[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Beleolvastam a reggeli német lapokba (írom mindezt úgy, hogy nagyon nem bírom a NER-t, sem Orbánt, sem a bandáját, de az igazságtalanságot még jobban utálom...a hazai viszonyokat nem fogom ecsetelni, azok ismertek)
- a CDU-s kommentárok akár az SPD-tōl is jöhettek volna
- a zōdek meg az SPD felszólítja a Néppártot, hogy, egyértelműen mutassa meg, hogy nem az Orbán pártján van
- a liberális párt szerint Orbán Európa rémálma, amiért a Néppárt a felelōs
- torkig vagyok ettōl a tojástánctól, amit itt levágnak napi szinten az újságokban.

Valami ilyesmi.

- Macron-t a szakszervezet ki fogja csinálni. Ahhoz ugye nem lehet nyúlni, belpolitikában sem alkot semmit, szerintem is menni fog a levesbe

- németek: gyönyörűen bebizonyosodott, hogy kik az urak. Szocik meg a szoci lakájmédia. Nem zavar már senkit, hogy mit gondolnak a szavazóim, az a lényeg, hogy majd mit ír rólam a Spiegel, meg mit hantázik az ARD-n a török csaj este. Elgondolkodtató volt hallgatni a guy-fiúkát, amit a kereszténységrōl rittyentett, majd vetítette ki OV-ra. Ott lōtt nagyon mellé, hogy a tisztelt védelmezett afgánjai pontosan, hogy nem ilyenek, no semmi baj, mert az ott "kultúrális sajátosság".

Itt van egy balos-zöld-marxista erōtér. Az, hogy ezek hogyan működnek, a "menekült" - válság bemutatta. Szűrt hírek és irányított vélemények az egyik oldalról, gyerekes vitastílus a másikról. Tipikus, hogy a BAMF-os botrány (amikor "német" hivatalnokok hamisították a menekült papírokat, majd hagytak országszerte szétszéledni legalább 5000, bizonyíthatóan dzsihádista balfaszt más személyazonossággal, stb..) az tartott 1 hétig, majd szerecsenmosdatás és kuss, addig a chmenitz-i tüntetés elítélése meg a riogatás a náczikokal megy hetek óta.

Unalmas
Téged ilyen hozzáállással előbb utóbb kitiltanak onnan.:D Vigyázz miket írsz és beszélsz mert mindent megfigyelnek.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Azért abban a BMW gyárban dolgozni is kell ám. A melós meg be lesz zárva a gyártócsarnokba, lesz 8 óra alatt 25 perc kaki/pisi/cigi/kaja szünete gezamm, 12-ben meg 45 perc. Aztán ennyi. Hogy honvéd Jóska mikor cigizik a szabad ég alatt meg rágcsálja a fűszálat vagy a gyíkhúst az meg kb az ő dolga. Na meg ugye éjszaka+hétvégén is dolgozni fognak a BMW-nél. Nem fogja ámazt bírni,vállalni mindenki, pláne aki a friss levegőhöz szokott, és legyen az honvéd, rendőr, ápoló, vagy Pongó Mónika a paprikaültetvényről.

