[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Még valami. Magyarországon minden normális embert már csak a Paks 2 szembeni ellenzéki vélemények is el kellett volna tántorítsanak attól, hogy az ellenzékre adja le a voksát. Mindegyik ellenzéki megakadályozta volna. Gondolj már bele mit veszített volna ezzel rövid és hosszá távon az ország. Rövidtávon kaptuk volna az oroszoktól a büntetést a szerződésszegésért. Hosszú távon meg a viccerőműveket és a német villanyárakat (ha egyáltalán lett volna áram). Na olyan áramárak mellett biztos szárnyalt volna az iparunk.
Értem én, hogy Fidesz, meg korrupció, de azért azt is tegyük már hozzá, hogy nem mindegy, ha egy beruházásból lopnak, vagy, hogy be sem ruháznak és mégis lopnak.

Remélek a tényleg komoly kérdéseidre tudtam komoly és kimerítő választ abni az állampogárság témakörében. Egyébként én sem vagyok minden tudás birtokában, de leírtam, a jelenlegi rendszer néhány hibáját. Mások remélhetően cáfolnak, megerősítenek, vagy újabb adalékokat tesznek hozzá a dolgokhoz. Ebből lehetne építkezni és nem a zsigeri ellenszenvből. De hát legyen Paks. is téma, mert kérdezted. Valami fogalmam van a témáról, mert elég sok évig dolgoztam azon a környéken, ahol a rádióaktív hulladékok végleges elhelyezése számításba jöhet. Terveztem róla egy posztot a villamos energia topicba, de nem írtam meg. Őszintén, elment a kedvem a szakmaibb kommentek készítésétől, mert azt hittem magasabb szinten érdeklődik az élet dolgai iránt az, aki itt regisztrált. Igazándiból, nem hiszem, hogy minden ellenzéki Paks II. ellenes. Én a 90-es évek elején jártam BP-én mélyzöld klubokba és elsősorban a környezetvédelem a fennálló politikai elégedetlenségük kifejezési formája volt. Szerintem sokaknak még ma is az. Bár én személy szerint egyet tudok érteni Paks II-vel, meg a magas aktivitású rádióaktív hulladék elhelytésével is. Saját magam is furogattam Pécs környékén 2 km-es lyukakat, amik eredményei hasznosak ebben a tekintetben is. Igazából amit látok:

1. A kormány ezt a kérdést is erővel oldja meg a szándékai szerint, ezért mindig fenn fog állni a gyanakvás légköre, amit a suttogó rémpropaganda fog táplálni.

2. A kormányzati sikerpropaganda töredékéből lehetett volna csinálni ezen a területen is egy ütős tájékoztató kampányt, mert azért azt is el kell ismerni, amit az emberek nem ismernek, abból zsigerből félnek.

Lehetne ezen az oldalon is szavatózatokat gyűjteni, ha jól csinálnák. De ezen a területen nem csinálják jól, erőből megy minden, a meggyőzés aláfestése nélkül...

Ezért is látnám szívesen, ha az elvetemült F@SZ fanok észrevennék, lehet sokan sokféleképpen gondolkodunk, más ismereteink vannak, de ha a politika nem lövészárkokat építene az eltéró politikai preferenciájú emberek közé, hanem inkább integrálnánk kinél ezt, kinél azt a véleményt és így mozaik szerűen összefognánk (persze meghagyva mindenkinek a politikai nézetei autonomiáját), könnyebben és többre jutnánk. Csak sajnos elpolitizáljuk az erőforrásainkat, és elóáll az a helyzet (nem vic!!!), hogy új létesítmények belső kiszolgáló gépészete kb. 40-50 évvel el van maradva az aktuális korszinvonaltól.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
A Fidesz parlamenten belül már nem legyőzhető erő.
Majd amikor a konc elfogy illetve a viktátoron a gyengülés jelei fognak látszódni. Aki ki akarja nyírni az elōzō maffiavezért nem azért teszi, hogy jó útra terelje az üzletet - általában, hanem hogy átvegye a helyét. Szerintem ott már legalább 4 alamuszi, csendes szarzsák lapul és fejlōdik ki a NER-es tōgyön...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Aztán a végén csak a gyerekgyártás lesz, mert minek dolgozzak, lesz 4 gyerek, csok, anyámkínja - ebbōl a szempontból lassan a magyar "bōkezűség" übereli a németet, közel olyan szintű, mint a gazdasági menekültek apanázsa. Hihetelen. Ezt egy olyan morális háttérben meglépni, ahol az adócsalás össznemzeti sport, remek jövōkép.

