[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 088
3 017
113
Nagyon elsodródtatok.
Nem lesz semmiféle tiltás dohányügyben. Olyan adó kiesés lenne (meg ugye a traffik mutyi),hogy nem engedhetné meg a kormány ezt magának.
Másrészt meg az EU irányába is kell teljesíteni az emelést...
(Állítsuk meg Brüsszel után,inkább egy szélsőséges példa feldobása után ,emelik tovább..)
Majd pont Lézer Janit érdekel az egészségünk..

https://www.vg.hu/gazdasag/adozas/magasabb-ado-kell-a-dohanytermekeknel-2-900166/
.....Igy van ez csak sajnos duma....a lové fontosabb,mint az egészség..:(
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Gyógyszer-függőség, azt hiszem, USA-ban is elég komoly gond van bele. Valami olyasmit hallottam, hogy nem vényköteles gyógyszerekből pancsolnak össze ezt-azt.
Ez az Efedrin lesz. Van az usa-ban nehany ilyen nem receptkoteles keszitmeny a boltokban. Ebbol allitjak elo a speed-et(amfetamin). A Braking Bad sorozat fohose is ezt fozte. :)
giphy.gif
Van ismerősöm, aki masszívan fájdalom-csillapítós (mérnök, autóbaleset következménye)
Az usa-ban is inkabb ez lesz a baj. A dokik boldog-bolgogtalannak felirnak mindenfele morfinszarmazekokat. A leggyakoribb eppen a Dr. House féle Vicodin.
oV4VU3.gif
Ha csak egyszer is talalkoztal egy ilyen szerrel, akkor soha tobbet nem kell magyarazni, hogy miert veszelyesek. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ez az Efedrin lesz. Van az usa-ban nehany ilyen nem receptkoteles keszitmeny a boltokban. Ebbol allitjak elo a speed-et(amfetamin). A Braking Bad sorozat fohose is ezt fozte. :)
giphy.gif

Az usa-ban is inkabb ez lesz a baj. A dokik boldog-bolgogtalannak felirnak mindenfele morfinszarmazekokat. A leggyakoribb eppen a Dr. House féle Vicodin.
oV4VU3.gif
Ha csak egyszer is talalkoztal egy ilyen szerrel, akkor soha tobbet nem kell magyarazni, hogy miert veszelyesek. :oops:


Ha szabad megjegyeznem valóban legesélyesebb az efedrin, de az FDA nemrég orvosi rendelvénykötelessé tette, talán fél-1 éve, pont a sok visszaélés miatt.
Ráadásul más viszonylatban is megtekintve, míg Európában főleg a gyengébb hatású NSAID-okat használják, aminél jóval kisebb az abúzus veszélye, addig az USA-ben az opoid fájdalomcsillapítók a slágerszer, így sok lesz az opiát-függő. (a morfin heroin is ezek a szerek persze nem ezeket használják). Magyarország ebben a világon a legjobb szert preferálta (a metamizolNa tartalmút), ami a mennyiségre már sajnos nem igaz, túl van használva nálunk is, csak nekünk a jobb szer, és a szigorúbb hatósági ellenőrzés miatt jobb a helyzet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Magyarország ebben a világon a legjobb szert preferálta (a metamizolNa tartalmút), ami a mennyiségre már sajnos nem igaz, túl van használva nálunk is, csak nekünk a jobb szer, és a szigorúbb hatósági ellenőrzés miatt jobb a helyzet.
En is ezt preferalom. A korhazakban is nagy hasznat veszik. Mas gyogyszerekkel kombinalva (akar kis adag morfin) tobbek kozott igen hatasos fajdalom csillapito hatasu.
Sajnos ezen a szeren sem lehet mar nagyot kaszalni, mert lejart a szabadalma, aztan persze kijottek olyan tanulmanyok amik szerint ez is fuggoseget okoz... No comment. Ezert lett receptkoteles, szvsz. foloslegesen. Par hasonlo szert valtogatva siman ki lehet huzni egy atlagos balesetes rehabilitacios idot. Remelem egyszer majd visszavonjak ezt az elhibazott intezkedest.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 164
60 909
113
Aztán ugye az USA társadalmát erősen terheli a "látszódj sikeresnek és sikeres leszel" 32 foggal vigyorogva hajtott taposómalma, a workaholic életmód és a nagyon mélyen gyökerező "how are you?" mint köszönés, ahol a válasz igazából senkit se érdekel. Őszintétlen környezet, ahol nincs idő a problémákra, pedig korábbi Woody Allen filmekből úgy hittük, hogy mindenki szakemberhez jár, ez csak nálunk nem divat. Aztán soha nem látott szintre robbant az antidepresszánsok fogyasztása az USA-ban, a betegbiztosítók támogatják, a bogyó kéznél van, gond elűzve...

