[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Eszement hülyeséget írsz. Ahhoz, hogy a győztest felülkompenzáljuk előbb győztesnek kell lennie. A magyar választási rendszerben mindenki teljesen egyenlő esélyekkel indul. Nem a tömegpárt tehet róla, hogy a törpepárt népszerűtlen! Ez olyan mint az egykulcsos adó, ami az egyetlen igazságos adó, hiszen mindenki azonos arányban fizet. Igen, a gazdagnak több marad a zsebében, de ahhoz előbb gazdagnak kell lennie, amire a szegénynek is minden esélye megvan, ha jól sáfárkodik és szerencsésen kockáztat!

Ha az ellenzék népszerűtlen, azt nem választási bűvészkedéssel kell kompenzálni, a választás a győztesről és a stabil kormányzás megteremtéséről szól!
Miért kellene a győztest felülkompenzálni...????
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én még most sem értem miért a választási rendszert ekézik egyesek... Minden jelenleg a föld bolygón létező választási rendszerben nyer a fidesz, így ők kapnának felkérést a kormány alakításra. ;)

A másik pedig az, hogy miért nem az ellenzéket ekézik a nagy kritikusok?
Kire kellet volna szavazni?
Az MSZP-re? Mivel kampányoltak ők? : Kell a migráns, mindent aláírunk amit Brüsszel mond, és lesz 13. havi nyugdíj, hiszen ennek hiánya a legnagyobb gond....
Az LMP-re? Azokra akiknek még egy jó ötletünk nem volt? Több kulcsos adó, a CSOK eltörlése, meg le az atommal?
A DK-ra? Amit egy szocihopata ripacs vezet és éveken át bebizonyította, hogy semmit sem ért egy ország vezetéséhez? Meg rohadjon meg aki a határon túl él?
A Jobbikra? Azokra akik szemen köpték a tagságukat, kizárták a tagság nagy részét, miközben megvette őket pár oligarcha? Meg az iszlám az emberiség utolsó nagy reménye?
Ez volt a felhozatal gyerekek, és akkor csodálkoztok, hogy a fidesz nyert? :D


Hát aki benyalta a kell a migráns/nem kell a migrás szlogent, mint valós életbevágó választási alternatívát, annak kb. az általános iskolába kellene visszaülnie és egy kissé mélyebb ismereteket szereznie. Egyszerűen az átlagmagyar butaságára és a kádári szocializációra építette fel a F,,vsz a kampányát, ami bejött. Mert az emberek tényleg annyira buták és befolyásolhatóak, ahogy azt a kampánystáb felmérte. Ezt a választást "nem a F@SZ nyerte meg, hanem a rá szavazók veszítették el. De ha nektek elég jó, ami van meg lesz én nem bánom, csak élvezzétek és 2022-ig semmi panaszotok se legyen. Mert Ti választottátok magatoknak ezt, egy baromkodás (Sorosozás, meg migránsozás után). Az itteni Hsz-ek jó áttekintést adnak a mai magyar társadalomról Nem kellenek ide kvalifikált munkahelyek, mikor a megszólalók többsége egy betanított munkás szintjén látja a világot.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nehogy azt hidd, amit leírsz. Akkor az igen modernnek számító latin keresztény nyugathoz akartunk tartozni.
Látszik nem ismered a korebeli szituációt. Pengeélen táncolt az egész. Most nincs rá időm levezetni, de könyvtárosként és töritanárként elég sokat foglalkoztam vele.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
150 évre, de inkább két évszázadra sehol nincsenek pontos adatok. Miután a dokumentumok is elég hézagosak.
Szerintem Géza korát ne keverjük ide, az az államalapításé, amikor is nincs kialakult és szilárd államszervezet.
Azok amúgy simán hatalomtechnikai megfontolásokból levezényelt beavatkozások voltak a "belpolitikába", nem egyfajta segítség.
5-ös cikkely ? Semmiféle szervezetnek nem voltunk tagjai miután állam sem volt és nemzetközi jog sem. Csak ököljog, az erősebb joga.


Na mivel ilyen kitartóan írkáltál a témában, soron kívül utánanéztem a számoknak.

1. A XVI. sz. 50-60-as éveiben a török elleni végvárrendszer fenntartása 500-600 ezer aranyforintra rúgott évente.

2. Az 1570-80-as évekre ez az összeg 1,5-2,0 Millió aranyforintra emelkedett.

Ez akkora költség volt, amit nem tudott előteremteni az aktuális hatalom. (Ugye ismerős a végvári katonák fizetetlensége és a végvárak leromlott állapota.)