.

Szerintem nem jól látod. És nyilván nem kell velem egyet érteni, de a mai családtámogatás lényegében munkához kötött. Nyilván van egy alap, mint a családi pótlék. De ma a rendszer annak kedvez, aki dolgozik. Még olyan is rákényszerül valamiféle legális munkavégzésre, akiknek korábban nem fűződött semmi érdekük hozzá -családi adókedvezmény. Ez egy rég várt rendszer. Csok: Emlékezz, hogy mennyi rossz minőségű, gyakran félkész, minőségi lakhatásra sokszor alkalmatlan telepek épültek a szocpolból. A CSOK esetében ez (még) nem jelent meg. Élni, érdemben megint csak az tud vele, akinek van keresete. A támogatások meg 3 gyermekig növekednek, a felett se a Csok, se az adókedvezmény nem növekszik. Ez a rendszer hol épül a túlzott gyermekvállalásra?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
A Fidesz parlamenten belül már nem legyőzhető erő.

Ó, dehogynem. Mindössze egy a JOBBIK számára mint koalíciós partner szóbajöhető budapest párt kell hozzá, mert a JOBBIK begyűjti a vidéki szavazatokat, a fővárost viszont nem tudja, ahogy a fővárosiak többségét adó baloldaliak se léteznek már vidéken. Ehhez a konstellációhoz az kell, hogy létrejöjjön egy olyan baloldali párt Budapesten, amelyik leszakad a balliberalizmusról és megtalálja a közös hangot a magyar átlagemberrel is annak érdekében, hogy szóba tudjon állni a JOBBIK-al. A FIDESZ-en túl a JOBBIK se vesztes, ők lettek a váltópárt. A második helyezett 2014-ben és most:

2014, még létezik baloldal vidéken is:
5851166_14c7d3201a1341caf5207b24b883c363_x.jpg

JOBBIK, MSZPkoala, FIDESZ

2018, már csak a JOBBIK maradt:
Ejsf5KO.jpg

JOBBIK, FIDESZ, MSZP-Párbeszéd, DK, LMP, Együtt, független
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az zavar, míg az erdélyiek levélben is szavazhatnak, addig azok, akik MO-i állandó lakcímmel rendelkeznek, azok csak személyesen a nagykövetségen.
A kulkepviseleten szavazas mindig igy mukodott. Ha valaki barmilyen okbol kulfoldon tartozkodik, lehetosege van rendesen szavazni.
A baj ezzel az, hogy ezeknek az embereknek a tobbsege ma mar nem valami turista, hanem dolgozo. Vagyis pont annyit adozik itt mint a kulhoni magyarok... (Khmm...!)

Az erdelyiek (karpataljaiak, felvidekiek stb) azert szavazhatnak regisztracio utan levelben (csak egy fel szavazatrol beszelunk), mert sok helyen uldozik a kettos allampolgarokat, Ha elkapjak oket egy masik orszag utlevelevel a zsebukben a kulkepviselet elott, akkor... :mad:

A másik kérdés, ami egy érdekes pont, az a TB és a nyugdíj kérdés. Ebben is vannak anomáliák. Úgy illet meg valakit MO-i TB és nyugdíj, hogy életébe egyetlen forintot sem fizetett be semelyik MO-i alapba.
TB ellatas - a surgossegi ellatas kivetelevel - csak a biztositott embereknek jar. A nyugdij a befizetessel aranyosan jar, kivetel a minimalnyugdij. A kettos allampolgarsagbol nem kovetkezik ezek a rendszereknek a kiszipolyozasa. Az elcseszett allamkozi szerzodesekbol talan inkabb, de az azert beszedes, hogy sokszor a nyugaton dolgozok is visszajarnak ide eu-ellatasra vagy eppen itt tervezik a nyugdijas korukat eltolteni... :rolleyes:



Jut eszembe, ha Jokernek beszolsz mert nem itt lakik es ugy irogat akkor nyugodtan csereld ki a nevet az enyemre. Szamomra semmi banto nincs a stilusaban es a velemenyevel is tobbnyire egyetertek. A szep beszedet pedig most egy darabig ne kerd ki magadnak, mert amit a valasztasok + valami ittalozas utan letoltal ebben a topikban...:oops: Azt hittem beszantjak a topikot.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért nem gondoltam előzőleg, hogy valaha dícsérni foglak (az emlékezetes F@szságaid után), de ez a HSZ most kivételesen nem volt olyan rossz....


