[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Öreganyám vagy én nem is tudom de 25 évig biztos hogy napi két algopirint bekapott. Egyet reggel ,egyet este. Mindenre szedte, hasmenésre,szorulásra,megfázásra,fejfájásra, ezek kialakulása ellen stb.

Pont ezért lett vényköteles, mert ez a túlszedés tipikus példája. Akármilyen jó egy szer, csak akkor és addig szabad szedni ameddig szükséges. Ha szeretnéd kifejtem mi az oka, ennek, az amúgy nem csak fájdalomcsillapítókra, hanem minden szerre érvényes szabálynak, de most sietek, ezért nem írom ide, ha érdekel szívesen megosztom veled a jövőben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 967
113
Pont ezért lett vényköteles, mert ez a túlszedés tipikus példája. Akármilyen jó egy szer, csak akkor és addig szabad szedni ameddig szükséges. Ha szeretnéd kifejtem mi az oka, ennek, az amúgy nem csak fájdalomcsillapítókra, hanem minden szerre érvényes szabálynak, de most sietek, ezért nem írom ide, ha érdekel szívesen megosztom veled a jövőben.
Nehogy leírd.:) Én speciel már éltében is meg voltam győződve hogy halála után sosem bomlik el a sok gyógyszertől. Mondjuk kemény egy öregasszony volt, sok fizikai munkát végzett, korán özvegy lett, az élet megkeményítette, isten nyugosztalja. A harmadik szélütése vitte el.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Ma olvastam én is valahol hogy az Usában az 50 év alattiaknál a leggyakoribb halálok a túladagolás. Gyakoribb mint bármi más. Az egyik doki valami 2-3000 fős településen 2 év alatt 1800000 ilyen "drogot " írt fel a népnek. Amúgy az ephedrinnel van orvosi tapasztalatom is, és nagyon jó. Az egyik gyerekem tavasszal bekerült a kórházba nátha ráment a fülére ,begyulladt neki. Bent voltunk 8 napot. 2 naponta ment barkóba felszúrják, nem szúrják, inkább orrmandulát szednek ki, nemszedik most ki, stb. Az egyik fiatal doktornő a 5-6-ik napon adott efedrines orrcseppet. Előtte minden más xart se ért. Mondta hogy max 1x egy nap a gyereknek ha már nagyon kész van. Én két napig toltam bele napi 3x hogy jobban legyen. A gyerek jól érezte magát, végre. Na és használt is, mivel jó közérzet volt és az orrát is kipucolta elengedtek minket. Mivel én is elkaptam tőle a náthát gondoltam kipróbálom. Ahogy becseppentettem abban a pillanatban nyom nélkül eltűnt a nátha, és szabadok lettek a légutak. Szóval engem nem érdekel de ahogy tudok szerzek belőle mert már elfogyott, nincs értelme mással vacakolni.

Aspirin Complexben van pszeudoefedrin. Nagyon jól kitisztítja az orrot, nekem bevált. Az íze iszonyat, gondolom, hogy ne kapjon rá nagyon az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Tatán a vasútállomáson bevagonírozva egy csomó bradley, merre mennek vagy miért jöttek? Egy facebook csoportból vannak a képek és az infó.
170c3b1961f600b0354e56bdc7541033.jpg
Miért fordult rád a csővel? Jól vagy?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113
Na végre hogy valaki nem csak mártírként ír róla. Azt az ominózus miniszterelnökséget is nagyon nagyon kelletlen vállalta el.

Egy köcsög belügyminiszter volt. Szerintem, nem számolt Kádár feltörésével, és komolyan azt hitte, hogy megmentik, mert nincs más. Ezért is ment a Jugó követségre, nem az USAéra, mint Mindszenty, és ezért is vallott be mindent. Aztán nem úgy alakult, ahogy képzelte. Maléter dettó.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Na igen, Maléter aztután állt át, miután végiglőtte harckocsival a Kilián laktanyát, majd balfasz módon be akart menni a hk-val a belső udvarra.

