[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Ezt csak ideteszem, mert valamiért ide illőnek gondolom:

tumblr_ocdot8FBsf1rc6cwjo1_500.png
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Értem mit mondasz. És el is fogadom, azzal a kiegészítéssel, hogy a papíron történt "rencerváltás" sikertelensége és elmismásolása miatt már felnőttek olyan korosztályok, akiknek a kommunizmus bűnei semmit nem jelentenek, sőt eszik a szavait olyan figuráknak akik ezt relativizálják, mint pl. Krausz Tamás történész - momentán egyetemi tanár - és kitüntetésvisszaadó.
Szóval ezek szellemi és nem utolsósorban morális irányok nemhogy nem haltak ki, hanem egyre erősödnek. Azoké, akik rendkívül visszataszító cselekedeteket vittek véghez a saját népükkel szemben, ezek most egyfajta "haladó, polgári" gondolatot hazudtak maguknak - ami ugye nem áll távol tőlük, de magyarul a köpönyegforgatásnak hívják. Én végigéltem a 89-es időszakot és nagyon sok mindent láttam, tapasztaltam persze bizonyítani nem tudom, mivel akkoriban internet nem volt - állandóan ez a válasz: adjál róla linket ... mégis, ember ??? .... tudod te melyik korrol beszélek ?? - az újságírás pedig permanensen vörös kézben volt, gyakorlatilag a zöme a mai napig ott van. Namármost ezek, akik nem szégyellik azt hogy milyen elődpártjuk volt, hogy egynémelyik egyensági rokona ott virít a Terror Háza Múzeum "dicsőségtábláján", őket sajnos nem tudom másképp jellemezni és azt sem értem miért kell őket mentegetni...
Amúgy pedig mindenki saját belátására bízom, hogy értékelje azok tevékenységét akik ilyen mondatokat bírnak magukból kipréselni mint niedermüller.....

N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
Ha a szíria topikban az iszlám állam harcosairól szóló kommentben lett volna ott ez a szó, hogy söpredék nem szóltál volna érte ez biztos. Nem azt mondom, hogy itt biztosan nem értesz vele egyett, de kár volt szólni miatta.

Hosszú ideig voltam global mod, admin, külföldi fórumokon amiken több száz ember volt. A mod nem egy seriff akinek mindenáron be kell tartatni minden egyes szabályt. A jó mod olyan mint egy vezető, ha tetszik mint egy pásztor a gyülekezetben. Biztosítja a közösségi élet működését, fenttartja a rendet de nem kell minden apróság miatt szólnia. A jó mod tudja mikor kell moderálni, néha akkor sem ha egy apró szabályt megszegnek és néha akkor is szólnia kell ha nem szegnek meg leírt szabályt, de szándékosan rombolják a közösséget. Erre itt egyébként pont volt példa néhány agyhalott képében, őket kellett volna rögtön banolni örökre.

Ezen a fórumon talán ha két ember van akit a fenti kijelentés zavarhatott és azok is csak idióta trollok, akik azért vannak itt hogy szétverjék a fórumot.

Ha akarok mozgasd át a kommentet máshova, vagy töröld, nem érdekel, a lényeg hogy elolvastad.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
De igen. Most orkozott valaki, alá is kommenteltem. Egy ideje törlöm a férgezős, söpredékes kommenteket.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Felhívnám a figyelmet Panzerfaust idézetének egyik fontos mondatára:
"...Európából bezárkózó, mindenkit elutasító erődöt csináljanak."

