[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Megérkeztek a fidesz pincsijei, hogy meggyőzzenek, milyen átok jó is neked...
Komolyan, az agitáción kívül minek vagytok ti egy katonai (repülés főleg) blogon? Tanultok ti itt valamit? Érdekel egyáltalán? Hozzá tudtok egyáltalán szólni a repülés részéhez?
Megkérdezném a fidesz összes itt szopóját (ha már nem a 888 meg a többi kormánymédián osztják az észt), hogy ugyan mi a felhajtóerő képlete? Mit jelent a HMZ? Mi a legfontosabb chanel a robotpilótán? roll, pitch, vagy yaw?
Legalább egyikre válaszoljatok google nélkül, mielőtt itt rohasztjátok a közösséget...
(folyik ez a hígf*s propaganda minenhonnan, ne ár a HTKAn is ezt kelljen olvasni)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 927
113
Megérkeztek a fidesz pincsijei, hogy meggyőzzenek, milyen átok jó is neked...
Komolyan, az agitáción kívül minek vagytok ti egy katonai (repülés főleg) blogon? Tanultok ti itt valamit? Érdekel egyáltalán? Hozzá tudtok egyáltalán szólni a repülés részéhez?
Megkérdezném a fidesz összes itt szopóját (ha már nem a 888 meg a többi kormánymédián osztják az észt), hogy ugyan mi a felhajtóerő képlete? Mit jelent a HMZ? Mi a legfontosabb chanel a robotpilótán? roll, pitch, vagy yaw?
Legalább egyikre válaszoljatok google nélkül, mielőtt itt rohasztjátok a közösséget...
(folyik ez a hígf*s propaganda minenhonnan, ne ár a HTKAn is ezt kelljen olvasni)
Ha nem tetszik amit fentebb elvitatkoznak, akkor ne a Kantint olvasd hanem a célirányúan hadtech topikokat.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Legyen, a 10milliós leosztás hiba - bár a dolog onnan indult, hogy személyre szabottan legyen lebontva és minden ember egyenlō, mivel nem vagyunk rasszistákok...
En tovabbra sem ellened irok. En megbecsulom azt aki sokat adozik, mivel hogy en is beletartozom a korbe. Ahogy irod a dolog valoban onnan indult, hogy legyen szemelyre leosztva, de ez csak Picsogi ur szemelyere vonatkozott, mivel csak o fejezte ki explicit modon, hogy ki akar lepni a tarsadalmunkbol, ez meg egy szabad orszag (barmennyire is problajak ezt az elvbaratai megvaltoztatni) es akkor en azt mondom jar neki ez a jog. Persze mivel neki a penz (bocsanat: adoforint) az istene, akkor szamoljunk el, kapja meg ami jar neki (minusz amit o kapott) es eljen a jogaval, hogy mehet amerre lat. Az, hogy az elszamolas utan nem lesz neki mivel elmennie az mar az o baja, valahogy egyre nehezebben tudom megszanni...
Veled esetleg nem ertunk egyet mindenben, de te kozel sem viselkedsz olyan bicskanyitogato modon mint o, szoval ne vedd magadra. O nem tudja emberi modon leirni, hogy szerinte egy alacsonyabb adokulcs jobb lenne, vagy szerinte ezen es ezen szamitas alapjan nem jo otlet az olimpia (amugy az sem csak a penzrol szol) hanem csak az irigyseg es tragarsag csopog belole. O lepett ki az europai kulturkorbol, nem mi.

PS:
"Amúgy meg eszem faszom megáll. Ha egy botlábú focista kimegy külföldre, akkor semmo gond, senki nem sír a szája, ellenben ha kimész külföldre élni, akkor egy nemzetveszejtō szar vagy. " -ez hol olvastad? A kormany epp, hogy batoritotta a kulfoldre menetelt (altalaban, kiveve az orvosok esetet). Sot, kb. hetente nyilatkozik, hogy az angliai magyarok erdekeit megvedjuk a Brexittargyalasok soran, es hogy ok melto nagykovetei az orszagnak, stb...