Kb. magyar forrásból, osztrák rendi forrásból, meg német birodalmi forrásból, kb. ezen összeg fele-kétharmada került csak biztosításra attól függően, mennyire fenyegette a török a Rábán túli területeket. Ugye nem gondolod ezek után, hogy ezt a még deficitesen is hatalmas összeget a számtalanszor lerabolt, kifosztott , elnéptelenedő magyar hadszíntérről gyűjtötték össze?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Sorosozás, meg migránsozás

Azért mert nem hiszed el, (álprobléma) azért még ez bizony valós.
A szolgálatok információin alapul, nem Orbán találta ki.
Sőt a nyugati szolgálatok is számtalanszor leírták hogy állandó és erős migráció várható Európa fel, de ezt a politikai érdek annulálta.
Venni kell a fáradtságot és utánanézni az ilyen olyan alapítványok, civil szervezetek forrásainak eredetét felkutatni.
Mindegyik mögött pénzember áll, akik politikai akaratot csomagolnak "fogyaszthatóvá", hogy ne legyen gyanús és a sajtót is meg lehet etetni.. De a felszín alatt már egészen mást mutat a kép.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Látszik nem ismered a korebeli szituációt. Pengeélen táncolt az egész. Most nincs rá időm levezetni, de könyvtárosként és töritanárként elég sokat foglalkoztam vele.

Ha ennyire vagy képben, mint amit leírtál és azokra a forrásokra hivatkozol, amiket megadtál, inkább ne publikáld, hogy töritanár vagy. Mert erre azt mondom, még a gimnazisták is alig tudnak valamit a magyar történelemről. nekem elhiheted, mert a kisebbik fiam emelt szintű töri érettségire készül és azért, ha tehetem én korrepetálom, pedig én mérnök vagyok...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
és ah keresnek egy gyarmattartót?
(pld Kína)

Venezuelai vezetést mostt se zavarja, hogy üresek a polcok a boltokban.
Oroszoknak szerintem nincs rá pénzük.Kinaiaknak van.De szerintem bármeikhez fordulnának,az amik összeütnek egy majdant a Kossuth térre.És ezt az orosz&kinai is tudja.Szerintem csak simán hagynak minket megfőni a saját levünkbe
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 395
113
Hát aki benyalta a kell a migráns/nem kell a migrás szlogent, mint valós életbevágó választási alternatívát, annak kb. az általános iskolába kellene visszaülnie és egy kissé mélyebb ismereteket szereznie. Egyszerűen az átlagmagyar butaságára és a kádári szocializációra építette fel a F,,vsz a kampányát, ami bejött. Mert az emberek tényleg annyira buták és befolyásolhatóak, ahogy azt a kampánystáb felmérte. Ezt a választást "nem a F@SZ nyerte meg, hanem a rá szavazók veszítették el. De ha nektek elég jó, ami van meg lesz én nem bánom, csak élvezzétek és 2022-ig semmi panaszotok se legyen. Mert Ti választottátok magatoknak ezt, egy baromkodás (Sorosozás, meg migránsozás után). Az itteni Hsz-ek jó áttekintést adnak a mai magyar társadalomról Nem kellenek ide kvalifikált munkahelyek, mikor a megszólalók többsége egy betanított munkás szintjén látja a világot.

Ameddig a hazai balliberális és Jobbikos vezetőréteg, nem ismeri fel, hogy politikájának alapvetően nemzeti jelleget kell adni ,addig a hozzád hasonlók gondolkodásmódja, a 8 osztályt nehezen elvégzők szintjére teszi a balliberális humán értelmiséget. A migráció valós veszély, ezt nem tagadhatjuk. Népszavazás is volt róla, ahol a társadalom elég világos üzenetet küldött a politikai elitnek. Nem kér migránsokat az ország. Arról nem a kormánypárt tehet hogy az ellenzék annyira hülye, hogy még ezt sem ismerte fel. Mindegy mit kommunikált a kormánypárt, ők juszt is az ellenkezőjét. Valamint beleálltak a kormány és a Fidesz lop, mezőbe. Konkrét ügyek, konkrét bizonyítékok nélkül. Most kit érdekelt itt ez ? Senkit. A migráns történet viszont napi valóság volt a médiában, konkrét történésekkel, külföldről. Akarjuk hogy itt is az legyen ? Nem. Mondhattak volna mást is kormány oldalról, de ez ellen a tökkelütött, idióta ellenzék ellen ennyi is elég volt. Rengeteg az eredmény, az elmúlt 8 évben ,amivel elő lehetett volna jönni. Nem kellett. Szurkolok, hogy továbbra is Gyurcsány, Vona, Szél, Karácsony, meg hasonlók vigyék a prímet bal oldalon. Akkor nem lesz gond a következő választásokon sem. Mert az a társaság, soha nem lesz egy nemzeti baloldalban érdekelt. Ők egy internacionalista bal oldalt tudnak csak elképzelni, akik mindenben igazodnak nyugati társaikhoz, nem érzik fontosnak a nemzetüket, hazájukat. Számukra az nem is nagyon létezik. Nem is fognak választást nyerni ebben az országban. Volt itt egykoron egy SZDSZ nevű párt. Ők nem kevesebbet hittek és hirdettek, hogy csak és csakis ők értenek mindenhez és mindenkinél jobban tudnak mindent. Aztán ahova nyúltak ott csak romok maradtak. Történetük végén, a világpolgár budapesti liberális értelmiséget ( mert lényegében belőlük állt az a párt ) aztán a magyar nép oda küldte ahova soha nem vágyott. A politikán kívüli világba. Utódaik nem tanultak a sorsukból. Ugyan oda fognak jutni.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 379
23 051
113
Miért kellene a győztest felülkompenzálni...????