Nekem úgy tünik, illik észrevenni, hogy elvtárs már megint hazudtál egy jó nagyot (szokás szerint), másokat vádolsz valamivel, és ezt a hazugsággal próbálod alátámasztani.
Szóval talán rosszul tudom (szóljatok ha így van), de én úgy tudom hogy nyitva vannak a határátkelőink - csak éppen útiokmány és/vagy regisztráció kell a belépéshez, ahogy azt az EU szabályi előírják. Mellőzendő a fél és egész tégla hajigálása, kerítésmászás, hangosbeszélőn betörésre buzdítás és betonkoloncok dobálása, vagy a regisztráció és a bejutás után bármelyik EU-ország törvényeinek, lakosainak és szokásainak megsértése. Ennyire egyszerű (lenne) az egész...
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
Gratulálok seriff. Arra volt jó ez az oldal, hogy nem kellett hat másikat néznem, mert voltak akik összeszedték egy helyre a híreket. Nagyon irritál amikor valaki ilyen nagyra van a semmire. Örülj a hatalmadnak, editelj, törölj te vagy a faszagyerek. Inkább olvasom angolul más oldalon. na helló
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 633
55 162
113
formosa

<i>" 1 felcsúti idióta lázálmaira!" "A fityiszes település"</i>

Én nem tudom, hogy neked fel tűnt-e, de ide (HTKA) nagy átlagban nem 80- IQ-s emberek írogatnak. Ennek megfelelően az ilyen megfogalmazásra sem vevő szerintem senki, ez nem a Proli.hu.

<i>"Annyi elég volt, és nem is kellett /de MA SEM KELL TÖBB/. "</i>

Javaslom az olyan szavak használatát, mint a :
Szerintem

<blockquote rel="emel">Felhívnám a figyelmet Panzerfaust idézetének egyik fontos mondatára:
"...Európából bezárkózó, mindenkit elutasító erődöt csináljanak."

Nekem úgy tünik, illik észrevenni, hogy elvtárs már megint hazudtál egy jó nagyot (szokás szerint), másokat vádolsz valamivel, és ezt a hazugsággal próbálod alátámasztani.
Szóval talán rosszul tudom (szóljatok ha így van), de én úgy tudom hogy nyitva vannak a határátkelőink - csak éppen útiokmány és/vagy regisztráció kell a belépéshez, ahogy azt az EU szabályi előírják. Mellőzendő a fél és egész tégla hajigálása, kerítésmászás, hangosbeszélőn betörésre buzdítás és betonkoloncok dobálása, vagy a regisztráció és a bejutás után bármelyik EU-ország törvényeinek, lakosainak és szokásainak megsértése. Ennyire egyszerű (lenne) az egész...

Ebben szerintem igazad van.
Én azonban a kormàny kommunikàciójàban hiànylom azt, hogy itt csak a schengeni külső hatàr szerződèsben előirt ellenőrzésèről ( csak megfelelő feltételekkel rendelkezők lèphessék àt..) és nem lezàràsàról van szó. Pedig ezt kellett volna/ kellene hangsúlyozni éjjel nappal.Persze ez nem vàltoztat a tényeken....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Felhívnám a figyelmet Panzerfaust idézetének egyik fontos mondatára:
"...Európából bezárkózó, mindenkit elutasító erődöt csináljanak."

Nekem úgy tünik, illik észrevenni, hogy elvtárs már megint hazudtál egy jó nagyot (szokás szerint), másokat vádolsz valamivel, és ezt a hazugsággal próbálod alátámasztani.
Szóval talán rosszul tudom (szóljatok ha így van), de én úgy tudom hogy nyitva vannak a határátkelőink - csak éppen útiokmány és/vagy regisztráció kell a belépéshez, ahogy azt az EU szabályi előírják. Mellőzendő a fél és egész tégla hajigálása, kerítésmászás, hangosbeszélőn betörésre buzdítás és betonkoloncok dobálása, vagy a regisztráció és a bejutás után bármelyik EU-ország törvényeinek, lakosainak és szokásainak megsértése. Ennyire egyszerű (lenne) az egész...

Khm, így van, hoztak jogszabályokat, amelyeket be kell tartani. Mindenkire vonatkozik aki be akar lépni az EU területére.
Nem tudom miért gond az egyeseknek, hogy ha békésen (és hasonló szándékkal) menekül, de megtagadja a regisztrálást, ujjlenyomat-vételt és hamis személyi adatokat szolgáltat. Az pedig nem érv, hogy katona (igazolja valamivel, naná hogy nem tudja) vagy otthon emiatt megbüntetik.
Talán azt is el kéne mondani emellett, hogy nem ha ez a veszély fenáll a menekülő nem adható ki. Az igazság az, akiket ránk akar tukmálni az EUB azok illegális gazdasági bevándorlók - nagyrészt leendő bűnelkövetők, bár a határátlépéssel egyet már meg is valósítottak.

