[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Ájjjjj!
Bármely fajtájú kutya kiképezhető az ember gyilkolására! TEK kutyásoktól tudom! A négy éves kislányom vígan játszik velük, pedig csak egy jelzés hiányzik a támadáshoz. Sőt! Vigyáz a gyerekre! Nekünk is van egy Border Collie-ink, aki szintén elroppantja a marhafarok csontot...!, de ő inkább nyomkövetésére alkalmas!


Ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy az utcám végén lakó volt NDK-s német évtizedekig képzett ki kutyákat az NDK fegyveres testületeinek. Nagyon profin oktatta ki a kutyáit, mindenben teljesen engedelmesek. 15-20 liter pálinkáért bárkinek kiokosítja a kutyáját egy jó hónap alatt. A feleségem rákattant egy időben hogy vegyünk a gyerekek mellé labradort vagy valami hasonló semmire való kutyát, spánielt ilyesmit. Mondtam neki hogy semmiféle kutyát nem tartok jó ötletnek míg nem lesznek legalább 10 évesek a gyerekek. Maximum valami tacskó vagy annál kisebb kutya jöhet szóba. Kikértük hát az öreg véleményét és nagyon jól elmagyarázta miért ne legyen kutya kisgyerek mellé. Még kicsi sem. Az is képes maradandó sérülést okozni egy 15-25kg-os gyereknek ha megunja hogy nyúzzák. Utána meg hiába verem agyon az már nem segít.
Ezek terrier vacakok témához csak annyit hogy van egy a szembeni szomszédnál. Állandóan meglép, 3 kisebb testű kutyát már úgy megharapott hogy vagy azonnal megdöglött vagy el kellett altatni. Kapott pár ezer ft csekket aztán ennyi. A gyerekeimet ki se engedem az utcára. Egyszer láttam hogy kint van ismét, gondoltam átsétálok a szomszédhoz és szólok neki, nehogy egy öreget vagy gyereket megharapjon. Zörgetek az ablaknál közben a kutya elkezd csibészelni az alkarommal de csak játékból. Hát nekem ennyi elég volt, nem kockáztattam tovább mert nem tudom hogy reagált volna ha erélyesebben rászólok, ha meg hagyom magam tovább folytatja és azért bátorodik fel. Inkább szépen visszasétáltam miközben ott ugrált rám. Én nem félek a kutyáktól, volt hogy két kuvaszt kergettem el mikor egyik éjjel az utcán rám kattantak. De ezek nem rendes kutyák, a rotvejlerek sem. Olyan állkapcsuk ,fejformájuk van ami más mint egy rendes kutyáé. Az öcséméknek 3 ilyen van, ennek ellenére mégis betörtek hozzájuk é elvitték a merci kerekeit.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...de hozzáértéssel egy harci kutyát is normális házi kedvenccé lehet idomítani.
Nem, nem lehet. Tudom, sokan hiszik azt, hogy lehet. De sajnos az ugyes gazdi/oktato is csak a jo genetikai anyagu allatbol tud szelid baratot nevelni.
Peldaul: Nevelnek magyaro-n farkasokat is. Penz, szakertelem, szeretet... minden megvan hozza. Kezhez /emberhez szoktatott allatok. Meg bizonyos egyuttmukodesre is ravehetok, de nem lettek kutyak. A harcra nevelt, visszavaditott kutyafajtaknal nem ilyen sulyos a helyzet, de tagadhatatlanul letezik. Evtizedek tudatos szelekcioja kellene ahhoz, hogy ujra huseges tarskent tekinthessunk bizonyos fajtakra. Fentebb mar leirtam miert van ez.

A csodalatos kutyadoki inkabb egy showmusor, minsem egy tudomanyos sorozat. Monty Roberts pedig tudod melyik nemzet hagyomanyos modszereit alkalmazza? ... Bizony. :) Ezt a tudast meg a huszarok vittek ki nyugatra. Ha tenyleg profi egyuttmukodest akarsz latni lo es ember kozott akkor nem kell atusznod a nagy vizet. Eleg csak Godolloig elsetalnod. A 20.szazad elegge megtepazta idehaza a kulturat, de azert meg maradt belole valami.

