[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
R

rejsz felügyelő

Guest
Itt a Duna szarabbik oldalán nem túl elterjedt se a 13. havi, se a normális órabér. A kis cégeknél meg tragikomikus a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Handelsblatt, múlt keddi cikk:
- franciáknál 500000 ipari munkahely szűnt meg az elmúlt 10 évben
- németeknél ez idō alatt 300000 keletkezett

Macron arra appellát, hogy egy közvélemény kutatás során a megkérdeztettek 74%-a megvenné a hazai terméket, ha az drágább is, mint a külföldi.

A valóság pedig az, hogy nem veszik meg. A francia ipar jelenleg spanyol minōséget gyárt német árban. Emiatt - meg a szakszervezeti privilégiumok miatt szopóágon vannak. Persze, bele lehetne nyúlni, de ugye a szakszervezet miatt nem lehet.

Erre a Macron átveszi a trump-i szöveget, hogy az olcsó, kelet-európai munkások miatt van minden... Mert ugyebár, 2000 elején évi 3,5 millió autó gyártottak, mára a 2,2 millió is alig.

Mellette ott az egykori gyarmatbirodalom, amit ugyanúgy zsigerelnek, ebbōl sem működik.

Majd veszek ki kettō nap szabadságot, hogy egész nap tudjam ōket sajnálni..
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Handelsblatt, múlt keddi cikk:
- franciáknál 500000 ipari munkahely szűnt meg az elmúlt 10 évben
- németeknél ez idō alatt 300000 keletkezett

Macron arra appellát, hogy egy közvélemény kutatás során a megkérdeztettek 74%-a megvenné a hazai terméket, ha az drágább is, mint a külföldi.

A valóság pedig az, hogy nem veszik meg. A francia ipar jelenleg spanyol minōséget gyárt német árban. Emiatt - meg a szakszervezeti privilégiumok miatt szopóágon vannak. Persze, bele lehetne nyúlni, de ugye a szakszervezet miatt nem lehet.

Erre a Macron átveszi a trump-i szöveget, hogy az olcsó, kelet-európai munkások miatt van minden... Mert ugyebár, 2000 elején évi 3,5 millió autó gyártottak, mára a 2,2 millió is alig.

Mellette ott az egykori gyarmatbirodalom, amit ugyanúgy zsigerelnek, ebbōl sem működik.

Majd veszek ki kettō nap szabadságot, hogy egész nap tudjam ōket sajnálni..
Oda is kéne egy Vas Lady aki rendet rak.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Oda is kéne egy Vas Lady aki rendet rak.
Nem Vas Lady kellene, hanem egyenes beszéd. A demokrácia az én olvasatomban nem azt jelenti, hogy:
- kivétezelezek csoportokkal,
- felelōtlenül ígérgetek,
- sikkasztok,
- felelōséget semmiért sem vállalok - aztán majd bebújok a mentelmi jog mögé,
- leköpöm magam, hogy a másiknak jobban tetszem
- be vagyok szarva attól, hogy mit mondanak rólam az újságban, mintsem attól, hogy cserben hagyom, elárulom azokat, akik hittek/bíztak bennem
- gondolkodásra képtelen, mameluk vagyok
- nem szabad ōszintén beszélni
- vannak az izmusok - amiket csak követni lehet, de kritizálni nem.

Ha a Föld görbülete lehet vita tárgya, úgy nálam a genderelmélet is vita tárgya.

Ha a politika egy kalap alá von egy koszos, civilizált viselkedésre képtelen kecskefillel, akkor én is egy kalap alá vonom az összes politikust.

El tudod képzelni, hogy Churchill PC-módon beszélve elérte volna azt, amit elért!? Vagy Bismarck, vagy Roosevelt, vagy akárki!?

Ha egy munkahelyrōl ki lehet rakni egy naplopót, vagy egy lakásból ki lehet rakni egy nemfizetō adóst, akkor kérem szépen, hogy a picsában nem lehet kirakni egy országból egy mondvacsinált indokokkal ott nyaraló egyént!?

A német lenàciz, mert megkérdezem, hogy miért nem rájuk költenek 38 milliárdod, miért olyan emberekre, ahol bár 1,5 milliárdan vannak és a saját bevallásuk szerint csak 0,01% fejbajos - ami alsó hangon is 150 ezer és a WTC-hez csupán elég volt belōlük kb. 50, és nem titkolt célja a mai Nyugat kiírtása, akkor miért én vagyok a náczi és nem ō a puhapöcs, mert nem mer nyíltan beszélni!?

Nem Vas Lady kell ide, hanem olyan emberek, akiknek van tartása. Érdemes végignézni a német cégvezérek elhatatárolódás-fiestáját mondjuk a LinkedIn-en. Egy idōkapszulát megérne.

