[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Viszont fel kell készülni a kihívásokra. Jelenleg, ha gáz lenne, még annyira se lennénk felkészülve, mint 1989-ben a romániai falurombolás kapcsán. Akkor volt hadseregünk. Most nincs. A migrik és az ukrán nacionalisták miatt pedig haladni kellene a korral, akár svájci értelemben is.

Erre a célra épp elég a TEK, meg simán bevetnék DUDI-ékat is... A fegyvertelen tömeg ellen, mert ha a MH pucér ezen a területen, akkor a frltételezett Majdanozóitok is legfeljebb a játékboltból hozhatnának vizipisztolyokat!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Babák,messze ez a leg szórakoztatóbb topik :D ,megyek kicsit forrást felhalmozni,hogy haza tudjak menni végre,de délután majd megírom én is a tutit,nem ússzátok meg. ;):D:D

Ezt azért írdd meg Mac-nek és Tcat-nak is, mert az az érzésem meg vannak itt már számlálva pünkösdi királyságunk napjai. Le ne késs.. Én írtam Tcat-nak, govdolja át a belpolt, kellő modereálás mellett pörögne rendesen, még gazdaságilag is sikeres lehetne (reklámok, netán pályázati pénzek kormányoldalról, stb.... Szerintem még gondolkodik a felvetésen, mert eddig nem válaszolt!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azért a rörténelmünkben volt egy-két nyugati támogatás.
Amit aztán kamatostul visszavettek.
Aztán ott a törökk kor, hogy ne egyenek meg minket az oszmánok, akikkel ma állami szinten jóba vagyunk, a német birodalom jelentős összegeket áldozott. Fizette a török elleni védelem jó részét
Az csak egy töredéke volt a védelem költségeinek. Olvass korabeli levelezést, hogy melyik német-római stb fejedelemségből (a német-római birodalom a végletekig széttagolt volt a porosz korig, messze az egységtől) mennyi pénzecske érkezett, az is csak nagy rimánkodásra. De nem is ez a lényeg, hanem hogy nem kéne fetisizálni az un. "támogatásukat".
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amit aztán kamatostul visszavettek.

Az csak egy töredéke volt a védelem költségeinek. Olvass korabeli levelezést, hogy melyik német-római stb fejedelemségből (a német-római birodalom a végletekig széttagolt volt a porosz korig, messze az egységtől) mennyi pénzecske érkezett, az is csak nagy rimánkodásra. De nem is ez a lényeg, hanem hogy nem kéne fetisizálni az un. "támogatásukat".

Attól tartok rossz helyen olvasgattál eddig, mert akkor a támogatás rendszeres és nagyarányű volt a hadi költségvetésben. Német Birodalom, osztrák tartományok, stb. pénzt, paripát, fegyvert biztosítottak erre a hadszintérre. Akkoriban is milliós nagyságrendű összegekről beszélhettünk, amivel fedezték a védelmi kiadások nagy részét. Miért ez szégyen? Egyébként a hadszintérré vált ország miből fedezte volna nagyrészt a hadi kiadásokat.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
:) Ha ennyire leegyszerüsíted és a valóságtól elvonatkoztatod, akkor a kinti. De annyit legalább te is elismersz, hogy kint csak minimálbért kapsz, de azért legalább háromszor annyit kell dolgozz, mint a nyugati. Mondjuk valamit valamiért, mert a migránsoknak is valaki ki kell termelje az ingyenlakást és segélyt.

Már példálóztam a volt nejemmel. Mivel szakképzett és beszéli a nyelvet ő 1700 EUR-t kap. azért sok osztrák bolti eladó keres ott 1300 EUR körül. Szóval nem mindenki minimálbéren dolgozik. De ahhoz az is kell, hogy ne legyen valaki lusta, nyelvi problémái ne legyenek és akkor ott se a minimálbért kapja. De az a románka aki lusta, meg se tud szólalni németül, meg ki tudja mi a képesítése, az örüljön, hogy minimálbért kap. Az is jóval több, mint amit otthon kereshetne, nyilván azért is ment el...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Attól tartok rossz helyen olvasgattál eddig, mert akkor a támogatás rendszeres és nagyarányű volt a hadi költségvetésben. Német Birodalom, osztrák tartományok, stb. pénzt, paripát, fegyvert biztosítottak erre a hadszintérre. Akkoriban is milliós nagyságrendű összegekről beszélhettünk, amivel fedezték a védelmi kiadások nagy részét.
Hát nem. Mint mondottam volt legott, széttagolt Német-Római Birodalom volt, nem pedig egységes Német Birodalom, ahol a fejedelmek saját döntése értelmében és anyagi lehetőségeik függvényében támogatták a török elleni harcot, és nemcsak a németek, szerte Európából jöttek kisebb-nagyobb felajánlások.
Amúgy számtalan védmű esett el külföldi zsoldosok különböző okokból történt meghátrálása miatt.
És az akkori magyar vezető réteg is fizetett, kénytelen is volt, de még ez a kettő is kevés volt. Ha lett volna elég forrás, nem szorul ki a magyar állam a Kárpát-medence jó részéről.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hát nem. Mint mondottam volt legott, széttagolt Német-Római Birodalom volt, nem pedig egységes Német Birodalom, ahol a fejedelmek saját döntése értelmében és anyagi lehetőségeik függvényében támogatták a török elleni harcot, és nemcsak a németek, szerte Európából jöttek kisebb-nagyobb felajánlások.
Amúgy számtalan védmű esett el külföldi zsoldosok különböző okokból történt meghátrálása miatt.
És az akkori magyar vezető réteg is fizetett, kénytelen is volt, de még ez a kettő is kevés volt. Ha lett volna elég forrás, nem szorul ki a magyar állam a Kárpát-medence jó részéről.