A kutya es falka szavak sem allnak olyan kozel mint ahogy azt sokan kepzelik. Azok a farkastorvenyek amiket korabban bemagyaraztak a vadon elo allatok viselkedesebe, tobbnyire csak hamis mitoszok. Az elmult evtizedben megdoltek a korabban elfogadott dogmak es mar teljesen maskent neznek a farkasok falkaira. Sokkal inkabb egy szelid csaladkep rajzolodik ki. Ezek alapjan az ebekre is maskent kell tekintenunk. A csalad legjobb baratja, csak eppen elete vegeig megvan a helye benne, ahol kutyakent elhet. (De nem emberkent vagy farkaskent.)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy az utcám végén lakó volt NDK-s német évtizedekig képzett ki kutyákat az NDK fegyveres testületeinek. Nagyon profin oktatta ki a kutyáit, mindenben teljesen engedelmesek. 15-20 liter pálinkáért bárkinek kiokosítja a kutyáját egy jó hónap alatt. A feleségem rákattant egy időben hogy vegyünk a gyerekek mellé labradort vagy valami hasonló semmire való kutyát, spánielt ilyesmit. Mondtam neki hogy semmiféle kutyát nem tartok jó ötletnek míg nem lesznek legalább 10 évesek a gyerekek. Maximum valami tacskó vagy annál kisebb kutya jöhet szóba. Kikértük hát az öreg véleményét és nagyon jól elmagyarázta miért ne legyen kutya kisgyerek mellé. Még kicsi sem. Az is képes maradandó sérülést okozni egy 15-25kg-os gyereknek ha megunja hogy nyúzzák. Utána meg hiába verem agyon az már nem segít.
Ezek terrier vacakok témához csak annyit hogy van egy a szembeni szomszédnál. Állandóan meglép, 3 kisebb testű kutyát már úgy megharapott hogy vagy azonnal megdöglött vagy el kellett altatni. Kapott pár ezer ft csekket aztán ennyi. A gyerekeimet ki se engedem az utcára. Egyszer láttam hogy kint van ismét, gondoltam átsétálok a szomszédhoz és szólok neki, nehogy egy öreget vagy gyereket megharapjon. Zörgetek az ablaknál közben a kutya elkezd csibészelni az alkarommal de csak játékból. Hát nekem ennyi elég volt, nem kockáztattam tovább mert nem tudom hogy reagált volna ha erélyesebben rászólok, ha meg hagyom magam tovább folytatja és azért bátorodik fel. Inkább szépen visszasétáltam miközben ott ugrált rám. Én nem félek a kutyáktól, volt hogy két kuvaszt kergettem el mikor egyik éjjel az utcán rám kattantak. De ezek nem rendes kutyák, a rotvejlerek sem. Olyan állkapcsuk ,fejformájuk van ami más mint egy rendes kutyáé. Az öcséméknek 3 ilyen van, ennek ellenére mégis betörtek hozzájuk é elvitték a merci kerekeit.
Mivel a kislányom közelebbről TEK-es német juhásszal került "barátsági" kapcsolatba, nincs félelem érzete! A siklótól a lovakig minden állatot barátjának tekint. Négyéves kora ellenére a lovaglás nem újdonság neki. Az ezredik játék helyett kapott karácsonyra egy Border C. kölyök kutyát. Volt előtte nekem kis és közép termetű kutyám, akik rögtön meglátták, hogy ki fél tőlük, és ezt rögtön ki is használták! De nem egyből támadásra! Most, meg a nyulam sokkal agresszívabb mint a kutya. Most bírkában gondolkodik a lányom. (A terület megvan hozzá!).
Lényeg, hogy nem szabad félni a kutyáktól! Elmesélek egy velem történt esetet:
A budai várból sétáltam lefelé, amikor a játszótér sarkából elindult egy póráz nélküli roti felém. Megijedtem, hogy ez a nagytestű kutya pillanatok alatt szétszed. De a gazdája közben rászólt. A kutya azzal a lendülettel megfordult és hanyatt lökte gazdiját merő szeretettből. Csak, annyit mondtam a gazdájának, hogy csak ezért kellene pórázon tartani!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Pedig a border "igényli" a birkákat, és különben is utálok füvet nyírni...! (3000m2).
A lányom meg kedveli őket. Én meg a húsát! DD