A Daimler-fōnök szerint minden migráns csodálatos és nem figyeljünk a rossz hangokra. Odaírtam az oldalára, hogy akkor Mercik is ugyanolyan túlárazott szarok, ne is hallgassunk a reklámra, meg ha minden egyforma, akkor mi szükség van ennyi autógyárra!? Ha ennyi autógyár ennyi féle módon képzeli el az autózást, akkor miért kell nekünk ezt a kérdést egy féle módon látnunk!? A sokszínűség nem csak a bōrszínben rejlik, ha a gondolkodás sokféleségében is. Ha a szabad gondolkodást elnyomjuk, akkor pedig pont azzá vállunk, amivel vádoljuk azokat, akikkel szemben hiányzik az a tolerancia, aminek a bajnokának képzeljük magunk..

Szerintem nem lesz fent sokáig..
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113

Ez a felmérés, téma jó rávilágít egy alapdologra: minden honvédelmi terv alapja a közösség egysége, a nemzeti egység. Na, Orbán ezt verte már szét félig-meddig - vagy tán egészen - igen módszeresen és szívósan. Ezért van gyakorlatilag minden honvédelmi terv jelenleg kudarcra ítélve, mindegy mit tartalmaz. Senki nem akar kockáztatni azért, hogy Orbán a várba költözhessen és az ország másik fele is a tulajdonába kerüljön. Ezért nem harcolnának sokan.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
A tarsadalom polarizaltsagat mutatja, hogy ismerosi es barti koromben nincs olyan, aki ne utalna vagy röhögne a naracsos bandan, hogy mekkora fasz kocsogok ezek. Ebbol eleg erdekes kep rajzolidik ki, hogy kik is a szavazóik.. Hadd ne mondjam ki...

Érdekes, a MO.-i rokonságom ill. a 18-éve munkakapcsolataim által megismert MO.-i cégvezetők, cégtulajdonosok, az ott dolgozók stb., mérnök vagy mezei sofőr közül eddig egyik sem "utálta vagy röhögte körbe a narancsos bandát",...a többit nem idézem,...,szóval minden bizonnyal "inkább ne mond ki", milyen szavazók ezek...

Azok közül viszont, akik külhonból - főleg fiatalok- Pestre költöztek, többen vannak azok, akik a Te ismerősi és baráti köröddel egyetértenének...

Amikor elérzékenyülsz, szinvonal alatti nyilatkozatokat teszel...ami nem méltó hozzád. Még mindig demokratikus választási rendszer van MO.-n, le kell győzni akkor őket és kész,..ha ez a megoldás szerinted mindenre.

(Jómagam is indulok a szlovákiai helyhatósági választásokon, 4 éve is indultam,...mert kintről bekiabálni és észt osztani könnyű...venni kell a bátorságot, és ha alkalom adódik dolgozni kell a változásért...)
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes, a MO.-i rokonságom ill. a 18-éve munkakapcsolataim által megismert MO.-i cégvezetők, cégtulajdonosok, az ott dolgozók stb., mérnök vagy mezei sofőr közül eddig egyik sem "utálta vagy röhögte körbe a narancsos bandát",...a többit nem idézem,...,szóval minden bizonnyal "inkább ne mond ki", milyen szavazók ezek...

Azok közül viszont, akik külhonból - főleg fiatalok- Pestre költöztek, többen vannak azok, akik a Te ismerősi és baráti köröddel egyetértenének...

Amikor elérzékenyülsz, szinvonal alatti nyilatkozatokat teszel...ami nem méltó hozzád. Még mindig demokratikus választási rendszer van MO.-n, le kell győzni akkor őket és kész,..ha ez a megoldás szerinted mindenre.

(Jómagam is indulok a szlovákiai helyhatósági választásokon, 4 éve is indultam,...mert kintről bekiabálni és észt osztani könnyű...venni kell a bátorságot, és ha alkalom adódik dolgozni kell a változásért...)
Ismered a viccet, amikor 2 alkesz leszavazza a reaktormérnököt, hogy miért nem kell atomerőmű...?

Épp ma olvasom, hogy mekkora a tanárhiány. Csudaszép. Fizetem a TAJ-t, az mindenféle adót, hogy magándokihoz járjak. A gyereket meg majd én fogom tanítani (legfeljebb matekra és fizikára), mert nem lesz aki megtegye?

Egyre jobb ez gyerekek...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 665
12 371
113
Ismered a viccet, amikor 2 alkesz leszavazza a reaktormérnököt, hogy miért nem kell atomerőmű...?