Közben az agyat megbarmolja a szer, a mindennapi démonok (kedélyingadozás) meg jókorára nőnek, a statisztika szerint évről évre egyre több öngyilkosságot generálva.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
En is ezt preferalom. A korhazakban is nagy hasznat veszik. Mas gyogyszerekkel kombinalva (akar kis adag morfin) tobbek kozott igen hatasos fajdalom csillapito hatasu.
Sajnos ezen a szeren sem lehet mar nagyot kaszalni, mert lejart a szabadalma, aztan persze kijottek olyan tanulmanyok amik szerint ez is fuggoseget okoz... No comment. Ezert lett receptkoteles, szvsz. foloslegesen. Par hasonlo szert valtogatva siman ki lehet huzni egy atlagos balesetes rehabilitacios idot. Remelem egyszer majd visszavonjak ezt az elhibazott intezkedest.


Ott lett elrontva, hogy sokan marokszámra szedték sajnos, most viszont az ibuprofen, paracetamol, diklofenákból szedik a függők úgyanúgy marokszámra. Ugyan ezek is NSAID-ok de ezek gyomorkárosítóak (nem vagy csak részben szelektív COX2 gátlók) így van egy komoly gyomorkárosító hatásuk. Most faszán kezelhetjük gyomorfekéllyel IS utána őket. A MetamizolNa- nak 1 komolyabb mellékhatása van az agranulocitózis, (hosszú távon nagy dózisban) viszont az a Magyar népességben genetikai okoknál fogva nagyon-nagyon ritkán fordul elő, így számunkra ez a legjobb. A skandinávoknál Pl. elég gyakori mellékhatás sajnos. De tisztázatnak mindegyik fájdalomcsillapítónak van függőség kockázata! csak nem mindegy mekkora. Ebben sokkal jobbak az NSAID-ok az opiátoknál.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75 and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A MetamizolNa- nak 1 komolyabb mellékhatása van az agranulocitózis, (hosszú távon nagy dózisban) viszont az a Magyar népességben genetikai okoknál fogva nagyon-nagyon ritkán fordul elő, így számunkra ez a legjobb.
Igen, ezt nalunk eltuloztak. A masik problema az volt vele, hogy aki fuggo lett az nem tagitott amig Metamizolt nem kapott. Semmilyen masik szer nem mukodott. Egybol tudtak, ha nem ezt kaptak. Persze ez nagyon ritka volt. En is csak egy kollegat ismerek aki egyszer talalkozott egy ilyen beteggel...
Ja, es a majat sem terheli annyira mint a Paracetamol. Ami ennyi alkesz mellett eleg erv lett volna a szabadpiacon tartasa mellett.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Igen, ezt nalunk eltuloztak. A masik problema az volt vele, hogy aki fuggo lett az nem tagitott amig Metamizolt nem kapott. Semmilyen masik szer nem mukodott. Egybol tudtak, ha nem ezt kaptak. Persze ez nagyon ritka volt. En is csak egy kollegat ismerek aki egyszer talalkozott egy ilyen beteggel...
Ja, es a majat sem terheli annyira mint a Paracetamol. Ami ennyi alkesz mellett eleg erv lett volna a szabadpiacon tartasa mellett.