Mert így kényelmesebb a győztesnek, nem kell koalíciós partnert keresnie, nem fogja minden kis szarral zsarolni a koalíciós partnere nem kell rettegnie hogy az első költségvetési szavazásnál megbukik a kormány, maradéktalanul meg tudja valósítani a kormányprogramját (amely ideális esetben azonos a kampany során ismertet programjával).
Természetesen van veszélye is, nagyon el tud szaladni a ló a nyertessel.

Gondold el, mi lenne ha te nyernéd a választást (a kormányprogramodban a fő hangsúlyt a magyar felsőoktatás megreformálása, egy modern haderő, energiafügetlenség elérése egy korszerű atomerőművel szerepelne), és csak egy olyan koalíciós partnert találnál aki hajlandó veled kormányozni, de vannak feltételei pl. atomerőműről szó nem lehet helyette az egész Alföldet vessük be napkollektorral, a honvédségnek meg elég 200 pancír, meg két iszkander (amivel odacsapunk oszt jó van az úgy). Majd minden héten zsarol, ha nem lesz ez vagy az akkor nem hajlandó veled szavazni és inkább kilép a koalícióból, bukik a kormány jöhetnek az előre hozott választások emiatt gyengül az ország stabilitása. Te meg képtelen lennél megvalósítani azt a programot amit ígértél a választóidnak, illetve amit te szerettél volna elérni a kormányzásod alatt.
 
M

molnibalage

Guest
Mert így kényelmesebb a győztesnek, nem kell koalíciós partnert keresnie, nem fogja minden kis szarral zsarolni a koalíciós partnere nem kell rettegnie hogy az első költségvetési szavazásnál megbukik a kormány, maradéktalanul meg tudja valósítani a kormányprogramját (amely ideális esetben azonos a kampany során ismertet programjával).
Természetesen van veszélye is, nagyon el tud szaladni a ló a nyertessel.

Gondold el, mi lenne ha te nyernéd a választást (a kormányprogramodban a fő hangsúlyt a magyar felsőoktatás megreformálása, egy modern haderő, energiafügetlenség elérése egy korszerű atomerőművel szerepelne), és csak egy olyan koalíciós partnert találnál aki hajlandó veled kormányozni, de vannak feltételei pl. atomerőműről szó nem lehet helyette az egész Alföldet vessük be napkollektorral, a honvédségnek meg elég 200 pancír, meg két iszkander (amivel odacsapunk oszt jó van az úgy). Majd minden héten zsarol, ha nem lesz ez vagy az akkor nem hajlandó veled szavazni és inkább kilép a koalícióból, bukik a kormány jöhetnek az előre hozott választások emiatt gyengül az ország stabilitása. Te meg képtelen lennél megvalósítani azt a programot amit ígértél a választóidnak, illetve amit te szerettél volna elérni a kormányzásod alatt.
Izraelben évtizedek óta színes tudtommal a paletta és valahogy képes működni az ország. Ja, hogy ehhez felnőtt és értelmes emberek kellenéne és nem még most is Kádárt és az előző rendszert sirató és autoriter kormányzásban hívők?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ameddig a hazai balliberális és Jobbikos vezetőréteg, nem ismeri fel, hogy politikájának alapvetően nemzeti jelleget kell adni ,addig a hozzád hasonlók gondolkodásmódja, a 8 osztályt nehezen elvégzők szintjére teszi a balliberális humán értelmiséget. A migráció valós veszély, ezt nem tagadhatjuk. Népszavazás is volt róla, ahol a társadalom elég világos üzenetet küldött a politikai elitnek. Nem kér migránsokat az ország. Arról nem a kormánypárt tehet hogy az ellenzék annyira hülye, hogy még ezt sem ismerte fel. Mindegy mit kommunikált a kormánypárt, ők juszt is az ellenkezőjét. Valamint beleálltak a kormány és a Fidesz lop, mezőbe. Konkrét ügyek, konkrét bizonyítékok nélkül. Most kit érdekelt itt ez ? Senkit. A migráns történet viszont napi valóság volt a médiában, konkrét történésekkel, külföldről. Akarjuk hogy itt is az legyen ? Nem. Mondhattak volna mást is kormány oldalról, de ez ellen a tökkelütött, idióta ellenzék ellen ennyi is elég volt. Rengeteg az eredmény, az elmúlt 8 évben ,amivel elő lehetett volna jönni. Nem kellett. Szurkolok, hogy továbbra is Gyurcsány, Vona, Szél, Karácsony, meg hasonlók vigyék a prímet bal oldalon. Akkor nem lesz gond a következő választásokon sem. Mert az a társaság, soha nem lesz egy nemzeti baloldalban érdekelt. Ők egy internacionalista bal oldalt tudnak csak elképzelni, akik mindenben igazodnak nyugati társaikhoz, nem érzik fontosnak a nemzetüket, hazájukat. Számukra az nem is nagyon létezik. Nem is fognak választást nyerni ebben az országban. Volt itt egykoron egy SZDSZ nevű párt. Ők nem kevesebbet hittek és hirdettek, hogy csak és csakis ők értenek mindenhez és mindenkinél jobban tudnak mindent. Aztán ahova nyúltak ott csak romok maradtak. Történetük végén, a világpolgár budapesti liberális értelmiséget ( mert lényegében belőlük állt az a párt ) aztán a magyar nép oda küldte ahova soha nem vágyott. A politikán kívüli világba. Utódaik nem tanultak a sorsukból. Ugyan oda fognak jutni.