Azért ebben kissé tévedsz..... Audi Győr, céges látogatás és szabad beszélgetés dolgozókkal. Munka csoportok vannak és a sor több gyártó centrumra van osztva egy-egy munka csoportra kiadva. Minden csoport alapból kicsivel több emberből áll, mint amennyi hely van a soron. A melósok annyit mondtak, bármikor egy cigire egy pisire kiléphetnek a sorból, egyetlen kritérium van: sor nem állhat. Azért is kérdeztünk rá, mert alapból nem láttunk kapkodást idegeskedést anyázást. Ez természetsen max kooperációt feltételez a csoport emberei között, s aki sumákol azt kivágják maguk közül. Láttuk a motor gyártó egyik sort, meg az akkori TT-t összeszerelő sort. A motor soron egész idős 45-50 éves szakik is simán tudtak melózni, a gyártó soron már nem-nagyon láttunk öregebb szakikat, ott azért a fizikai igénybevétel nagyobb volt (nem nagy súly emelésről van szó, hanem hajlás bujkálás fej fölötti szerelés). Érdekesség, még a sor 4 2literes dízel főtengelyét sem kézzel emelték be a beszállító kiskocsiról a sorra, hanem kicsi daruval. Mérnökök sürün vannak sor mellett, nem iroda mérnököket alkalmaznak. Karbantartóknál van kapkodás a kiérkezésig, amikor leáll a sor. Kiérnek, laptop elő és rögtön tudják hol és mit kell a soron basztatni, mert az intelligens sor megmondja magáról. Mindez úgy 2013 magasságában volt.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Neked legyen mondva, de az Erdélyi térségből ha valaki manapság nyugat felé indul egy jobb élet reményében, az már nem áll meg 150-200 km-en belül.... Csaxólok.
Neked is legyen mondva, régen láttam olyan embert aki ezres szinten tud gondolkozni mások fejével .... Médium vagy ?
Még mindig nagyobb Nagyvárad mint Debrecen, főleg a vonzáskörzetével.
Nem tudom mit akarsz te a hódmezői laktanyával, 250 km, a 47-esen, ami Mezőberénytől Berettyóig konkrétan életveszélyes, olyan mint egy leaszfaltozott szántás.
Ráadásul alig van elkerülő, mire keresztülvergődsz a településeken és reggel hatkor elindulsz Hódmezőről nagyjából 10-re oda is érsz Derecenbe. Ha szerencséd van és nincs mezőgazdasági gépkonvoj, netalán koccanás, traffipax, kamion-hegyek + téli jeges út.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Beillesztek egy cikket. régebben, több mint egy éve én is írtam erről a jelenségről, csak az általam írt hozzászólásokat akkor Mac-mester rövid úton törölte. Sajnos, személyes tapasztalatból is megerősíthetem az itt leírtakat. A gazdaság is oda van, illúzió a növekedés. még lesz fekete leves szerintem, mert ez a lufi is ki fog pukkanni..... Sajnálom azokat, köztük előre magamat is, akik ezt meg fogják majd szenvedni....

https://index.hu/belfold/2018/09/13/anne_applebaum_orban_fenyegetes_ceget_elad_vallalkozo/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Azért ebben kissé tévedsz..... Audi Győr, céges látogatás és szabad beszélgetés dolgozókkal. Munka csoportok vannak és a sor több gyártó centrumra van osztva egy-egy munka csoportra kiadva. Minden csoport alapból kicsivel több emberből áll, mint amennyi hely van a soron. A melósok annyit mondtak, bármikor egy cigire egy pisire kiléphetnek a sorból, egyetlen kritérium van: sor nem állhat. Azért is kérdeztünk rá, mert alapból nem láttunk kapkodást idegeskedést anyázást. Ez természetsen max kooperációt feltételez a csoport emberei között, s aki sumákol azt kivágják maguk közül. Láttuk a motor gyártó egyik sort, meg az akkori TT-t összeszerelő sort. A motor soron egész idős 45-50 éves szakik is simán tudtak melózni, a gyártó soron már nem-nagyon láttunk öregebb szakikat, ott azért a fizikai igénybevétel nagyobb volt (nem nagy súly emelésről van szó, hanem hajlás bujkálás fej fölötti szerelés). Érdekesség, még a sor 4 2literes dízel főtengelyét sem kézzel emelték be a beszállító kiskocsiról a sorra, hanem kicsi daruval. Mérnökök sürün vannak sor mellett, nem iroda mérnököket alkalmaznak. Karbantartóknál van kapkodás a kiérkezésig, amikor leáll a sor. Kiérnek, laptop elő és rögtön tudják hol és mit kell a soron basztatni, mert az intelligens sor megmondja magáról. Mindez úgy 2013 magasságában volt.
Ugye nem mondod hogy egy PR-nak szánt látogatás alapján te levágod hogy mi folyik egy olyan helyen a valóságban? Azt a részleget mutatják meg amelyik a leg csilli villibb, kicsit belassítják a sorokat, az éldolgozó nyalókákat meg odaállítják veletek beszélgetni hogy hű de faxa ám minden és mi milyen elkötelezettek vagyunk a minőség és safety terén.:) Minden éven csinált az összes multicég ilyet ahol eddig dolgoztam. Mese mese mátka kategória. Múlt héten vakítottuk a belügyminisztert épp egy ilyennel. Fix útvonal, minden kapu elzárva, területről melós kizárva, nyalókák benn, félüzem. :) Csak közbeszólt egy vak tűzriasztás. Jajj... :)
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Beillesztek egy cikket. régebben, több mint egy éve én is írtam erről a jelenségről, csak az általam írt hozzászólásokat akkor Mac-mester rövid úton törölte. Sajnos, személyes tapasztalatból is megerősíthetem az itt leírtakat. A gazdaság is oda van, illúzió a növekedés. még lesz fekete leves szerintem, mert ez a lufi is ki fog pukkanni..... Sajnálom azokat, köztük előre magamat is, akik ezt meg fogják majd szenvedni....