Pechére a kapuban kétoldalt ilyen Demszky bunkó szerű kőgúlával volt kirakva (azt hiszem eredetileg a lovasszekek kiigazítása volt a feladata), Maléter pedig szépen beragadt. Se előre, hátra. A próbálkozás nyoma a mai napig látszik.

Mielőtt a bentiek, akik ekkora már nagyon nem szerették, megnyomták volna neki a piros gombot, hősiesen átállt a forradalom oldalára.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Ha már Nagy Imre...anno nagyapám (mint egykori értelmiségi) 47ben börtönbe került. Szabadulása után is csak segédmunkákból élhetett. 56-ban mégis kapott egy üzenetet: "ez nem a mi forradalmunk". Én ennyi idő után, annyit olvasva úgy látom, h a rákosista kommunizmust akarták -Moszkva tudtával- átrendezni (belső ellenzék kiugrasztása). Más kérdés, h hamar kicsúszott a kontroll a kezükből.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Nehogy leírd.:) Én speciel már éltében is meg voltam győződve hogy halála után sosem bomlik el a sok gyógyszertől. Mondjuk kemény egy öregasszony volt, sok fizikai munkát végzett, korán özvegy lett, az élet megkeményítette, isten nyugosztalja. A harmadik szélütése vitte el.
A régiekben, akik a Horthy korszakban nevelkedtek, volt valami, ami szilárd erkölcsi tartást, egészséget, önpúsztítás bbármilyen formájának még a gondolati elvetését is hordozta, 84 évesen egy nyél nélküli kidobott lombsöprűvel gereblyézett a mamám, rohantam a vacsiúj nyelessel, arra azt mondta, hogy: "Nem jó, mert nem tudom rányomni!", sajnos 1 év múlva, az agyvérzés erősebb volt nála is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
A régiekben, akik a Horthy korszakban nevelkedtek, volt valami, ami szilárd erkölcsi tartást, egészséget, önpúsztítás bbármilyen formájának még a gondolati elvetését is hordozta, 84 évesen egy nyél nélküli kidobott lombsöprűvel gereblyézett a mamám, rohantam a vacsiúj nyelessel, arra azt mondta, hogy: "Nem jó, mert nem tudom rányomni!", sajnos 1 év múlva, az agyvérzés erősebb volt nála is.
Elnézést, ha valakinek a lelkébe gázolok, de azért ez az általánosítás meredek.

Pont ebben a korszakban nevelkedtek és nőttek fel azok is, akik simán asszisztáltak németek minden disznóságához meg a komcsik alatt is. Sőt, volt aki mindkettő rendszer pribékje volt (még a Tanú filmben is megjelent, ugyebár a Gulyás úr, mert a Csetneki).

Szóval az ilyen általánosítástól én azért tartózkodnék, de erősen. Korszaktól és rendszertől független, hogy ki milyen ember és hol húzódik neki határ és senkinek nem rovom fel, ha egy rendszer megtörte őt, de azért sokszor semmiféle megtörésről nem volt szó.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
A régiekben, akik a Horthy korszakban nevelkedtek, volt valami, ami szilárd erkölcsi tartást, egészséget, önpúsztítás bbármilyen formájának még a gondolati elvetését is hordozta, 84 évesen egy nyél nélküli kidobott lombsöprűvel gereblyézett a mamám, rohantam a vacsiúj nyelessel, arra azt mondta, hogy: "Nem jó, mert nem tudom rányomni!", sajnos 1 év múlva, az agyvérzés erősebb volt nála is.
Önpusztítás valamennyi formáját? Ugyanúgy ittak, dohányoztak stb. az emberek akkoriban is. Diktatúrában szilárd erkölcsi tartás?:)
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Elnézést, ha valakinek a lelkébe gázolok, de azért ez az általánosítás meredek.

