[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest
Sajnos a BSc-k dugig vannak alaptudományokkal. Specifikus szakmai ismeret meg nulla. Ma az MSc éri el (talán) a régi üzemmérnöki szintet. De még ott van/lenne a lehetőség tudósképzésre a PhD-n.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A helyzet az, hogy nem lenne rossz a bolognai rendszer, csak máshogy állítanám fel a prioritásokat.
A BsC (talán most jól írtam) szinten erőteljesen gyakorlatorientált képzést vinnék, a valós mindennapi szakmai gyakorlati élethez szükséges elméleti háttérrel.
Akik innen nem mennek tovább, azok vinnék a termelésben azt a középvezetői (művezető) szintet, ami jelenleg minden területen hiányzik. Megfelelő idejű szakmai gyakorlat után jöhetnének a Kamarai jogosítványok adott területe, hogy erre 2, 5 vagy sokkal inkább a 7 év lenne ideális már más kérdés.
Aki helyből továbblép, annak MsC szinten mehet a magasabb szintű elmélet, de ott is ésszel, nem feledve azt, hogy az az elmélet, ami a gyakorlatban nem működik ( vagy szükségtelen), az csak írott malaszt.

<b>Konkrét gyártói/szerelői/kivitelezői valós gyakorlat nélkül</b> eleve nem adnék senkinek semmiféle tervezői jogosultságot – ha valaki egész életében irodában dolgozott az sosem lesz képes igazán jól tervezni.
Ahhoz, hogy valóban jó tervező legyél, ahhoz gyártói/szerelői/kivitelezői „szemüveg” is kell a CAD elé, ehhez a szemüveghez pedig valós gyakorlati tapasztalat kell, mese nincs.
Persze jó tervező nem létezik, maximum csak használható, ezt nyugodt szívvel állítom.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
Matematika oktatás: Na most már én is meg merek szólalni...
Szóval...nekem csak szakmai érettségim van.
Tovább tanulás szóba sem jöhetett - bár állítólag a Nyíregyházi Főiskolán a 80-as évek végén kevés volt a fiú pedagógiaszakon, tehát felvettek volna...
De komolyra fordítva a szót.
Amikor már többen írjátok hogy talán túl sok volt a matek...
Menjünk vissza akkor a középsuliba!
Azért nem buktam meg matekból /gyakorlatilag minden másból ötös voltam/, mert időnként volt geometria...
A táblánál az egyenletről vitatkozó öt srácból háromnak rendszeresen én készítettem a geometria háziját...
Na most ezt extrapoláljuk a végtelenbe ;-)
Volt öt diák, aki élvezte az algebrát, volt tíz, aki nagyjából értette, s volt 17, aki csak pislogott, s lemondóan legyintett.
Aztán az öt tovább tanult, aztán vagy lett belőle "valaki", vagy nem.
A többi - jobb sorsra érdemes - meg ment továbbképzés terén a süllyesztőbe.
Egy része jobb híján - egész jól - feltalálta magát a vállalkozói világban, a maradék /én is/ meg lett egyszerű alkalmazott.
Miért?
Mert nem ment az a középiskolai algebra, amit majdhogynem sehol nem használ még a felsőfokú végzettségű sem.
Hozzáteszem, hogy nem az algebraoktatás ellen vagyok, hanem miért kell olyannal olyan szinten terhelni /Felsőfokú végzettségűek: Nem lenézni, amiért ilyen téren nem elég ésszel, fogékonysággal születtünk!/, ami csak elveszi a hitét, lelkesedését az emberek zömének, miközben a fogékonyak no perc alatt felszívnák az anyagot, ami az egyetemre kéne - matekból. Mert értik, érteni fogják elsőre is.

Tudom, most csak a saját butaságomat árultam el előtettek...:-(
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
Idézet a Közel-Kelet topicból:

Zavart érzek az Erőben...

Említettem az előző hozzászólásban az állítólagos zempléni, motorosokra leselkedő veszélyeket.
Ugyanez a "forrás" említette a pár sorral lentebb belinkelt hírt is - ugyanakkor.
Azt mondja:
"...Az eset néhány nappal ezelőtt történt..."
A hír a cikkben linkelt eredeti hírforrásban tegnapi.
Na most az én gondom az, hogy ezt a hírt - hittem is akkor, meg nem is - én <b>Július 9-én</b> hallottam Edelényben...
Még jó, hogy vannak rá tanúim.
http://www.boon.hu/kis-hijan-megismetlodott-az-olaszliszkai-lincseles-boldvan/3137162

Erre mit olvasok ma?