https://index.hu/belfold/2018/09/13/anne_applebaum_orban_fenyegetes_ceget_elad_vallalkozo/
Nem néztem meg hogy Indexes cikk... De csak addig olvastam hogy amerikai média. Pont. Én nem tudom te hogy vagy képes ilyen rettegésben élni.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113


Szakmunkások kellenének, de aki épkézláb munkaerő volt, és a határ közelében lakott, már dobbantott Ausztriába, és olyan helyeken dolgozik, ahol a házakban nem féltik még az Eurókat az asztalon tartani. (Bár a románokkal -általában- megjárták, mert volt, hogy "flégerinek" altatót adtak az ápoltnak, és a bűntársaikkal együtt csak azt az ágyat hagyták meg, amin éppen az elaltatott páciens feküdt. De bizos volt magyrokkal is hasonló eset...) Nos az a gond pld. Sopronban, hogyha fel akarsz újítani egy lakást, akkor, honnan szerzel szakembert, hát Sopront elborították azok a kóklerek, akik Kelet MO-ból költöztek oda bejelentetlen albérletekbe és lerabolják a várost. Ha nem tudsz, akarsz, vagy éppen jóhiszemű vagy, akkor bajba kerülsz. Mert előleget adsz a "mesternek", aki nemcsak az előleggel lép meg, hanem a felújítás alatt lévő lakásodban található összes anyaggal. Hozzám közelállókat is átvertek így többször egy éven belül. Azt mondják, remélik, hogyha sikeresen befejezik a felújításokat, akkor remélik soha életükben nem kell "szakembert" hívni semmihez... Hát akkor elgondolkodtató, hogy milyen emberanyag távozott, és milyen került a helyükre!!!!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem néztem meg hogy Indexes cikk... De csak addig olvastam hogy amerikai média. Pont. Én nem tudom te hogy vagy képes ilyen rettegésben élni.


Nettó baro..ságot írsz. Nem tudom, Te hol helyezkedsz el a munkaerő piacon, de én kapásból fel tudnék sorolni 1 ilyen módon tulajdonváltott céget. bocsi, én nem soron dolgozok, hanem a cégek tulajdonosait is ismertem, ismerem.... köztük a "divatosakat" is...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 032
10 065
113
Szakmunkások kellenének, de aki épkézláb munkaerő volt, és a határ közelében lakott, már dobbantott Ausztriába, és olyan helyeken dolgozik, ahol a házakban nem féltik még az Eurókat az asztalon tartani. (Bár a románokkal -általában- megjárták, mert volt, hogy "flégerinek" altatót adtak az ápoltnak, és a bűntársaikkal együtt csak azt az ágyat hagyták meg, amin éppen az elaltatott páciens feküdt. De bizos volt magyrokkal is hasonló eset...) Nos az a gond pld. Sopronban, hogyha fel akarsz újítani egy lakást, akkor, honnan szerzel szakembert, hát Sopront elborították azok a kóklerek, akik Kelet MO-ból költöztek oda bejelentetlen albérletekbe és lerabolják a várost. Ha nem tudsz, akarsz, vagy éppen jóhiszemű vagy, akkor bajba kerülsz. Mert előleget adsz a "mesternek", aki nemcsak az előleggel lép meg, hanem a felújítás alatt lévő lakásodban található összes anyaggal. Hozzám közelállókat is átvertek így többször egy éven belül. Azt mondják, remélik, hogyha sikeresen befejezik a felújításokat, akkor remélik soha életükben nem kell "szakembert" hívni semmihez... Hát akkor elgondolkodtató, hogy milyen emberanyag távozott, és milyen került a helyükre!!!!
Amit írsz tök jó, de ez hol függ össze azzal hogy ha diplomás vagy több keresel mint ha szakmunkás?
Majd fizetnek eleget a szakmunkásnak, és jön vakolni...
De most nem fizetnek, hisz a ha fizetnének az informatikusok tömegei ragadnának kömveskanalat. A nagy fizetést, és így az államnak a nagy adót a végett emberek hozzák. (és most hagyjuk hogy számlával kétmillió számla nélkül egyöt)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Amit írsz tök jó, de ez hol függ össze azzal hogy ha diplomás vagy több keresel mint ha szakmunkás?
Majd fizetnek eleget a szakmunkásnak, és jön vakolni...
De most nem fizetnek, hisz a ha fizetnének az informatikusok tömegei ragadnának kömveskanalat. A nagy fizetést, és így az államnak a nagy adót a végett emberek hozzák. (és most hagyjuk hogy számlával kétmillió számla nélkül egyöt)
Hátezigy kérdőjeles.Az a gyár nem fig termelni semmit,ahol csak mérnökök vannak.A fehér gallér mellé kell a kék gallér is-különben nem lesz mit eladni.Még a softverfejlesztőnek is kell az a kis kinai kölök,aki a gépet összerakja,amin fut a programja
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amit írsz tök jó, de ez hol függ össze azzal hogy ha diplomás vagy több keresel mint ha szakmunkás?
Majd fizetnek eleget a szakmunkásnak, és jön vakolni...
De most nem fizetnek, hisz a ha fizetnének az informatikusok tömegei ragadnának kömveskanalat. A nagy fizetést, és így az államnak a nagy adót a végett emberek hozzák. (és most hagyjuk hogy számlával kétmillió számla nélkül egyöt)