Ó, dehogynem. Mindössze egy a JOBBIK számára mint koalíciós partner szóbajöhető budapest párt kell hozzá, mert a JOBBIK begyűjti a vidéki szavazatokat, a fővárost viszont nem tudja, ahogy a fővárosiak többségét adó baloldaliak se léteznek már vidéken. Ehhez a konstellációhoz az kell, hogy létrejöjjön egy olyan baloldali párt Budapesten, amelyik leszakad a balliberalizmusról és megtalálja a közös hangot a magyar átlagemberrel is annak érdekében, hogy szóba tudjon állni a JOBBIK-al. A FIDESZ-en túl a JOBBIK se vesztes, ők lettek a váltópárt. A második helyezett 2014-ben és most:

2014, még létezik baloldal vidéken is:
5851166_14c7d3201a1341caf5207b24b883c363_x.jpg

JOBBIK, MSZPkoala, FIDESZ

2018, már csak a JOBBIK maradt:
Ejsf5KO.jpg

JOBBIK, FIDESZ, MSZP-Párbeszéd, DK, LMP, Együtt, független
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
szpg6-nak mert kérdezett:
- voltam Erdélyben, Felvidéken, Délvidéken sokszor. A rendszerváltás előtt is, azóta is. Ismerek sok külhoni magyart, voltak/vannak közülük munkatársaim, beosztottaim, barátaim. Rendőrségi ügyem nem volt.
- külhoni állampolgárságot jónak tartom, erősíti a kapcsolatot az anyaországgal, növeli az érdekérvényesítő képességünket.
- akinek nincs állandó lakcíme Magyarországon az szavazhat levélben, de csak pártlistára.
- az ukrán nyugdíj egy államközi szerződésből ered, amit még talán Horn Gyula kötött (ezt nem tudom biztosan), ennek felmondása nem kis bonyodalmat okozhat, pláne most.
- neten mindenki komoly vállalkozó, sok iskolája van és nagyon erős, ez alapszabály!
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Igen ez a klasszikus sztereotíp látásmód. A baloldal a liberális, a liberális pedig a...
Régen az SzDSz volt a homoszexuálisok és zsidók párja, ma általánosságban az önmagát baloldalnak nevező nem is tudom mit szokás liberálisnak, tehát transzgender migrisimogatónak megbélyegezni. A homoszexuálisból lett a transzgender, a zsidóból a migrisimogató, a cigányból a migráns.
Evolválódott a belső ellenségképp, de azért köszöni, még megvan, sőt, hogy is mondjam, szalonképesen erősödött is. Ma már nincs szükség ugyanis a nehezen kimagyarázható telibevert antiszemita narratívára, elég csak az egyelőre még szabadon felhasználható migránsellenességet és transzgenderekkel szembeni averziót céltáblának használni.
Azok, akik ugatni akarnak, továbbra is megkapják a megugatnivalót, mondhatni tökéletes helyzet. Abból az egysíkú médiából amiből ezek a lelki szegények táplálkoznak, ez a betevő untig elég.

A baj az, hogy a magát baloldalnak nevezett semmi lényegében nem csinált semmit. Nálam az csapta ki a biztosítékot, mikor az MSzP tavaly októberben egészségügyi reform címszó alatt egy lakossági fórumon annyit tett, hogy bejelentette, kormányra kerülése esetén, megvizsgálja annak lehetőségét, hogy netán van-e mód esetleg ingyenessé tenné a nyugdijasoknak a gyógyszereket. A gyógyszereket, úgy en bloc. Mindet. Miért is ne. Tehát ha és amennyiben, netán esetleg kormányra kerülnének, akkor mérlegelni fogják, hogy esetleg lehet, hogy ingyen lesz a gyógyszer, vagy lehet, hogy nem. Ez pl egy kiváló, konstruktív, alaposan átgondolt program.
Gyurcsány... ő Gyurcsány, ő megcsinálja. Mit? Megcsinálja és kész...
LMP? Lemondja Paks2-t. Durr, ő ezt fogja telibeverni, utána az özönvíz. Aztán összeveszett saját magával.
A Jobbik vett egy nagy levegőt és leerszetett.