Ne haragudj, azt hittem korábban, hogy itt lehet értelmes emberekkel eszmét cserélni, (kevés előítéletem volt), de hát látom, ebben a témában biztos nem. Én tévedtem.... De azt hiszem másban sem éri meg itt vitatkozni.mert nincesn semmi hozadéka. Nem akarok megsérteni senkit sem, de látom mire volt elég az agymosás és . sajnos ma az a valóság, hogy nem én, meg még itt néhányan, hanem Ti vagytok azok, akik vezetőitek szellemi gyámságára szorultok. És az általad idézrtt szellemi szintet ütitek meg. Jobban járok, ha a dolgommal foglalkozom, a közéletből elég volt ennyi. Így is láttam, tapasztaltam eleget... Látom meddő a vita, mert tömény butaság ellen nem lehet érvelni. Hát ez a szint, amit helyból megudrottatok. Legyetek rá büszkék, viszont ne várjad el, hogy büszke leszek rátok. Nem szeretném, ha a vita elfajulkna, ezért kérlek, ezt itt és most fejezzük is be.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Végiggondoltam, nem írok este semmit. Én már szavaztam akkor, amikor elmentem. Az egyik indok az volt ami most van úgy általánosságban a fórumon is meg az óhazában. Mint minden éremnek, ennek is két oldala van - alsó hangon.

Vannak, akik ennek a rendszernek a haszonélvezōi - különbözō szinten. Ôk addig látnak, hogy több pénz egyenlō minden jó. Nekik igazából tök mindegy, hogy ki adja, csak jöjjön. Ha ez a gyurcsótány lett volna, akkor most neki állna a zászló. (A "ha" kifejezéseket egyedül a programozásban tartom fontosnak, történelemben abszolút nem...)

Messzebbrōl azt mondom, hogy nem látjátok a fától az erdōt. Itt egy poszt-kádári újraosztás van. Adott egy jelenleg megkérdōjelezhetetlen rendszer (NER) - ez régen az MSZMP volt. Teccik-nemteccik, minden hatalmuk megvan és ezt használják.

Ôk kilóra megvettek x millió embert. Kit a nyugdíjjal, kit a CSOK-kal, mást mással. Abban a helyzetben vannak, hogy ōk diszponálnak a pénz felet. Ôk döntik el, hogy a tortából ki és mennyit kap. A lakosság jelentōs hányada kapott az X-ból Y-nyi értéket. Az X-et nem ismerjük, az Y meg több, mint tavaly. Örülünk, Vincent? Jah. Az X-et nem kötik az orrunkra, sem azt, hogy a NER-es csapat Z-je hány milliárd. Az ország vezetése úgy működik, mint egy multi. Ha jól megy a szekér, akkor mindenki kap jutalmat, ha nem, akkor csak a vezetōség.

Ezzel a rendszerrel a hatalom biztosított. A 3 pillér adott:
- tiéd a pénzügyi kontroll
- tiéd a jogi kontroll
- a nélkülözhetetlenek a helyükön, a lecserélhetōekbōl lehet hasznos, a hasznosból lecserélhetō, kis pénzzel lehet mozgatni.

Ez a jelenlegi Fidesz (illetve bármelyik regnáló párt) A gyűlöletkampány csak parasztvakítás volt, amit a komplett ellenzék beszopott és rossz vonatra vettek jegyek. A hatalmas gond abból lett szerintem, hogy a dumaellenzék lezüllött a fideszes szintre, csak ezzel meg azt érték el, hogy az emberek immúnisok lettek lassan mindenre. (ennek folyamánya, hogy kósa is maradt a helyén).