Elég zavaros nekem, szerinted ki fizette anyagilag a török elleni küzdelmet? Mert pont a lényege nem jött le a HSZ-ednek nekem. Ha lennél szíves egyszerűbben fogalmazni...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha alkesz leszek, akkor azt a tegnapi választásoknak köszönhetem. A voksolás után megittam egy üveg bort éjjel azt az üveg pezsgőt, amit arra szántam, ha nem lesz meg a kétharmad. Most meg indulok a pótlásért. Jobban megviselt, mint egy betegség. Én sem gondoltam volna..
 
M

molnibalage

Guest
Csak engem aggaszt, hogy az ellenzéki oldalon mindenki megfenyegette a Orbánt, hogy nem hagyják, hogy kitöltse a ciklust? Nem ezért ül Budaházy 13 évet?
A kb. 1-2 héttel ezelőtti orbán beszéd nem aggaszt, ahol kb. ugyanerről volt szó az ellenzék felé? Ej, de szelektív az elvtárs optikája...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csak engem aggaszt, hogy az ellenzéki oldalon mindenki megfenyegette a Orbánt, hogy nem hagyják, hogy kitöltse a ciklust? Nem ezért ül Budaházy 13 évet?
Az a párezer fájhat,amit a fiuk tanittatására költött.És valoszinüleg az EU elzárja a pénzcsapot.A 7cikkely erről szol.Az EU pénze nélkül pedig összeomlik a rendszer.A migráció folytatódik,a kivándorlás képében.Vagy inkább erősödik.Nem lesz aki dolgozik.Gazsiék nem fognak.Minek tennék?Azt irtad közgazdász vagy.Szerinted mennyi ideig marad működőképes az ország az EU támogatás nélkül?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Elég zavaros nekem, szerinted ki fizette anyagilag a török elleni küzdelmet? Mert pont a lényege nem jött le a HSZ-ednek nekem. Ha lennél szíves egyszerűbben fogalmazni...
Azt akartam kidomborítani, hogy szerte Európából érkeztek támogatások a keresztény uralkodóktól, fejedelmektől, uradalmakból. Volt aki, embert, volt aki lovat, hadieszközöket, és volt aki kisebb összegeket áldozott.
De azért mondtam hogy helyén kell kezelni a dolgot, ui pl. az ezerfelé tagolódott Német-Római Császárságban kismillió egyéb probléma is létezett, egymás ellen is rendesen fenekedtek, plusz a Pápai intrikák, a hatalmi pozíciójából fakadó érdekek összeütközése másokéval.
Sajnos a korabeli Európa is a széttagoltság és más (személyes és vagyoni) ellentétek miatt volt gyenge az Oszmán Birodalommal szemben.
 
M

molnibalage

Guest
Csak engem aggaszt, hogy az ellenzéki oldalon mindenki megfenyegette a Orbánt, hogy nem hagyják, hogy kitöltse a ciklust? Nem ezért ül Budaházy 13 évet?
Egy politikai cél - kormányváltás - kinyilatkoztatása mióta bűncselekmény szerinted? Demokrácia felfogásdod halvány, mint az avatarod bőrszíne...

Ha esetleg elkerülte volna figyelmed.
http://www.kormany.hu/hu/a-miniszte...-forradalom-es-szabadsagharc-170-evfordulojan

Segítek. Miben különbözik a nyilatkozat ettől? Hm...?

Három hét múlva választunk. A pártlistákat közzétették, a jelölteket nyilvántartásba vették. Ismerjük őket. Vannak, akikkel harminc, és vannak, akikkel tíz éve hadakozunk. Bár néha úgy tűnik, inkább száz éve. Nem lehetnek illúzióink. Okuljunk a múltból. Maguk ismerték el, hogy képesek reggel, délben és este is hazudni levegővétel nélkül. Arra kell készülnünk, hogy a mi jelöltünkkel végül mindenütt egy Soros-jelölt áll majd szemben. Meglehet, színleg többen is indulnak, némelyek behúzott kézifékkel, mások visszalépnek az utolsó pillanatban, megint mások úgy tesznek, mintha ők ott se lennének. Arra is készülnünk kell, hogy álruhában is próbálkoznak majd, legutóbb is elbújtak egy függetlennek álcázott jelölt mögé. Nem merik nyíltan vállalni a gazdájukat. Tudják, ha nyíltan kiállnak az ország színe elé, és elmondják, kinek a zsoldjában állnak, semmi esélyük. Mindenki tudja, hogy mi, a bevándorlást ellenző magyarok vagyunk többen. Ellenfeleinknek csak úgy van esélyük, ha sikerül a táborunkat megosztani, ha sikerül megbontani az egységünket. Az a céljuk, hogy bármiről legyen szó, csak arról a veszélyről ne, amely Magyarországot fenyegeti. Ellenfeleink is tudják, most évtizedekre eldőlhet Magyarország sorsa. Ezért semmitől sem riadnak vissza. Nem érvelnek, hanem cenzúráznak, nem vívnak, hanem csípnek, rúgnak, harapnak, és a gyűlölet magvait szórják szét, amerre csak járnak. Mi szelíd és derűs emberek vagyunk, de nem vagyunk se vakok, se balekok. A választás után természetesen elégtételt fogunk venni, erkölcsi, politikai és jogi elégtételt is, de most nem vesztegethetjük erre se az erőnket, se az időnket.
Már csak azzal lehetne viccelni (?), hogy mikor jön valakikért a nagy fekete autó..
 
Status
Not open for further replies.