"Azon a jogon éreztem magam jogosultnak belepicsogni az állami pénzfelhasználásba, hogy nettó befizetō voltam és kurvára baszta a csōröm, hogy választási költségvetést meg ígéretlicitet lehet csinálni a közösbōl. " -es ki mondta, hogy nem szolhatsz bele? Te nyilvan jobban ertesz hozza mint o. De beleszolni mas mint picsogni plusz amit muvel az mar a koztorvenyes kategoriat is surolja. (nezz korul a neten hany helyen lazitja a honvedseg allomanyat a szarazfoldi erok "okolbe szorulo keze" matrajaval... kire sulyt le az az okol? Az Indiai hadseregre? Nyilvan nem, hanem a kormanyra. Lo-ban ennek a felet sem tehetne meg kozjogi kovetkezmeny nelkul. Ugy latszik Mo-n meg gyerekcipoben jar az elharitas a "kiberterben"... vagy csak nem veszik ot komolyan... amit ugye kizarhatunk, hiszen o a felso 10.000 tagja... vagy csak azt mondja magarol?) Amugy mutass egyetlen olyan demokraciat az emberi tortenelemben, ahol nem ismert a valasztasi koltsegvetes fogalma...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Megérkeztek a fidesz pincsijei, hogy meggyőzzenek, milyen átok jó is neked...
Komolyan, az agitáción kívül minek vagytok ti egy katonai (repülés főleg) blogon? Tanultok ti itt valamit? Érdekel egyáltalán? Hozzá tudtok egyáltalán szólni a repülés részéhez?
Megkérdezném a fidesz összes itt szopóját (ha már nem a 888 meg a többi kormánymédián osztják az észt), hogy ugyan mi a felhajtóerő képlete? Mit jelent a HMZ? Mi a legfontosabb chanel a robotpilótán? roll, pitch, vagy yaw?
Legalább egyikre válaszoljatok google nélkül, mielőtt itt rohasztjátok a közösséget...
(folyik ez a hígf*s propaganda minenhonnan, ne ár a HTKAn is ezt kelljen olvasni)
100%-ban egyetertek! Rohadtul nem kellett volna Picsogournak itt sirnia az adoforintocskai miatt, hanem szakmai temakkal foglalkozni! Tehat [Kantin]/Magyarorszag temaval! Es akkor senki sem tette volna helyre.o_O
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
En tovabbra sem ellened irok. En megbecsulom azt aki sokat adozik, mivel hogy en is beletartozom a korbe. Ahogy irod a dolog valoban onnan indult, hogy legyen szemelyre leosztva, de ez csak Picsogi ur szemelyere vonatkozott, mivel csak o fejezte ki explicit modon, hogy ki akar lepni a tarsadalmunkbol, ez meg egy szabad orszag (barmennyire is problajak ezt az elvbaratai megvaltoztatni) es akkor en azt mondom jar neki ez a jog. Persze mivel neki a penz (bocsanat: adoforint) az istene, akkor szamoljunk el, kapja meg ami jar neki (minusz amit o kapott) es eljen a jogaval, hogy mehet amerre lat. Az, hogy az elszamolas utan nem lesz neki mivel elmennie az mar az o baja, valahogy egyre nehezebben tudom megszanni...
Veled esetleg nem ertunk egyet mindenben, de te kozel sem viselkedsz olyan bicskanyitogato modon mint o, szoval ne vedd magadra. O nem tudja emberi modon leirni, hogy szerinte egy alacsonyabb adokulcs jobb lenne, vagy szerinte ezen es ezen szamitas alapjan nem jo otlet az olimpia (amugy az sem csak a penzrol szol) hanem csak az irigyseg es tragarsag csopog belole. O lepett ki az europai kulturkorbol, nem mi.

PS:
"Amúgy meg eszem faszom megáll. Ha egy botlábú focista kimegy külföldre, akkor semmo gond, senki nem sír a szája, ellenben ha kimész külföldre élni, akkor egy nemzetveszejtō szar vagy. " -ez hol olvastad? A kormany epp, hogy batoritotta a kulfoldre menetelt (altalaban, kiveve az orvosok esetet). Sot, kb. hetente nyilatkozik, hogy az angliai magyarok erdekeit megvedjuk a Brexittargyalasok soran, es hogy ok melto nagykovetei az orszagnak, stb...

"Azon a jogon éreztem magam jogosultnak belepicsogni az állami pénzfelhasználásba, hogy nettó befizetō voltam és kurvára baszta a csōröm, hogy választási költségvetést meg ígéretlicitet lehet csinálni a közösbōl. " -es ki mondta, hogy nem szolhatsz bele? Te nyilvan jobban ertesz hozza mint o. De beleszolni mas mint picsogni plusz amit muvel az mar a koztorvenyes kategoriat is surolja. (nezz korul a neten hany helyen lazitja a honvedseg allomanyat a szarazfoldi erok "okolbe szorulo keze" matrajaval... kire sulyt le az az okol? Az Indiai hadseregre? Nyilvan nem, hanem a kormanyra. Lo-ban ennek a felet sem tehetne meg kozjogi kovetkezmeny nelkul. Ugy latszik Mo-n meg gyerekcipoben jar az elharitas a "kiberterben"... vagy csak nem veszik ot komolyan... amit ugye kizarhatunk, hiszen o a felso 10.000 tagja... vagy csak azt mondja magarol?) Amugy mutass egyetlen olyan demokraciat az emberi tortenelemben, ahol nem ismert a valasztasi koltsegvetes fogalma...
Azok után hogy képes volt azt leírni, hogy ha Magyarországot megtámadnák, és besoroznák, ő biztos nem fogna fegyvert hanem egyből dezertálna, sőt az ellenséghez is átállna, na azok után Balázska szerintem inkább semmit ne kérjen számon a magyar államon.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Latod? Es meg igy is a magyar es lengyel gazdasag no a leggyorsabban az EU-ban. (De lehet, hogy az EU egyik legalacsonyabb AFA-janak is koze van hozza: 5% azokra a termekekre (hus pl.) amit az emberek napi szinten vasarolnak. Vagy te a 27%-os AFA-s Lamborginibol szoktal gyakran vasarolni? Mondjuk lehet, a gazdasagi novekedes uteme alapjan, de azert szerintem ahhoz kell meg egy ujabb 8 ev...) ;)