Egyáltalán nem körülményes a tartása. Nyilván ne egy specializált, drága fajtát vegyél - főleg fűnyírásra - hanem valami parlagi vacakot (a magyar merinó a legelterjedtebb, vagy az őshonos fajták: racka, cikta, cigája...).
Egyébként meg bármilyen hihetetlen, tanítható, mint egy kutya. A juhászok mindig kiképeztek egy vezérürüt, hogy a nyájat egybetartsa, akit követtek a többiek. A kutyák mellett ez nagy segítség volt a juhászoknak.
Mifelénk több telken is tartanak néhány db-os, kisebb nyájakat de általában kecskével együtt, mert az lerágja a cserjét is. Alig van velük meló.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Mivel a kislányom közelebbről TEK-es német juhásszal került "barátsági" kapcsolatba, nincs félelem érzete! A siklótól a lovakig minden állatot barátjának tekint. Négyéves kora ellenére a lovaglás nem újdonság neki. Az ezredik játék helyett kapott karácsonyra egy Border C. kölyök kutyát. Volt előtte nekem kis és közép termetű kutyám, akik rögtön meglátták, hogy ki fél tőlük, és ezt rögtön ki is használták! De nem egyből támadásra! Most, meg a nyulam sokkal agresszívabb mint a kutya. Most bírkában gondolkodik a lányom. (A terület megvan hozzá!).
Lényeg, hogy nem szabad félni a kutyáktól! Elmesélek egy velem történt esetet:
A budai várból sétáltam lefelé, amikor a játszótér sarkából elindult egy póráz nélküli roti felém. Megijedtem, hogy ez a nagytestű kutya pillanatok alatt szétszed. De a gazdája közben rászólt. A kutya azzal a lendülettel megfordult és hanyatt lökte gazdiját merő szeretettből. Csak, annyit mondtam a gazdájának, hogy csak ezért kellene pórázon tartani!
A gyerekeim nem félnek a kutyáktól, épp ez a baj. Azt hiszik mindent lehet.Én sem félek de ezek más kutyák, hiába haraphat meg a többi is, azokkal még el lehet bírni. A többi állattól sem félnek pedig pár liba csípést már kaptak. Na pl az is egy jó házőrző, sziszegnek meg felugrálnak a hatalmas szárnyaikkal. Volt hogy tökön csípett, hát volt utána szentségelés. Birkáim évek óta vannak, de a kos az veszélyes tud lenni. A régi kettőt épp azért cseréltem el mert ha az ember hátat fordított támadtak. És elég fájdalmas ha az embert combon fejelik. Ennek most nincs szerva de ez is egy alamuszi dög.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Egyáltalán nem körülményes a tartása. Nyilván ne egy specializált, drága fajtát vegyél - főleg fűnyírásra - hanem valami parlagi vacakot (a magyar merinó a legelterjedtebb, vagy az őshonos fajták: racka, cikta, cigája...).
Egyébként meg bármilyen hihetetlen, tanítható, mint egy kutya. A juhászok mindig kiképeztek egy vezérürüt, hogy a nyájat egybetartsa, akit követtek a többiek. A kutyák mellett ez nagy segítség volt a juhászoknak.
Mifelénk több telken is tartanak néhány db-os, kisebb nyájakat de általában kecskével együtt, mert az lerágja a cserjét is. Alig van velük meló.


A birka is lerágja, első éven lerágták pl még a szentiváni almafám átlag 15 cm-es törzsének kérgét is. Amit elérnek úgy kb 150 cm-ig leesznek,de csak akkor ha már kevés a fű vagy ráuntak. A gyümölcsök is vonzzák őket. Még a fenyőt is kikezdik. De a csalánt bezzeg ott hagyja. Van valami brit fajta ami állítólag nem eszi meg a bokrokat csak a füvet, még a szőlőt se. Stropshire vagy mi, osztrákban lehet venni horror áron. Egy időben gondolkoztam rajt, aztán maradt minden a régiben mert amit lehetett lepusztítottak. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Pár darabra nehéz találni nyírót, főleg ahol kevésbé van hagyománya.
Sokat pocsékol.
Összetapossa a ganét maga alatt -vagy talicskázod két naponta.
Az, hogy mindent megeszik, az illúzió. Nekem cigájáim vannak, de van amit nem szeret, pl. az egérárpát, vagy szénában bármitami keményebb szárú, az öregebb lucernaszénájának a szárát. Pl. nekem egérárpás a legelőjük -kifutójuk- de annyira nem szeretik, főleg ha vénült, hogy le kell fűnyírózni.
Egy birka nem birka, főleg ha akár szórakozásból is kutyával akarod tereltetni -többnek meg 3000 nm semmi. Főleg ha rendszeresen ott vannak, mert a talaj is sokat tömörödik.
A bokrokat lerágja, főleg azt, amelyiket legjobban szereted.

Amúgy jópofa jószágok, még pórázon is lehet sétáltatni, ha megszokja. Okosak, de kárörvendő kis dögök. :)

Ijász: Szerintem otthoni tartás között nagyon nagy különbség nincs igényesség között. Sajnos ciktát -tudtommal- sajnos nem nagyon találsz, talán 1-2 tenyészetben van még tiszta vérben.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
Döbbenetesen szétlopták az EU-s kockázatitőke-programot

http://444.hu/2016/09/08/dobbenetesen-szetloptak-az-eu-s-kockazatitoke-programot


"És mit kapott cserébe a magyar gazdaság?

2015-re összesen 1453 darab munkahely volt a Jeremie-pénzekből megtámogatott cégekben.

A Figyelő számításai szerint egyetlen munkahely 81 millió forint támogatásba kerül. Ez alapján egyszerűbb lenne egyszerűen kiosztani a pénzt az alkalmazottaknak
."

"Minden harmadik támogatott cégnek nem volt árbevétele még 2015-ben sem, a teljes mezőny tavaly 7,8 milliárd forint veszteséget hozott létre. Összesen 35 cég volt a nyereséges a 249-ből."

"Remek lehetőség a Jeremie-program azoknak, akik simán csak ki akarják venni az állami támogatást, és át akarják helyezni azt a saját zsebükbe. Elég elkölteni a pénzt egy papíron létező feljesztésre (ez a "k+f módszer"), vagy beköltöztetni a cégeket egy saját irodaházba és magas bérleti díjat fizetni (ez az "ingatlanos módszer"). De lehet költeni rengeteg pénzt más (pl. ügyvédi, kommunikációs, tanácsadási) szolgáltatásokra is."


"Mindez azt jelenti, hogy ha valaki csak arra indított egy Jeremie-alapot, hogy beszívja az EU-s és magyar támogatást, lehívja az alapkezelői díjakat, majd a létrehozott cégekből a saját cégeitől vegyen drágábban szolgáltatásokra, akkor úgy is pozitív szaldóval zár, ha minden létrehozott cége katasztrofális üzleti bukás lett.

És a slusszpoén: Természetesen folytatni akarják a programot a nyilvánvaló bukás ellenére, írja a Figyelő, sőt, a pénzeső még nagyobb lesz: már gründolnak egy 50 milliárdos, és egy másik 100 milliárdos programot."
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Döbbenetesen szétlopták az EU-s kockázatitőke-programot

http://444.hu/2016/09/08/dobbenetesen-szetloptak-az-eu-s-kockazatitoke-programot


"És mit kapott cserébe a magyar gazdaság?

2015-re összesen 1453 darab munkahely volt a Jeremie-pénzekből megtámogatott cégekben.

A Figyelő számításai szerint egyetlen munkahely 81 millió forint támogatásba kerül. Ez alapján egyszerűbb lenne egyszerűen kiosztani a pénzt az alkalmazottaknak
."

"Minden harmadik támogatott cégnek nem volt árbevétele még 2015-ben sem, a teljes mezőny tavaly 7,8 milliárd forint veszteséget hozott létre. Összesen 35 cég volt a nyereséges a 249-ből."

"Remek lehetőség a Jeremie-program azoknak, akik simán csak ki akarják venni az állami támogatást, és át akarják helyezni azt a saját zsebükbe. Elég elkölteni a pénzt egy papíron létező feljesztésre (ez a "k+f módszer"), vagy beköltöztetni a cégeket egy saját irodaházba és magas bérleti díjat fizetni (ez az "ingatlanos módszer"). De lehet költeni rengeteg pénzt más (pl. ügyvédi, kommunikációs, tanácsadási) szolgáltatásokra is."


"Mindez azt jelenti, hogy ha valaki csak arra indított egy Jeremie-alapot, hogy beszívja az EU-s és magyar támogatást, lehívja az alapkezelői díjakat, majd a létrehozott cégekből a saját cégeitől vegyen drágábban szolgáltatásokra, akkor úgy is pozitív szaldóval zár, ha minden létrehozott cége katasztrofális üzleti bukás lett.

És a slusszpoén: Természetesen folytatni akarják a programot a nyilvánvaló bukás ellenére, írja a Figyelő, sőt, a pénzeső még nagyobb lesz: már gründolnak egy 50 milliárdos, és egy másik 100 milliárdos programot."



