[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
@molnibalage
Szóval szerinted az demokratikus és normális, hogy a választás napján amikor a kormány nagy többséggel nyer azt mondják, hogy megbuktatják és nem hagyják 4 évig?
Akkor kinek hiányos a demokrácia felfogása?
Mondj mégegy demokratikus eszközt a kormányváltásra.
Hangsúlyozom, választás napján nagytöbbségű győzelemnél.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 855
113
Az a párezer fájhat,amit a fiuk tanittatására költött.És valoszinüleg az EU elzárja a pénzcsapot.A 7cikkely erről szol.Az EU pénze nélkül pedig összeomlik a rendszer.A migráció folytatódik,a kivándorlás képében.Vagy inkább erősödik.Nem lesz aki dolgozik.Gazsiék nem fognak.Minek tennék?Azt irtad közgazdász vagy.Szerinted mennyi ideig marad működőképes az ország az EU támogatás nélkül?
Jelenleg én azt látom a környékemem hogy a fiatalok már aki életrevalóbb nem nagyon húznak kifelé. Inkább már itthon vadászák a jobb állásokat. A szomszèd srác is hazajött németből. A napi 10-13 órrás autóvillamosági/autószerelésel ki volt a ........ anyagilag se olyan kecsegtettő volt. Közben kint kereste az itthoni normális műhelyeket. És lásd talált. Lehet hogy anyagilag kicsit kevesebb. De nem mindegy hogy napi 8-9 órrát gürizzel és minden második hétvégét szabad. Már nem minden fiatal rohan ki. Ha itthon talál és ki tud jönni akkor minek menjen ki. Mint irtam a lélektanni határ a netó 200-250 ezernél van. És ezt ma már egyre több helyen meg lehet keresni. (Főváros kívétel)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Az a párezer fájhat,amit a fiuk tanittatására költött.És valoszinüleg az EU elzárja a pénzcsapot.A 7cikkely erről szol.Az EU pénze nélkül pedig összeomlik a rendszer.A migráció folytatódik,a kivándorlás képében.Vagy inkább erősödik.Nem lesz aki dolgozik.Gazsiék nem fognak.Minek tennék?Azt irtad közgazdász vagy.Szerinted mennyi ideig marad működőképes az ország az EU támogatás nélkül?
Mint Moszkva előretolt hadállása? Elég sokáig.....

http://bekialtas.blog.hu/2018/04/09/gyozott_a_fidesz_vesztett_az_orszag
 
M

molnibalage

Guest
@molnibalage
Szóval szerinted az demokratikus és normális, hogy a választás napján amikor a kormány nagy többséggel nyer azt mondják, hogy megbuktatják és nem hagyják 4 évig?
Ameddig a törvényes eszközökkel teszik teljesen az. Tudod, szólásszabadság, gyülekezési szabadság, stb. Persze ez duma volt, mert semmiféle esély nincs erre. Ezzel a választási törvénnyel nem lehet megverni a fityiszt belátható időn belül, ahoz ki kell halnia a mai szavazóbázisuknak. Csak ehhez türelme sokaknak nincs, akik már a lábukkat szavaztak az elmúlt 8 évben...

Mondj mégegy demokratikus eszközt a kormányváltásra.
Javaslom használd a Google keresőt és nézd meg az utóbbi 50-60 évet, hogy nyugaton hány kormányváltás volt tüntetések és más polgári engedetlenség - pl sztrják - miatt. Nem túl sok, de volt.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@molnibalage
Szóval szerinted az demokratikus és normális, hogy a választás napján amikor a kormány nagy többséggel nyer azt mondják, hogy megbuktatják és nem hagyják 4 évig?
Akkor kinek hiányos a demokrácia felfogása?
Mondj mégegy demokratikus eszközt a kormányváltásra.
Hangsúlyozom, választás napján nagytöbbségű győzelemnél.
Sajnos diktaturák nem szoktak vállasztásokon megbukni.Van rá ugyan példa,de nem szokásuk.Sajnos ez már 90ben elrontottuk.Poén az,hogy az akkori FIDESZ reformjavaslatokat kellet volna akkor bevezetni.És most nem lenne ez a vakvágányon robogás.És arányos vállasztási rendszerben az egyszerű többség sem lenne meg.Közgazdasági kérdésemröl külonben mit gondolsz?
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
M

molnibalage

Guest
Sajnos diktaturák nem szoktak vállasztásokon megbukni.Van rá ugyan példa,de nem szokásuk.Sajnos ez már 90ben elrontottuk.Poén az,hogy az akkori FIDESZ reformjavaslatokat kellet volna akkor bevezetni.És most nem lenne ez a vakvágányon robogás.És arányos vállasztási rendszerben az egyszerű többség sem lenne meg.Közgazdasági kérdésemröl külonben mit gondolsz?
Nem vagyok közgazdász.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Szép bullshit. Ilyenkor szoktam mondani, hogy akkor forrást kérek és számokkal.
Haha.
Én meg azt, hogy majd bemutatom a Német-Római Birodalom nem létező pénzügyminiszterének 1672-es évi nem létező parlamenti beszámolóját a szintén nem létező költségvetési törvény végrehajtásáról.
Franciaország jó török kapcsolatai, valamint a németekkel összefüggő bizalmatlanság miatt jelentős segítséget leginkább a Vatikántól kapott a Magyar Királyság. Nándorfehérvár eleste után Adorján és VII. Kelemen pápák is jelentős anyagi támogatást biztosítottak az országnak, a végeken részben pápai pénzből fizetett katonák harcoltak. Akik - miután nem voltak magyarok, amikor végetért a szolgálatuk, hazamentek a zsoldjukkal együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Savanyù a szölö....:)