Pal, nagyon eltüntél, de azért kérdeznélek, mert nem fejtetted ki bővebben. Most akkor mi az a nagy jótétemény az emberek felé a hús 5%-os ÁFA-jával??? Jársz te egyáltalán boltba, mert én igen. Megnyugtatlak, semelyik hús sem lett olcsóbb attól, hogy lecsökkentették az ÁFA-ját. A vásárló annyit fizetett, mint előtte, de míg eddig az állam kaszírozott, mostanában az teszi, aki ezt az értékesítési láncban megteheti. gondolom, a feldolgozónak lett átpasszolva az eddigi bevétel. Innen márcsak egy kis lépés némi összeesküvés elmélettel fűszerezve az, hogy kinek a kezében vannak ma MO-n a húsfeldolgozók.???? Meg az hagyján lenne, amit az előbb írtam, de a húsfélék azóta is rendületlen drágulnak. Nesze neked 5%-os ÁFA. Akkor most hogyan vagyunk és miért??? Kérlek erre válaszolj! De ne azt, hogy vega vagy, mert most az itt csak egy olcsó kifogás lenne....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
molnibalage said:
Én csak azt nem értem, hogy vastag személyeskedő és hazudozása után miért nincs kb. a nickje törölve a krumplis zsákkal együtt...
Ennek töredékéért raktak ki engem 9 hónapra anno...

Én sem értem, nagyon nem, de fordulj MAC-hoz. Egyszer -régen- pont a Te trágár agymenéseidet panaszoltam nála, erre azt írta vissza, hogy vannak itt az egyenlőbbeknél is egyenlőbbek. Ezt én meg is értettem, úgyhogy eszerint vélekedek minderről… De azt hiszem, ha valaha kiakadtam rád a valljuk be, tényleg sokszor létező "rossz -indulatos- stílusod" miatt (amivel szerencsére mostanság nem találkoztam), azért az Ő és társai által leírtak, szerintem minden létező határon túlmentek. Nemcsak a jó ízlést sértették, hanem szinte a Btk-t is sértették a virtuális, de ténylegesen megvalósított és nem is titkolt inzultusaikkal.... Volt egy őcsényi parkolós, aki kocsijának a kerekeit kiszűrták. Hát a miniszterelnök úr helyénvalónak nevezte ezt az önbíráskodást. Lehet itt is innen fúj a szél. Ha rajtam múlna a dolog, akkor innen mindazok azonnal repültek volna örökre, akik ezt az inzultust elkövették. Egyébiránt személy szerint szégyenletesnek tartom, hogy ez az inzultus nem lett kőkeményen szankcionálva.... Sajnos ez van. Ez a korszellem. Érzem a való világban, de itt is a megkülönböztetést. Én fele ilyen súlyú dolog miatt repülnék, de az ilyen hangadóknak a haja szála sem görbülhet, még virtuálisan sem. Hidd el, nekem se esik jól, pedig csak olvastam az egészet és tudom, nem ellenem, hanem ellened és "ozy" ellen irányult... Ez az én véleményem erről a múltkori buliról. Olvassa ezt bárki is...

UI.: örülök, hogy azért mostanában nem tolod túl a dolgokat, mert így konnyebb komolyan venni!!!!