A hatályos Btk-ból.:
Közokirat-hamisítás
342. § (1) Aki
a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,
c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,
bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt elzárással büntetendő.

Tehát effektíve az összes "jogvédő" aki erre biztat, közreműködik írásbeli "tanácsaival", hogy a határt átlépők milyen "trükköket" alkalmazzanak, az a fenti tényállásba beleillő cselekedetet követ el.

Ha ezt egy európai követi el annak a fenti súlyos eredménye lesz, de mondjuk az USA határátkelőn azonnal letartóztatnak ezért bárkit.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Azért nincs retorzió, mert a főnökeidnek csak a szája jár. Ha akarnák, akkor a CB-k legtöbbjét is
De igen. Most orkozott valaki, alá is kommenteltem. Egy ideje törlöm a férgezős, söpredékes kommenteket.

Ezért kár volt elvállalni a moderátorkodást.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Ezért kár volt elvállalni a moderátorkodást.

Kis lépések, de szerintem csak az nem érti, aki nem akarja, hogy mi a cél.
A lényeg nem a hangulatkeltés hanem a minél tudományosabb és szakszerű hozzáállás. Az orkozás, söpredékezés nem az.
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
Milyen cél te szerencsétlen? Te csak egy mod vagy, ez a munka kurvára nem arról szól, hogy célokat állíts fel a közösséggel szemben! Nem tudom mi a munkád, de ha ez neked annyira bejön menj el óvóbácsinak az oviba. Ott kiélheted magad, ott moderálhatsz, büntethetsz kedvedre.
 
M

molnibalage

Guest
Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy érdekes - nem, nem az, igazából teljesen nyilvánvaló, hogy mirét - , hogy csak a biztpol topikba írogatók rinyálnak...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
... csak a biztpol topikba írogatók <del>rinyálnak</del>...

Neked nem mindegy? Te nem is irhatsz oda.
Megjegyzem jellemzoen a kommentcunamiert felelos forumozok - trollok? - nagyon orulnek a mostani valtozasnak. :/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Itt a válasz:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/294932/#Comment_294932
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy érdekes - nem, nem az, igazából teljesen nyilvánvaló, hogy mirét - , hogy csak a biztpol topikba írogatók rinyálnak...

A lexikális tudást minden hülye fel tudja halmozni mérnök úr, de az intelligencia ami a vitához, és az érveléshez kell, ahhoz hogy fel tudjuk fogni a másik álláspontját és adott esetben azt megértve csiszolni a sajátunkon, nos az nem mindenkinek adatik meg.

Minden tanár a saját tantárgya felé húz. Kinek fontosabb, jobb és érdekesebb a munkája a csillagásznak, vagy az űrhajósnak?

A biztpol témák sem kevesebbek a szárazabb haditechnikai részeknél.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
A lexikális tudást minden hülye fel tudja halmozni mérnök úr, de az intelligencia ami a vitához, és az érveléshez kell, ahhoz hogy fel tudjuk fogni a másik álláspontját és adott esetben azt megértve csiszolni a sajátunkon, nos az nem mindenkinek adatik meg.

De látom neked sem.
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
<blockquote>A lexikális tudást minden hülye fel tudja halmozni mérnök úr, de az intelligencia ami a vitához, és az érveléshez kell, ahhoz hogy fel tudjuk fogni a másik álláspontját és adott esetben azt megértve csiszolni a sajátunkon, nos az nem mindenkinek adatik meg.

De látom neked sem.</blockquote>

Kettőnk között többek közt az a különbség, hogy te egy mod vagy itt én pedig nem. Egy ilyen poszt után ha kettőnél több agysejted van magad adod vissza a megbízatást.
 
Status
Not open for further replies.