"...<b>még június 9-én</b>..."
http://www.boon.hu/olaszliszkat-emlegetik-a-boldvai-eset-kapcsan/3139831

Megverik az egyik rendőrkapitány fiát /egyáltalán bárkit/, s utána kussolás ezerrel.
Aztán csodálkozunk, meg értetlenkedünk, hogy a németeknél megy az elhallgatás...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Idézet a Közel-Kelet topicból:

<blockquote rel="misinator">Zavart érzek az Erőben...

Említettem az előző hozzászólásban az állítólagos zempléni, motorosokra leselkedő veszélyeket.
Ugyanez a "forrás" említette a pár sorral lentebb belinkelt hírt is - ugyanakkor.
Azt mondja:
"...Az eset néhány nappal ezelőtt történt..."
A hír a cikkben linkelt eredeti hírforrásban tegnapi.
Na most az én gondom az, hogy ezt a hírt - hittem is akkor, meg nem is - én <b>Július 9-én</b> hallottam Edelényben...
Még jó, hogy vannak rá tanúim.
http://www.boon.hu/kis-hijan-megismetlodott-az-olaszliszkai-lincseles-boldvan/3137162

Erre mit olvasok ma?

"...<b>még június 9-én</b>..."
http://www.boon.hu/olaszliszkat-emlegetik-a-boldvai-eset-kapcsan/3139831

Megverik az egyik rendőrkapitány fiát /egyáltalán bárkit/, s utána kussolás ezerrel.
Aztán csodálkozunk, meg értetlenkedünk, hogy a németeknél megy az elhallgatás...
</blockquote>


Volt ennél durvább is Borsodban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Azt a k...a majdnem megvolt a 4.aranyérem. 14-10 vezetett Imre Géza végul 15-14 kikapott.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
<blockquote>Mert nem ment az a középiskolai algebra, amit majdhogynem sehol nem használ még a felsőfokú végzettségű sem.
Juj, ezt azért nem kellett volna...

Tudom, most csak a saját butaságomat árultam el előtettek...:
Hát, nem én mondtam... :)</blockquote>

Részben igaza van, nem mérnököt írt hanem felsőfokú végzettséget.
Attól, hogy a matek nem megy, még nem buta valaki :)
Amúgy ugyan úgy tanulható mint bármi más. Kár, hogy erre én is későn jöttem rá :)
Sz@r pedagógiának köszönhetően...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
http://m.portfolio.hu/unios_forrasok/gazdasagfejlesztes/a_vizugyi_megatender_ujabb_pofont_kapott.4.235751.html

Vicc, ami itthon megy. Munkahelyemen is ugyanez. 95% azt lesi, honnan, mit tud ellopni, míg az 5% hülye próbálja a felszínen tartani a céget...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
<blockquote>Mert nem ment az a középiskolai algebra, amit majdhogynem sehol nem használ még a felsőfokú végzettségű sem.
Juj, ezt azért nem kellett volna...

Tudom, most csak a saját butaságomat árultam el előtettek...:
Hát, nem én mondtam... :)</blockquote>

Látom neked meg a magyar nem ment - pedig a szövegértés csak középiskola...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote>Mert nem ment az a középiskolai algebra, amit majdhogynem sehol nem használ még a felsőfokú végzettségű sem.
Juj, ezt azért nem kellett volna...

Tudom, most csak a saját butaságomat árultam el előtettek...:
Hát, nem én mondtam... :)</blockquote>

Látom neked meg a magyar nem ment - pedig a szövegértés csak középiskola...
</blockquote>
Van némi igazsága, csak nem tudja kifejezni magát, mert mérnök! :)) DD
PS:
Molni ne szívd mellre!
Tudod: a gyök kettő...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
Némigazsága
<blockquote rel="misinator">Idézet a Közel-Kelet topicból:

<blockquote rel="misinator">Zavart érzek az Erőben...