UI2.: igazából azok kommentjei, akik részt vettek ebben "kis játékban" nagyon aljas, mondhatnám SS vagy ISIS szintű volt...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért is kell komolyan venni az eféle kis sztorikat, mert a II. VH-ban, míg nagyapám a fronton harcolt és végül a Déli PU-nál esett szovjet fogságba, ahonnan aztán csak 4 év múlva szabadult, addig a feleségét, a nagymamámat a hátországban védtelenekkel garázdálkodó, gyáva kis nyilasok a falhoz állították azzal, hogy nézzen körül, az engedetlenek közé lehet hamar kerülni. Nagymamám körbenézett és legalább 6 holttestet számolt meg maga körül, akikre az volt kitáblázva, hogy így jár minden katona szökevény és hazaáruló. Nagymamám 25 éves volt akkor, egyetlen bűne pedig az volt, hogy visszautasította a nyilasok invitálását (hogy csináljon a laktanyában nekik ezt vagy azt). Nagyapám sem volt hős, utálta a háborút, de végigcsinálta, nem hőzöngve. Sok hőzöngő, meg nem mert szembenézni a bolsikkal, hanem megfelelőbb terepnek látta a védtelen, kiszolgáltatott emberek terrorizálását. Nagymamámnak talán szerencséje volt, de elmondása szerint sem a szovjetek, sem a németek nem bántották, viszont a tulajdon magyar visszavonuló hadseregünk tiszt tagjai voltak azok, akik fegyverrel kényszerítették a nekik tetsző bútorok átadására. Szegény, haláláig nem értette, hogy miért volt erre 45-ben az általános visszavonulás közepette szükség. Én se értettem, de azzal vigasztalódtunk, hogy később az egész ház bomba telitalálatot kapott, úgysem maradtak volna meg. De azt hiszem, hogy akik elvitték sem élvezhették a szerzeményüket.. De akkor mégis minek?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 270
13 652
113
Szerintem be kéne fejezni. Ez a topik árt az egészségeteknek. Felhúzzátok magatokat, elkeztek veszekedni stb. stb.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem be kéne fejezni. Ez a topik árt az egészségeteknek. Felhúzzátok magatokat, elkeztek veszekedni stb. stb.


Én a magam részéről elmondtam, amit akartam, reméltem, neked ennél valamivel másabb véleményed alakul ki ezzel a témával kapcsolatosan. De hozzáteszem, ismerve az előzményeket, nem voltak illúzióim, mint egy szűzleánynak..
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113

A Gy az Gyulafirátót-ot takarta.... Anno a faterom a Veszprémi rendőrkapitányságon volt megyei ügyelet vezető, és ahány rendőrt csak tudtak, kiköldték Gyulafirátótra, nehogy tényleg lincselés legyen a vége..... Volt utózönge is rendesen..... Az akkori sajtó meg hallgatott nagyokat.
Az sem volt címlap idehaza, amikor a Hajmáskéri páncélosok Veszprémi zászlóalljánál (talán 1987 vagy 88 az év) a Veszprémi telephelyen gubanc miatt, a full feltöltött (üzemanyag és lőszer) készenléti T 64-es kigyulladt, fel is robbant, majd a tűz átterjedt a szomszédos harckocsikra. Veszprémben teljes pánik, a füst meg látszott még a város másik végéről is, a robbanások meg persze hogy. A magyar tűzoltókat be sem engedték a laktanyába, csak az első pár mentőautót, így az első pár szerencsétlen súlyoasn sérült agyon égett ruszki ksikatona még a megyei kórházban kötött ki, utána már a többiekete a hajmáskéri ho kórházba vitték....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Volt még "story" az orosz tüzérekkel is, Várpalota magasságában. Ha jól emlékszem A Várpalota melletti kis falu Tés szélső házát egy eltévedt nagy kaliberü (152mm-es) gránáttal telibe verték. Szintén faterom mesélte, mert hivatalból részt vett a kivizsgálásában. 1szem öreg nénike lakta, aki azt mesélte faternak a meghallgatáskor, hogy épp leguggolt a sparhejt elé, hogy tüzet gyújtson, majd hatalmas robbanás és nem volt háza. A néni szerencsére hatalmas szerencsével még karcolásokat sem szenvedett, de ekkora mák nem mindíg van. Viszont oroszék azért felhúztak a néninek egy vadiúj házat a szét döntött helyett....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Volt még "story" az orosz tüzérekkel is, Várpalota magasságában. Ha jól emlékszem A Várpalota melletti kis falu Tés szélső házát egy eltévedt nagy kaliberü (152mm-es) gránáttal telibe verték. Szintén faterom mesélte, mert hivatalból részt vett a kivizsgálásában. 1szem öreg nénike lakta, aki azt mesélte faternak a meghallgatáskor, hogy épp leguggolt a sparhejt elé, hogy tüzet gyújtson, majd hatalmas robbanás és nem volt háza. A néni szerencsére hatalmas szerencsével még karcolásokat sem szenvedett, de ekkora mák nem mindíg van. Viszont oroszék azért felhúztak a néninek egy vadiúj házat a szét döntött helyett....
Fater nekem valami olyat mesélt, hogy valami rakétával forró nyáron sikerült telibeverni valami nagy beton épületet Veszprémben vagy Várpalotán. Nem emlékszem a teljes történetre.

Meg valamelyik közös harcászati gyakorlaton a kazettás bombázó (?) gépek korán oldottak és sikerült eltalálni odalent gyakorlatozókat.
 
Status
Not open for further replies.