Pont ebben a korszakban nevelkedtek és nőttek fel azok is, akik simán asszisztáltak németek minden disznóságához meg a komcsik alatt is. Sőt, volt aki mindkettő rendszer pribékje volt (még a Tanú filmben is megjelent, ugyebár a Gulyás úr, mert a Csetneki).

Szóval az ilyen általánosítástól én azért tartózkodnék, de erősen. Korszaktól és rendszertől független, hogy ki milyen ember és hol húzódik neki határ és senkinek nem rovom fel, ha egy rendszer megtörte őt, de azért sokszor semmiféle megtörésről nem volt szó.
Mi köze volt egy falun nevelkedettnek a nagypolitikához?
Semmi.
A kommunizmus egyik szabadságfoka volt az ivás, a megalkuvás a másik, ha belépsz a pártba, munkásőrségbe, szakmai előmeneteled akkor lesz, gyereked könnyebben jut diplomához stb, 56 azért volt 56, mert akkor ez a métely nem fertőzte meg még a lekeket, elemi erővel törtföl a "felszabadítás", meg a Rákosi rendszer megaláztatása után az egészséges bosszúvágy, ami 30 évvel ezelőtt már nem volt.
Egy idevágó idézet Thomas Jeffersontól:
"
A demokrácia fáját, néha vérrel kell öntözni!
"
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Mi köze volt egy falun nevelkedettnek a nagypolitikához?
Semmi.
A kommunizmus egyik szabadságfoka volt az ivás, a megalkuvás a másik, ha belépsz a pártba, munkásőrségbe, szakmai előmeneteled akkor lesz, gyereked könnyebben jut diplomához stb, 56 azért volt 56, mert akkor ez a métely nem fertőzte meg még a lekeket, elemi erővel törtföl a "felszabadítás", meg a Rákosi rendszer megaláztatása után az egészséges bosszúvágy, ami 30 évvel ezelőtt már nem volt.

Álljál le azzal a cuccal amit szívsz, mert az agyadba száll.

Az alkoholfogyasztás alsó korhatárát pont a kommunisták emelték fel 18 évre, addig 12 volt (törvény kifejezetten csak 18 éven aluliak pénzért történő kiszolgálását tiltotta, a családi italozást, ajándékozást nem!).
Sőt, 1927-ig családi felügyelettel kocsmázhattak is a 12 év fölöttiek.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Álljál le azzal a cuccal amit szívsz, mert az agyadba száll.

Az alkoholfogyasztás alsó korhatárát pont a kommunisták emelték fel 18 évre, addig 12 volt (törvény kifejezetten csak 18 éven aluliak pénzért történő kiszolgálását tiltotta, a családi italozást, ajándékozást nem!).
Sőt, 1927-ig családi felügyelettel kocsmázhattak is a 12 év fölöttiek.
Elnézést, de a családtagjaimnak hiszek, nem pedig neked.
Állítsd le magad te amúgy.
 
M

molnibalage

Guest
Mi köze volt egy falun nevelkedettnek a nagypolitikához?
Semmi.
A kommunizmus egyik szabadságfoka volt az ivás, a megalkuvás a másik, ha belépsz a pártba, munkásőrségbe, szakmai előmeneteled akkor lesz, gyereked könnyebben jut diplomához stb, 56 azért volt 56, mert akkor ez a métely nem fertőzte meg még a lekeket, elemi erővel törtföl a "felszabadítás", meg a Rákosi rendszer megaláztatása után az egészséges bosszúvágy, ami 30 évvel ezelőtt már nem volt.
Egy idevágó idézet Thomas Jeffersontól:
"
A demokrácia fáját, néha vérrel kell öntözni!
"
Biztos azért voltak ivás elleni plakátok már a két vh között is. Sőt, már előtte is.

Ez 1912-es.
kepkonyvtar_77672_94360.jpg


Az alkoholizmus évszázadok óta kísérti ezt az országot, szép és jó, amit nagyszüleidről írsz, de nem egy elemből kellene a végtelenbe extrapolálni a "régen minden jobb volt" vonal mentén. Mindig is probléma volt az alkoholizmus, de hogy legalább 100+ éve az biztos.

