[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
...Azért üzenem neked, ha kölcsönöd van, vagy közüzemi hátralékod, nem lesz senki aki megvédjen.....
Van kölcsönöm, forint alapon vettem föl így nem kell megvédeni.

Közüzemi hátralékom nincs, ellenben a gyurcsány éra alatt volt vitám a szolgáltatóval és nem védtek meg. Konkrtétan röhögve hajtották be a pénzt a semmiért és tehetetlenül álltam ott. Ellenben fidesz alatt havi 10 000-el csökkent a közüzemi számlám. Ja és egy régi tökre elfelejtett hitelből is kaptam vissza 36 000-ft-ot meg egy levelt a banktól, hogy tissztességtelenül jártak el velem szemben. Amire nem is számítottam. Ezt is a fidesz intézte, pedig gyurcsány alatt vettem föl a hitelt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Azért jó, hogy a végén majdnem mindenkiről kiderül, mi van a fejében. Azért üzenem neked, ha kölcsönöd van, vagy közüzemi hátralékod, nem lesz senki aki megvédjen. Mert nem számítasz csak négyévente, amikor be kell húzni az X-et a szavazólapra. Hú, most beszoptátok a migránsozást, meg a sorosozást és képtelenek vagytok távlatokban nézni a Viktorék politikai fejlődését, de MO-nak a legjobb, itt nincs baj a rasszizmussal, mert egy félcigány is lehet miniszterelnök. Legközelebb, 4 év múlva majd a Habony kitalálja a Marslakók küszöbön álló invázióját, aztán éjjelente aggódva fogjátok keresni a csillagrombolókat az égbolton. Hát azt hiszem az oktatási rendszer is mélypontra sűllyedt, ha értelmes emberek nem képesek összerakni interdiszciplináris módon az infókat. Amit MOLNi írt, semmi beteges, lázító, alkotmányellenes dolog nincs benne. Ha valakik megszervezik és tüntetnek joguk van rá ugyanúgy, mint ahogy a választási törvénybe van befoglalva ami. Én a magam részéről biztosan nem fogok tüntetni, lehiggadok és egy darabig, sokak örömére, hanyagolni fogom a HSZ-eket...


oké, nem akarok üldözési mániásnak tünni, de....
--kassza üres. (2020-ig jön az EU pénz, osztjónapot...)
-- migráncsok nem jönnek...
-- a "permamens mozgósításhoz" ellenségkép kell?
ki marad?
-Soros?
-Eu?
- hülye libsik, civil szervezetek-oké elsőnek ők jönnek:
Halász János megerősítette, hogy a kétharmados többség birtokában a Stop Soros törvénycsomagot az elsők között fogadhatják el. Az Országgyűlés várhatóan április végén ülhet össze leghamarabb, ez a kérdés pedig már májusban sorra kerülhet – fűzte hozzá.


Ezzel még el lehet tolni egy ideig, de kell valami más is, az átlag(mély)magyart leköti?
Szidjuk a románokat. ukránokat? Nem jó ötlet, akármilyen szr állapotban vannak, jóval több támogatásuk van közép és nagyhatalmaktól (ráadásul ha megindulnának, akkor átírva a régebbi nacionalista katonanótákat, pár nap múlva OV király legszebb lánya mossa majd a gyepűvonalra kiteregetett gatyáikat.)

oké ki marad, akit gyűlölni lehet?

na ekkor beugrik nekem két váalsztás előtti, legfelsőbb helyen kimondott -és megerősíttetett- szöveg, ami elsikkadt sokak számára: miszerint de facto egyenlőségjelet tett a romák és a migránsok közé...

A gondolatsort, aki akarja, vigye végig...
-
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
T

Törölt tag 008

Guest
Menthetetlenül ostoba vagy. Az arányos képviselet szó értelmezésére képtelen vagy.
Menthetetlenül ostoba vagy. Nem érted az egyéni és listás képviselet fogalmát. NEM törvényszerű, hogy ugyanarra add mindkét voksod. Ez azért van így kitalálva, mert az ember eldöntheti, hogy helyben ki képviselje és eldöntheti, hogy kinek a programja tetszik országosan.

