1. Ne tippelj, főleg ha ilyen rosszul tippelsz.
2. Nem okoz gondot az utazgatás költsége, de ettől még az egészségügynek szerintem nem az a dolga hogy fölöslegesen küldözgesse ide-oda a beteget.
3. Mivel én nem a főnök hanem a páciens voltam így nem utasítgattam az eü. személyzetet csak kértem, mire ő közölte hogy nem telefonál senkinek, őt nem azért fizetik. Sakk-matt, ordítani nem akartam vele, pedig talán kellett volna, de nem szoktam. Baj?!!
4. Okostelóm nincs (irritálna hogy okosabb nálam a telefonom), könyvvel csaptam agyon az időt, de mivel üres gyomorral hívtak reggelre, így délutánra már "kissé" korgott a gyomrom, a doki meg is hallotta. :)
5. Bocsi hogy nem vagyok képzett az egészségügyi beosztásokban, nekem az számított műtősnek aki begurított a műtőbe (ezek szerint tévedtem).
 
Status
Not open for further replies.