Mit csinált az ellenzék? Beállt a licitbe (nyugdíj, férfi40, stb...), miközben az elmúlt 8 évben semmi PÉNZBEN MÉRHETØT NEM ADOTT az embereknek - mert nem is adhatott. Erre beálltak a licitbe meg a sarazásba. Normális programot nem láttam. Aztán jött a cicharc a visszalépésekkel. Na, ez a vicckategória. Ha igazán naracsbuktát akartak volna, akkor két kurva név lett volna a listán, NER meg NEMNER. Lett volna egy technikai koalíció, nyernek, felszámolják a jelenlegi rendszert, poltpetikét elhajtják a nádba, majd új választást írnak ki. Ez egy komoly terv lett volna, de nem. Ment a picsáskodás, meg az óvodás tilitoli. Kezdettōl fogva nyilvánvaló volt, hogy technikai koalíció nem lehet. Szerintem Hódmezōvásárhely elōtt ezt meg lehetett volna csinálni, csak az eredmény után az összes kis takonypárt elhitte, hogy a narancsos parasztok AMÚGYIS verhetō. Öreg hiba.

Ekkor az egyszem Pista elgondolkodott:
- ezek nem tudnak megegyezni se, nem bírom a vónát/gyurcsótányt/szélt - mi van, ha hozzányúlnak a pénzemhez!? Ez nekem jár
- rühellem az getsziórbántot, mert lopnak - de mégis csak ott a havi Y plusz.

És ennyi elég volt. Kb. 3 hete tiszta volt számomra a 2/3. A kádársita nyuggerbōl az elmúlt években megteremették az orbánista csokost. Ami akkor volt a nomenklatúra, ma a NER-es szerencselovag. A szerep a régi, az arcok újak.

A gyűlöletkampányra fogni a vereséget roppant könnyű. Az ellenzék miniorbánok gyülekezete. Az LMP-t még Szél bevitte - most. A Jobbik nagyot bukott. A többi meg szócséplés lenne.

A tisztelt szavazóknak annyit mondanék még, hogy a NER-ben összelopott vagyon elég lesz az úniós pénzek elapadása utáni kényelmes életre is - a hűségpénz nem feltétlenül... De hogy ne érezd magad ennyire rosszul, ha nem fidesz nyert volna, a közintézmények ugyanúgy narancsos megszállás alatt maradtak volna. Nem lett volna elszámolás, mert aki az elōzō maffiafōnököt lelövi, azért teszi, hogy ō lépjen a helyére. Legalább felvállaltad - de nem bevallottad, hogy közted meg egy gazdasági migráns között annyi a difi, hogy te a több szociális juttatásért nem vagy hajlandó hajóra szállni - kerítés ide vagy oda.

Hosszú és eredményes életet, korai nyugdíjazást, további jutattásokat - és elegendō adófizetōt hozzá..
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Végiggondoltam, nem írok este semmit. Én már szavaztam akkor, amikor elmentem. Az egyik indok az volt ami most van úgy általánosságban a fórumon is meg az óhazában. Mint minden éremnek, ennek is két oldala van - alsó hangon.

Vannak, akik ennek a rendszernek a haszonélvezōi - különbözō szinten. Ôk addig látnak, hogy több pénz egyenlō minden jó. Nekik igazából tök mindegy, hogy ki adja, csak jöjjön. Ha ez a gyurcsótány lett volna, akkor most neki állna a zászló. (A "ha" kifejezéseket egyedül a programozásban tartom fontosnak, történelemben abszolút nem...)

Messzebbrōl azt mondom, hogy nem látjátok a fától az erdōt. Itt egy poszt-kádári újraosztás van. Adott egy jelenleg megkérdōjelezhetetlen rendszer (NER) - ez régen az MSZMP volt. Teccik-nemteccik, minden hatalmuk megvan és ezt használják.

Ôk kilóra megvettek x millió embert. Kit a nyugdíjjal, kit a CSOK-kal, mást mással. Abban a helyzetben vannak, hogy ōk diszponálnak a pénz felet. Ôk döntik el, hogy a tortából ki és mennyit kap. A lakosság jelentōs hányada kapott az X-ból Y-nyi értéket. Az X-et nem ismerjük, az Y meg több, mint tavaly. Örülünk, Vincent? Jah. Az X-et nem kötik az orrunkra, sem azt, hogy a NER-es csapat Z-je hány milliárd. Az ország vezetése úgy működik, mint egy multi. Ha jól megy a szekér, akkor mindenki kap jutalmat, ha nem, akkor csak a vezetōség.