Ami a fentiekből látható, az annyi, hogy az úgynevezett ellenzéknek ki kéne szállnia a politikából, de a fillérbaszó megélhetési politikusok ezt nyilván nem teszik meg, így az oly gyűlölt Fidesz színházában inkább játszák a súlytalan balekok szerepét.

A Fidesz parlamenten belül már nem legyőzhető erő.

.Azert nem lehet oket parlamentben levaltani mert toketlen az ellenzek? A szocik 1994 ota MINDIG vettek maguk melle koalaba libsiket (most is) ergo jogos az egynloseg jel. ARRA nem kivancsiak videken. Pont.

Jobbik szelsoseges. Ez sem tetszik sokaknak. A kisnyilas/kiskommunista hazmester mentalitas sme az.

LMPbol lehetne valami de ok sem kepesek leszakadni az internacionalizmusrol na meg ahogy emlitetted sotetzoldek.

Kellene egy ilyan part ami valahol az LMP mega regi fidesz kozott van. De azt ki finanszirozna?

Nyugati neplartoknak konziknak ott a fidesz. Balos alapitvanyok migri simogato internacionalistak.Talan Csanyi vagy Schmidt Maria. Leisztinger. Ha ok sem akkot naranacsvudek amig szet nem.esik magatol.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A balfasz szó találóbb lenne.

Neked molni az a fo bajod hogy nm vagy kepes megbirkozni a valosaggal.

Drogot probaltad mar?

A regi baloldali hivoszavakat olyan szellemi oriasik jarattak le a kisvarosokban es falvakban mint Furcsan Gyerenc es a kigyoi. Meg a beszedes nevu szocik Hiszekeny, Gogos stb.

Kadar nepe mar nem latja hogy a korabbi vezetoi meg tudnak adni amire szukseguk van

Tedd fel a kerdest. Ti balliberalisok mentek szembe a forgalommal vagy a lakossag 75+%a?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Aztán a végén csak a gyerekgyártás lesz, mert minek dolgozzak, lesz 4 gyerek, csok, anyámkínja
...
Bírom ezt a dogmát, hogy a gazdasági növekedés egyik alapfeltétele a népesség növekedése. Nettó bullshit, lásd Afrika.
Az afrikai extrem szaporulathoz hasonlitod a magyar dolgozo szulok tamogatasat. Itt 2.1-es nepszaporulat a cel es nem a nulla gyerek + migracio.
Nem véletlen kaptak észhez (remélhetōleg) a családegyesítés kapcsán a teutonok. Nem véletlenül akarják újraalkotni az egész szociális rendszert.
Semmi koze a magyar tamogatashoz a nemetnek. Atestek alo tuloldalara a wilkommens kulturral. Elrontottak es most kapkodhatnak.
Majd amikor a konc elfogy illetve a viktátoron a gyengülés jelei fognak látszódni. Aki ki akarja nyírni az elōzō maffiavezért nem azért teszi, hogy jó útra terelje az üzletet - általában, hanem hogy átvegye a helyét. Szerintem ott már legalább 4 alamuszi, csendes szarzsák lapul és fejlōdik ki a NER-es tōgyön...
Egyre tobben dolgoznak es egyre tobbet keresnek. Miert gondolod, hogy el fog fogyni a konc?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
Azért nem gondoltam előzőleg, hogy valaha dícsérni foglak (az emlékezetes F@szságaid után), de ez a HSZ most kivételesen nem volt olyan rossz....