A paracetamol a legrosszabb a máj szempontjából sajnos most kezdjük megtapasztalni mert 6-7 éve mikor szélesebben kezték terjeszteni (ez a másik a kevésbé gyomorkárosító) aztán jött a hidegzuhany, hogy májkárosító, főleg alkoholistáknál. El kéne gondolkozni azon, hogy mind legyen vényköteles, és csak max a 10-es kiszerelésből 1-et lehessen vény nélkül egyszerre kiadni, meg az Algopyrin 10 szemes újboli vénynélkülivé tétele. Nem jött be a csak 1-et szigorítok pláne hogy a legjobb profilú szert.
A mindent vényre lenne az ideális, de annak a háttere nincs meg, most így túl nagy teher lenne az amúgy is túlterhelt háziorvosi rendszerre.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 088
3 017
113
Aztán ugye az USA társadalmát erősen terheli a "látszódj sikeresnek és sikeres leszel" 32 foggal vigyorogva hajtott taposómalma, a workaholic életmód és a nagyon mélyen gyökerező "how are you?" mint köszönés, ahol a válasz igazából senkit se érdekel. Őszintétlen környezet, ahol nincs idő a problémákra, pedig korábbi Woody Allen filmekből úgy hittük, hogy mindenki szakemberhez jár, ez csak nálunk nem divat. Aztán soha nem látott szintre robbant az antidepresszánsok fogyasztása az USA-ban, a betegbiztosítók támogatják, a bogyó kéznél van, gond elűzve...

Közben az agyat megbarmolja a szer, a mindennapi démonok (kedélyingadozás) meg jókorára nőnek, a statisztika szerint évről évre egyre több öngyilkosságot generálva.


Igazából sajnos ma már szinte az egész világra ez jellemző...de nem is csodálkozom ezen...ok.okozat
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
ui. Zache idézet
"Ha ma találnák meg az alkohol vegyületét, akkor a világ legszigorúbban őrzött titkának kéne lennie."

Ezt a szar popkultúrás celebszöveget érvként elsütni...

Szarin vagyülete: C4H10FO2P https://en.wikipedia.org/wiki/Sarin

Heroin: C21H23NO5 https://en.wikipedia.org/wiki/Heroin

Most akkor mi van, ezek nem veszélyes anyagok? Zacher egy celeb. Meg egy orvos is. De a tekintélyre hivatkozás képregény színvonalú szövegekkel nem érv.

A dohányosok jogaival meg azok vannak elfoglalva, akik pl. tudnak éjjel szellőztetni, mert nem egy láncdohányos a szomszéd a társasházban, aki leszarja az alkotmányos jogodat az egészséghez, és fújja be a füstöt egész éjjel, hiábba hívtad már többször fel a figyelmét arra, hogy ez zavaró.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a szar popkultúrás celebszöveget érvként elsütni...

Szarin vagyülete: C4H10FO2P https://en.wikipedia.org/wiki/Sarin

Heroin: C21H23NO5 https://en.wikipedia.org/wiki/Heroin

Most akkor mi van, ezek nem veszélyes anyagok? Zacher egy celeb. Meg egy orvos is. De a tekintélyre hivatkozás képregény színvonalú szövegekkel nem érv.

A dohányosok jogaival meg azok vannak elfoglalva, akik pl. tudnak éjjel szellőztetni, mert nem egy láncdohányos a szomszéd a társasházban, aki leszarja az alkotmányos jogodat az egészséghez, és fújja be a füstöt egész éjjel, hiábba hívtad már többször fel a figyelmét arra, hogy ez zavaró.
Jó reggelt, nem én hozakodtam elő Z. úrral...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Ez az Efedrin lesz. Van az usa-ban nehany ilyen nem receptkoteles keszitmeny a boltokban. Ebbol allitjak elo a speed-et(amfetamin). A Braking Bad sorozat fohose is ezt fozte. :)
giphy.gif

