[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Megkérhetnélek, hogy ilyen sztereotíp faszságokkal mást fárassz...? Én egyetlen olyan párt sem ismerek, akiknek ilyen mentalitás miatt ne lenne gyereke. Inkább azért, mert sajnos élettani dolgok álnak amögött, hogy nem lehetett. Válás is lett ebből...


Persze,hogy megkérhetsz,bármit kérhetsz,én meg bármit megígérek.
Úgyis kedvelem,ha intelligensen,meg választékosan beszélget velem a beszélgető partner.;)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Kétféle fenntartható öregségi biztosítás létezik:

1. Saját számlán takarékoskodás a magánszemély részéről.
2. Gyerekek nemzése/szülése, hogy azok majd eltartsanak.

Az egyikhez sincs az államnak semmi köze. Mint minden pénzügyeket érintő kérdésben, itt is az állam a probléma. Az államot ki kell iktatni az öregségi biztosításból. Legföljebb, mint szabályozó szerv, a társadalmi normák törvényi garanciákba foglalt betartatója lehet jelen a pénzügyi szolgáltatások piacán és a szülői jogok, leszármazotti kötelezettségek rendszerében.
A nagyapád vagy a dédnagyapád saját számláján hány pengő volt?
Az mid egy fillérig magánnyugdíjpénztári betét volt.
Ugye az milyen jó volt?
Sok nyugdíjat kaptak belőle?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
A nagyapád vagy a dédnagyapád saját számláján hány pengő volt?
Az mid egy fillérig magánnyugdíjpénztári betét volt.
Ugye az milyen jó volt?
Sok nyugdíjat kaptak belőle?

Bármi jobb az állami rendszernél, amiből én semmi nyugdíjat nem fogok kapni, mert a kivándoroltak éppúgy nem fogják fizetni azt, ahogy az itt maradó cigányok sem. Az egyetlen esélyem a nyugdíjra az lenne, ha az összes nyugdíjjárulékomat egy magánbiztosítóhoz fizethetném be!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Az a pénz sose volt a nyugdíjasok saját számláján. Sose volt a nyugdíjasoknak saját számlája. Ez mese.
Az állami nyugdíj befizetéseket kettéválasztották és az egyik felét kinevezték magánnyugdíj pénztárnak. Ennek a kezelését magáncégek vették át, ennek az összegnek a hozamait ezzel kivonva a napi nyugdíj kifizetésekből. Egyrészt ennek a pótlására az állam kénytelen lévén a nyugdíjakat továbbra is fizetni újabb plusz költségeket vállalt, másrészt ekkora összeg mozgatásának joga egy szűk kör részére már monetáris szempontból sem megengedhető.

Az az ő számlájuk volt. Egyetlen magyar embernek se volt korábban egyetlen fillér nyugdíjmegtakarítása sem az állami rendszerben. Azok a számlák voltak a magyar állampolgárok saját befizetéseiből félretett pénzei! Minden forint a magánnyugdíjszámládon a te valóságos megtakarításod volt.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Bármi jobb az állami rendszernél, amiből én semmi nyugdíjat nem fogok kapni, mert a kivándoroltak éppúgy nem fogják fizetni azt, ahogy az itt maradó cigányok sem. Az egyetlen esélyem a nyugdíjra az lenne, ha az összes nyugdíjjárulékomat egy magánbiztosítóhoz fizethetném be!
Ugyanannyi esélyed lenne a nyugdíjra mint a nagyapádnak. Ugyanannyit kapnál. Semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az az ő számlájuk volt. Egyetlen magyar embernek se volt korábban egyetlen fillér nyugdíjmegtakarítása sem az állami rendszerben. Azok a számlák voltak a magyar állampolgárok saját befizetéseiből félretett pénzei! Minden forint a magánnyugdíjszámládon a te valóságos megtakarításod volt.
Minden forint a magánnyugdíjszámládon az állami nyugdíjbefizetésből lett átirányítva.
Nem a te ezen felüli befizetésed a te valóságos plusz megtakarításod volt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Minden forint a magánnyugdíjszámládon az állami nyugdíjbefizetésből lett átirányítva.
Nem a te ezen felüli befizetésed a te valóságos plusz megtakarításod volt.