Ezzel a rendszerrel a hatalom biztosított. A 3 pillér adott:
- tiéd a pénzügyi kontroll
- tiéd a jogi kontroll
- a nélkülözhetetlenek a helyükön, a lecserélhetōekbōl lehet hasznos, a hasznosból lecserélhetō, kis pénzzel lehet mozgatni.

Ez a jelenlegi Fidesz (illetve bármelyik regnáló párt) A gyűlöletkampány csak parasztvakítás volt, amit a komplett ellenzék beszopott és rossz vonatra vettek jegyek. A hatalmas gond abból lett szerintem, hogy a dumaellenzék lezüllött a fideszes szintre, csak ezzel meg azt érték el, hogy az emberek immúnisok lettek lassan mindenre. (ennek folyamánya, hogy kósa is maradt a helyén).

Mit csinált az ellenzék? Beállt a licitbe (nyugdíj, férfi40, stb...), miközben az elmúlt 8 évben semmi PÉNZBEN MÉRHETØT NEM ADOTT az embereknek - mert nem is adhatott. Erre beálltak a licitbe meg a sarazásba. Normális programot nem láttam. Aztán jött a cicharc a visszalépésekkel. Na, ez a vicckategória. Ha igazán naracsbuktát akartak volna, akkor két kurva név lett volna a listán, NER meg NEMNER. Lett volna egy technikai koalíció, nyernek, felszámolják a jelenlegi rendszert, poltpetikét elhajtják a nádba, majd új választást írnak ki. Ez egy komoly terv lett volna, de nem. Ment a picsáskodás, meg az óvodás tilitoli. Kezdettōl fogva nyilvánvaló volt, hogy technikai koalíció nem lehet. Szerintem Hódmezōvásárhely elōtt ezt meg lehetett volna csinálni, csak az eredmény után az összes kis takonypárt elhitte, hogy a narancsos parasztok AMÚGYIS verhetō. Öreg hiba.

Ekkor az egyszem Pista elgondolkodott:
- ezek nem tudnak megegyezni se, nem bírom a vónát/gyurcsótányt/szélt - mi van, ha hozzányúlnak a pénzemhez!? Ez nekem jár
- rühellem az getsziórbántot, mert lopnak - de mégis csak ott a havi Y plusz.

És ennyi elég volt. Kb. 3 hete tiszta volt számomra a 2/3. A kádársita nyuggerbōl az elmúlt években megteremették az orbánista csokost. Ami akkor volt a nomenklatúra, ma a NER-es szerencselovag. A szerep a régi, az arcok újak.

A gyűlöletkampányra fogni a vereséget roppant könnyű. Az ellenzék miniorbánok gyülekezete. Az LMP-t még Szél bevitte - most. A Jobbik nagyot bukott. A többi meg szócséplés lenne.

A tisztelt szavazóknak annyit mondanék még, hogy a NER-ben összelopott vagyon elég lesz az úniós pénzek elapadása utáni kényelmes életre is - a hűségpénz nem feltétlenül... De hogy ne érezd magad ennyire rosszul, ha nem fidesz nyert volna, a közintézmények ugyanúgy narancsos megszállás alatt maradtak volna. Nem lett volna elszámolás, mert aki az elōzō maffiafōnököt lelövi, azért teszi, hogy ō lépjen a helyére. Legalább felvállaltad - de nem bevallottad, hogy közted meg egy gazdasági migráns között annyi a difi, hogy te a több szociális juttatásért nem vagy hajlandó hajóra szállni - kerítés ide vagy oda.

Hosszú és eredményes életet, korai nyugdíjazást, további jutattásokat - és elegendō adófizetōt hozzá..