Az usa-ban is inkabb ez lesz a baj. A dokik boldog-bolgogtalannak felirnak mindenfele morfinszarmazekokat. A leggyakoribb eppen a Dr. House féle Vicodin.
oV4VU3.gif
Ha csak egyszer is talalkoztal egy ilyen szerrel, akkor soha tobbet nem kell magyarazni, hogy miert veszelyesek. :oops:
Kaptam. Orvosi rendelvényre. Nehéz is volt lerakni. Ellenben jól aludtam és nem fájt a hátam. De ez már nagyon régen volt
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kaptam. Orvosi rendelvényre. Nehéz is volt lerakni. Ellenben jól aludtam és nem fájt a hátam. De ez már nagyon régen volt

Nekem anno valami sárga dobozos szt adtak gerincemre. Ugyanúgy fájt, de agyilag lementem éticsigába, folyamatos kényszert éreztem fizikai terhelésre és kifejezetten tetszett az éjjel-nappal budapest... Soha többé.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Tatán a vasútállomáson bevagonírozva egy csomó bradley, merre mennek vagy miért jöttek? Egy facebook csoportból vannak a képek és az infó.
170c3b1961f600b0354e56bdc7541033.jpg
4e250ded431721709adc74f19cb8d1b6.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 090
113
Ez az Efedrin lesz. Van az usa-ban nehany ilyen nem receptkoteles keszitmeny a boltokban. Ebbol allitjak elo a speed-et(amfetamin). A Braking Bad sorozat fohose is ezt fozte. :)
giphy.gif

Az usa-ban is inkabb ez lesz a baj. A dokik boldog-bolgogtalannak felirnak mindenfele morfinszarmazekokat. A leggyakoribb eppen a Dr. House féle Vicodin.
oV4VU3.gif
Ha csak egyszer is talalkoztal egy ilyen szerrel, akkor soha tobbet nem kell magyarazni, hogy miert veszelyesek. :oops:
Ma olvastam én is valahol hogy az Usában az 50 év alattiaknál a leggyakoribb halálok a túladagolás. Gyakoribb mint bármi más. Az egyik doki valami 2-3000 fős településen 2 év alatt 1800000 ilyen "drogot " írt fel a népnek. Amúgy az ephedrinnel van orvosi tapasztalatom is, és nagyon jó. Az egyik gyerekem tavasszal bekerült a kórházba nátha ráment a fülére ,begyulladt neki. Bent voltunk 8 napot. 2 naponta ment barkóba felszúrják, nem szúrják, inkább orrmandulát szednek ki, nemszedik most ki, stb. Az egyik fiatal doktornő a 5-6-ik napon adott efedrines orrcseppet. Előtte minden más xart se ért. Mondta hogy max 1x egy nap a gyereknek ha már nagyon kész van. Én két napig toltam bele napi 3x hogy jobban legyen. A gyerek jól érezte magát, végre. Na és használt is, mivel jó közérzet volt és az orrát is kipucolta elengedtek minket. Mivel én is elkaptam tőle a náthát gondoltam kipróbálom. Ahogy becseppentettem abban a pillanatban nyom nélkül eltűnt a nátha, és szabadok lettek a légutak. Szóval engem nem érdekel de ahogy tudok szerzek belőle mert már elfogyott, nincs értelme mással vacakolni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 090
113
A paracetamol a legrosszabb a máj szempontjából sajnos most kezdjük megtapasztalni mert 6-7 éve mikor szélesebben kezték terjeszteni (ez a másik a kevésbé gyomorkárosító) aztán jött a hidegzuhany, hogy májkárosító, főleg alkoholistáknál. El kéne gondolkozni azon, hogy mind legyen vényköteles, és csak max a 10-es kiszerelésből 1-et lehessen vény nélkül egyszerre kiadni, meg az Algopyrin 10 szemes újboli vénynélkülivé tétele. Nem jött be a csak 1-et szigorítok pláne hogy a legjobb profilú szert.
A mindent vényre lenne az ideális, de annak a háttere nincs meg, most így túl nagy teher lenne az amúgy is túlterhelt háziorvosi rendszerre.
Öreganyám vagy én nem is tudom de 25 évig biztos hogy napi két algopirint bekapott. Egyet reggel ,egyet este. Mindenre szedte, hasmenésre,szorulásra,megfázásra,fejfájásra, ezek kialakulása ellen stb.
 
Status
Not open for further replies.