Említettem az előző hozzászólásban az állítólagos zempléni, motorosokra leselkedő veszélyeket.
Ugyanez a "forrás" említette a pár sorral lentebb belinkelt hírt is - ugyanakkor.
Azt mondja:
"...Az eset néhány nappal ezelőtt történt..."
A hír a cikkben linkelt eredeti hírforrásban tegnapi.
Na most az én gondom az, hogy ezt a hírt - hittem is akkor, meg nem is - én <b>Július 9-én</b> hallottam Edelényben...
Még jó, hogy vannak rá tanúim.
http://www.boon.hu/kis-hijan-megismetlodott-az-olaszliszkai-lincseles-boldvan/3137162

Erre mit olvasok ma?

"...<b>még június 9-én</b>..."
http://www.boon.hu/olaszliszkat-emlegetik-a-boldvai-eset-kapcsan/3139831

Megverik az egyik rendőrkapitány fiát /egyáltalán bárkit/, s utána kussolás ezerrel.
Aztán csodálkozunk, meg értetlenkedünk, hogy a németeknél megy az elhallgatás...
</blockquote>


Volt ennél durvább is Borsodban. </blockquote>

Gondolom, hogy nem ez:
http://www.boon.hu/a-rendorno-hajat-teptek-vadat-emeltek-a-rendorokre-tamado-ongai-csalad-tagjaival-szemben/3141229
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Némigazsága <blockquote rel="szuvorov"><blockquote rel="misinator">Idézet a Közel-Kelet topicból:

<blockquote rel="misinator">Zavart érzek az Erőben...

Említettem az előző hozzászólásban az állítólagos zempléni, motorosokra leselkedő veszélyeket.
Ugyanez a "forrás" említette a pár sorral lentebb belinkelt hírt is - ugyanakkor.
Azt mondja:
"...Az eset néhány nappal ezelőtt történt..."
A hír a cikkben linkelt eredeti hírforrásban tegnapi.
Na most az én gondom az, hogy ezt a hírt - hittem is akkor, meg nem is - én <b>Július 9-én</b> hallottam Edelényben...
Még jó, hogy vannak rá tanúim.
http://www.boon.hu/kis-hijan-megismetlodott-az-olaszliszkai-lincseles-boldvan/3137162

Erre mit olvasok ma?

"...<b>még június 9-én</b>..."
http://www.boon.hu/olaszliszkat-emlegetik-a-boldvai-eset-kapcsan/3139831

Megverik az egyik rendőrkapitány fiát /egyáltalán bárkit/, s utána kussolás ezerrel.
Aztán csodálkozunk, meg értetlenkedünk, hogy a németeknél megy az elhallgatás...
</blockquote>


Volt ennél durvább is Borsodban. </blockquote>

Gondolom, hogy nem ez:
http://www.boon.hu/a-rendorno-hajat-teptek-vadat-emeltek-a-rendorokre-tamado-ongai-csalad-tagjaival-szemben/3141229

</blockquote>

Nem az....
Védelmi pénzt szedtek a menetrendszeri Volán buszokon.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Cigánykérdésben mégis mit vártatok Orbán Viktor kormányától?

Nem veszitek észre, hogy csak a parasztvakítás megy?

A lopás bűncselekményi értékhatárát drasztikusan megemelték, a 3 "csapás" törvényjavaslatot úgy írták meg, hogy kb. senkire ne vonatkozzon, a fegyvertartási jogszabályokat tovább szigorították, a 14 év alattiak továbbra is szabadon garázdálkodhatnak...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Csak a szokásos.

Hozzon áldozatot az állam, még véletlenül se a munkaadók.


http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/radikalisan_kellene_csokkenteni_a_magyar_berek_adoterhet.235886.html
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Némigazsága <blockquote rel="szuvorov"><blockquote rel="misinator">Idézet a Közel-Kelet topicból:

<blockquote rel="misinator">Zavart érzek az Erőben...

Említettem az előző hozzászólásban az állítólagos zempléni, motorosokra leselkedő veszélyeket.
Ugyanez a "forrás" említette a pár sorral lentebb belinkelt hírt is - ugyanakkor.
Azt mondja:
"...Az eset néhány nappal ezelőtt történt..."
A hír a cikkben linkelt eredeti hírforrásban tegnapi.
Na most az én gondom az, hogy ezt a hírt - hittem is akkor, meg nem is - én <b>Július 9-én</b> hallottam Edelényben...
Még jó, hogy vannak rá tanúim.
http://www.boon.hu/kis-hijan-megismetlodott-az-olaszliszkai-lincseles-boldvan/3137162

Erre mit olvasok ma?