Épp ma olvasom, hogy mekkora a tanárhiány. Csudaszép. Fizetem a TAJ-t, az mindenféle adót, hogy magándokihoz járjak. A gyereket meg majd én fogom tanítani (legfeljebb matekra és fizikára), mert nem lesz aki megtegye?

Egyre jobb ez gyerekek...
A tanárhiányt a pedagógusképzés és a tanítás liberális elvek mentén történt ellehetetlenítése groteszkké tétele sokkal inkább okozza, mintsem az anyagi megbecsülésük hiánya.
Ez viszont még kőkeményen a Magyar Bálinti oktatáspolitika által átformált és kinevelt mai pedagógustársadalom saját problémája, amin nem képes felülemelkedni.

A magánegészségügyre én is átszoktam, de rá kellett jönnöm, hogy az se jobb. Ugyanazok a dokik rendelnek magánban délután, azonnalira, akik a kórházban délelőtt még 3 hónapos listára tettek. A nővér ismerősöm szerint többszöröse vizsgálatot tudnának elvégezni a gépekkel, mint ami most megy, de a dokik nem néznek meg több leletet, hogy inkább menj hozzá délután és fizess.
A múlkor voltam egy apró bőrelváltozással magánrendelésen. Ránézett, felírt egy kenőcsöt és adott egy beutalót a sebész kollégája szintén magánrednelésére, hogy ha nem múlik el, akkor műttessem le vele. 3 perc - 7000 HUF - következő!
Szerintem itt leginkább a dokik a ludasak, viszont ha odacsapna a kormány nekik akkor meg dobbanta az a kevés is aki még itt maradt.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ismered a viccet, amikor 2 alkesz leszavazza a reaktormérnököt, hogy miért nem kell atomerőmű...?

Nem, nem ismerem,...de tudod, hogy atomenergia párti vagyok, és a gyomrom már sajnos nem birja a nehéz piákat, még mértékkel sem...szóval...

Épp ma olvasom, hogy mekkora a tanárhiány.

Én is olvastam. Itt:
https://index.hu/belfold/2018/09/17...kreta_minoseg_tulora_nyugdijasok_statisztika/
...mert én is olvasom még ezt az Index-et is, mert érdekel a kormányellenes véleményük, is.

Minden napjaink nyavajáját viszont nagyvonalúan a mostani kormány nyakába varrni...?...hát, izé...igen. Stadionok helyett rendbe lehetett volna tenni az egészségügyet, meg az oktatást is,...De elárulom, szlovákiában is ugyanez a helyzet, leépült oktatásügy, romokban lévő egészségügy,...ja magánkórházak és iskolák azok csillik és villik :cool:, és itt nem narancsosok kormányoznak. Több objektivitást.
 
M

molnibalage

Guest
Nem, nem ismerem,...de tudod, hogy atomenergia párti vagyok, és a gyomrom már sajnos nem birja a nehéz piákat, még mértékkel sem...szóval...



Én is olvastam. Itt:
https://index.hu/belfold/2018/09/17...kreta_minoseg_tulora_nyugdijasok_statisztika/
...mert én is olvasom még ezt az Index-et is, mert érdekel a kormányellenes véleményük, is.

Minden napjaink nyavajáját viszont nagyvonalúan a mostani kormány nyakába varrni...?...hát, izé...igen. Stadionok helyett rendbe lehetett volna tenni az egészségügyet, meg az oktatást is,...De elárulom, szlovákiában is ugyanez a helyzet, leépült oktatásügy, romokban lévő egészségügy,...ja magánkórházak és iskolák azok csillik és villik :cool:, és itt nem narancsosok kormányoznak. Több objektivitást.
Ki mondta, hogy csak a mostani nyakába varrtam?
Viszont 8+ év é 2/3-ad. Azért egy idő után bicska nyílik a zsebemben...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ki mondta, hogy csak a mostani nyakába varrtam?
Viszont 8+ év é 2/3-ad. Azért egy idő után bicska nyílik a zsebemben...

Az érzés jogos, ezt sosem vitattam el tőled.
Viszont azért, mert a politikai palettán per pill nincs jobb náluk -legalább is a választók szerint- nem kell idézőjelesen lehülyézni a fideszes szavazók népes táborát.
Én is úgy látom, hogy ennyi idő és ekkora támogatottság nagyobb eredményeket is hozhatott volna ha pl. nem "stadionozunk" - hogy a Te példáddal éljek-, de azért a béka segge alól feljönni bizonyos gazdasági számokkal azért joggal ad "valamiféle bizalomra" okot. Ettől persze még senkitől sem várom el, hogy rajongjon értük...;)
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
Status
Not open for further replies.