1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Kantin] Magyarország

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - silurusglanis által indítva @ 2016. január 10..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mármint végzettség szerint vagy a betöltendő hely szerint? Mert az első esetben valahol vicces lenne, hogy ugyanaz a mekis vag bármilyen pozícóban csak azért kap valaki azonos melóért több pénzt, mert diplomás. Egyenlők közt az egyenlőbb...?

A második esetben, meg akkor a munkáltató fog torzítani és kamunzni. hogy milyen végzettséget igényel a munka....

2. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Mármint végzettség szerint vagy a betöltendő hely szerint? Mert az első esetben valahol vicces lenne, hogy ugyanaz a mekis vag bármilyen pozícóban csak azért kap valaki azonos melóért több pénzt, mert diplomás. Egyenlők közt az egyenlőbb...?

A második esetben, meg akkor a munkáltató fog torzítani és kamunzni. hogy milyen végzettséget igényel a munka....</blockquote>

Természetesen betöltendő munkakör szerint.

De persze folyamatosan ellenőrizni kéne a dolgot, nem trükköznek-e a munkaadók azzal, hogy mondjuk nem diplomát igénylő pozíciót többségében diplomásokkal töltenek be.

Tehát ha pl. van egy munkakör, amiben a munkáltató szerint elég a 8 általános, és emiatt csak sima minimálbéres, akkor ott mondjuk előírni, hogy az állomány pl. 75%-a a megjelölt szintnek megfelelő képzettségű ember legyen.

Nyilván ha a dolog kamu, és ennél értelmesebb emberek kellenek a sikeres működéshez, akkor ott bizony a munkáltatónak ugornia kell egy kategóriát.

Ugyanez igaz irodai állásokra is. Pl. a cég nem követelne diplomát a logisztikai/kereskedelmi ügyintéző pozícióihoz, de valamiért mégis zömmel idegen nyelvet beszélő diplomást alkalmaz -> ott bizony megint szintet kell ugrani.

Szóval a pozíció tényleges tudásigényéhez kell igazítani a minimálbért.

- képzettség nélküli
    - szakképzett/v. érettségizett
    - diplomás

Esetleg az idegennyelv használatot is bele lehetne venni a dologba.

Aki ezek ellenére csal, azt olyan büntetéssel megkínálni, ami a vállalkozás működését is veszélyezteti ill. az érintett döntéshozóra nézve büntetőjogi következményekkel is jár.

**

Egyébként nem biztos, hogy annyira vicces lenne, ha a magasabban képzett dolgozó ugyanabban a pozícióban magasabb bért kapna, mert egyfelől sokkal több lehetőséget kap vele a cég (kérdés élni tud-e vele), másrészt feltételezhető, hogy jobb problémamegoldó képességgel rendelkezik, mint képzetlen társai). Ezzel együtt a fentebb leírtak szerint képzelném el a dolgot.

3. torsen

torsen Well-Known Member

A piacnak kellene ezt kialakítani, amire vannak kezdemények:

Ma láttam egy kiragasztott hrdetést a közeli Lidl-ben:
    <b>6 órás</b> bolti eladói munkakörbe keresnek embert, bruttó 179 ezerért plusz 30% műszakpótlék+50%-os vasárnapi pótlék. Ez 8 órára konvertálva 238 ezer plusz egyebek. Szakmunka.
    Jelzem ugyanakkor 20 év oktatói gyakorlattal és PhD-val, docensi beosztásban nettó 186 ezer a fizu. Igaz, heti 12 órát kell megtartani.

4. molnibalage

Az előadásra fel kell készülni és emberekkel kell együtt dolgozni.

5. tarzaan

A piac nem oldja meg. Ez egy tévhit (lásd 2007-9-es válság).
    A piac ugyanis nem önszabályozó.

Részben azért, mert a Smith-féle kompetitív piac szinte sehol nem létezik, részben azért, mert a piaci szereplők jelentős része nem tudja felismerni a tényleges önérdekét, legfeljebb az igen rövid távút.

A munkáltatók/tőketulajdonosok lobbiereje jóval erősebb a munkavállalóknál. még akkor is erősebb lenne, ha lennének hatékony szakszervezetek, de itt azok sincsenek.

Az utóbbi hetek/hónapok fejleményeiből látszik, hogy a munkáltatók inkább hoznának ide akárhonnan alacsony bérű dolgozót, mint hogy emeljenek.

Annak a Lidl-ös hirdetésnek nem biztos, hogy hinnék, híresen rosszhírű cég munkaügyi szempontból, még a nyugati egységei is (dolgozók zaklatás szintű megfigyelése, nem engedik őket wc-re, stb.).

Nem tudom mi a mai gyakorlat, de 2-3 éve egy 6 órás ember simán lehúzott még +2/4 órát minden nap, persze szigorúan önkéntes alapon.

A szakmunkáért sem sokallanám a bruttó 238-at (nettó 158) és a Lidl sem lépte volna meg, ha nem lenne óriási sz*ban.

6. fip7

fip7 Well-Known Member

Érdekes fejlemény:
    http://www.origo.hu/sport/egyeb/kajak-kenu/20160812-kajak-kenu-dopping-szomolanyi-mate-horvath-bence-olimpia.html

7. molnibalage

Vizilabdás srácok nagyon belekezdtek...