Normális világban az egyéni körzetekben függetleneknek kellene indulniuk és a parlamanetben azt az oldalt támogatni, ami az adott területnek vagy az országnak megfelelne. Tudom, mindenki helikopter, csak te nem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Írtam már, családi okokból. (Mo-ra nősültem, és vlás után itt maradtam)
Utóbbi hetekben rájöttem, hiba volt, és itt nem a politikára gondoltam. (A mondás szerint, akinek ilyen rokonai vannak, annak nincs szüksége ellenségre)
Tehát elpereskedek itt még egy ideig, és aztán viszlát...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
oké, nem akarok üldözési mániásnak tünni, de....
--kassza üres. (2020-ig jön az EU pénz, osztjónapot...)
-- migráncsok nem jönnek...
-- a "permamens mozgósításhoz" ellenségkép kell?
ki marad?
-Soros?
-Eu?
- hülye libsik, civil szervezetek-oké elsőnek ők jönnek:
Halász János megerősítette, hogy a kétharmados többség birtokában a Stop Soros törvénycsomagot az elsők között fogadhatják el. Az Országgyűlés várhatóan április végén ülhet össze leghamarabb, ez a kérdés pedig már májusban sorra kerülhet – fűzte hozzá.


Ezzel még el lehet tolni egy ideig, de kell valami más is, az átlag(mély)magyart leköti?
Szidjuk a románokat. ukránokat? Nem jó ötlet, akármilyen szr állapotban vannak, jóval több támogatásuk van közép és nagyhatalmaktól (ráadásul ha megindulnának, akkor átírva a régebbi nacionalista katonanótákat, pár nap múlva OV király legszebb lánya mossa majd a gyepűvonalra kiteregetett gatyáikat.)

oké ki marad, akit gyűlölni lehet?

na ekkor beugrik nekem két váalsztás előtti, legfelsőbb helyen kimondott -és megerősíttetett- szöveg, ami elsikkadt sokak számára: miszerint de facto egyenlőségjelet tett a romák és a migránsok közé...

A gondolatsort, aki akarja, vigye végig...
-

Lehet, hogy utájátok itt sokan a "SHARID gyereket", de nem annyira hülye, mint gondoljátok. Vannak igen jó meglátásai, amiket én is osztok. Persze gyakran vonalas, de ki nem az...???

UI.: a nickednek van valami jelentése?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Írtam már, családi okokból. (Mo-ra nősültem, és vlás után itt maradtam)
Utóbbi hetekben rájöttem, hiba volt, és itt nem a politikára gondoltam. (A mondás szerint, akinek ilyen rokonai vannak, annak nincs szüksége ellenségre)
Tehát elpereskedek itt még egy ideig, és aztán viszlát...

Megértelek...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Vitathatatlan, hogy a nyugati típusú demokrácia ismérvei sérültek de az okok megértéséhez és a rendszer értékeléséhez fontos figyelembe vennünk két szempontot. Az egyik, hogy a reprezentatív demokráciák alapja az állampolgárok feltételezett egyenlősége, és hogy a modellben a népet képviselő elitek kezében összpontosul a politikai hatalom. A rendszer azért tud működni az azt „kitermelő” országokban, mert ugyan az állampolgárok teljes egyenlősége sehol nem teljesülhet, a nyugati társadalmakban ez a feltétel – – politikai és gazdasági téren is jobban, kiegyensúlyozottabban érvényesül. Mindemellett az ott meglévő társadalmi bizalom és politikai képviselet lehetővé teszi, hogy bár a politikai döntéseket az elit soraiban hozzák, a többség azt elfogadja, illetve megvannak az eszközei/csatornái ahhoz, hogy a politikai elitet adott döntésük megváltoztatására kényszerítsék.