Nem örülök annak, hogy dicsérsz, mert a fasságaid miatt kétes dicséret ez. Biztos tudod miről beszélsz egyáltalán és miért?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
UI.: az előzőekből csak azt akartam kihozni, mielőtt ítélkezne valaki a másik fölött ismerje meg a múltját. Azért kíváncsi lennék arra, hogy itt hány höbörgő, engem árulózó FűSZ-es csinálta azt, amit én végig, abban az időben? Vagy most nagy a szája egyeseknek, amikor már esélytelen, hogy a fegyvercsövek elé kerüljenek? Én kétszer voltam letartóztatva a CSAU érában Romániában. JOKER, téged hányszor vittek be? Igazándiból érdekelnének ezekre a kérsésekre a válaszok, de ilyenekre csak legritkább esetben kap az ember választ. De ZEAL, PANZERFAUST
vagy MATRÓZ KOMMANDÓ, PANZERFAUST és a többiek is vallhatnának arról, mennyire voltak tevőlegesen "fasza-gyerekek". Visszatérve az alapokhoz. Nekem nem lenne bajom a kettős állampolgársággal, simán egyet is tudok érteni vele. Aki magyar,nak érzi magát, az legyen magyar. A problémám igazából azokkal a jogokkal kapcsolatos, amit ezen keresztül élveznek ezek a nemzettársak.

Két cikket linkelek, a probléma vázolásához.

https://www.iranyausztria.hu/hogyan-szavazzunk-ausztriaban/

ttps://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/valasztasi_csalas_magyar_valasztas_2018_hatarontuli_szavazatok

Hát ezzel kapcsolatosan tudom, hogy nincsen esélyegyenlőség és ezt felszámolnám. Nem tudom mi erről pld. JOKER fórumtárs véleménye, de kíváncsi lennék rá. A sajátjára és nem arra, hogy a jog az ilyen...Persze a jog tényleg ilyen, de nem jogászkodunk, hanem beszélgetünk.

Az zavar, míg az erdélyiek levélben is szavazhatnak, addig azok, akik MO-i állandó lakcímmel rendelkeznek, azok csak személyesen a nagykövetségen. Ezt pld. a volt nejem is megerősítette, akinek oda kellett menni szavazni (Bécsbe). Neki szerencséje van, mert a közelben dolgozik, de van olyan ismerősöm, aki sokkal távolabb. Azt hitte, hogy Ő is szavazhat levélben, de mikor kiderült, hogy nem, hát inkább nem szavazott, mert nem tudta felvállalni vasárnap a bécsi utat csak a szavazás végett. A vak is létja, lehet manipulálni a levélszavazatokat. Hát ez a cél? A F@SZ kritikusok szavazásának az megnehezítése, míg a F@SZ-hez lojális szavazók szavazásának minden eszközzel történő elősegítése? Ez esélyegyenlőség. Ezek szerint egy erdélyi jobb magyar (JOKER Jó arrogánsan támadt nekem), mint az, aki Ausztriában dolgozik.

Mint említettem, nem vagyok politikus, de érző és gondolkodó emberként ezek az anomáliák igen zavarnak. Ha tehetném, legalább ferré kellene tenni ezt a kűzdelmet.

A másik kérdés, ami egy érdekes pont, az a TB és a nyugdíj kérdés. Ebben is vannak anomáliák. Úgy illet meg valakit MO-i TB és nyugdíj, hogy életébe egyetlen forintot sem fizetett be semelyik MO-i alapba. Hát nem akarom tovább szaporítani a szót, ha tehetném, ezt a kérdést is rendezném. Itt és most csak a problémára helyezném a hangsúlyt, a kérdéssel másoknak kellene foglalkozni, főleg olyan időszakban, amikor a magyar nyugdíjrendszer és egészségügy sincsen a zopon. De az ezekről való írás már egy másik HSZ lesz, amit biztosan nem ma fogok megírni... De addigis egy gondolatébresztő link:


https://mno.hu/belfold/keleti-jarul...k-ukran-nacik-szulei-magyar-nyugdijat-2431296

http://www.karpatinfo.net/cimkek/nyugdij

http://hvg.hu/gazdasag/20160224_ukranok_magyar_nyugdij

https://netextra.hu/kedves-nyugdijasok-es-jarulekot-fizeto-magyar-allampolgarok/

Döntsön mindenki saját lelkiismerete szerint és ossza meg a véleményét, de azért ne feledkezzen meg a MO-i szüleiről sem....
89ben még nedves tintás jogsival Kamazt vezettem az teherkocsi oktatómmal, különben még monda hova váltsak mikor én vezettem,a segélly megrakva.Még voltak harcok
Neked molni az a fo bajod hogy nm vagy kepes megbirkozni a valosaggal.

Drogot probaltad mar?