Az államnak egyetlen fillér nyugdíjbefizetése sincs, csak nekem, az állampolgárnak van, aki után a munkaadó fizeti a járulékot! Az összes nyugdíjforint az azt befizető magyar állampolgárok pénze!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az államnak egyetlen fillér nyugdíjbefizetése sincs, csak nekem, az állampolgárnak van, aki után a munkaadó fizeti a járulékot! Az összes nyugdíjforint az azt befizető magyar állampolgárok pénze!
Ez így van, csak miután a nyugdíjrendszerünk egy kirovó-felosztó rendszer így ennek az alapja egy szolidaritási adó jellegű pénzalap.
Ebben nem határozható meg, hogy kinek mennyi pénze van befizetve mert mindenki a mostani jövedelme alapján fizet és minden nyugdíjas a az elmúlt jövedelmei alapján kap nyugdíjat. Nincs lényegi összefüggés a kettő között. Az akkori jövedelmek arányában osztják el a mostani befizetések összességét.
Amiről ti beszéltek ahhoz az egész nyugdíjrendszert át kellett volna alakítani egy minimális állami alapnyugdíj kötelező befizetésére és az ezen felüli tetszőleges, önkéntesen befizethető magánnyugdíjra.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Most olyan szavak jutnak eszembe, mint az idióta. Normális ember csak a piacban bízik! Magánbefektetőként számíthatok a profitra, az államtól csak szarra!
Normális ember nincs. Akinek van egy kis esze az senkiben sem bízik csak saját magában és a saját befektetéseiben.
Aki másra bízza a pénzét mert ő maga hülye hozzá, hogy értelmesen befektesse, na az az idióta.
 
M

molnibalage

Guest
A pénz, a pénzrendszer, a megtakarítás évezredek óta ugyanúgy működik.
Ideje lenne végre meg is érteni.
Legalább az alapelveit.
Térdem csapkodom a röhögéstől. A papírpénz és részvények megjelenése valahol a reneszánsz korszakra tehető, a befektető és gazdasági társaságok modellje is. Én nem vagyok közgazdász, de azért jó töritanárom volt, érdekelt a téma és figyeltem is gimiben. Nálad ez lehet, hogy kimaradt...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Ez így van, csak miután a nyugdíjrendszerünk egy kirovó-felosztó rendszer így ennek az alapja egy szolidaritási adó jellegű pénzalap.
Ebben nem határozható meg, hogy kinek mennyi pénze van befizetve mert mindenki a mostani jövedelme alapján fizet és minden nyugdíjas a az elmúlt jövedelmei alapján kap nyugdíjat. Nincs lényegi összefüggés a kettő között. Az akkori jövedelmek arányában osztják el a mostani befizetések összességét.
Amiről ti beszéltek ahhoz az egész nyugdíjrendszert át kellett volna alakítani egy minimális állami alapnyugdíj kötelező befizetésére és az ezen felüli tetszőleges, önkéntesen befizethető magánnyugdíjra.

Teljesen lényegtelen. A magánnyugdíjszámlámon lévő pénz az én befizetésemből származott. Ezt fogd fel. Minden egyes forint azon a számlán az adófizető pénze volt.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
HE?????
Bognár Zsolt, a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság (MSOTKE) elnöke ugyanis elmondta, hogy „egy sor dolgon nem lehet azonnal változtatni, mert a sürgősségi ellátás gondjai rendkívül komplexek, és nem szakíthatók ki az egészségügyi rendszer egészéből”, viszont lehetne csökkenteni a nyomást:

„Ezért a társaság még az idén szeretne egy társadalmi szemléletváltási kampányt indítani, elsősorban azért, hogy a páciensek elvárásait a valós lehetőséghez igazítsák a sürgősségi ellátással kapcsolatban.”

Bognár szerint „ezt a fajta szemléletformálást a legbefogadóbb korosztálynál, az általános iskola felső tagozatában és a középiskolákban kezdenék”, és ha mondjuk az egészségtan tantárgy bekerülne a nemzeti alaptantervbe,

a következő generációk már úgy nőnének fel, hogy egyrészt sokkal jobban értenék a betegségüket, másrészt azt is, hogy milyen igényekkel léphetnek fel az ellátórendszerrel szemben”.

Az MSOTKE szerint az internet nyújtotta lehetőségeket (weboldalak, applikációk) is sokkal jobban ki lehetne aknázni.