8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Hajaj, a bolti eladó is emberekkel dolgozik.:)
    Túl sokat aggájoskodsz. Kolompár Józsika nem aggódik ezen, amíg te gondolkodsz neki felnő a gyereke. Ne aggódj annyit, egy gyereket nem veszel észre anyagilag. Utána meg úgyis jön a többi.:D
    Az én egyik lányom központi fűtés szerelő lesz ha felnő. :) Vagy nem.
    Tudod visszatérve az állás dologra, van az én munkaterületemre egy "mérnök" kirendelve mint fejlesztőmérnök. Jó fej, de sík hülye a munkájához. Abból él hogy minden hónapban megkérdez engem+másokat arról hogy a területen mit lehet változtatni pozitív értelemben. A bejövő infóból bead egy projektet és kész is arra a hónapra a munka. Amúgy még mindig nincs képben alap dolgokkal sem a területtel kapcsolatban de már 3 éve el éldegél nálunk ebből havi 400+ -ért nettóban. És ilyen van még vagy egy tucat nálunk. Na én ettől a sráctól sokkal többre tartalak téged úgy hogy őt személyesen is ismerem, téged viszont csak az itteni munkásságod alapján.

9. Montezuma

Montezuma New Member

<i>„A szakképzés átalakításával akarja a kormány szervessé tenni az átmenetet a szak- és a felsőoktatás között, hogy a tanulók számára a szakképzés ne legyen zsákutca - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára.

Odrobina László kiemelte: ennek érdekében hozták létre az úgynevezett beszámítási rendszert. A rendszer lényege, hogy ha egy diák technikusi szakmát szerez egy szakgimnáziumban és ezt követően technikusi végzettségének megfelelő szakirányban képezné magát tovább egy adott főiskolán, akkor a korábbiaktól eltérően rövidebb idő alatt tudja a felsőoktatási intézményben a választott szakját teljesíteni.

Kérdésre válaszolva kifejtette: azért döntött a kormány a szakképzés átalakítása mellett, mert a korábbi oktatási rendszer túlzottan elméleti megalapozottságú volt.

Hozzátette: erre a problémára jelent megoldást a duális képzés, ahol a gyakorlati ismereteket az egyes cégeknél szerzik meg a diákok.”</i>
    http://mfor.hu/cikkek/makro/A_kormany_szerint_megteremtodik_az_atmenet_a_szak__es_a_felsooktatas_kozott.html

Maximálisan egyetértek.

10. tarzaan

Az a baj, hogy a szép szövegnek a cselekvés pont ellentmond.

Hogy is mondta a a vezéred?

Ne azt figyeljék, amit mondok, hanem amit csinálok.

Az egész rendszer arra épül, hogy egy diák 13 évesen helyesen választ magának szakmát-és iskolát. Ha azonban tévesen - pl. kiderül, hogy más jobban érdekli, vagy más jobban fexik neki, vagy más szakma jobban megy - sokkal-sokkal nehezebb lesz váltania.

11. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Még hogy nincs részrehajló bíráskodás ... Komolyan okádnom kellett tegnap, amikor végignéztem a meccset. Ha valaki azt mondta volna a környéken, hogy "az olimpia nemes eszméje", hát ráborítom a ruhásszekrényt és még jól meg is taposom.

http://www.nemzetisport.hu/rio-2016/rio-2016-lorincznek-nem-okozott-gondot-ormeny-ellenfele-2520103

12. molnibalage

http://www.m4sport.hu/2016/08/17/aranykopesek-ii-apam-szokta-mondani-ha-a-fulembe-vizelsz-ne-mondd-azt-hogy-esik/

13. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Ha már nem tudod cáfolni az állításait, akkor járasd le:

http://444.hu/2016/08/17/tetotol-talpig-atvizsgaltak-az-ufo-k-a-kormany-kedvenc-biztonsagpolitikai-szakertojet

14. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy ez a cikk csak addig tűnik "viccesnek" amíg valaki át nem él hasonló alvási bénulást.
    Én amikor először átéltem ilyet azt sem tudtam, hogy létezik ez a jelenség és egyáltalán nem találtam szórakoztatónak azt, hogy a szemeimen kívül mást nem tudtam mozgatni, (legalább 2 percig) ugyanis az egész testem le volt bénulva és levegőt sem kapsz rendesen....
    A második ilyen alkalommal tudtam már, hogy mi történik , de ott meg hallucináltam én is. Ez a jelenség nem jó poén ám....

15. molnibalage

Atyaisten, Kozák Danuta rommá verte a mezőnyt.

16. blogen

blogen Well-Known Member

Úgy, hogy rajtnál lemaradt.

17. wolfram

wolfram Well-Known Member

Én sem találtam viccesnek... És biza vannak hallucinációk. Nálam hangok (oda volt készítve egy pohár víz és tisztán hallani véltem, ahogy kiloccsan), meg a "szokásos" valaki/valami jelenlétének érzékelése. És csak vagy 5 évvel az első után tudtam meg, hogy alvási paralízis... Szerencsére nem sokszor jött elő és azóta már ki is tudom magam hozni belőle tudatosan.

18. honved

honved Well-Known Member

http://privatbankar.hu/makro/kiharcolt-berek-es-a-munkaerohiany-gyumolcse-ennyi-fizetest-visz-haza-a-magyar-297039

19. blogen

blogen Well-Known Member

Ha megnézed a Lidl oldalát, akkor lényegében az összes pénztárost kereső hirdetés főpénztárost keres! 260-300-ig terjed a bruttó bér, a béren kívüli juttatások pedig azonosak teljes Magyarországon ebben a pozícióban. A másik nagy hiánycikk az üzletvezető helyettes. Ez azt jelenti, hogy ilyen pozícióba felfelé buktatható dolgozóik nincsenek már.

20. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

A Magyarország halszagú helyett :

http://alfahir.hu/kapasbol_tiz_jobb_dalt_mutatunk_1956_rol_szerint

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása