[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egy ideje merek két üléses autóval járkálni, pedig hátfájós vagyok. Tény, hogy vannak rossz útjaink, senki nem vitatta. De az erős csúsztatás, hogy a Lajtán túl csak tündérek által mikronos felületi érdességűre burkolt úthálózat van. A gond a szemlélettel van: "itt minden sz.r, merazorbán", "kint bezzeg". Azt kellene elfogadni, hogy a pont általatok favorizált "hazafias népfront" miatt van lemaradás, ami azért jelentősen csökken mostanság.

Ajánlottam, melyik területet kerüld el, de jól...(utak és no-go zónák itthon). És ezt csak a Te érdekedben tettem, mert lehet nem csak a hátad bánná. Pld. volt mikor a barátnőmmel biciklitúráztam és Zalaszántón cigányok vasrudat próbáltak a küllők közé menet közben tenni. Jó buli mi? Ez is MO. Ezért is (meg el is lopták a bicajomat később) szoktam le a biciklizésről...Egyébiránt engem személy szerint nem érdekelne az, hogy ki regnál éppen, csakhát azt tapasztalom, hogy a szaros kis életembe (és pont ebbe a pünkösdi hétvégémbe is belepiszkált a hatalom). Ezen kívül bennem van szociális érzékenység is, és hiába tehetném meg azt, hogy a társadalmi egyenlőtlenségek, szegénység, kizsákmányolás mellett elmenjek úgy, hogy nektek ez jár nekem meg más, igenis bánt a dolog... Mert valahol azt sejtem, ha a feszültségek robbannak, akkor én is célkeresztben leszek, minden érzékenységem dacára. Ezt pedig szívesen elkerülném...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Gondolom tanultál marketinget; ott ugyanez van. Ez is csak egy kommunikációt alátámasztó kérdőív. Ha akarsz egy mocit venni, az asszony meg nem...ott is tudsz indokot csiholni (kevesebbet fogyaszt, stb).
Soros Gyuri bácsit meg nem bántom, a teremtő (vagy a moszi) majd rendezi. Kutyámnak is szoktam mondani, h agyoncsaplak...közben meg soha nem kap ki. Gondolom érzed az analógiát.


Más dolog a hirtelen indulat, de nem írom ki a netre. Ebben abszolút elhatárolódok tőled. Viszont látod igazat adok neked abban, hogy a konzultáció egy marketing tevékenység volt és lesz.. Ez már egy posztmodern politikai hatalomgyakorlás terméke.Nincs ideológiai megkötöttség, nem érdekelnek itt senkit valójában az emberek, a problémáik, hanem csak eladom magamat (és a támogatóim szűk körét). Közben valszeg még jót is röhögnek a sok hülyén. Úgy teszek, mint egy részvénytársaság a szar kávéfőzőjével. A politika is egy árucikk lett, ami a haszonélvezőknek jó. A többieknek meg meg kell elégedni a reklámokkal. Sajna ezt érdemli MO a XXI. században. Csak ez éppen azzal ellentétes, amire felesküsznek az OGY képviselők. A köz szolgálatával. (Nyilván komolyan sem gondolják!) A kommentjeid alapján azt érzem, Te is a NER ZRt. haszonélvezője vagy valamilyen szinten. Csodálkoznék ha nem így lenne... Nekem ezt a globális stílust nem veszi be a gyomrom...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 546
113
Betegnek tartom többezer oldalon át azon rágódni hogy mennyire szar Magyarország és mennyire jó máshol. Az a máshol sem olyan jó mint sokan gondolják, sehol sincs kolbászból a kerítés. Sokan a "nyugati" országokhoz mérik a magyar életszínvonlat és a gazdasági teljesítményt ami nem túl objektív, minimum 50év (békében elért gyarapodás) a különbség! Magyarországnak van hova fejlődnie ez tény de rossznak sem mondható. Korrupció is mindenhol van, csak a "gazdag nyugaton" több pénzből lopnak így kevésbé feltűnő. Ha megfigyelitek minden országnak megvan a maga baja és a jó oldala is, sajnálattal közlöm hogy a tejjel-mézzel folyó kánaán nem létezik.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Ez ugy hangzott mintha a 2010 utani tarsasag valtoztatott volna, hogy el tudjon sumakolni dolgokat. :eek:
Folyamatosan valtozik, fejlodik a ksh modszertana. Hosszu evek elokeszitese kell egy-egy lepeshez, vagyis nem belpolitikai okot kell keresni a hatterben. Egyszeruen csak a szakma folyamatosan valtozik es az eu tagsag is atirja a modszertant.
A fejlődés egyik szakasza látható alul, vagy minek is nevezzem? Ezt ne fogjuk már az EU-ra, meg Brüsszelre!
http://m.hvg.hu/gazdasag/201605_sikerpropaganda_modszertani_valtassal_ne_sz
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Betegnek tartom többezer oldalon át azon rágódni hogy mennyire szar Magyarország és mennyire jó máshol. Az a máshol sem olyan jó mint sokan gondolják, sehol sincs kolbászból a kerítés. Sokan a "nyugati" országokhoz mérik a magyar életszínvonlat és a gazdasági teljesítményt ami nem túl objektív, minimum 50év (békében elért gyarapodás) a különbség! Magyarországnak van hova fejlődnie ez tény de rossznak sem mondható. Korrupció is mindenhol van, csak a "gazdag nyugaton" több pénzből lopnak így kevésbé feltűnő. Ha megfigyelitek minden országnak megvan a maga baja és a jó oldala is, sajnálattal közlöm hogy a tejjel-mézzel folyó kánaán nem létezik.


Kiábrándítalak, nem arról megy a vita, amit értettél belőle...Szerintem sokkal összetettebb kérdések vannak, voltak feszegetve...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Kanadát írtam arra, hogy bizony vannak putrik, meg RV-telepek, holott a leggazdagabb ország.
Higgadt voltam mindaddig, amíg nem jöttél azzal, h ha tehetnénk le is lőnénk az ellenkező véleményen lévőt. A konzultáció valóban irányítottan kérdez...de legalább kérdez.
Ha a konzultáció irányítottan kérdez, akkor az manipuláció! Sajnos ezt az átlag magyar nem tudja, vagy nem akarja felfogni, és hagyja, hogy szájába adják...! Ha nem a véleményünkre kíváncsi, akkor mi értelme? Persze ez csak költői kérdés volt tőlem. Én tudom a választ. És ti?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Kiábrándítalak, nem arról megy a vita, amit értettél belőle...Szerintem sokkal összetettebb kérdések vannak, voltak feszegetve...
Marha idegesítő ám, hogy TE meghatározod hogy ki mit értett abból az agymenésből amit idetoltál és tolsz minden nap kommentcunamiként, sokszor saját magad megidézve. Van igazad is néhány dologban, de egy igazi befordult, frusztrált és nagyot mondani szerető valakinek jössz le nálam, aki szerint Magyarország a világ legszarabb helye.
Fogadd el hogy nem mindenki ért veled egyet, szerencsére.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 546
113
Kiábrándítalak, nem arról megy a vita, amit értettél belőle...Szerintem sokkal összetettebb kérdések vannak, voltak feszegetve...
Nagyon is jól értettem. Ezerfelé csapongó, minden létező témát felölelő, magasztos és összetett gondolataid, szinte 100%a Magyarország és a Magyar viszonyok becsmérlése.
Ami nem is lenne baj, de ezzel van tele minden.
Neked inkább blogot kellene írnod az szpg9 hívőknek, ahol értékelnék a te mindentudásodat, szerteágazó élettapasztalotad és a szent küldetést amiért küzdesz.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Marha idegesítő ám, hogy TE meghatározod hogy ki mit értett abból az agymenésből amit idetoltál és tolsz minden nap kommentcunamiként, sokszor saját magad megidézve. Van igazad is néhány dologban, de egy igazi befordult, frusztrált és nagyot mondani szerető valakinek jössz le nálam, aki szerint Magyarország a világ legszarabb helye.
Fogadd el hogy nem mindenki ért veled egyet, szerencsére.

Nem akarok azon a szinten válaszolni, ahogy Te írogatsz nekem. Fogadd el Te, hogy másnak más a véleménye. Én ezt elfogadtam másokkal kapcsolatosan. Azért vitatkozok és nem csak fröcsögök. Ha nem fogadnám el azt, hogy más máshogy lát valamit, akkor én is csak indulatosan írkálnék neked. Ha csak annyit értettél meg az írásaimból, hogy MO-n minden szar, akkor nem sok közös témánk van, de az sem jelenti azt, hogy nyugodtan pocskondiázhass.

Aztán meg szerinted miben mondtam nagyot???? Mert ez a hozzáállás nem a kenyerem. De szívesen elolvasom, hogy Te mit tartottál annak. Biztosan tanulni fogok belőle...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Emlekszem erre a kampanyra. Ez volt a 6 vagy 8 millio szegeny ember orszaga szlogen ideje... Azt hittem ezen mar tul vagyunk.
Statisztikákról, KSH-ról volt szó. Nem olvastam még olyanról, hogy 6-8 millió szegényről írtak volna Magyarországon.
Különben is az egész viszonyítás kérdése! Etiópiához képest egész jól élünk!
Itt arról van szó, hogyan kell manipulálni egy hivatalos statisztikai adatot úgy, hogy egyik napról a másikra milliós nagyságrenben "csökkentsük a szegények számát"!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lehet, hogy én már annyira szétittam az agyamat, hogy közmunkás létemre valami tervezésről vízionálok (tervezem a kocsmában elkölteni a haverokkal a juttatásom). De azért még ebben az állapotban sem jutottam olyan mélyre, hogy ne vegyem észre a magyar ugar lemaradottságát. NYEU-ban, Belgiumban láttam pld. egy képen belül a legnagyobb ellentéteket. Amikor a kúria méretű villák látótávolságában, a folyosós bérház közös folyosóján tartották ketrecben a lábasjószágot. De hát még az sem merítette ki a "putri" fogalmát. Mostanában keveset járok külföldre, de annál többet idehaza. Nekem van fogalmam minden megyéből a városon kívüli életről, mert látni a letagadhatatlan jeleket... Akik meghazudtolnak ebben a tapasztalatban -remélem írhatom, hogy minket-, azok a Gasztroangyalból (Borbás Marcsi) szerezhetik max. az ismereteiket, a magyar ugarról. Legalábbis azt hiszem...
Munkám végett nagyon kevesset vagyok itthon.Emiatt aztán nekem durvábban láthatóak a változások,amik idehaza vannak.De ez igaz a többi országra is.
A helyesírásból és nyelvhelyességi hibákból ezt szűrtem le. Meglepne ha nem így lenne, de tévedhetek.
Gépelni,azt nemtudok.Laptopom se a legujabb,idönként nem hajlandó néhány betüt akkor sem kiirni,ha megtalálom a klaviaturán.Pl a P betüre valamiért nagyon haragszik.
Különben nincs diplomám,technikusi a legmagassabb végzettségem.3egyetemre is hivtak,de csak a sereg adott volna hozzá megélhetést is közben.És bár valószinüleg nem vagy rá kiváncsi,de szerintem a Mo-i értelmiségi szemlélet erösdve hsonloit a rosszértelemben vett dzsentri mentalitásra.Nem véletlen,hogy a világ egy részén wc papirnak tekintik a magyar oklevelek jelentős részét.Nem mindet,de jelentős részét.
Betegnek tartom többezer oldalon át azon rágódni hogy mennyire szar Magyarország és mennyire jó máshol. Az a máshol sem olyan jó mint sokan gondolják, sehol sincs kolbászból a kerítés. Sokan a "nyugati" országokhoz mérik a magyar életszínvonlat és a gazdasági teljesítményt ami nem túl objektív, minimum 50év (békében elért gyarapodás) a különbség! Magyarországnak van hova fejlődnie ez tény de rossznak sem mondható. Korrupció is mindenhol van, csak a "gazdag nyugaton" több pénzből lopnak így kevésbé feltűnő. Ha megfigyelitek minden országnak megvan a maga baja és a jó oldala is, sajnálattal közlöm hogy a tejjel-mézzel folyó kánaán nem létezik.
Kinek a jobbágysorsot szánják,nem fog örülni annyira a latifundiumosodásnak,mint akinek a grófi cim jut.És bizony visszatekintve 89re nagyon is elmondható,hogy nem ilyen lovat akartunk,legalábbis nem ezt a részét.És bár az ország egy része látványossan gyarapszik (most ne firtassuk,hogyan),az Ország és a Nemzet inkább pusztul.És nem védem a nyugatot,de korántsem annyira söprik szőnyeg alá a problémákat,mint nálunk.Ráadásul ez a nyugat meghatározás is elég elnagyolt.Jókora kulturális,intézményrendszeri,gazdasági különbbségek vannak ezen belül.Még németországi viszonylatban is elég jelentős,ha meg mondjuk a délolaszt veted össze mondjuk az északi protestáns vidékek bármeikével-hát 2külön világ.Sajna mi inkább a déli irányba haladunk,stabilan és rendületlenül.Bocs,ha én inkább az északi vonalnak örülnék.Nekem a szabad paraszti lét jobban tetszik a jobbágy-zsellér sorsnál.Föleg az nem tetszik,hogy mostmár inkább muzsiksorba akarnak sorolni.
Lopás olyan mint a qrva.Ha selyembe öltzik,akkor is csak qrva
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Celebra ne foglalkozz velük. Virtuálisan szerencsére ha hajba is kapsz velük, akkor sem lesz senkinek a sérült egónál nagyobb baja. Írjad meg bátran amit gondolsz, látsz, tapasztalsz. Nehogy önjelölt modik mondják meg a frankót. Arra itt van Mac... amit enged azt szabad... Úgy látom még a másikak sorozatos lebunkózását is...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Celebra ne foglalkozz velük. Virtuálisan szerencsére ha hajba is kapsz velük, akkor sem lesz senkinek a sérült egónál nagyobb baja. Írjad meg bátran amit gondolsz, látsz, tapasztalsz. Nehogy önjelölt modik mondják meg a frankót. Arra itt van Mac... amit enged azt szabad... Úgy látom még a másikak sorozatos lebunkózását is...
Szemléletbeli problémák vannak.Tökéletessen objektiv szemléletmód nincsen,(lét határozza meg a tudatot,hogy a nagy klasszikust idézzem) de nálunk olyan mértékig kasztosodot,szubjektiv látásmódok vannak,ami már lehetetlenné teszi az átfogó kép megalkotását.Szerintem egymagában senki sem képes ezt az átfogó képet megalkotni,egyszerüen tul nagy az átfogandó kép.Vita eggyik értelme pont ennek a többszemléletüségböl adódó látókörbövülés lenne.De ahoz tudomásul kéne venni,hogy nem szarta itt senki a spanyolviaszt.De sajna a dogmatikus látásmód terjed.Az pedig nem a fejlődést szolgálja,hanem a fennálló hatalmat.Függetlenül a fennálló hatalom jellegétöl.Mindegy,hogy a katolikus egyház,vagy egy párt,avagy diktátor az a regnáló hatalom.
Az a baj ezzel a beirogatós vitával,hogy igen összetett dolgokat kéne pár sorban megfogalmazni,az összefüggéseivel eggyüt.Legjobb példája a jelenlegi választási rendszerünk aránytalanságának problémája.Hozzák a francia alsházi rendszert párhuzamos példának,hogy az még aránytalanabb.De kiragadva egy teljessen más intézményrendszerböl,egy full falsch példa.És mivel nincs meg az átfogó képre való törekvés sem,ezért nem is látja a példa hibás voltát.És akkor még vannak a szövegértelmezési gondok.Vagy a fogalomértelmezési gondok.Mikor nem tudják szétválasztani az állam és az ország fogalmát.Igy pedig felfoghatatlan paradoxon az a meglátás,hogy valaki az ország javára a regnáló állam bukását kivánja.Nem értik meg Torda a táltos szövegét,hogy ösi jognál fontossabb az ösi érdek.Najó,én meg nem értem a digitális számitgép működési gyakorlatát.És még jópár dolog van.mivel igy vagyok.Mint itt mindenki,csak el kéne ismerniCsakhogy a dogmatikus szemléletbe ez,és a logikus érvelés sem fér bele.Ilyenkor jönnek a személyeskedések,lefitymálás.Nem csak velem szemben,hanem bárkivel szemben.És igy az épitő vitábol üres rossz duma lesz.Elszomoritóan jellemzően magyar dolog ez
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szemléletbeli problémák vannak.Tökéletessen objektiv szemléletmód nincsen,(lét határozza meg a tudatot,hogy a nagy klasszikust idézzem) de nálunk olyan mértékig kasztosodot,szubjektiv látásmódok vannak,ami már lehetetlenné teszi az átfogó kép megalkotását.Szerintem egymagában senki sem képes ezt az átfogó képet megalkotni,egyszerüen tul nagy az átfogandó kép.Vita eggyik értelme pont ennek a többszemléletüségböl adódó látókörbövülés lenne.De ahoz tudomásul kéne venni,hogy nem szarta itt senki a spanyolviaszt.De sajna a dogmatikus látásmód terjed.Az pedig nem a fejlődést szolgálja,hanem a fennálló hatalmat.Függetlenül a fennálló hatalom jellegétöl.Mindegy,hogy a katolikus egyház,vagy egy párt,avagy diktátor az a regnáló hatalom.
Az a baj ezzel a beirogatós vitával,hogy igen összetett dolgokat kéne pár sorban megfogalmazni,az összefüggéseivel eggyüt.Legjobb példája a jelenlegi választási rendszerünk aránytalanságának problémája.Hozzák a francia alsházi rendszert párhuzamos példának,hogy az még aránytalanabb.De kiragadva egy teljessen más intézményrendszerböl,egy full falsch példa.És mivel nincs meg az átfogó képre való törekvés sem,ezért nem is látja a példa hibás voltát.És akkor még vannak a szövegértelmezési gondok.Vagy a fogalomértelmezési gondok.Mikor nem tudják szétválasztani az állam és az ország fogalmát.Igy pedig felfoghatatlan paradoxon az a meglátás,hogy valaki az ország javára a regnáló állam bukását kivánja.Nem értik meg Torda a táltos szövegét,hogy ösi jognál fontossabb az ösi érdek.Najó,én meg nem értem a digitális számitgép működési gyakorlatát.És még jópár dolog van.mivel igy vagyok.Mint itt mindenki,csak el kéne ismerniCsakhogy a dogmatikus szemléletbe ez,és a logikus érvelés sem fér bele.Ilyenkor jönnek a személyeskedések,lefitymálás.Nem csak velem szemben,hanem bárkivel szemben.És igy az épitő vitábol üres rossz duma lesz.Elszomoritóan jellemzően magyar dolog ez


Valahogy így. Mert mi jelenleg is háborúzunk, szabadságharcot vívunk a megfoghatatlan Brüsszel ellen, aztán meg vissza kell verni a sorosisták támadását és még akkor nem is beszéltünk azokról, akik mernek máshogy gondolkodni.. Vérzivatarosabbnak, problémásabbnak tűnik így a fejekben a XXI. sz., mint volt a XX., amikoris elég sok honfitársunk vált így vagy úgy, de fizikai erőszak áldozatává. Ami nekem (is) feltűnt, a sok vonalas káder nem is akar meg nem is tud vitatkozni, hanem megpróbálja erőből letörölni a másikat akár a net-ről is... No de érvek nélkül, megmosolyogtató ez az alacsony színvonalú "szellemi" erőfeszítés... Erről, mindig a verőlegények jutnak eszembe. Néhány érv nélkül ordibáló, minősítő nagyon alkalmas lenne erre az (ÁVO-s) szerepre...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Marha idegesítő ám, hogy TE meghatározod hogy ki mit értett abból az agymenésből amit idetoltál és tolsz minden nap kommentcunamiként, sokszor saját magad megidézve. Van igazad is néhány dologban, de egy igazi befordult, frusztrált és nagyot mondani szerető valakinek jössz le nálam, aki szerint Magyarország a világ legszarabb helye.
Fogadd el hogy nem mindenki ért veled egyet, szerencsére.


Elfogadom, hogy nem vagy kíváncsi a véleményemre. De azt légyszi engedd meg nekem (és itt sírva meg térden állva könyörgök), hogy azokkal kommunikálhassak ezen a felületen is, akikkel náladnál jobban megértjük egymást... Köszi a nagylelkűségedet!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Különben nincs diplomám,technikusi a legmagassabb végzettségem.3egyetemre is hivtak,de csak a sereg adott volna hozzá megélhetést is közben.És bár valószinüleg nem vagy rá kiváncsi,de szerintem a Mo-i értelmiségi szemlélet erösdve hsonloit a rosszértelemben vett dzsentri mentalitásra.Nem véletlen,hogy a világ egy részén wc papirnak tekintik a magyar oklevelek jelentős részét.Nem mindet,de jelentős részét.
/QUOTE]


Szerintem nem beugró ide a diploma... Én pld. SZITTYA-val vitatkoztam többször, de végül egy érző szívű segítőkész embert ismerhettem meg benne a hsz-ai alapján. Valszeg soha nem fogok vele találkozni, de pozitív példaként gondolok arra, hogy egyáltalán létezik...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Celebra, ha még mókázhatnék egy kicsit, mert Zsolti azt hiszi csak az arcom nagy (ami azért rosszul esik valljam be, mert minden alkotó ember kissé nárcisztikus lélek. Van aki bevallja, van aki nem...!). Amikor a Talmácsi a Balaton Ring mellett korteskesett, én terveztem a szennyvíz tisztítót hozzá, meg a sávolyi szennyvízcsatornát. Meg is valósult, 1000 m3/napra, minden egyéb szálloda, pálya nélkül, így szívnak is vele a helyiek rendesen...MOL-os koromban meg arra kutattuk az olajat (pld,. Szőkedencs, Somogyzsitfa). Nekem innen a helyismeretem arrafelé, de azért örülök, hogy találkoztam itt virtuálisan valakivel, aki legalább tudja, miről beszél konkrétan az ember....
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Ez ugy hangzott mintha a 2010 utani tarsasag valtoztatott volna, hogy el tudjon sumakolni dolgokat. :eek:
Folyamatosan valtozik, fejlodik a ksh modszertana. Hosszu evek elokeszitese kell egy-egy lepeshez, vagyis nem belpolitikai okot kell keresni a hatterben. Egyszeruen csak a szakma folyamatosan valtozik es az eu tagsag is atirja a modszertant.
Azért én nem írnám le azokat a sumákolós dolgokat.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valahogy így. Mert mi jelenleg is háborúzunk, szabadságharcot vívunk a megfoghatatlan Brüsszel ellen, aztán meg vissza kell verni a sorosisták támadását és még akkor nem is beszéltünk azokról, akik mernek máshogy gondolkodni.. Vérzivatarosabbnak, problémásabbnak tűnik így a fejekben a XXI. sz., mint volt a XX., amikoris elég sok honfitársunk vált így vagy úgy, de fizikai erőszak áldozatává. Ami nekem (is) feltűnt, a sok vonalas káder nem is akar meg nem is tud vitatkozni, hanem megpróbálja erőből letörölni a másikat akár a net-ről is... No de érvek nélkül, megmosolyogtató ez az alacsony színvonalú "szellemi" erőfeszítés... Erről, mindig a verőlegények jutnak eszembe. Néhány érv nélkül ordibáló, minősítő nagyon alkalmas lenne erre az (ÁVO-s) szerepre...
Tanú cimű film eggyik szerepplője jut erről eszembe.Ki nyilas verőlegényböl komcsi hamistanúvá avanzsált.Evolucióban nem számit maga a faj,csak a szerepkör,amit betölt.És az élőhely változásával maga a szerepkör lényegében nem változik,csak a megjelenés formája.És az emberi evolució nem valami különálló dolog,a Természet evolúciójának része.Ugyanúgy érvényessek rá a szabályok.Sun Tzu elvei ezért alkalmazhatak mindmáig,miközben a technológia teljessen megváltozott.Orbán ugyanúgy ősi érdekeltségi rendszer szerint dolgozik,mint Rákosi,vagy éppen XIV.Lajos.A Napkirály minden dicső gloriájával eggyütt is,valójában a francia bukást készitette elő,az angolokkal szemben.Nem a fejlődést,hanem a növekedést hajszolta.Ma ugyanez zajlik nálunk.Csak egy felgyorsult világban egy amúgy is depresszióban lévő nemzet nembiztos,hogy megengedheti ezt magának.Mint ahogy Róma megengedhette magának a cannei vereséget,de a hadrianapoliszi a bukását okozta.Miképpen a természetben,az emberi világban is a bukást okozza,ha nem fejlődik valaki a kor előrehaladtával.Akkor is,ha közben gigantoszaurusz méretüvé növekedik.Az alkalmazkodó Dávid rendre legyőzi a dogmatiznusba sűllyedt Goliátot.De japán,vagy a kieggyezés utáni Magyarország mutatja,a kor igényeit nem lehetetlen követni,csak a saját országon belüli érdekeltségi,intézményrendszeri viszonyokkal kell kezdeni.Fogalmakat keverők számára érthetetlen,hogy az inliberális állam a merev dogmatikus államot jelenti,amely létének legfőbb célja a hatalom konzerválása,akár a fejlődés ellenére.A liberális állam értelme meg a hatalom korlátozása a fejlődés érdekében.A liberális állam kormánya viszont lehet konzervativ,vagy akár diktatórikus is.Nomondjuk az utobbira hirtelenjében Szingapúron kivül nem nagyon tudnák sok példát mondani
 
Status
Not open for further replies.