A szakmunkás részre referáltam volna. bocsánatot kérek, de ez volt erre az asszociációm. De hogy válaszoljak a kérdésedre, a diplomásokból is hiány van, főleg a műszaki fronton. Ez okoz egy keresleti presztízst, főleg azoknál, akik EU méretű cégeknél dolgoznak. De van szakmunkás hiány is... Semelyiket sem szabad figyelmen kívül hagyni, mert mérnök nélkül hiába lenne (de nincs mindig) szakmunkás, de szakmunkás nélkül a mérnök munkája sem kerül megvalósításra... sajna van elég példa arra, amikor kiemelt beruházásokon is kóklerkodnak. Az elmúlt tíz évben volt legalább egy tucat kirívó esetem (nullára értékelt szakmai szint), míg az egyszerűen elégtelen szakkivitelezőkről még nem is nyilatkoztam... De ezek után a valós helyzetet elképzelheted.. A nem kormányközeli internetes médiában találhatsz elég sok negatív esetet, amelyeket én csak megerősíthetek, sajnos... A legutóbbi emlékezetes kivitelezésnél az volt a tapasztalatom (de hagytam, mert láttam a veszett fejsze nyelét(, hogy a PLC-t egy idióta pont azon a szinten programozta fel, mint ami ekvivalens egy úszótökös szintméréssel... Most kérdezem, akkor minek a PLC és a sok drága (dupla SIEMENS ultrahangos szintérzékelő? Hát semmire, mivel a több milliós elektronikát is l a régi paraszt, elavult módszerrel is ki lehetett volna váltani néhány olcsó úszótökös érzékelővel. Bocsi, de itt a programozókra reagáltam volna. Sokan mondják magukat annak, de egy, az átlagosnál bonyolultabb rendszert képtelenek lekezelni. Ezt is tapaztalatból tudom...Tisztelet a kivételnek...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hátezigy kérdőjeles.Az a gyár nem fig termelni semmit,ahol csak mérnökök vannak.A fehér gallér mellé kell a kék gallér is-különben nem lesz mit eladni.Még a softverfejlesztőnek is kell az a kis kinai kölök,aki a gépet összerakja,amin fut a programja
Kiegészitésként regapám kedvanc mondása:
Az úr nem eszik,ha a paraszt nem szarik
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 032
10 065
113
Hátezigy kérdőjeles.Az a gyár nem fig termelni semmit,ahol csak mérnökök vannak.A fehér gallér mellé kell a kék gallér is-különben nem lesz mit eladni.Még a softverfejlesztőnek is kell az a kis kinai kölök,aki a gépet összerakja,amin fut a programja
Ha jól csinálod akkor a kínai-thai-indonéz kezek megcsinálják, ezen van ma a nagy haszon egy országnak.
Kivéve építőipar.
És ehhez kell minden alkalmas embert képezni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
jó, ez igaz volt 100éve, meg 50 év, ma jót eszik az olasz tésztából, lengyel almából, német tejből.
És azt nem parasztok termelik?Tán olaszban softvermérnökök tojják a tojást,lengyelben meg repmérnökök szedik az almát,németben meg a Mutti feji a tehenet?bár egy kis kiganajozás nem ártana neki....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Azért ebben kissé tévedsz..... Audi Győr, céges látogatás és szabad beszélgetés dolgozókkal. Munka csoportok vannak és a sor több gyártó centrumra van osztva egy-egy munka csoportra kiadva. Minden csoport alapból kicsivel több emberből áll, mint amennyi hely van a soron. A melósok annyit mondtak, bármikor egy cigire egy pisire kiléphetnek a sorból, egyetlen kritérium van: sor nem állhat. Azért is kérdeztünk rá, mert alapból nem láttunk kapkodást idegeskedést anyázást. Ez természetsen max kooperációt feltételez a csoport emberei között, s aki sumákol azt kivágják maguk közül. Láttuk a motor gyártó egyik sort, meg az akkori TT-t összeszerelő sort. A motor soron egész idős 45-50 éves szakik is simán tudtak melózni, a gyártó soron már nem-nagyon láttunk öregebb szakikat, ott azért a fizikai igénybevétel nagyobb volt (nem nagy súly emelésről van szó, hanem hajlás bujkálás fej fölötti szerelés). Érdekesség, még a sor 4 2literes dízel főtengelyét sem kézzel emelték be a beszállító kiskocsiról a sorra, hanem kicsi daruval. Mérnökök sürün vannak sor mellett, nem iroda mérnököket alkalmaznak. Karbantartóknál van kapkodás a kiérkezésig, amikor leáll a sor. Kiérnek, laptop elő és rögtön tudják hol és mit kell a soron basztatni, mert az intelligens sor megmondja magáról. Mindez úgy 2013 magasságában volt.
A vendég, körbesétáló ember látja ezt az idealizált képet amit te lefestettél. A motorszerelő sorokon nem lépnek ki csak úgy egy cigire ahogy fogalmaztál, pisire inkább mert erre van a helyettesítő ember.. Meglátnák, hogy kint cigizel, a főnököknek lenne hozzád néhány keresetlen szava. Az összeszerelő sorokon van a lerosszabb helyzetben az ember, betanított munka, hajtják az embert. Ha bedolgozó céges az illető akkor le sem váltják még pisire sem mert azt mondják, hogy a bedolgozó cégnek kell biztosítania a helyettesítő embert. Más a megmunkáló soron dolgozók helyzete, ott már azért ki tudnak libbenni egy-egy cigire. A kajaszünetben gyorsan megeszi a kaját aztán spuri vissza dolgozni. Az étkezőbe csak a sori főnökök (TK, THK-sok) irodisták járnak. A sori melósnak nem fér bele az idejébe, hogy az étkezőbe elmenjen, sorba álljon, megegye a kaját. A sorok mellett étkeznek ahol vannak a székek, asztalok. A robotokat karbantartó kollégák megjelentek néhány alkalommal az étkezőben a "főnökök " között néhány alkalommal, aztán a karbantartók főnökének telefonáltak, hogy miként van ideje erre a karbantartónak, hogy ott esznek közöttük. Aztán vége lett ennek.
Mérnökök sehol sincsenek sűrűn a sor mellett. Csak akkor jön a sor mellé, áll fel a székéről ha gond van.
Ez a való világ az Audiban.
Bírni kell ám azt a 3 műszakot is vagy 12 órázást is. Egy gyárban hidd el teljesíteni kell, van munkafegyelem.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Azért abban a BMW gyárban dolgozni is kell ám. A melós meg be lesz zárva a gyártócsarnokba, lesz 8 óra alatt 25 perc kaki/pisi/cigi/kaja szünete gezamm, 12-ben meg 45 perc. Aztán ennyi. Hogy honvéd Jóska mikor cigizik a szabad ég alatt meg rágcsálja a fűszálat vagy a gyíkhúst az meg kb az ő dolga. Na meg ugye éjszaka+hétvégén is dolgozni fognak a BMW-nél. Nem fogja ámazt bírni,vállalni mindenki, pláne aki a friss levegőhöz szokott, és legyen az honvéd, rendőr, ápoló, vagy Pongó Mónika a paprikaültetvényről.
Ez a valóság. Valószínűleg te benne dolgozol.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
Status
Not open for further replies.