. Ezzel szemben a ...i államokban a szegénység, a társadalmi egyenlőtlenség, valamint a képzettségben, város-vidék viszonylatban mutatkozó különbségek történelmileg meghatározóak, így a reprezentatív demokrácia alapja – az állampolgárok egyenlősége – nem tud megvalósulni, a „kintlévők” és „bentlévők” párhuzamos jelenléte, az etnikai különbségek, vagyis általában a társadalom heterogenitása lehetetlenné teszi a kiegyensúlyozott politikai képviseletet; mindez a nyugati értelemben vett demokratikus berendezkedés történelmi-strukturális akadályának tekinthető.



ja , fenti idézet eredetileg nem Magyarországról szólt, hanem Venezueláról... csak annyit piszkáltam bele, ahol Latin -amerikát írtak, kb összesen egy sor, azt kihúztam a szövegből...
Érdemes elolvasni a teljes írást:
http://www.grotius.hu/doc/pub/CZKISW/2013-08-05_lehoczki_bernadett_a-chavez-era-venezuelaban.pdf
Remélem, meg tudtok nyugtatni, hogy ilyesmi itt nem fordulhat elő(Bár Chavez-éknek ott volt kőolaj, ami ugye nem két fillé bevételt jelentett...)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Engem is sokminden zavar, sokmindent máskèpen csinàlnék. De nem làtok alternativàt az ellenzeki Ideggondozòban. Ami meg az MSZPSZDSZ idökben volt, abbòl végleg elegem van. És igen, lehetöleg minel kevesebb muzlim migrànst szeretnénk. Elèg nagy "kihivàs" ( probléma?) a 600-800e cigany kissebség is. Az én koromban van a stabilitásnak is bizonyos varázsa..:)

Hány éves vagy, én 51 leszek, de még testileg, szellemileg és gondolkodásban is fiatalos vagyok.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
46:) De volt egy válás, kb nullára kerültem, most másodszor pár éven belül...egy kicsit sok...

Na panasznapnak vége:)))
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
ja. kezességet vállaltam féltestvérnek, ő baxott visszafizetni, papíron semmije, úgyhogy most nálam kopog a végrehajtó...

Ezt már sokakkal eljátszották. Pont most mondtam a tavaszi szünetben a nagyobbik fiamnak (mert ez az első év a BME-én, hogy kiadják a tavaszi szünetet), hogy sem nekem, sem az anyjának, sem az édes testvérének ne írjon alá kezességet. Volt egy pár ismerősöm, akit a családtagok paliztak be annyira, hogy hajléktalan sorsra jutott...
 
M

molnibalage

Guest
Ami neked àlprobléma, az másnak valòs probléma és forditva.
Vàlasztásokat meg kell nyerni. És most (megint) OV nyert. Regebben az MSZPSZDSZ nyert.Többször is.
Ez egy ilyen meccs.
Értem. Akkor kihívlak egy röplabda meccsre de úgy, hogy én csapatom +10 ponttal indul. Mert csak. Azárt verjél meg kevesebb erőforrásból kezdőkkel.
Baszod, ilyen dumát...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
MAMAVIDE0310315_1_focuspoint_926x504.jpg
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
46:) De volt egy válás, kb nullára kerültem, most másodszor pár éven belül...egy kicsit sok...