Lehet, hogy korábban vitatkoztunk egymással, de ez csak félreértésből adódhatott. Ha tehetném 10 like-ot adnék, de tudom az is baromi kevés lenne a HSZ érték elismerésénél. Nem baj, ha nem írsz este, de örülök, hogy legalább Te is tanuságot tettél. Köszi..
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ameddig a hazai balliberális és Jobbikos vezetőréteg, nem ismeri fel, hogy politikájának alapvetően nemzeti jelleget kell adni ,addig a hozzád hasonlók gondolkodásmódja, a 8 osztályt nehezen elvégzők szintjére teszi a balliberális humán értelmiséget. A migráció valós veszély, ezt nem tagadhatjuk. Népszavazás is volt róla, ahol a társadalom elég világos üzenetet küldött a politikai elitnek. Nem kér migránsokat az ország. Arról nem a kormánypárt tehet hogy az ellenzék annyira hülye, hogy még ezt sem ismerte fel. Mindegy mit kommunikált a kormánypárt, ők juszt is az ellenkezőjét. Valamint beleálltak a kormány és a Fidesz lop, mezőbe. Konkrét ügyek, konkrét bizonyítékok nélkül. Most kit érdekelt itt ez ? Senkit. A migráns történet viszont napi valóság volt a médiában, konkrét történésekkel, külföldről. Akarjuk hogy itt is az legyen ? Nem. Mondhattak volna mást is kormány oldalról, de ez ellen a tökkelütött, idióta ellenzék ellen ennyi is elég volt. Rengeteg az eredmény, az elmúlt 8 évben ,amivel elő lehetett volna jönni. Nem kellett. Szurkolok, hogy továbbra is Gyurcsány, Vona, Szél, Karácsony, meg hasonlók vigyék a prímet bal oldalon. Akkor nem lesz gond a következő választásokon sem. Mert az a társaság, soha nem lesz egy nemzeti baloldalban érdekelt. Ők egy internacionalista bal oldalt tudnak csak elképzelni, akik mindenben igazodnak nyugati társaikhoz, nem érzik fontosnak a nemzetüket, hazájukat. Számukra az nem is nagyon létezik. Nem is fognak választást nyerni ebben az országban. Volt itt egykoron egy SZDSZ nevű párt. Ők nem kevesebbet hittek és hirdettek, hogy csak és csakis ők értenek mindenhez és mindenkinél jobban tudnak mindent. Aztán ahova nyúltak ott csak romok maradtak. Történetük végén, a világpolgár budapesti liberális értelmiséget ( mert lényegében belőlük állt az a párt ) aztán a magyar nép oda küldte ahova soha nem vágyott. A politikán kívüli világba. Utódaik nem tanultak a sorsukból. Ugyan oda fognak jutni.
A gond az,hogy itt nincs nemzeti oldal.OV hatalompárti.Nincs liberális oldal.Szadesz is csak szavak szintjén volt az.Röhej,de az ifjúkori fityisz az volt.Nincs baloldal sem.Leginkább feudális nomenklaturaharcnak lehetne nevezni a magyar belpolitikát.OV ennek a kamarillapolitikának egy nagyonprofi propagandával alapossan megtámogatott mestere.Rabllovagok országa vagyunk,és OV köztük a király.De igy a lengyel nemesi állam sorsára fogunk jutni,mert ahoz hasonlitunk leginkább.Aztán majd lehet várni a feltámadást 200évig.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
M

molnibalage

Guest
Mit csinált az ellenzék? Beállt a licitbe (nyugdíj, férfi40, stb...), miközben az elmúlt 8 évben semmi PÉNZBEN MÉRHETØT NEM ADOTT az embereknek - mert nem is adhatott. Erre beálltak a licitbe meg a sarazásba. Normális programot nem láttam. Aztán jött a cicharc a visszalépésekkel. Na, ez a vicckategória. Ha igazán naracsbuktát akartak volna, akkor két kurva név lett volna a listán, NER meg NEMNER. Lett volna egy technikai koalíció, nyernek, felszámolják a jelenlegi rendszert, poltpetikét elhajtják a nádba, majd új választást írnak ki. Ez egy komoly terv lett volna, de nem. Ment a picsáskodás, meg az óvodás tilitoli. Kezdettōl fogva nyilvánvaló volt, hogy technikai koalíció nem lehet. Szerintem Hódmezōvásárhely elōtt ezt meg lehetett volna csinálni, csak az eredmény után az összes kis takonypárt elhitte, hogy a narancsos parasztok AMÚGYIS verhetō. Öreg hiba.
Jah kérem, mert megélhetési politikusok vannak, akik egy percet nem töltöttek versenyszférában. Ha nem jutnak madátumhoz, akkor jönnek a szűkös esztendők... Emiatt (sincs szerintem) összefogás, mert ragaszodnak ahhoz a pénzecskéhez, amit még ki tudnak vesztesként is sajtolni a rendszerből...

Ekkor az egyszem Pista elgondolkodott:
- ezek nem tudnak megegyezni se, nem bírom a vónát/gyurcsótányt/szélt - mi van, ha hozzányúlnak a pénzemhez!? Ez nekem jár
- rühellem az getsziórbántot, mert lopnak - de mégis csak ott a havi Y plusz.

És ennyi elég volt. Kb. 3 hete tiszta volt számomra a 2/3. A kádársita nyuggerbōl az elmúlt években megteremették az orbánista csokost. Ami akkor volt a nomenklatúra, ma a NER-es szerencselovag. A szerep a régi, az arcok újak.

A gyűlöletkampányra fogni a vereséget roppant könnyű. Az ellenzék miniorbánok gyülekezete. Az LMP-t még Szél bevitte - most. A Jobbik nagyot bukott. A többi meg szócséplés lenne.
Az egyfordulós választás a győzelem fő oka és az. 2. foroduló estén közelében nem lennnének ennyi választókerület behúzásához.