Persze a sürgősségi osztályokon is van teendő – ismerte el Bognár Zsolt. Hogy micsoda?

Például a kommunikáció javítása.

Sok sürgősségi osztályon lesz a közeljövőben kommunikációs tréning
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... A magánnyugdíjszámlámon lévő pénz az én befizetésemből származott. ....
Amib[l nem a te, hanem a szüleid, nagyszüleid nyugdíját kellett volna kifizetnie az államnak. Senki sem saját magának teszi félre azt a pénzt. Nem lehet egyik pillanatról a másikra átállni, mert akkor 2 generáció nyugdíja hiányozni fog.
Vagy, közölhették volna, hogy ok, magadnak gyüjtöd, de akkor a felmenőidet is te tartod el, mert mostantól 0ft a nyugdíj.

Ezt csak egy átmenetként lehetett volna kb 50 év alatt megvalósítani, hogy évente százalékos aránnyal növelni a saját és csökkenteni az állami részesedést.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Értő olvasás szükségeltetne! Nem azt írtam, hogy nem kaptak béremelést, hanem azt: "A DOLGOZÓKAT MEGTARTÓ béremelés", a kettő nem ugyanaz. Kapni kaptak, csak szerintem nem eleget, mert folyamatos az elvándorlás az egészségügyből, utánpótlás meg egyre kevesebb.
Másik: nem tudom te mikor voltál kórházban, nekem sajna mostanában jutott ilyen élmény, szóval ne te mondd meg nekem, miket tapasztaltam ott, és főleg amíg egyáltalán eljutottam odáig. "Felemelő élmény" volt, hogy a központi sebészeti kórházban háromszorra sem tudtak olyan beutalót adni, amit az otthoni szakrendelés-laborban elfogadtak volna vércsoport-vizsgálatra, oda-vissza 25-25km-en ingáztam a papírokkal és üzenetekkel ("mondja meg a doktor úrnak..."), a végén inkább megcsináltatta a doki a kórházban - mindezt az ingázást saját pénzemen meg szabadidőmben, mert hát abból ugye úgyis túl sok van! És hát ugye a kórházban a "zárkatársaktól" is hallottam ezt-azt, meg tapasztaltam is némi létszámhiányt. Az ott lévő személyzetre egy rossz szót se tudnék mondani, ők max megtettek minden tőlük telhetőt, de láthatóan kevesen voltak, így volt olyan hogy reggel 8,20-tól 13,50-ig kellett várni mire orvos elé kerültem mielőtt egyáltalán behívtak műtétre. A műtét az már csak másfél napot csúszott, az se azért mert túl sok volt a doki, hanem mert egyikük kidőlt valami nyavalyával, és nem volt beugró tartalék sem mert felborította volna a hosszútávú beosztást. Majd seggre ültem mikor már felkelve "edzettem" kicsit a folyosón, és láttam hogy este fél-tíz után a műtőssrác tolja a beteget a mellettünk lévő kórteremből, mikor rákérdeztem hova viszi kiderült, legnagyobb megdöbbenésemre a műtétek éjjel-nappal, 24 órában folytak!!


Az ügyeletben végzett műtétnek nagyobb a szorzója.
Engem is este nyolckor kezdtek felkésziteni, 02-kor toltak ki.....
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Térdem csapkodom a röhögéstől. A papírpénz és részvények megjelenése valahol a reneszánsz korszakra tehető, a befektető és gazdasági társaságok modellje is. Én nem vagyok közgazdász, de azért jó töritanárom volt, érdekelt a téma és figyeltem is gimiben. Nálad ez lehet, hogy kimaradt...
Hagyd abba a térded csapkodását és kezd előröl.
A tanulást.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Teljesen lényegtelen. A magánnyugdíjszámlámon lévő pénz az én befizetésemből származott. Ezt fogd fel. Minden egyes forint azon a számlán az adófizető pénze volt.
Nem. Elolvashatnád a nyugdíjtörvénynek legalább a sarkalatos pontjait.
A felosztó kirovó rendszerben nincs "én" pénzem.
Ez egy szolidaritási adó és semmi köze hozzá a befizetőnek azon kívül, hogy befizette és ezzel egy későbbi időpontra vonatkozó követelése keletkezett.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.