Én bevallom, hogy az! Még négy évet kell kihúznom. És kurva szar dolog, hogy mégjobban meg kell gondolnom, hogy kivel mit beszélhetek meg.. Mert egy rossz megszólalás és hiába vagyok jó szakember, úgy kizárnak az állami munkákbólhogy észre sem veszem...De vannak olyan jó F@sz-es ismerőseim, akikkel megtalálom a közös hangot, ellenük a vád a jobbikos elhajlás. Beköpik Őket, pld. az egyikőjük meglepetten újságolta nekem már régen, hogy azért csesztették, mert a lakóhelyétől kb. 25 km-re megy mindden vasárnap misét hallgatni, és ezt vágták a fejéhez a kiszorítósdi során. Mert a párton belül ezt az atyát jobbikos mélymagyarnak tartják. Szóval megy a besúgás ugyanúgy, mint a szockóban, nem kímélve a saját tábort sem.. Pld. ez is igen zavar....
 
M

molnibalage

Guest
Haha.
Én meg azt, hogy majd bemutatom a Német-Római Birodalom nem létező pénzügyminiszterének 1672-es évi nem létező parlamenti beszámolóját a szintén nem létező költségvetési törvény végrehajtásáról.
Franciaország jó török kapcsolatai, valamint a németekkel összefüggő bizalmatlanság miatt jelentős segítséget leginkább a Vatikántól kapott a Magyar Királyság. Nándorfehérvár eleste után Adorján és VII. Kelemen pápák is jelentős anyagi támogatást biztosítottak az országnak, a végeken részben pápai pénzből fizetett katonák harcoltak. Akik - miután nem voltak magyarok, amikor végetért a szolgálatuk, hazamentek a zsoldjukkal együtt.
Ja értem. Akkor egy véleményt írtál le és nem tényt. Relevaniciája nincs a kommentednek.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Putyintól milyen pénzt kapunk ?
Úgy érdekelne közelebbről.

Egyébként a Német birodalmi Gyűlés kérdéses iratanyagai és a bécsi hadilevéltár adatai megvannak. Számokkal. Ha felépülök abból a fofonból, ami tegnap ért előszedem a számokat. De jut eszembe, hogy Géza fejedelem idejében is jöttek páncélos lovagok MO-ra, no meg István sem győzhette volna le Koppányt a svábföldi lovagok nélkül. Aztán I. Géza uralkodása előtti belharcokat is támogatták nyugati fegyveresek. Akkor ez volt a sokat citált az 5-ös cikkely...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 732
64 922
113
Tanacsom: az utolsó ember majd kapcsolja le a villanyt.
Hagyjad már ezt a süket dumát, te is visszajöttél. Tudod nagyon feláll a szőr a hátamon az olyan emberektől akik folyton jajgatnak hogy itt milyen xar, innen el kell menni, stb, lázítanak csak. Aztán persze sosem mennek sehova. Tenni viszont semmi építőt, pozitívat nem tesznek. Pont pár napja küldtem el a k....anyjába a feleségem unokahúgát és az egyik keleti megyéből ideköltözött barátját. Itt minden xar két év múlva kimennek az Usába, ott vesznek házat, de előbb még meg akarnak tanulni angolul. :eek: Aztán a valóság meg az hogy az utóbbi 3 év alatt mindegyiknek 3-3 munkahely, másfél két hónap meló, két hét táppénz, aztán megint másfél hónap meló ,két hét táppénz. Hazamennek melóból, döglenek, PS + Facebook nyomkodás. Másodállás bármi más bevétel nincs. Hitel van, nem is kevés, mindenre, csekkek tologatva, fűre azért van. A srác 29 éves, a csaj 24. Semmijük sincs, csak egy 25 éves golf amit apuci adott. (Ők megint nagy álláshalmozók,mióta itt vannak 4 év alatt 4, meg 3 munkahely, gondolom keleten se voltak a munka hősei, ezért se boldogultak ott. Érdekes módon azért volt valaki arrafelé is aki megvette a házukat 12-ért.)
Szóval meguntam a jajgatásukat és közöltem velük hogy én 29 éves korom óta lakom a saját , hitelt soha nem látott családi házamban amit nem apucitól kaptam. Vagy tíz évig a másodállásból meg mindenféle egyéb bevételekből éltem, míg a fizetésem ment az építkezésbe. Nem jajgatni , meg siránkozni, lázítani kell hanem cselekedni, építeni.
Közben persze tudom jól hogy nem fognak ezek sehova se menni,a szobából se mennek ki olyan lusták. Szóval elküldtem őket a p....a, legalább egy darabik nem lopják a kevés időmet az idiótaságaikkal.
 
Status
Not open for further replies.