"Döbbenetesen" ,ki döbbent meg ezen?Azért volt,hogy szétlophassák.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
"Döbbenetesen" ,ki döbbent meg ezen?Azért volt,hogy szétlophassák.
Kb egy hete volt itt tema a k+f. Akkor irtam, hogy a most regnalo rezsim mar fel eve aktivan jelezte, sajnos nem terulnek meg az oda pumpalt penzek. Mintha csak a kutba ontenek. Csak azok a cegek tudtak erteket felmutatni akik a k+f mellett aktivan termelnek is. Az eu-s k+f tamogatasi penzek tovabbra is leteznek, de mar nem fogjak a kizarolag kutatast vegzo cegeknek adni.
Vagyis nem a kurmany lopta szet a penzt, hanem a magukat k+f cegeknek nevezok. Van kulonbseg.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
http://www.boon.hu/video-ipari-menn...a-latvany-ami-a-pinceben-fogadta-oket/3188686

Azért mára csak összeállt, hogy - hogy ne pontosítsam eléggé - egy ismerősöm exférje az "alkotó".
Gyanús is volt a környék az egyik vágóképből, a ház meg bizonyosság lett a vakolatlan garázs előtt feszítő térkő burkolatból - az a szimbóleum beleégett az agyamba anno.

Egyszer találkoztam a "mágussal", nem volt túl khm. rokonszenves, állítólag nem egyszerű a figura konfliktusfeldolgozó képessége sem.

Az eset kapcsán keményen ment is a titkolózás az illetékesek részéről napokig - valahol érthető módon.
Ugyanis az üzemanyagátfejtő ojjektumhoz közel lakóházakon kívül két kórház is található...
https://www.google.hu/maps/@48.0902999,20.7862407,17z

Állítólag (a környéket nagyjából ismerő mérnök szerint) - ehhez sem értek - valami 10 baros vezetékre csatlakozott derék honpolgárunk, gondolom nyomás alatt.
Mármint a vezetékben levő gáz nyomása alatt, vagy a fejében levő? (fejvakarás).
Megint csak állítólag a régió gázszolgáltató szakemberei hozzá sem mertek nyúlni a műremekhez, hanem két nap múlva jöttek a "Nagyfalubul" szakemberek, de ők se két perc után estek neki...
Hogy aztán a a fél Avas lakótelep megszenvedte volna e, ha beüt a gebasz, vagy "csak" egy ötszáz méteres körzetben lett volna minden ház földrengés károsult azon megy a vita a környéken élők körében.
http://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2008/szeptember/a-guadalajarai-gazrobbanas
 
M

molnibalage

Guest
Állítólag (a környéket nagyjából ismerő mérnök szerint) - ehhez sem értek - valami 10 baros vezetékre csatlakozott derék honpolgárunk, gondolom nyomás alatt.
Mármint a vezetékben levő gáz nyomása alatt, vagy a fejében levő? (fejvakarás).
Megint csak állítólag a régió gázszolgáltató szakemberei hozzá sem mertek nyúlni a műremekhez, hanem két nap múlva jöttek a "Nagyfalubul" szakemberek, de ők se két perc után estek neki...
Hogy aztán a a fél Avas lakótelep megszenvedte volna e, ha beüt a gebasz, vagy "csak" egy ötszáz méteres körzetben lett volna minden ház földrengés károsult azon megy a vita a környéken élők körében.
http://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2008/szeptember/a-guadalajarai-gazrobbanas
A települések gázelosztó hálózata 10-16 barg nyomású, az országos távvezetéki hálózat asszem 63 barg. A 16 barg gázátadó állomások jellemzően a települések határában vannak, a kisebb nyomáscsökkentők lehetnek településen belül, azok lehet, hogy 10 barg-sek.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
A települések gázelosztó hálózata 10-16 barg nyomású, az országos távvezetéki hálózat asszem 63 barg. A 16 barg gázátadó állomások jellemzően a települések határában vannak, a kisebb nyomáscsökkentők lehetnek településen belül, azok lehet, hogy 10 barg-sek.


Köszönöm válaszod! Bevallom őszintén, reméltem tőled;)
Ha már bevallás, a barg-ot nem ismertem /nem emlékeztem rá iskolából?/
De abszolút logikus.

Nyilván megvan rá a technológia - mint a ahogy a kitörésgátlókra is -, de hétköznapi civilként akkor is feláll az ember hátán a szőr, hogy valaki 10 barg körüli nyomásra "pumpált" gázcsövet furkál - még ha az műanyag is -, meg sűríti a gázt, s ezt egy belvárosban...
Építsen egy tanyát a gázcső felé a pusztában, aztán felőlem úgy robbantja fel magát ahogy akarja.

Apropó, ilyen gázhálózatoknál - nagy vonalakban - hogyan oldják meg, hogy egy esetleges robbanás ne terjedjen végig a hálózaton?
 
Status
Not open for further replies.