Na panasznapnak vége:)))

A férfiaknak kevés kivétellel ez a sorsuk. Nekem szerencsém volt, mert kp-vel meg egy 10 millás kölcsön felvételével, illetve ingóság juttatással megüsztam a dolgot. A válásom sem úgy jött össze, ahogy a volt nejem szerette volna, mert megkérdezte a bírónő a szétköltözés után fél évvel a válóperes tárgyaláson, hogy hol lakik a nejem. Azt mondta egy olyan lakásban, amit Ő választott, de én fizettem ki. Megkérdezte, miből él. Azt mondta, hogy a szétköltözés után azonnal folyósítottam neki az életéhez szükséges pénzt. A bírónő erre azt mondta, hogy asszonyom, az őn férje egy gavallér, hogy önszántából megoldotta a legégetőbb problémákat. Azt mondta, a praxisában ilyennel nem találkozott. Aztán gyorsan lezártuk az ügyet, mert a szimpátiája a bíróságnak az irányomba fordult. Persze ezt csak azért tudtam megtenni, mert akkoriban nagyon jól ment. De ismerek számos embert, akit tényleg lenulláztak az asszonyok. Szélsőség, de két volt középiskolás osztálytársam lett úgy hajléktalan a válás miatt, hogy mára már megfagytak. De az én gyerekeim, az egyik 18, míg a másik 21 a mai napig hozzám jönnek haza, hiszen az anyjjuk 10 éve Ausztriában dolgozik. Ez addig volt a legszarabb, míg kicsik voltak a gyerekek, mert nem lehettek mindig velem, ugyanis a volt asszony messzebb költözött. Évekig a nagytesó felügyelte a kicsit. Elképzelhetitek, milyen korán kellett önnállónak lenniük, mert az nem minden, ha anyuka a bankszámlára utalja a pénzt, de csak ritkán van otthon... Kérdezhetnétek, miért nem jelentettem a gyámügyön ezt a helyzetet. A gyerekeim kértek rá. Azt mondták, eléggé megviselte Őket az, hogy távolabbra költöztek, de kialakultak új barátságok, amiket nem akartak felrúgni. Így én sem pereltem, hanem segíteni próbáltam. Felnőttek, nem kallódtak el, pedig ettől sokáig féltem, és elégtétellel szemlélem, hogyha tehetik hozzám jönnek haza...mind a mai napig...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Értem. Akkor kihívlak egy röplabda meccsre de úgy, hogy én csapatom +10 ponttal indul. Mert csak. Azárt verjél meg kevesebb erőforrásból kezdőkkel.
Baszod, ilyen dumát...
2002- ben a mostani kormánypárt ennél sokkal nevetségesebb, képtelenebb módon veszített. Ők kapták a legtöbb szavazatot és nem volt akivel koalíciót alkossanak. Nem siránkoztak hanem felépítettek egy tömegbázist, támogató hálózatot, pártkádereket szerveztek maguk mellé és lőn kétharmad már megint.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 592
113
Teljesen rendben van a választási rendszer. Három egymást követő évben, koalíciós kényszer nélkül tud kormányozni a legnépszerűbb párt. Tehát a rendszer befölti a funkcióját, garantálja a parlamenti többséget a kormány számára, ezáltal pedig biztosítja az ország stabilitását.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 592
113
Értem. Akkor kihívlak egy röplabda meccsre de úgy, hogy én csapatom +10 ponttal indul. Mert csak. Azárt verjél meg kevesebb erőforrásból kezdőkkel.
Baszod, ilyen dumát...

Eszement hülyeséget írsz. Ahhoz, hogy a győztest felülkompenzáljuk előbb győztesnek kell lennie. A magyar választási rendszerben mindenki teljesen egyenlő esélyekkel indul. Nem a tömegpárt tehet róla, hogy a törpepárt népszerűtlen! Ez olyan mint az egykulcsos adó, ami az egyetlen igazságos adó, hiszen mindenki azonos arányban fizet. Igen, a gazdagnak több marad a zsebében, de ahhoz előbb gazdagnak kell lennie, amire a szegénynek is minden esélye megvan, ha jól sáfárkodik és szerencsésen kockáztat!

Ha az ellenzék népszerűtlen, azt nem választási bűvészkedéssel kell kompenzálni, a választás a győztesről és a stabil kormányzás megteremtéséről szól!
 
Status
Not open for further replies.