"...<b>még június 9-én</b>..."
http://www.boon.hu/olaszliszkat-emlegetik-a-boldvai-eset-kapcsan/3139831

Megverik az egyik rendőrkapitány fiát /egyáltalán bárkit/, s utána kussolás ezerrel.
Aztán csodálkozunk, meg értetlenkedünk, hogy a németeknél megy az elhallgatás...
</blockquote>


Volt ennél durvább is Borsodban. </blockquote>

Gondolom, hogy nem ez:
http://www.boon.hu/a-rendorno-hajat-teptek-vadat-emeltek-a-rendorokre-tamado-ongai-csalad-tagjaival-szemben/3141229

</blockquote>

Némigazsága <blockquote rel="szuvorov"><blockquote rel="misinator">Idézet a Közel-Kelet topicból:

<blockquote rel="misinator">Zavart érzek az Erőben...

Említettem az előző hozzászólásban az állítólagos zempléni, motorosokra leselkedő veszélyeket.
Ugyanez a "forrás" említette a pár sorral lentebb belinkelt hírt is - ugyanakkor.
Azt mondja:
"...Az eset néhány nappal ezelőtt történt..."
A hír a cikkben linkelt eredeti hírforrásban tegnapi.
Na most az én gondom az, hogy ezt a hírt - hittem is akkor, meg nem is - én <b>Július 9-én</b> hallottam Edelényben...
Még jó, hogy vannak rá tanúim.
http://www.boon.hu/kis-hijan-megismetlodott-az-olaszliszkai-lincseles-boldvan/3137162

Erre mit olvasok ma?

"...<b>még június 9-én</b>..."
http://www.boon.hu/olaszliszkat-emlegetik-a-boldvai-eset-kapcsan/3139831

Megverik az egyik rendőrkapitány fiát /egyáltalán bárkit/, s utána kussolás ezerrel.
Aztán csodálkozunk, meg értetlenkedünk, hogy a németeknél megy az elhallgatás...
</blockquote>


Volt ennél durvább is Borsodban. </blockquote>

Gondolom, hogy nem ez:
http://www.boon.hu/a-rendorno-hajat-teptek-vadat-emeltek-a-rendorokre-tamado-ongai-csalad-tagjaival-szemben/3141229

</blockquote>

Ehhez még annyit, hogy normális helyen azonnal kicsapnák az állományból azt a rendőrt, akit megtépnek, és nem lövi le a támadóját.

Ha viszont nem, akkor teljesen fölösleges a szolgálati fegyver.

Persze az ügyészség is elmehet a fenébe. Ha már halálos fenyegetések is elhangzottak, akkor legalább a vádban legyen benne az emberölés kísérlete.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Puszta kezes támadással (tépés) csak kényszerítő eszközök alkalmazhatóak, nagyon helyesen. Miért nem használt tonfát? Néhány csapás és nincs hajtépés!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Hozzon áldozatot az állam, még véletlenül se a munkaadók.

Magyarországon a béreket 49%-os elvonás terheli. Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban 42-44% körüli. Ráadásul nálunk szinte nem nyújt semmit az állam, viszont ott tesz keresztbe a munkaadónak ahol tud. Tehát nálunk igenis a munkaadók kemény áldozatokat hoznak, viszont az állam nem szándékozik semmiféle áldozathozatalra. A sok gond közül a magyar gazdaság és társadalom egyik nagy problémája éppen ez.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote>Mert nem ment az a középiskolai algebra, amit majdhogynem sehol nem használ még a felsőfokú végzettségű sem.
Juj, ezt azért nem kellett volna...

Tudom, most csak a saját butaságomat árultam el előtettek...:
Hát, nem én mondtam... :)</blockquote>

Látom neked meg a magyar nem ment - pedig a szövegértés csak középiskola...
</blockquote>
Tökéletesen megy a szövegértés. A műveim miről árulkodnak neked? Hogy félcédulás vagyok...?

Az aránypár is középiskolás algebra, amivel mondjuk fajlagos összehasonítást csinálsz. Ezt elég gyakran kell használni az életben is vagy a kamatos kamat. (Régen nem az volt, de most idáig süllyedt az oktatás...)

Primitív szint? Igen. Szükség van rá? Igen.

Ha ennyire nem értesz a matekoz akkor könyörgöm akkor inkább ne szóljál már vissza annak, aki lehet, hogy diff egyenletet nem old meg, de azért használ matekot.
 
Status
Not open for further replies.