A regi baloldali hivoszavakat olyan szellemi oriasik jarattak le a kisvarosokban es falvakban mint Furcsan Gyerenc es a kigyoi. Meg a beszedes nevu szocik Hiszekeny, Gogos stb.

Kadar nepe mar nem latja hogy a korabbi vezetoi meg tudnak adni amire szukseguk van

Tedd fel a kerdest. Ti balliberalisok mentek szembe a forgalommal vagy a lakossag 75+%a?
Hm.Én azt hiszem itt alavető roblémák vannak a politikai irányultságmeghatározásokkal.Eredetileg ez a forradalom utáni francia pparlamentböl származik,ahol egy félkörivben ültek a kéviselők,jobb szélen a royalisták,balszélen az anarhisták,és középen a pragmatisták.Vagy ha ugy tetszik,liberálisok.Vagy ahogy Deak monta,a szabadelvűek.Szerinted Deak hazaáruló?Egy ócska libsi?Kiváncsi lennék rá,miképen véleketsz
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A kulkepviseleten szavazas mindig igy mukodott. Ha valaki barmilyen okbol kulfoldon tartozkodik, lehetosege van rendesen szavazni.
A baj ezzel az, hogy ezeknek az embereknek a tobbsege ma mar nem valami turista, hanem dolgozo. Vagyis pont annyit adozik itt mint a kulhoni magyarok... (Khmm...!)

Az erdelyiek (karpataljaiak, felvidekiek stb) azert szavazhatnak regisztracio utan levelben (csak egy fel szavazatrol beszelunk), mert sok helyen uldozik a kettos allampolgarokat, Ha elkapjak oket egy masik orszag utlevelevel a zsebukben a kulkepviselet elott, akkor... :mad:


TB ellatas - a surgossegi ellatas kivetelevel - csak a biztositott embereknek jar. A nyugdij a befizetessel aranyosan jar, kivetel a minimalnyugdij. A kettos allampolgarsagbol nem kovetkezik ezek a rendszereknek a kiszipolyozasa. Az elcseszett allamkozi szerzodesekbol talan inkabb, de az azert beszedes, hogy sokszor a nyugaton dolgozok is visszajarnak ide eu-ellatasra vagy eppen itt tervezik a nyugdijas korukat eltolteni... :rolleyes:



Jut eszembe, ha Jokernek beszolsz mert nem itt lakik es ugy irogat akkor nyugodtan csereld ki a nevet az enyemre. Szamomra semmi banto nincs a stilusaban es a velemenyevel is tobbnyire egyetertek. A szep beszedet pedig most egy darabig ne kerd ki magadnak, mert amit a valasztasok + valami ittalozas utan letoltal ebben a topikban...:oops: Azt hittem beszantjak a topikot.


Tudod, az a szép bennetek, hogy mindig a joggal takaróztok. Ha a jogon lehet változtatni, akkor ezen is lehetett volna. Persze, ha nem akarjuk, hogy lejtsen a pélya. Aztán meg mit követtem el? Aki elég alacsony szinten kommentelt, annak megírtam, mit gondolok erről. De ma is volt, aki korrektul, értelmesen írt rám, azt hiszem megpróbáltam neki részletes, normális válaszokat adni. Egyébként nenm az ital és nem csak a választási vereség beszélt belőlem, hanem annak felismerése, hogy itt a győzteseket tényleg nem érdekli a valoság Legfeljebb csak annak egy nagyon beszűkült perifériális része.

De ha már beszélgetünk, adós vagy két kérdésemre a válasszal:

1. Te mit tettél az erdélyi magyarokért abban az időben, amikor ez nem volt sikk,

2. Erre ne válszolj: Te is a hatalom direkt haszonélvezője vagy?

Egyébiránt semmi hazugság sem volt a kommentjeimben. Engem 3 x szor tartóztattak le a szockóban, ebből kétszer Romániában, még a 70-es években is tartottak nálunk házkutatásokat. Nen volt a családom csókos sem akkor, sem most. De már azon sem lepódnék meg, ha megálllna előttem a fekete autó és be kellene szállnom. (Ezt értsed képletesen, van sokféle technika, amivel embereket el lehet lehetetleníteni.) Tényleg kétszer akartak beszerveznui a titkosszolgálatba, nyilván egyszer sem álltamm kötélnek. Ezek erkölcsi kérdések. Számos politikus nem így viselkdett. Az fáj, ha erre utaltam? Meg szerinted az én véleményemnél szalonképesebb volt az, amit itt a F@SZ szavazótábora tartozók kommenteltek? A legtöbb nem ütött meg semmilyen mértéket. És el ne feledd, ez a mai napok tanulsága, hogy nem csak Ti vagytok és Én, hanem Mi vagyunk, mert ez is kiderült. A normális hangvételű hozzászólásaim pedig azt hiszem inkább a megbékélés szükségességéről szóltak. De azt hiszem, Te most csak egyetlen, aktuálpolitikai síkon gondolkodsz. Pedig pont Ti nyertetek épp az imént nagy fölénnyel választásokat. Egyébiránt én nem gyűlöllek, nem haragszom rád, csak szertttem volna a számodra is olyan értrlmezési lehetőségeket adni, amelyekről azt hittem téged is és másokat is elgondolkodásra késztetnek. Lehet, hogy tévedtem, hát ebben is vesztettem... Szerintem nem vagy a legbutább másként gondolkodó ezen a lapon, ha egy kicsit te is átgondolod milyen egysíküan gondolkozol, taLán később eredményesebben beszélgethetnénk. Szerintem nemcsak én, hanem OZY, MOLNI, CELEBRA, ZRÍNYI 2026 és BLITZ is meg még többen mások is bővítették az én látásmódomat, de remélem ti se úgy hessegetiteek el ezeket, mint a legyeket...

UI.: csak annyit iszom, ameddig birom. Nem az alkoholos befolyásoltság beszélt belőlem. De tény, igen sok időt szántam a kommentelésre, ha tetszik szabadságoltam magam erre a két napre, majd belehúzok. Meg sokadjára írom le. Kommentjeim a saját álláspontomat tukrózik így szükségszerűen szubjektívek, de részben akár tévesek is lehetnek.....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem örülök annak, hogy dicsérsz, mert a fasságaid miatt kétes dicséret ez. Biztos tudod miről beszélsz egyáltalán és miért?

Hogyne tudnám miről beszélek. Akár örülsz, akár nem, ez akkor is tetszett. Mondjuk a mostani kommented már újra szokásos volt hangvételében. Mindenkinek tanulni kell a másiktól, adott esetben nekem is, de azt hiszem neked is..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Most csak talalgatsz? Az usaban az atlag dolgozo reteg is sokat sziv az egeszsegugyi biztositassal (es a nyugdijszamlaval). Horror osszegekbe kerul a normalis eu biztositas.

Health care in the United States is provided by many distinct organizations.[1] Health care facilities are largely owned and operated by private sector businesses. 58% of US community hospitals are non-profit, 21% are government owned, and 21% are for-profit.[2] According to the World Health Organization (WHO), the United States spent more on health care per capita ($9,403), and more on health care as percentage of its GDP (17.1%), than any other nation in 2014.

Érdekes, nem nagyon találgatok, mivel tökéletesen más tapasztalatot hallok azoktól a repülőiparban dolgozó amerikaiaktól, akikkel ez szóba került. Drága, valóban, de keresni is kegyetlenül jól lehet, ha tudsz és akarsz dolgozni. Egyszerűen hatalmas a fizetései gap arrafelé, és tudod mit - én azt tartom a helyes rendszernek. Mert mikor Mo.n bementem az orvosiba és a"svédek" álltak sorba tizennyolc babakocsival és láttam, hogy erre megy el az adó - hát tudod mit, fizesse meg mindenki a sajátját.

Szóval ne fényezd itt a neredet. Amúgy te is fizetett troll vagy, hogy tökéletesen felvonultatod a fidesztrollok repeortoárját?
-Tökéletesen egyezik a véleményed a kormányéval.
-Tökéletesen a Kremlével dettó
-USA a nagy sátán....
-És minden húdefasza Mo.n
 
M

molnibalage

Guest
89ben még nedves tintás jogsival Kamazt vezettem az teherkocsi oktatómmal, különben még monda hova váltsak mikor én vezettem,a segélly megrakva.Még voltak harcok