Még, régi plakátok.
https://www.szeretlekmagyarorszag.h...em-csak-mai-es-nem-csak-magyar-problema-kedd/

Volt valamelyik blogon plakátgyűjtemény is erről.

A politikai rész meg a szilárd erkölcsi tartás miatt volt behúzva a témába.

Röviden, a kommented a "régen bezzeg" vonalon van, csak alapja az aztán nincs. Ez az "tartás" azt jelentette, hogy az alkoholista szigorú apa verte a családot. A szomorú igazság ez.

Esetleg nézd meg a régi gyilkossági ügyekben, hogy az alkoholizmus kb. mindig előjött. Na, ennyit a nagy átlagról...
https://egyperceskrimi.blog.hu/tags/valóság

Elnézést, de a családtagjaimnak hiszek, nem pedig neked.
Állítsd le magad te amúgy.
Ez hívják egyelemes mintának, aminek jelentősége a nagy összképet nézve semmi. Szomorú, hogy ezt ötezredjére is le kell írni.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Elnézést, ha valakinek a lelkébe gázolok, de azért ez az általánosítás meredek.

Pont ebben a korszakban nevelkedtek és nőttek fel azok is, akik simán asszisztáltak németek minden disznóságához meg a komcsik alatt is. Sőt, volt aki mindkettő rendszer pribékje volt (még a Tanú filmben is megjelent, ugyebár a Gulyás úr, mert a Csetneki).

Szóval az ilyen általánosítástól én azért tartózkodnék, de erősen. Korszaktól és rendszertől független, hogy ki milyen ember és hol húzódik neki határ és senkinek nem rovom fel, ha egy rendszer megtörte őt, de azért sokszor semmiféle megtörésről nem volt szó.
Azért a sima aszisztálás messze nem volt igaz az országra. Majd mindenki utálta Hitlert meg a németeket. Arról nem beszélve, h a honvéd vezérkarban több izraelita is volt ám. Pikáns volt a sziklakórházas nyilas eskü is, ahol -talán Pomper a neve- a személyzet egyetlen tagja esküdött föl... zsidó volt. Ezzel nem azt mondom, h nem volt hitvány ember, csupán azt, h a kollaboráció nem volt tömeges, mint a komcsi éra alatt. 90-ben a szomszéd átment nagyfaterhez bocsánatot kérni, aztán főbe lőtte magát. Egy dolog tuti...47 előtt a keresztény vallás gátakat szabott a züllésnek...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Biztos azért voltak ivás elleni plakátok már a két vh között is. Sőt, már előtte is.

Ez 1912-es.
kepkonyvtar_77672_94360.jpg


Az alkoholizmus évszázadok óta kísérti ezt az országot, szép és jó, amit nagyszüleidről írsz, de nem egy elemből kellene a végtelenbe extrapolálni a "régen minden jobb volt" vonal mentén. Mindig is probléma volt az alkoholizmus, de hogy legalább 100+ éve az biztos.

Még, régi plakátok.
https://www.szeretlekmagyarorszag.h...em-csak-mai-es-nem-csak-magyar-problema-kedd/

Volt valamelyik blogon plakátgyűjtemény is erről.

A politikai rész meg a szilárd erkölcsi tartás miatt volt behúzva a témába.

Röviden, a kommented a "régen bezzeg" vonalon van, csak alapja az aztán nincs. Ez az "tartás" azt jelentette, hogy az alkoholista szigorú apa verte a családot. A szomorú igazság ez.

Esetleg nézd meg a régi gyilkossági ügyekben, hogy az alkoholizmus kb. mindig előjött. Na, ennyit a nagy átlagról...
https://egyperceskrimi.blog.hu/tags/valóság


Ez hívják egyelemes mintának, aminek jelentősége a nagy összképet nézve semmi. Szomorú, hogy ezt ötezredjére is le kell írni.
Biztos azért voltak ivás elleni plakátok már a két vh között is. Sőt, már előtte is.