Hosszú és eredményes életet, korai nyugdíjazást, további jutattásokat - és elegendō adófizetōt hozzá..
Hát igen...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Jah kérem, mert megélhetési politikusok vannak, akik egy percet nem töltöttek versenyszférában. Ha nem jutnak madátumhoz, akkor jönnek a szűkös esztendők... Emiatt (sincs szerintem) összefogás, mert ragaszodnak ahhoz a pénzecskéhez, amit még ki tudnak vesztesként is sajtolni a rendszerből...

Ez így van. Manapság ha hallgatok egy "német" politikust, akkor az elsō érzésem, hogy nem vennék tōle használt autót, a második, hogy egy állásinterjún kivágnám 3 perc múlva...

Facebook-on írtam ezt:

Európában van több olyan hely, ahol ha otthon maradsz és nem csinálsz semmit, több pénzt kapsz, mint aki dolgozik

Európában van több olyan hely, ahol jobban félnek a múlttól, mint a jövōtōl

Európában vannak helyek, ahol nincsenek következmények, csak magyarázatok

Európában vannak sokak, akiknek jogaik vannak, de vannak, akiknek csak kötelezettségei

Európában lehetsz gyakorló pszichopataként vezetō politikus, de gondolkó, érzō lényként maximum beosztotja egy kevésbé sikeresebb pszichopatának

Európában mindenhol lehetsz vezetō felelōtlen ígéretekkel, de ugyanígy lehetsz ellenzéki néma csendben

Európában mindenhol hazudhatod ōszintének, de sehol nem lehetsz ōszinte

Európában mindenhol beszélhetsz nyiltan a semmirōl, de nyilt beszédet tiltják

Európában a politukusok felelōsek a nemlétezō problémákért, de a politikusokért és a létezō problémákért mi felelünk

Európának kevesebbet kellene tennie azért, hogy a legjobb hely legyen a világon, mint azért az állapotért ahová jutott

Európában a legtöbb helyen a szakembereket mikroszkóppal vizsgálják a legapróbb részletekig, a politikus pedig lehet rátermett

Európában az európai értékrend az európai értékrendet jelenti az európai értékrend alapján

Ezért van az 100%-ban, amit mondasz...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Pécs és az arab számok :)

Ha a sötétség fájna ordítanának. Kb. ennyit értenek a migránshelyzetből, meg a NER-ből is. Sajna, mintha egy adag SZEFO-st látnék. Pécs szép város, de hogy ennyi ilyen embert össze lehessen szedni, ez az ország szégyene... És nemrég még EU kulturális fővárosa is volt...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Azért érdekes, hogy mindkét oldalon főleg a kerítés, meg a soros dominál. Tehát ez a primitív kampány nem csak a fidesz szavazókra volt hatással. Azért remélhetőleg mind a marketing, mind a kommunikáció, mind a politika, szervezetépítés, helyzetelemzés és sok-sok részegységből álló választás és kampányidőszak nem csak az érzelmek és indulatok menték lesz kivesézve, mert -lehet, hogy csak számomra- de mindenképpen érdekesebb volt ez annál.

Furcsa, hogy az érvekben nem merülnek fel például olyan évtizedes problémák, mint a sokak által kritizált szocpol (helyette konroláltabb csok), munka nélkül nagy összegű segélyek (közmunka, adókedvezmények) és "lúdtalppal" rokkantnyugdíjas rendszer jogos visszanyesése. Pedig ezek jelentős reformok voltak és nem csak szűk kör/elit hasznára voltak. De perpillanat nem napirenden lévő témák a vasúti vonalbezárások -inkább felújítások vannak; a falusi iskolák bezárása -még van, ahol újra is nyitottak; a kórházi ágyak számának csökkentése -hanem új kórházi szárnyak, új kórházak építése. Vagy, hogy kitekintsünk: magyarverésekről nem nagyon hallani, talán pozitívabb irányt vesz a külhoni magyarság helyzete és talán csökken az asszimilálódás. De biztos ez is egy szűk kör /ner lovagok/ haszna, akik mind nyilván szűklátókörű analfabéta barbár állatok. Vannak problémák, vannak egyenlőtlenségek, vannak mind a kormánynak, mind a választási rendszernek hibái, vannak túlkapások. Sok minden van. De az élet nem fekete meg fehér, és tökéletes kormányokról, rendszerekről csak álmodozni lehet de megvalósítani nem. És ma is felkelt a Nap, az élet megy tovább.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 824
113
19827017_0a94b29fee64167799368d4ba4a7de33_wm.png


az, hogy átnyomhattak egy ilyen rendszert, az persze az aktuális ellenzék, és választók hibája (is)
Micsoda skandalum, hogy az egyéniben megszerzett parlamenti helyeket is hozzáadták a listás helyekhez! Tisztára pofátlanság!:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and kiskrumpli
Status
Not open for further replies.