Hm.Én azt hiszem itt alavető roblémák vannak a politikai irányultságmeghatározásokkal.Eredetileg ez a forradalom utáni francia pparlamentböl származik,ahol egy félkörivben ültek a kéviselők,jobb szélen a royalisták,balszélen az anarhisták,és középen a pragmatisták.Vagy ha ugy tetszik,liberálisok.Vagy ahogy Deak monta,a szabadelvűek.Szerinted Deak hazaáruló?Egy ócska libsi?Kiváncsi lennék rá,miképen véleketsz
Szegény Nagy Medve (már, ha arra utal a nickje) a mára teljesen elkoptatott értelemben és balfasz módon használja a liberálist. Valahol elképesztő, hogy szítokszó lett ebből.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Tudod, az a szép bennetek, hogy mindig a joggal takaróztok. Ha a jogon lehet változtatni, akkor ezen is lehetett volna. Persze, ha nem akarjuk, hogy lejtsen a pélya. Aztán meg mit követtem el? Aki elég alacsony szinten kommentelt, annak megírtam, mit gondolok erről. De ma is volt, aki korrektul, értelmesen írt rám, azt hiszem megpróbáltam neki részletes, normális válaszokat adni. Egyébként nenm az ital és nem csak a választási vereség beszélt belőlem, hanem annak felismerése, hogy itt a győzteseket tényleg nem érdekli a valoság Legfeljebb csak annak egy nagyon beszűkült perifériális része.

De ha már beszélgetünk, adós vagy két kérdésemre a válasszal:

1. Te mit tettél az erdélyi magyarokért abban az időben, amikor ez nem volt sikk,

2. Erre ne válszolj: Te is a hatalom direkt haszonélvezője vagy?

Egyébiránt semmi hazugság sem volt a kommentjeimben. Engem 3 x szor tartóztattak le a szockóban, ebből kétszer Romániában, még a 70-es években is tartottak nálunk házkutatásokat. Nen volt a családom csókos sem akkor, sem most. De már azon sem lepódnék meg, ha megálllna előttem a fekete autó és be kellene szállnom. (Ezt értsed képletesen, van sokféle technika, amivel embereket el lehet lehetetleníteni.) Tényleg kétszer akartak beszerveznui a titkosszolgálatba, nyilván egyszer sem álltamm kötélnek. Ezek erkölcsi kérdések. Számos politikus nem így viselkdett. Az fáj, ha erre utaltam? Meg szerinted az én véleményemnél szalonképesebb volt az, amit itt a F@SZ szavazótábora tartozók kommenteltek? A legtöbb nem ütött meg semmilyen mértéket. És el ne feledd, ez a mai napok tanulsága, hogy nem csak Ti vagytok és Én, hanem Mi vagyunk, mert ez is kiderült. A normális hangvételű hozzászólásaim pedig azt hiszem inkább a megbékélés szükségességéről szóltak. De azt hiszem, Te most csak egyetlen, aktuálpolitikai síkon gondolkodsz. Pedig pont Ti nyertetek épp az imént nagy fölénnyel választásokat. Egyébiránt én nem gyűlöllek, nem haragszom rád, csak szertttem volna a számodra is olyan értrlmezési lehetőségeket adni, amelyekről azt hittem téged is és másokat is elgondolkodásra késztetnek. Lehet, hogy tévedtem, hát ebben is vesztettem... Szerintem nem vagy a legbutább másként gondolkodó ezen a lapon, ha egy kicsit te is átgondolod milyen egysíküan gondolkozol, taLán később eredményesebben beszélgethetnénk. Szerintem nemcsak én, hanem OZY, MOLNI, CELEBRA, ZRÍNYI 2026 és BLITZ is meg még többen mások is bővítették az én látásmódomat, de remélem ti se úgy hessegetiteek el ezeket, mint a legyeket...

UI.: csak annyit iszom, ameddig birom. Nem az alkoholos befolyásoltság beszélt belőlem. De tény, igen sok időt szántam a kommentelésre, ha tetszik szabadságoltam magam erre a két napre, majd belehúzok. Meg sokadjára írom le. Kommentjeim a saját álláspontomat tukrózik így szükségszerűen szubjektívek, de részben akár tévesek is lehetnek.....

Hat tudod a szamizdatos regi csapathoz tartozni, ahol a tobbseg maoista vagy egyeb balos elhajlo volt...
 
Status
Not open for further replies.