Ez 1912-es.
kepkonyvtar_77672_94360.jpg


Az alkoholizmus évszázadok óta kísérti ezt az országot, szép és jó, amit nagyszüleidről írsz, de nem egy elemből kellene a végtelenbe extrapolálni a "régen minden jobb volt" vonal mentén. Mindig is probléma volt az alkoholizmus, de hogy legalább 100+ éve az biztos.

Még, régi plakátok.
https://www.szeretlekmagyarorszag.h...em-csak-mai-es-nem-csak-magyar-problema-kedd/

Volt valamelyik blogon plakátgyűjtemény is erről.

A politikai rész meg a szilárd erkölcsi tartás miatt volt behúzva a témába.

Röviden, a kommented a "régen bezzeg" vonalon van, csak alapja az aztán nincs. Ez az "tartás" azt jelentette, hogy az alkoholista szigorú apa verte a családot. A szomorú igazság ez.

Esetleg nézd meg a régi gyilkossági ügyekben, hogy az alkoholizmus kb. mindig előjött. Na, ennyit a nagy átlagról...
https://egyperceskrimi.blog.hu/tags/valóság


Ez hívják egyelemes mintának, aminek jelentősége a nagy összképet nézve semmi. Szomorú, hogy ezt ötezredjére is le kell írni.
Biztos azért voltak ivás elleni plakátok már a két vh között is. Sőt, már előtte is.

Ez 1912-es.
kepkonyvtar_77672_94360.jpg


Az alkoholizmus évszázadok óta kísérti ezt az országot, szép és jó, amit nagyszüleidről írsz, de nem egy elemből kellene a végtelenbe extrapolálni a "régen minden jobb volt" vonal mentén. Mindig is probléma volt az alkoholizmus, de hogy legalább 100+ éve az biztos.

Még, régi plakátok.
https://www.szeretlekmagyarorszag.h...em-csak-mai-es-nem-csak-magyar-problema-kedd/

Volt valamelyik blogon plakátgyűjtemény is erről.

A politikai rész meg a szilárd erkölcsi tartás miatt volt behúzva a témába.

Röviden, a kommented a "régen bezzeg" vonalon van, csak alapja az aztán nincs. Ez az "tartás" azt jelentette, hogy az alkoholista szigorú apa verte a családot. A szomorú igazság ez.

Esetleg nézd meg a régi gyilkossági ügyekben, hogy az alkoholizmus kb. mindig előjött. Na, ennyit a nagy átlagról...
https://egyperceskrimi.blog.hu/tags/valóság


Ez hívják egyelemes mintának, aminek jelentősége a nagy összképet nézve semmi. Szomorú, hogy ezt ötezredjére is le kell írni.
Akkor vegyük sorba:
-Trianon ránk lőcsölte 3 ország adósságát, Szlovákia/Erdély/Jugoszlávia, a szegénységből kitörés feltételei, így enyhén szólva nem voltak adottak.
-Nem történt "kékcédulás" választási "győzelem", követő 40 év illegitim kormányzás sem.
Történt utána egy piacgazdaság felszámolásával egybekötött egypártrendszer, ami egyet jelentett a gazdasági hanyatlással, amikor felélte a tudást/szakértelmet/szorgalmat amit az elődjétől örökölt, a versenyképességbeli hátrányt, szögesdrót/aknazár kombóval zárták rövidre.
Nem hogy 3 ország adósságát nem tudta kifizetni, ha nem 22 mrd $ felvett kölcsön 1-2 évtized alatt a saját mocskába fullasztotta az egész kócerájt.
Alkoholizmus mindig is volt, de igazán nagymértékűvé a szabad választás/utazás kizárásával, ezekre demagóg érveléseket előhozó despotikus rendszer alatt súlyosbodott.
 
Status
Not open for further replies.